Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

macilaci Pozri príspevok
Dobrý, chcela by som sa opýtať- celý rok 2006 ZTP a SZČO, do poistovne neplatil lebo mu povedali že nemusí. má podávať roč, zúčtovanie, ak áno aký typ? Dakujem
Ak bol len ZŤP a SZČO preddavky platiť mal. Nepoberal náhodou invalidný dôchodok? Vtedy by nemusel platiť preddavky ak bol začínajúca SZČO alebo mal v r.2005 veľmi nízky príjem (preddavky vyšli menej 100 Sk).

RZZP určite podať musí. Tlačivo B.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aktaK Pozri príspevok
Prosím pekne, mozete mi poradit výber správnych tlacív na vyplnenie RZZP?, aby som sa mohla z niecoho odpichnut...

v roku 2006 cca do apríla ........SZČO,
potom cca 20 dní.....................samoplatca,
a nakoniec až do konca roku............ na rodicovskom príspevku,
(na matersku dotycnej nevznikol narok z dovodu nepoistenia v SP, takze preto v tom období, ked prerušila zivnost az do samotneho porodu si musela platit do ZP ako samoplatca...)
vopred dakujeme za radu.
X+XB, XC .
0 0
Anču Anču

Anču je offline (nepripojený) Anču

Musím si raobiť ročné zučtovanie ak mám od roku 2005 pozastavenú živnosť, nemám žiadne príjmy ani výdaje zo živnosti a som riadne zamestnaný počas celého roka 2006. Poistné platím len u zamestnávateľa.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Anču Pozri príspevok
Musím si raobiť ročné zučtovanie ak mám od roku 2005 pozastavenú živnosť, nemám žiadne príjmy ani výdaje zo živnosti a som riadne zamestnaný počas celého roka 2006. Poistné platím len u zamestnávateľa.
Ak nebol príjem v zamestnaní kolísavý tak nie je potrebné robiť zúčtovanie
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Dobrý deň.

Zamestnanec ma požiadal o vykonanie RZ ZP. V roku 2006 bol naším zamestnancom s kolísavým príjmom. Taktiež v roku 2006 bol konatelom v inej firme. Chcem sa Vás opýtať, že či si musí RZ ZP vykonať sám v prípade ak mal v tej inej firme ako konateľ nejaký príjem. A ak v tej inej firme ako konateľ nemal žiadny príjem, či mu môžeme RZ ZP vykonať my.
Ďakujem a prajem pekný deň.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

dudel Pozri príspevok
Dobrý deň.

Zamestnanec ma požiadal o vykonanie RZ ZP. V roku 2006 bol naším zamestnancom s kolísavým príjmom. Taktiež v roku 2006 bol konatelom v inej firme. Chcem sa Vás opýtať, že či si musí RZ ZP vykonať sám v prípade ak mal v tej inej firme ako konateľ nejaký príjem. A ak v tej inej firme ako konateľ nemal žiadny príjem, či mu môžeme RZ ZP vykonať my.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Ak v inej firme bol konateľom, či už s príjmom alebo bez príjmu, môže vás o RZ požiadať. Ak mal príjem konateľa, k žiadosti priloží doklad o výške príjmu a preddavkoch z tej firmy, kde bol konateľom.
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Ahoj chcem sa poradiť. Mám známu, ktorá mi dala urobiť RZZP za rok 2006. Od 01/2006 až do 08/2006 bola evidovaná na úrade práce a od 09/2006 až do konca roka bola SZČO. Mám použiť tlačivo B? Ak áno aké hodnoty mám uviesť do oddielu č.6. Ďakujem za každú radu!!!!!
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Fakt mi nik neporadí????
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak za 1-8/2006 nemala nejaké väčšie zdaniteľné príjmy, tak tlačivo B.
Oddiel VI vyplňuje, ak VZ (p.29) je menej ako 82800 Sk. Treba čítať, čo je na tlačive napísané - v stĺpci 41 uvedie dni kedy bola SZČO (predopkladám, že nemocenské a pod. nepoberala), v stĺpci 42 príslušný minimálny základ, čo je za celý mesiac zvyčajne 6900. Za mesiac, kedy bola SZČO časť mesiaca sa minimálny základ kráti podľa kalendárnych dní. Ak je ale napr. invalidná, vychádza z minimálneho základu 3450 Sk.
0 0
lubocka lubocka

lubocka je offline (nepripojený) lubocka

Dobrý deň.

Prepáčte mi, ak sa opýtam hlúposť, ale už mi z toho všetkého je stále menej jasné aj to, čo som si myslela, že mám v tom jasno.

Ak ako zamestnávateľ mám 15 zamestnancov a ani jeden nepresiahol v roku 2006 ani jeden mesiac sumu 47 475,-, tak nemusím robiť nikomu ročné zúčtovanie ZP, ani nemusia ma o nič žiadať? Pochopila som správne?
To znamená, že to ako zamestnávateľ môžem vypustiť z hlavy? Netreba ani do poisťovní poslať negatívne hlásenie?
Ak ma nepožiadajú, nemusia ani sami robiť RZZP?
Veľmi pekne Vás poprosím o odpoveď a vopred všetkým ďakujem.
Naposledy upravil lubocka : 11.05.07 at 10:48
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

lubocka Pozri príspevok
Dobrý deň.

Prepáčte mi, ak sa opýtam hlúposť, ale už mi z toho všetkého je stále menej jasné aj to, čo som si myslela, že mám v tom jasno.

Ak ako zamestnávateľ mám 15 zamestnancov a ani jeden neprasiahol v roku 2006 ani jeden mesiac sumu 47 475,-, tak nemusím robiť nikomu ročné zúčtovanie ZP, ani nemusia ma o nič žiadať? Pochopila som správne?
To znamená, že to ako zamestnávateľ môžem vypustiť z hlavy? Netreba ani do poisťovní poslať negatívne hlásenie?
Veľmi pekne Vás poprosím o odpoveď a vopred všetkým ďakujem.
Pokiaľ ani jeden zamestnanec nepožiada o RZZP alebo o potvrdenie o zaplatených preddavkoch, nemusíte nikomu robiť RZZP (Určite Vám spadol kameň zo srdca, máte menej nervov).
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

podiely na zisku v s.r.o. idú do RZZP?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

buba Pozri príspevok
podiely na zisku v s.r.o. idú do RZZP?
Podiely spoločníkov s.r.o. nie sú predmetom RZ ZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ale odmeny zo zisku vyplatené zamestnancom, ktorí nie sú spoločníkmi ani konateľmi do RZZP idú.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

diky, už som to od minulého roku zabudla
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

buba Pozri príspevok
podiely na zisku v s.r.o. idú do RZZP?

Podľa toho komu sú vyplatené.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

POberal polovičný invalidný dôchodok a v roku 2005 mal príjem 10000 SK a v roku 2006 - 8000 Sk .
Aj tak má podať?
Dakujem
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu,
vystavujem doklad o výške príjmu za rok 2006 zamestancom ktorí v roku 2006 ukončili pracovný pomer. V našej firme sa prémie vyplácajú mesiac po zadu to znamená, že zamestnanec ktorý ukončil pracovný pomer 30.6.2006 mal v júli 2006 ešte vyplatené prémie ( preddavky na ZP neboli odvedené, lebo je to peňažné plnenie po ukončení pracovného pomeru ) Započítavajú sa tieto prémie do úhrnu príjmov zamestnanca za rok 2006????
0 0
pero pero

pero je offline (nepripojený) pero

Prosím Vás o radu, ak je firma v likvidácii od 1.4.2007, ako to bude s nedoplatkami a preplatkami organizácie? Ako sa má vyrovnať s poisťovňami?
Môžem urobiť ročné zúčtovanie vystúpením zamestnancom, keď ma o to žiadajú?

ďakujem za odpoveď
0 0
lubocka lubocka

lubocka je offline (nepripojený) lubocka

Ak môžem, ešte niečo k môjmu príspevku č. 422 a odpovedi č. 423.
A ak by požiadal o vystavenie potvrdenia aspoň jeden zamestnanec, v tom prípade musím podať niečo do zdravotnej poisťovne? A ešte malá otázka. Ak požiada zamestnanec o vykonanie RZ aj napriek tomu, že nemá povinnosť, lebo nepresiahol vlani príjmy nad stanovenú hranicu, ani nemal iné príjmy a mal len jedného zamestnávateľa, som mu povinná vykonať RZZP aj keď výsledok bude napr. preplatok 3,- Sk?
V tom prípade treba vykonať celú tú procedúru s vyplňaním tých tlačív? Nebolo by to v tom prípade pre zamestnávateľa zbytočne strávený čas, ktorý môže využiť oveľa efktívnejšie?
Naposledy upravil lubocka : 11.05.07 at 10:58
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať