Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

geokat Pozri príspevok
prosim, musim si urobit RZ aj z dohody o vykonani prace????
Katka
Pokiaľ bola popri zamestnaní alebo SZČO tak sa na tento príjem neprihliada. Pokiaľ mal príjem z dohody študent, dôchodca alebo iný človek za ktorého platí poistné štát tak je dôležitá výška príjmu.
Treba doplniť informácie
0 0
gemka gemka

gemka je offline (nepripojený) gemka

dobry den,
mam otazocku: robi RZZP aj dochodca (odchod na dochodok v priebehu roku 2006) , ktory v priebehu roku 2006 ukoncil podnikanie a do odchodu na dochodok mal aj ZC?

Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

gemka Pozri príspevok
dobry den,
mam otazocku: robi RZZP aj dochodca (odchod na dochodok v priebehu roku 2006) , ktory v priebehu roku 2006 ukoncil podnikanie a do odchodu na dochodok mal aj ZC?

Dakujem

Pokiaľ bol čo i len jeden deň v roku 2006 SZČO - čo asi bol podľa otázky - tak musí robiť RZZP
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Srdečne Vás zdravím. Potrebovala by som poradiť, ktoré tlačivo treba vyplniť:
1-8/2006 zamestnanec u jednej firmy , príjem brutto 122000 Sk
počas zamestnania aj na PN, od soc. poist. cca 3400 Sk
od 9-12/2006 - evidovaný na UPSVaR
Ďakujem pekne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Dank Pozri príspevok
Srdečne Vás zdravím. Potrebovala by som poradiť, ktoré tlačivo treba vyplniť:
1-8/2006 zamestnanec u jednej firmy , príjem brutto 122000 Sk
počas zamestnania aj na PN, od soc. poist. cca 3400 Sk
od 9-12/2006 - evidovaný na UPSVaR
Ďakujem pekne.
A počas zamestnania bol kolísavý príjem ? A počas evidencie na úrade práce bol príjem?
Po doplnení týchto info sa bude dať lepšie odpovedať
Naposledy upravil katkaj : 02.05.07 at 13:02
0 0
Angelika Angelika

Angelika je offline (nepripojený) Angelika

Dobry den, chcem sa opytat na vyplnenie Dokladu o vyske prijmu a preddavkoch, cast IV. - Udaje o vyske minim. vym. zakladu. Mam to vyplnat kazdemu cloveku a kratit o neodpracovanu dobu ? Mam zamestnanca, co robil 11-12/2007, mal hrubu mzdu za november 12000 a v decembri 16000. Do minim. vym. zakladu mi moj program dava nejake cisla 3200 a 4240 ako minima.

Mam tam nieco v takom pripade vyplnit ?

Dakujem
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

katkaj: kolísavý príjem nebol, cca 15000/mesačne, z UPSVaR príjem 6200Sk.Dakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dank Pozri príspevok
katkaj: kolísavý príjem nebol, cca 15000/mesačne, z UPSVaR príjem 6200Sk.Dakujem.
Nemusí robiť RZZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Angelika Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa opytat na vyplnenie Dokladu o vyske prijmu a preddavkoch, cast IV. - Udaje o vyske minim. vym. zakladu. Mam to vyplnat kazdemu cloveku a kratit o neodpracovanu dobu ? Mam zamestnanca, co robil 11-12/2007, mal hrubu mzdu za november 12000 a v decembri 16000. Do minim. vym. zakladu mi moj program dava nejake cisla 3200 a 4240 ako minima.

Mam tam nieco v takom pripade vyplnit ?

Dakujem
Minimálne základy by sa vyplňovať mali. Minimálny základ je minimálna mzda a počíta sa ako minimálna mzda daného konkrétneho človeka, t.j. kráti sa pri kratšom úväzku aj za neodpracovaný čas, ale nekráti sa za neplatené voľno, ktoré zamestnávateľ nie je povinný poskytnúť ani za absenciu.
0 0
Angelika Angelika

Angelika je offline (nepripojený) Angelika

Dakujem :-)
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Mám potvrdenie o príjme min.mzda je uvedená každý mesiac iná napr.
l.
II.5984
III.4765 atď. je to pracovník odmneňovaný hodinovou mzdou.Nemá tam byť suma 6900 sk ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie. Je to ok.
0 0
lompart1 lompart1

lompart1 je offline (nepripojený) lompart1

Tlačiva na RZZP sú na stranke min.zdravotníczva aj v elektronickej forme
0 0
Alčalča Alčalča

Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

Som baba z veľkomesta
Musí si poistenec, ktorý je SZČO a zároveň je na predčasnom starobnom dôchodku ( od 01.04.2006 ) doložiť k ročnému zúčtovaniu aj potvrdenie o priznaní tohto starobného dôchodku, alebo RZZP stačí podať bez príloh? Ďakujem.
0 0
marčelina marčelina

marčelina je offline (nepripojený) marčelina

Prajem pekný deň. Mám otázočku, či RZZP za r.2006 je povinný podať aj konateľ s.r.o., ktorý mal príjem len ako zamestnanec a neprekročil ani v jednom mesiaci stanovený limi 47 ... Sk. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
calgary calgary

calgary je offline (nepripojený) calgary

katkaj Pozri príspevok
Z dohôd sa zráža len daň a zamestnávateľ platí úrazové a garančné poistenie.
Zdravotné si potom v RZZP rieši zamestnanec sám.
Ahojte, v prípade zamestnanca, ktorý u nás pracoval len na DoVP (pravdepodobne nemal ani iného zamestnávateľa) a doručil mi žiadosť o RZZP, mám povinnosť mu ho urobiť? Príjem je nad hranicou 41600Sk, ale nie som si istá, či je niekde napísané, že zamestnávateľ RZZP robí len zamestnancovi na "riadny pracovný pomer"...., alebo musí aj dohodárovi?
Ďakujem moc
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

calgary Pozri príspevok
Ahojte, v prípade zamestnanca, ktorý u nás pracoval len na DoVP (pravdepodobne nemal ani iného zamestnávateľa) a doručil mi žiadosť o RZZP, mám povinnosť mu ho urobiť? Príjem je nad hranicou 41600Sk, ale nie som si istá, či je niekde napísané, že zamestnávateľ RZZP robí len zamestnancovi na "riadny pracovný pomer"...., alebo musí aj dohodárovi?
Ďakujem moc
Dohodárovi nerobíš RZZP. Pre tieto účely nie je tvojím zamestnancom. Musí si vysporiadať príjem z dohody sám. Pokiaľ bol ten príjem popri zamestnaní alebo živnosti tak sa naň neprihliada. Pokiaľ bol poistencom štátu a prekročil stanovený príjem na dohodu tak si vykoná RZZP sám a doplatí zdravotné
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

marčelina Pozri príspevok
Prajem pekný deň. Mám otázočku, či RZZP za r.2006 je povinný podať aj konateľ s.r.o., ktorý mal príjem len ako zamestnanec a neprekročil ani v jednom mesiaci stanovený limi 47 ... Sk. Ďakujem veľmi pekne.

Pokiaľ nemal žiadny iný príjem len zo závislej činnosti a neprekročil v žiadnom mesiaci limit 47475 tak nemusí robiť RZZP
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Alčalča Pozri príspevok
Musí si poistenec, ktorý je SZČO a zároveň je na predčasnom starobnom dôchodku ( od 01.04.2006 ) doložiť k ročnému zúčtovaniu aj potvrdenie o priznaní tohto starobného dôchodku, alebo RZZP stačí podať bez príloh? Ďakujem.

Podľa mňa nemusí prikladať potvrdenie o priznaní starobného dôchodku
0 0
calgary calgary

calgary je offline (nepripojený) calgary

katkaj Pozri príspevok
Dohodárovi nerobíš RZZP. Pre tieto účely nie je tvojím zamestnancom. Musí si vysporiadať príjem z dohody sám. Pokiaľ bol ten príjem popri zamestnaní alebo živnosti tak sa naň neprihliada. Pokiaľ bol poistencom štátu a prekročil stanovený príjem na dohodu tak si vykoná RZZP sám a doplatí zdravotné
Ďakujem moc za rýchlu a presnú odpoveď, mám rovnaký názor, len by som ešte potrebovala vedieť na ktorý zákon (vyhlášku, usmernenie...) sa môžem presne odvolať? Prípadne konkrétny paragraf? Nech som krytá
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať