Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

martina2006 Pozri príspevok
Prosím vás musí konateľ s.r.o. a zároveň zamestnanec s.r.o. podať RZZP, ak
ako zamestnanec ani vjednom mesiaci nemal mzdu vyššiu ako 47475,- Sk
a ako konateľ nepoberá žiadnu odmenu od s.r.o.?
Nie, nemusí
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Ďakujem za radu. A ešte na doplnenie. Je potrebné dať na Zdravotnú poisťovňu aj formulár typ 18 to jest Potvrdenie o podaní RZZP?
http://www.rzzp.sk/?a=2
Logicky mi to vychádza , že by som to potreboval, len ak by som menil zdravotnú poisťovňu.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katkaj Pozri príspevok
Typ B ako SZČO. Príjem zo zahraničia nevstupuje do rzzp
A musí si platiť preddavky ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jano23 Pozri príspevok
Ďakujem za radu. A ešte na doplnenie. Je potrebné dať na Zdravotnú poisťovňu aj formulár typ 18 to jest Potvrdenie o podaní RZZP?
http://www.rzzp.sk/?a=2
Logicky mi to vychádza , že by som to potreboval, len ak by som menil zdravotnú poisťovňu.

Potvrdenie o podaní RZZP sa dáva s každým odovzdaným tlačivom RZZP. Pokiaľ si nemenil poisťovňu tak dáš len tú časť A
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Jano23 Pozri príspevok
Ďakujem za radu. A ešte na doplnenie. Je potrebné dať na Zdravotnú poisťovňu aj formulár typ 18 to jest Potvrdenie o podaní RZZP?
http://www.rzzp.sk/?a=2
Logicky mi to vychádza , že by som to potreboval, len ak by som menil zdravotnú poisťovňu.
Potvrdenie o podaní ročného zúčtovania vypísať musíš, ale vyplníš len časť A.
Časť B sa sa Ťa netýka, vyplní v prípade zmeny zdravotnej poisťovne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jamis Pozri príspevok
A musí si platiť preddavky ?
Neviem aké mal príjmy na živnosť ale z RZZP uvidí aké preddavky má platiť
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katkaj Pozri príspevok
Neviem aké mal príjmy na živnosť ale z RZZP uvidí aké preddavky má platiť
V roku 2006 bol v mínuse. Ja si myslím, že by si mal platiť preddavky, zvlášť keď s prácou v Rakúsku už bude na budúci mesiac končiť.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jamis Pozri príspevok
V roku 2006 bol v mínuse. Ja si myslím, že by si mal platiť preddavky, zvlášť keď s prácou v Rakúsku už bude na budúci mesiac končiť.

Pokiaľ mal na Slovensku príjem ako SZČO a nebol z iného titulu poistený na slovensku tak preddavky platiť mal. teraz ich doplatí v rámci RZZP
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katkaj Pozri príspevok
Pokiaľ mal na Slovensku príjem ako SZČO a nebol z iného titulu poistený na slovensku tak preddavky platiť mal. teraz ich doplatí v rámci RZZP
V ZP mu povedali, že ak je zdravotne poistený v zahraničí, tak preddavky platiť nemusí.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jamis Pozri príspevok
V ZP mu povedali, že ak je zdravotne poistený v zahraničí, tak preddavky platiť nemusí.
Ale tu mal normálne príjmy ako szčo. Iné by podľa mńa bolo keby nemal príjem zo živnosti a súčasne by bol zamestnaný.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jamis Pozri príspevok
V ZP mu povedali, že ak je zdravotne poistený v zahraničí, tak preddavky platiť nemusí.
V prvom rade by si mal na Ústredí SP vybaviť formulár E101, kde mu určia príslušnosť k právnym predpisom. Z toho potom bude vychádzať, či bude platiť ZP aj SP na Slovensku alebo v Rakúsku, alebo v oboch krajinách.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

alušik Pozri príspevok
Potvrdenie o podaní ročného zúčtovania vypísať musíš, ale vyplníš len časť A.
Časť B sa sa Ťa netýka, vyplní v prípade zmeny zdravotnej poisťovne.
Súhlas, doplním - potvrdenie o pdaní ti ZP potvrdí a vráti a ostane u teba ako doklad, že si RZZP naozaj podal.
Časť B je len pre SZČO, ktoré menili ZP.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Díky...dajako to už len dopadne. Dúfam, že dobre.
0 0
janulkajurczak janulkajurczak

janulkajurczak je offline (nepripojený) janulkajurczak

ahojte, aj ja mam otazku k rocnemu zúčtovaniu. Takze podnikatel bol PN od 13.11.2006 az do tohto obdobia. Kedze sa preddavky na zdrav. poistenie platia do 5. nasledujúci mesiac, tak vlastne za november pomernú čiastku zaplatil v decembri a za december - nic ale to spada pod január. Sumu preddavkov do ročn. zuctovania mam ratat teda podla učtovníctva (tym padom mi vyde automaticky preplatok) alebo reálne?? Teda do kolonky uhrn zaplatených preddavkov mam dat aku sumu? a do kolonky vydavky o kt. si znizil ZD mam dat aku sumu podla uctovnictva alebo ..?? Dakujem.
Platí preddavky z min. teda vo výške 960 Sk zvyšné mesiace.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Ak mal konateľ v r. 2006 vyplatené podiely na zisku za rok 2005(daň z príjmov par. 8) - musí ich priznávať do RZZP (r.49 v DP B)?

Ako nastaviť mzdu konateľa tak, aby za 2007 nerobil vôbec RZZP, príp. nedoplácal (min. 30000,- a viac) ? Ako rátam, tak rátam, vždy mi výjde nedoplatok niekoľko tisíc.
Uvažujem správne, že ak by mal príjem nad 51822,- mesačne, nemusel by vôbec robiť RZZP? Tu mám však obavu, či nedôjde k zmenám v zákone.
Naposledy upravil fipina : 30.05.07 at 04:10
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janulkajurczak Pozri príspevok
ahojte, aj ja mam otazku k rocnemu zúčtovaniu. Takze podnikatel bol PN od 13.11.2006 az do tohto obdobia. Kedze sa preddavky na zdrav. poistenie platia do 5. nasledujúci mesiac, tak vlastne za november pomernú čiastku zaplatil v decembri a za december - nic ale to spada pod január. Sumu preddavkov do ročn. zuctovania mam ratat teda podla učtovníctva (tym padom mi vyde automaticky preplatok) alebo reálne?? Teda do kolonky uhrn zaplatených preddavkov mam dat aku sumu? a do kolonky vydavky o kt. si znizil ZD mam dat aku sumu podla uctovnictva alebo ..?? Dakujem.
Platí preddavky z min. teda vo výške 960 Sk zvyšné mesiace.
uhrn zaplatených preddavkov = preddavky zaplatené za rok 2006 najneskôr do dňa podania RZ
vydavky o kt. si znizil ZD = výdavky na ZP z účtovníctva
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

fipina Pozri príspevok
Ak mal konateľ v r. 2006 vyplatené podiely na zisku za rok 2005(daň z príjmov par. 8) - musí ich priznávať do RZZP (r.49 v DP B)?

Ako nastaviť mzdu konateľa tak, aby za 2007 nerobil vôbec RZZP, príp. nedoplácal (min. 30000,- a viac) ? Ako rátam, tak rátam, vždy mi výjde nedoplatok niekoľko tisíc.
Uvažujem správne, že ak by mal príjem nad 51822,- mesačne, nemusel by vôbec robiť RZZP? Tu mám však obavu, či nedôjde k zmenám v zákone.
§8 nevstupuje do RZZP
Tej otázke ako nastaviť mzdu konateľa nerozumiem - ak nebude mať kolísavý príjem, t.j. tento rok všetky mesiace pod 51822 alebo všetky mesiace nad 51822, RZZP z dôvodu zamestnania robiť nemusí.
Ak by mal každý mesiac mzdu nad 51822, RZZP nerobí.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Jana Motyčková Pozri príspevok
§8 nevstupuje do RZZP
Tej otázke ako nastaviť mzdu konateľa nerozumiem - ak nebude mať kolísavý príjem, t.j. tento rok všetky mesiace pod 51822 alebo všetky mesiace nad 51822, RZZP z dôvodu zamestnania robiť nemusí.
Ak by mal každý mesiac mzdu nad 51822, RZZP nerobí.
Zabudla som ešte uviesť, že má iný príjem na zákl. pracovnej zmluvy vo výške cca. 1200 mesačne, z ktorého platí zdravotné poistenie.
Aby nemusel robiť RZZP za 2007, musel by mať príjem z prvého PP pod 51822,- mesačne (alebo by musel mať z oboch PP príjem nad 51822 samostatne za každý PP). Správne tomu rozumiem?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý den, chcela by som sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť. Mám klienta, ktorý si dal odložiť povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov. Otázka znie, ako urobiť ročné zúčtovanie ZP ak ešte nemám podklady. Treba podať nulové a potom opravné? Alebo ako? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

fipina Pozri príspevok
Zabudla som ešte uviesť, že má iný príjem na zákl. pracovnej zmluvy vo výške cca. 1200 mesačne, z ktorého platí zdravotné poistenie.
Aby nemusel robiť RZZP za 2007, musel by mať príjem z prvého PP pod 51822,- mesačne (alebo by musel mať z oboch PP príjem nad 51822 samostatne za každý PP). Správne tomu rozumiem?
Aby nemusel robiť RZZP musel by mať z oboch PP samostatne príjem nižší ako 51822 alebo v každom príjem vyšší ako 51822.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať