Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
martinf martinf

martinf je offline (nepripojený) martinf

V tlačive B je pre neho zbytočné vypĺňať oddiel IV., pretože jeho vymeriavací základ za rok je okolo 60000 Sk, za polroka, kedy je predčasný st.dôchodca potom okolo 30000 Sk, čo je viac ako polovica úhrnu minimálnych miezd, teda 20700 Sk.

Záver: IV. oddiel nevyplniť.

Ďakujem za skorú odpoveď...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
sisas Pozri príspevok
v decembri 2006 zaplatil SZČO preddavky na ZP za 07/06-06/07. Akú sumu si má uviesť na riadok B06 v talčivku X, list B (mal aj príjmy ako zamestnanec)?
Len za obdobie na rok 2006 alebo celú zaplatenú sumu, teda aj to či si predplatil.
Ďakujem
Do riadku B06 sa uvádzajú sumy zaplatených preddavkov za mesiace roka 2006. Sumy zaplatené v roku 2006 vopred pre rok 2007 sa tu neuvádzajú.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Prajem všetkým príjemny den,

prosim Vas kto vie, poradte mi s niekolkymi pripadmi ohladom rocneho zuctovania na zdravotne poistenie. Robim ho vo firme prvykrat a mam z toho mierny chaos.

1. v roku 2006 sme mali zamestnankynu, ktora odisla 01.06. na predcasny starobny dochodok. dovtedy nemala kolisavy prijem a ani neprekrocila 47475,-.
Ostala vsak pracovat na pracovnu zmluvu a robila popri dochodku v mesiacoch jun, jul, august, september a oktober. Za tieto mesiace mala prijem okolo 9300,- v hrubom. Dokopy mala vymeriavaci zaklad za obdobie ked bola na dochodku 57837,-.
Musi si robit rocne zuctovanie? a ake tlaciva pouzije?

2.Dôchodca cely rok. Bol vsak na marodke a v oktobri skoncil a preplatil sa mu zostatok dovolenky okolo 28.000,- Sk. Musi robit RZZP? Iny prijem nemal.

3. Zamestnanec pracoval od 01.01. - 30.04.
Od 01.05. - 30.05. na urade prace, ale marodoval.
01.06. dobrovolne nezamestnany - prijem ziadny
02.06. pracoval do konca roka nemal kolisave prijmy ani nad 47475,-

4. zamestnankyna na rodič.dovolenke do konca aprila, popri nej mala prijem 9.000,- v januari na zmluvu. od aprila robi ale neprekrocila prijem ani kolisavy. Ide mi len o to obdobie ked bola na rodicovskej.

A este mam jednu otazku? Mam viacero zamestnancov, ktori robili na dohodu o vykonani prace. Rocne neprekrocili 41400,- ale ked im to preratam na odpracovane dni, tak maju prekroceni prijem. Musi sa sledovat ci prekrocil prijem na dohodu jednotlivo podla mesiacov, alebo pri tom staci aby neprekrocil prijem rocne.

Vsetkym, ktori mi vedia poradit velmi pekne dakujem vopred.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. Ak ani v jednom mesiaci 1-12/2006 nepresiahol jej VZ 47475 Sk, RZZP robiť nemusí.
2. detto
3. Nemusí
4. Nemusí.
Dôležitý je príjem z dohôd v mesiacoch, kedy ani 1 deň neboli zamestnancami ani SZČO (a nepoberali dávky nemocenského poistenia) a porovnáva sa voči 1/2 úhrnu minimálnych miezd za obdobie (presne za kalendárne dni), kedy neboli zamestnancami ani SZČO.
0 0
DIDANA DIDANA

DIDANA je offline (nepripojený) DIDANA

Študent mal príjmy na dohodu, kde si uplatnil nezdaniteľnú časť v sume 30000 Sk a príjmy na viaceré dohody, kde bola uplatnená zrážková daň podľa § 43 vo výške 20000 Sk. Čo je vymeriavacím základom, celá suma 50000 Sk alebo iba suma 30000 SK a príjmy z dohôd, kde sa uplatnila zrážková daň sa do vymeriavacieho základu nezarátavajú pod.ako u zamestnanca? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Strašne krasne dakujem za Vaše odpovede.
Naozaj ste mi veľmi pomohli.

A dohodari robili len na dohodu o vykonani prace, nemali žiaden príjem popri tom ani neboli SZČO. Napr. pani, ktora bola na rodičovskej dovolenke a dohodu ma od 28.12.2006, dostala 2000,- Sk. ročne prijem neprekročila, ale za tie tri dni do konca roka to ma prekročene. Musi si robit? A môžem jej to spravit vo firme? Asi nie, však?
Dakujem pekne.

1.Opravujem sa, na dohodu o vykonani prace dostala 3000,- Sk a robila u nas na dohodu o vykonani prace od 28.12.2006, popri rodičovskom prispevku. Ale nebola našim riadnym zamestnancom.
2.A mame aj zamestnanca na dohodu o vykonani prace, ktory je plne invalidny dôchodca a robi na dohodu od 01.12.2006 a v decembri dostal 4000,-. Takyto musi robit RZZP?
ked to preratam na mesiace, tak tu sumu 3450,- prekrocil.
Dakujem.
Naposledy upravil Tony1 : 28.05.07 at 09:57
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tony1 Pozri príspevok
Strašne krasne dakujem za Vaše odpovede.
Naozaj ste mi veľmi pomohli.

A dohodari robili len na dohodu o vykonani prace, nemali žiaden príjem popri tom ani neboli SZČO. Napr. pani, ktora bola na rodičovskej dovolenke a dohodu ma od 28.12.2006, dostala 2000,- Sk. ročne prijem neprekročila, ale za tie tri dni do konca roka to ma prekročene. Musi si robit? A môžem jej to spravit vo firme? Asi nie, však?
Dakujem pekne.
Nemusí robiť RZZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DIDANA Pozri príspevok
Študent mal príjmy na dohodu, kde si uplatnil nezdaniteľnú časť v sume 30000 Sk a príjmy na viaceré dohody, kde bola uplatnená zrážková daň podľa § 43 vo výške 20000 Sk. Čo je vymeriavacím základom, celá suma 50000 Sk alebo iba suma 30000 SK a príjmy z dohôd, kde sa uplatnila zrážková daň sa do vymeriavacieho základu nezarátavajú pod.ako u zamestnanca? Ďakujem za odpoveď.
Aj u zamestnanca aj u dohodára sa príjmy zdanené zrážkovou daňou započítavajú do VZ. Nezapočítava sa iba akokoľvek zdanený príjem na dohodu, v čase, kedy ten človek bol (okrem dohody) aj zamestnancom.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Veľmi pekne ďakujem,

vidno, že ste odborníčka na tieto záležitosti. Ešteže sú takýto ľudia ako vy.
ˇ
Potešili ste ma aj tým, že takmer nikomu nemusím robiť RZZP.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Mám takýto prípad :
ÚP od 01.01.-30.06.(príjem na DVP spolu cca 18000,- vypl. celý rok),
SZČO od 01.07.-31.12. - trvá
zamestnanec od 01.09. - trvá.
Podáva S (SA+SB).
1. Mám započítať aj príjem na dohodu a teda použiť aj SC?
2. Ak neberiem do úvahy príjem z dohody, za obdobie 7 - 8 / 2006, kedy nebol zamestnancom - len SZČO, mu pravdepodobne vyjde nedoplatok z min. VZ 6900*2. Je to tak správne?
Naposledy upravil fipina : 28.05.07 at 09:05
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

fipina Pozri príspevok
Mám takýto prípad :
ÚP od 01.01.-30.06.(príjem na DVP spolu cca 18000,- vypl. celý rok),
SZČO od 01.07.-31.12. - trvá
zamestnanec od 01.09. - trvá.
Podáva S (SA+SB).
1. Mám započítať aj príjem na dohodu a teda použiť aj SC?
2. Ak neberiem do úvahy príjem z dohody, za obdobie 7 - 8 / 2006, kedy nebol zamestnancom - len SZČO, mu pravdepodobne vyjde nedoplatok z min. VZ 6900*2. Je to tak správne?
V období 1-6/2006 mal príjem z dohôd určite nižší ako 6x3450. Správne by mal použiť X+XA+XB. Zdôvodnenie viď http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=564
Ad 2. správne.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Akosi stále zabúdam na tlačivo X. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Tony1 Pozri príspevok
Strašne krasne dakujem za Vaše odpovede.
Naozaj ste mi veľmi pomohli.

A dohodari robili len na dohodu o vykonani prace, nemali žiaden príjem popri tom ani neboli SZČO. Napr. pani, ktora bola na rodičovskej dovolenke a dohodu ma od 28.12.2006, dostala 2000,- Sk. ročne prijem neprekročila, ale za tie tri dni do konca roka to ma prekročene. Musi si robit? A môžem jej to spravit vo firme? Asi nie, však?
Dakujem pekne.

1.Opravujem sa, na dohodu o vykonani prace dostala 3000,- Sk a robila u nas na dohodu o vykonani prace od 28.12.2006, popri rodičovskom prispevku. Ale nebola našim riadnym zamestnancom.
2.A mame aj zamestnanca na dohodu o vykonani prace, ktory je plne invalidny dôchodca a robi na dohodu od 01.12.2006 a v decembri dostal 4000,-. Takyto musi robit RZZP?
ked to preratam na mesiace, tak tu sumu 3450,- prekrocil.
Dakujem.
Pomôžete mi, ak viete? Vdaka
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. Ak bola na RD zo zamestnania, mohla na dohodu zarobiť aj milión a RZZP nerobí. Ak nebola zamestnaná počas poberania rodičovského príspevku, tak sa berie úhrn príjmov na dohodu za čas kedy nebola zamestnaná a poberala RP a porovnáva sa voči 1/2 úhrnu minimálnych miezd za toto obdobie. T.j. ak poberala RP celý rok a nebola zamestnaná, tak mohla mať z dohôd v úhrne 41400 Sk.
2. detto
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!
Ako vypocitam vymeriavací základ podľa §13 ods. 6 zákona :-OOO

HELP!!!

Dakujem!!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Rovnako ako SZČO - základ dane §6 okrem vyňatých príjmov + výdavky na zdravotné poistenie zahrnuté v nákladoch, spolu deleno 2,14.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Jana Motyčková Pozri príspevok
1. Ak bola na RD zo zamestnania, mohla na dohodu zarobiť aj milión a RZZP nerobí. Ak nebola zamestnaná počas poberania rodičovského príspevku, tak sa berie úhrn príjmov na dohodu za čas kedy nebola zamestnaná a poberala RP a porovnáva sa voči 1/2 úhrnu minimálnych miezd za toto obdobie. T.j. ak poberala RP celý rok a nebola zamestnaná, tak mohla mať z dohôd v úhrne 41400 Sk.
2. detto

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G


Pozrel som si zbežne túto tému a zhrozil som sa, ako sa ľudia permanentne dokážu stresovať kvôli ročnému zúčtovaniu. A to už dobré 3 mesiace.

1. Pre tých, ktorí majú robiť veľa RZ, odporúčam predplatiť si draka a vďaka nemu sa stačí na RZ pozrieť 15.6. a do 20.6. zvládnete veľa veľa veľa kusov RZ prakticky bez stresu.

2. Pre tých, ktorí si chcú urobiť RZ väčšinou iba pre seba, tým chcem poradiť, aby svoje "komplikované" RZ zverili do rúk profesionálom, ktorí Vám to určite urobia za pár koruniek a nestratili ste tak kvôli hlúpostiam pol roka života.

3. Pre ostatných odporúčam pozrieť túto tému od začiatku až do konca a iba v prípade akútnej potreby pridať príspevok. Tým som myslel, že aj pokazené rádio sa dá opraviť, keď sa chce.

Toľko iba môj skromný názor.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Chcem sa spýtať, či zamestnanec, ktorý pracuje v trvalom prac.pomere celý rok /príjem 15000,- mesačne/ a okrem toho má i dohody o vykonaní práce musí robiť RZZP. Ak tomu dobre rozumiem dohody sa do VZ nerátajú ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jana007 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či zamestnanec, ktorý pracuje v trvalom prac.pomere celý rok /príjem 15000,- mesačne/ a okrem toho má i dohody o vykonaní práce musí robiť RZZP. Ak tomu dobre rozumiem dohody sa do VZ nerátajú ?
Janka rozumieš tomu správne. Na príjem z dohody popri zamestnaní sa neprihliada. Je to tu napísané už niekoľkokrát
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať