Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

katkaj Pozri príspevok
Kedže mal stratu a neplatil poistné, ani si ho neuplatňoval v DP tak by nemal platiť zo živnosti nič
no katka, ako sa Ti len podakujem.. si ma potesila.. takze len uz musim zistit co tam zle vyplnam v tom tlacive.. snad mi v poistovni poradia.. ale ak by Ta nahodou napadlo, v com by som teoreticky mohla robit pri vyplnani chybu, tak len kludne pis
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janka.janka Pozri príspevok
no katka, ako sa Ti len podakujem.. si ma potesila.. takze len uz musim zistit co tam zle vyplnam v tom tlacive.. snad mi v poistovni poradia.. ale ak by Ta nahodou napadlo, v com by som teoreticky mohla robit pri vyplnani chybu, tak len kludne pis
Myslím že stačí keď sa budeš držať jednotlivých riadkov a textu čo tam treba vpísať
0 0
janka.janka janka.janka

janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

dobre, katka, dakujem Ti za navedenie
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Potrebovala by som poradiť pri vyplení RZZP. SZČO je zároveň dôchodkyňou po celý rok 2006. Od 03.01. do 10.10.2006 mala prerušenú živnosť a k 11.10. svoju živnosť zrušila. Základ dane 223 819, vymeriavací základ 104 589, teda jej vyšiel nedoplatok 14 643,--. Je to takto správne? Zaujíma ma hlavne vypísanie dátumov. Na r. 24 sa vypisuje dátum, kedy sa považovala za SZČO, teda od 01.01. do 11.10.2006, kedy zrušila živnosť? A čo vypísanie dátum a počtu dní, vymeriavacieho základu v oddieli IV a VI? Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janka.janka Pozri príspevok
dobre, katka, dakujem Ti za navedenie
Skús si to vypísať na www.rzzp.sk pokiaľ nemáš jankin softvér a keď nebudeš vedieť tak sa pýtaj
0 0
Dragašeková Mária Dragašeková Mária
uplatí si ich za rok 2007, veď ide i ročné zúčtovanie.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Preplatok z rzzp ide do dane a aj do VZ pre ZP a SP? Dakujem
0 0
Vladula Vladula

Vladula je offline (nepripojený) Vladula

Ak by som mohla poprosiť p. Motyčkovú
Celý rok 2006 som bola na rodičovskom príspevku./zamestnanec/
Od 21.04.-31.12.2006 som ako SZCO/robím pre poisťovnu/ VZ za r.2006 z DP
28 880,- Urobila som si RZZP X,XA,XB. Nakoľko som splnila podmienku podla par.11 odst.9 nic mi nevyšlo doplatiť -mám 0. Prišla som na VsZP-mát to zle, lebo oni chcu tlačivo S,SA,SB. Keď vyplním toto tlačivo vyjde mi nedoplatok 1890,- Sk. Som z toho zúfalá - prosím pozrite sa mi nato. Vopred dakujem
0 0
molka molka

molka je offline (nepripojený) molka

Ahojte,
prosim o radu:
v roku 2006 som bola cely rok zamestnanec a do 31.5.2006 SZCO. Od 1.6.2006 mam zivnost prerusenu. Z rocneho zuctovania mi vysiel preplatok. Mam podat dodatocne danove priznanie, kde o tu sumu ponizim vydavky na poistne alebo mam na buduci rok podat normalne danove priznanie za rok 2007 - kde si to dam do prijmov? Upozornujem, ze som zamestnanec a zivnost mam prerusenu.
Dakujem za vsetky odpovede :-)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vladula Pozri príspevok
Ak by som mohla poprosiť p. Motyčkovú
Celý rok 2006 som bola na rodičovskom príspevku./zamestnanec/
Od 21.04.-31.12.2006 som ako SZCO/robím pre poisťovnu/ VZ za r.2006 z DP
28 880,- Urobila som si RZZP X,XA,XB. Nakoľko som splnila podmienku podla par.11 odst.9 nic mi nevyšlo doplatiť -mám 0. Prišla som na VsZP-mát to zle, lebo oni chcu tlačivo S,SA,SB. Keď vyplním toto tlačivo vyjde mi nedoplatok 1890,- Sk. Som z toho zúfalá - prosím pozrite sa mi nato. Vopred dakujem
X je správne, aj výsledok 0 je správne. Odvolaj sa na §2 ods. 8 vyhlášky 239/2006 Z.z. v znení vyhlášky 177/2007 Z.z. :
(8) Vzor tlačiva ročného zúčtovania poistného (typ X) podľa odseku 7 sa používa aj pre poistenca, ktorý
a) v rozhodujúcom období sa považoval
1. postupne alebo súčasne za zamestnanca u viacerých zamestnávateľov, 2. za zamestnanca, nepovažoval sa za samostatne zárobkovo činnú osobu a mal v rozhodujúcom období príjmy podľa § 13 ods. 5 zákona,
3. postupne alebo súčasne za zamestnanca alebo za samostatne zárobkovo činnú osobu,
4. postupne za zamestnanca alebo za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2 zákona alebo
5. postupne za samostatne zárobkovo činnú osobu alebo za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2 zákona a
b) v roku 2006 sa považoval za osobu podľa § 11 ods. 8 písm. a) až i), k), p) a q) zákona a splnil podmienky uvedené v § 11 ods. 9 zákona

Ak to napriek tomu nebudú chcieť prevziať, pošli to poštou.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

molka Pozri príspevok
Ahojte,
prosim o radu:
v roku 2006 som bola cely rok zamestnanec a do 31.5.2006 SZCO. Od 1.6.2006 mam zivnost prerusenu. Z rocneho zuctovania mi vysiel preplatok. Mam podat dodatocne danove priznanie, kde o tu sumu ponizim vydavky na poistne alebo mam na buduci rok podat normalne danove priznanie za rok 2007 - kde si to dam do prijmov? Upozornujem, ze som zamestnanec a zivnost mam prerusenu.
Dakujem za vsetky odpovede :-)
Pre RZZP za rok 2005 vydalo pre takéto prípady Ministersvo financií usmernenie. V minulom roku mal podnikateľ v takomto prípade 2 možnosti - urobiť dodatočné daňové priznanie a preplatokzahrnúť do príjmov, alebo v roku 2006 zahrnúť preplatok do ostatných príjmov (§8 ods.1 písm. k)).
Viď usmernenie :
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=5506

Predpokladám, že obdobné usmernenie vydá MF aj pre RZZP za rok 2006.
Keďže v roku 2007 už preplatky z RZZP nie sú ostatným príjmom , ale príjmom podľa §6 (peplatok SZČO), tak daňovník má dve možnosti :
1. podať dodatočné DP za rok 2006
2. zdaniť preplatok v roku, vktorom mu ho ZP zaplatí (pradepodobne rok 2007)

Kým nie je nové usmernenie, zvolila by som 1.možnosť. Ale skús sa ešte spýtať daňových odborníkov.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

sta Pozri príspevok
ďakujem a ešte podotázka. Vystaví jej zamestnávateľ potvrdenie o príjme, ak je na materskej? To ho bude mať nulové?
Vraciam sa trošku k mojej otázke. Klientka bola
1.1.-31.12.2006 na materskej dovolenke poberateľka rodičovského príspevku (zo zamestnania)
23.8.-31.12.2006 SZČO so základom dane 71.200,- Sk
Spravila som jej RZZP na tlačive X, XA,XB. K tomuto by som chcela priložiť potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, ktoré by malo byť nulové,keďže bola celý rok na materskej dovolenke. Problém je, že zamestnávateľ jej takéto potvrdenie nechce vystaviť. Čo sa s tým dá robiť? Má si priložiť k RZZP potvrdenie od sociálnej poisťovne, že celý rok poberala rodičovský príspevok?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sta Pozri príspevok
Vraciam sa trošku k mojej otázke. Klientka bola
1.1.-31.12.2006 na materskej dovolenke poberateľka rodičovského príspevku (zo zamestnania)
23.8.-31.12.2006 SZČO so základom dane 71.200,- Sk
Spravila som jej RZZP na tlačive X, XA,XB. K tomuto by som chcela priložiť potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, ktoré by malo byť nulové,keďže bola celý rok na materskej dovolenke. Problém je, že zamestnávateľ jej takéto potvrdenie nechce vystaviť. Čo sa s tým dá robiť? Má si priložiť k RZZP potvrdenie od sociálnej poisťovne, že celý rok poberala rodičovský príspevok?
A požiadala zamestnávateľa písomne o potvrdenie ?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

katkaj Pozri príspevok
A požiadala zamestnávateľa písomne o potvrdenie ?
Požiadala, ale mzdárka jej ho odmieta vystaviť, vraj ho nepotrebuje, keď tam budú samé nuly.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sta Pozri príspevok
Požiadala, ale mzdárka jej ho odmieta vystaviť, vraj ho nepotrebuje, keď tam budú samé nuly.
Pokiaľ písomne požiadala tak by som trvala na vystavení potvrdenia. A je úplne jedno že tam budú nuly
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

katkaj Pozri príspevok
Pokiaľ písomne požiadala tak by som trvala na vystavení potvrdenia. A je úplne jedno že tam budú nuly
Viem, že by ho mala vystaviť, ale už sa mi s ňou nechce hádať. nestačilo by to potvrdenie zo sociálky?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sta Pozri príspevok
Viem, že by ho mala vystaviť, ale už sa mi s ňou nechce hádať. nestačilo by to potvrdenie zo sociálky?
Len pokiaľ je vedená ako zamestnanec a bude robiť prílohu XA tak poisťovňa bude asi vyžadovať potvrdenie od zamestnávateľa.
Skús prípadne zavolať na zdravotnú poisťovňu či im to bude stačiť
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

- mám jeden problémik a neviem aké tlačivko a vymeriavací základ použiť.Takže:
dôchodca-sprostredkovateľ poistenia na základe uzatvorenej Dohody o sprostredkovaní mal príjem z dohôd vo výške 548872,Sk, v daň.priznaní typu B si uplatnil výdavky percentom a základ dane mu vyšiel 329323,-Sk a v r.2006 nebol prihlásený v zdrav.poiťovni ako SZČO a licencia mu bola vydaná až v tomto roku 2007 .Volala som do dvoch poisťovní aký typ tlačiva použiť a v každej mi poradili niečo iné:

1. podať RZZP tlačivo B a uviesť vymeriavací základ 329.323 Sk

2.podať tlačivo C a uviesť vymeriavací základ 548.872 Sk ( len príjmy z dôhod bez uplatnenia výdavkov )

Máte s tým niekto skúsenosti ? Ďakujem.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

katkaj Pozri príspevok
Len pokiaľ je vedená ako zamestnanec a bude robiť prílohu XA tak poisťovňa bude asi vyžadovať potvrdenie od zamestnávateľa.
Skús prípadne zavolať na zdravotnú poisťovňu či im to bude stačiť
ďakujem skúsim.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

sta Pozri príspevok
Viem, že by ho mala vystaviť, ale už sa mi s ňou nechce hádať. nestačilo by to potvrdenie zo sociálky?
Ak písomne požiadala o vystavenie potvrdenia zamestnávateľ musí potvrdenie vystaviť. Ak ho nevystaví, môžete sa pri komunikácii so mzdárkou odovlať na to, že to oznámite Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Pri neplnení si povinností ohľadne RZZP hrozí zamestnávateľovi pokuta do 100000 Sk. Na potvrdení bude mať síce nuly, ale bude tam mať dobu zamestnania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať