Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Hanka17 Pozri príspevok
Prosim Vás, aké tlačivo na rzzp použije osoba, ktorá bola od 1.1 do 30.V. 2006 evidovaná na úrade práce a na dohodách spolu za 6 mesiacov zarobila 52 177,- Sk. Od 1. júna sa stala SZČO a platila si preddavky 966,- Sk mesačne.
Ďakujem za odpoveď.
Vprípade ,že úhrn VZ bol vyšší ako 82800 Sk vyplní tlaačivo S,SB,SC
V prípade že úhrn VZ bol nižší ako 82800SK vyplní tlačivo X, XB,XC
0 0
Hanka17 Hanka17

Hanka17 je offline (nepripojený) Hanka17

Ďakujem. Uhrn VZ mala 97 201,- Sk, čiže S,SB,SC. Vytlačila som si formuláre a SC je samoplatiteľ. Za ňu platil poistné štát, pretože bola evidovaná na úrade práce. Moc tomu nerozumiem. A keď bola na UP mohla zarobiť tých 52 177,- Sk za päť mesiacov? Prosím pomôžte mi ešte raz.

- VZ na dohody 52 177,- Sk od 1.1 do 31.5.- zároveň evidovaná bola na urade práce
- VZ zo živnosti 45 024,- Sk 1.6. do 31.12. - SZČO
Naposledy upravil Hanka17 : 13.05.07 at 16:56
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

No, ak zarobila za niektorý mesiac na dohody viac ako 3200 Sk, čo evidentne zarobila, mala to oznámiť ÚP a ÚP by ju vyradil z evidencie. Mala by tak urobiť aspoň spätne. Ak aj bola na ÚP a prekročila v priemere 3450 Sk mesačne, štát za ňu prestáva platiť poistné na ZP a tým pádom sa stáva samoplatcom, takže použije to tlačivo S+SB sa SZČO a SC za čas keď bola na ÚP (ako píše Liduška).
0 0
Hanka17 Hanka17

Hanka17 je offline (nepripojený) Hanka17

Takže teraz by mala ísť na UP a spätne to nahlásiť, že v tom období zarobila viac ako 3450,- Sk pretože UP za ňu platil.A potomi vystaviť to tlačivo SC a doplatiť ZP za tie mesiace, kde mala príjem na dohody vyšší ako 3450,- Sk?
Ona má však len potvrdenie o zárobku, ktoré potrebovala k dani z príjmov a tam to je spolu za 1.-V. mes. a od viacerých zamestnávateľov. Prosím, čo k tomu potrebuje? Som z toho nešťastná, lebo jej chcem pomôcť a neviem.
Ešte raz ďakujem.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

V roku 2005 mal príjem 10000 sk ročné zúčtovanie podával, vyšiel mu preplatok, ktorý nebol vrátený a podľa zúčtovania mal platiť mesačne 206 Sk , v poisťovni mu povedali že nemusí platiť, neplatil. V roku 2007 mal príjem 7500 Sk, má podávať zúčtovanie? Celý rok ZTP + polovičný ínavlidný dôchodok. Dakujem
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD width="100%">Zaslal: 10.5.2007 14:14 Predmet: sprostredkovatel poistneho</TD><TD vAlign=top noWrap> </TD></TR><TR><TD colSpan=2><HR></TD></TR><TR><TD colSpan=2>Dobry den,
vie mi niekto poradit, ci je potrebne urobit RZZP, ak v priebehu r. 2006 som bola sprostredkovatelom poistneho (od DU mam potvrdenie, ze nie som SZCO, napriek tomu ma evidovali na zdravotnej poistovni ako SZCO) a sucastne som bola aj zamestnana. Prijem som nemala vyssi ako cca 47 000,-- a ani ako sprostredkovatel poistneho som nepresiahla tuto sumu. Ani spolu, keby som zratala tieto sumy, tak mi to nepresiahne stanovenu hranicu. Tiez som bola aj na ciastocnom invalidnom dochodku a poberala som dochodok. Dochodok sa tiez zapocitava do tych 47 000 ?
Dakujem za radu</TD></TR></TBODY></TABLE>
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

caute,
musim poziadat zamestnavatela o RZZP, ak moj prijem ani jediny mesiac neprevysil stanovenu hranicu, ale v priebehu roka som zmenila sadzbu poistneho (ZTP).
vdaka
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

jankasm Pozri príspevok
Myslím, že čo sa týka RZ ZP tak sa neberú do úvahy príjmy zo zahraničia. Takže podľa tvojich údajov, v SR ani v jednom mesiaci neprekročil príjem 47475 a preto nemá povinnosť podať RZ ZP.
Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
Platí to aj na RZZP za rok 2006 ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Peterka Pozri príspevok
Platí to aj na RZZP za rok 2006 ?
Áno aj pre rok 2006 platí že zúčtovanie zdravotného sa robí len s príjmov na Slovensku
0 0
poradaK poradaK

poradaK je offline (nepripojený) poradaK

Prosím, SZČO, ktorý síce nemal príjmy ako SZČO v roku 2006, mal len príjmy ako zamestnanec, okrem potvrdenia zamestnávateľa o jeho príjmoch, čo priloží k RZZP - daňové priznanie? Alebo nejaké potvrdenie z daňového úradu?
Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

poradaK Pozri príspevok
Prosím, SZČO, ktorý síce nemal príjmy ako SZČO v roku 2006, mal len príjmy ako zamestnanec, okrem potvrdenia zamestnávateľa o jeho príjmoch, čo priloží k RZZP - daňové priznanie? Alebo nejaké potvrdenie z daňového úradu?
Ďakujem.
Nič viac neprikladá
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Prosím Vás o radu. Chcela som si z www.rzzp.sk stiahnuť softvér na elektronické vypĺňanie tlačív, ale nejak sa mi nedarí. Nainštalovala som si program 602XML Filler (min.inštalácia, kópia 1), a formuláre typ B a S.Keď dom ich chcela otvoriť stále sa mi ozýva hláška komprimovaný (zazipovaný) priečinok. Čo s tým?
0 0
poradaK poradaK

poradaK je offline (nepripojený) poradaK

Ešte jedna otázočka - preplatok na dani za rok 2005 vyplatený v roku 2006 sa ráta do VZ pri RZZP? - znova kombinácia SZČO + zamestnanec. Ja si myslím, že áno, ale kde sa to uvedie v tlačive? Ďakujem.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Nikto neporadí???
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Chcem si potvrdiť jednu vec, ak má zamestnanec preplatok na poistnom z RZZP, zamestnancovi sa zvyšuje úhrn príjmov (i preplatok na poistnom je považovaný za príjem podľa § 5 zákona o dani z príjmu), navyšuje tento preplatok i VZ na ZP a SP ? Zaplatíme fakticky poistné z preplatku na poistnom ?

Ďakujem.
0 0
Hanka17 Hanka17

Hanka17 je offline (nepripojený) Hanka17

Prosím Vás, kedy sa vyplňa na tlačive SB II. oddiel? SZČO je od l.6.2006 a vymeriavací základ je 23 748,- Sk. PN nebola.
Taktiež neviem či vyplniť II. oddiel na tlačive SC. V čase od 1.1. do 31.V. robila na dohody a bola evidovaná na úrade práce. Príjem z dohôd bol 52 177,-. Čo sa berie ako VZ z dohôd? Celý príjem? V tomto čase ešte nebola SZČO, až od toho 1.6.2006. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Hanka17 Pozri príspevok
Takže teraz by mala ísť na UP a spätne to nahlásiť, že v tom období zarobila viac ako 3450,- Sk pretože UP za ňu platil.A potomi vystaviť to tlačivo SC a doplatiť ZP za tie mesiace, kde mala príjem na dohody vyšší ako 3450,- Sk?
Ona má však len potvrdenie o zárobku, ktoré potrebovala k dani z príjmov a tam to je spolu za 1.-V. mes. a od viacerých zamestnávateľov. Prosím, čo k tomu potrebuje? Som z toho nešťastná, lebo jej chcem pomôcť a neviem.
Ešte raz ďakujem.
K tým dohodám stačia výplatné pásky. Ak mala dohody len v 1-5, t.j. vtedy keď nebola SZČO, môźe použiť aj údaj z potvrdenia k dani.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Hanka17 Pozri príspevok
Prosím Vás, kedy sa vyplňa na tlačive SB II. oddiel? SZČO je od l.6.2006 a vymeriavací základ je 23 748,- Sk. PN nebola.
Taktiež neviem či vyplniť II. oddiel na tlačive SC. V čase od 1.1. do 31.V. robila na dohody a bola evidovaná na úrade práce. Príjem z dohôd bol 52 177,-. Čo sa berie ako VZ z dohôd? Celý príjem? V tomto čase ešte nebola SZČO, až od toho 1.6.2006. Ďakujem.
SB-II. oddiel sa vypĺňa (viď vysvetlivka 4), ak jej VZ zo SZČO bol nmenej ako 82800 Sk, t.j. musí vyplniť.
SC-II.oddiel sa vypĺňa (viď vysvetlivka 3) ak VZ samoplatiteľa (p.C06) je menší ako 54264 Sk, t.j. musí vyplniť.
Ako VZ sa berie celý príjem z dohôd za mesiace, kedy nebola SZČO, t.j. z dohôd za 1-5/2006.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

macilaci Pozri príspevok
V roku 2005 mal príjem 10000 sk ročné zúčtovanie podával, vyšiel mu preplatok, ktorý nebol vrátený a podľa zúčtovania mal platiť mesačne 206 Sk , v poisťovni mu povedali že nemusí platiť, neplatil. V roku 2007 mal príjem 7500 Sk, má podávať zúčtovanie? Celý rok ZTP + polovičný ínavlidný dôchodok. Dakujem
A inak bol čo? SZČO..?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

kvieta Pozri príspevok
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD width="100%">Zaslal: 10.5.2007 14:14 Predmet: sprostredkovatel poistneho</TD><TD vAlign=top noWrap> </TD></TR><TR><TD colSpan=2><HR></TD></TR><TR><TD colSpan=2>Dobry den,
vie mi niekto poradit, ci je potrebne urobit RZZP, ak v priebehu r. 2006 som bola sprostredkovatelom poistneho (od DU mam potvrdenie, ze nie som SZCO, napriek tomu ma evidovali na zdravotnej poistovni ako SZCO) a sucastne som bola aj zamestnana. Prijem som nemala vyssi ako cca 47 000,-- a ani ako sprostredkovatel poistneho som nepresiahla tuto sumu. Ani spolu, keby som zratala tieto sumy, tak mi to nepresiahne stanovenu hranicu. Tiez som bola aj na ciastocnom invalidnom dochodku a poberala som dochodok. Dochodok sa tiez zapocitava do tych 47 000 ?
Dakujem za radu
</TD></TR></TBODY></TABLE>
Sprostredkovatelia poistného sú pre ZP považovaní za SZČO, viď ZZP_§11_ods.4_pism.e). Každý SZČO je povinný vykonať RZZP bez ohľadu na to či nejaký príjem zo SZČO mal. Suma dôchodku do RZZP nevstupuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať