Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Neviem síce o tom až tak veľa. Ale aspoň niekoľko mojich postrehov. Je čudné, že v ZP vedú zrušenie živnosti. Ja som mala takýto prípad : dôchodkyňa bola v roku 2006 zároveň živnostníčkou. Od 03.01. do 10.10 mala prerušenú živnosť. Živnosť zrušila 11.10. Keďže to nenahlásila poisťovni, tak ju až doteraz viedli ako živnostníčku a aj keď už je vyše 5 rokov dôchodkyňou, doniesla doklad o výmere dôchodku, ako dôchodkyňu ju nevedú. Ona však za 2 dni ako podnikateľka mala vysoký príjem, takže jej vyšiel vysoký nedoplatok. Ešte ma napadlo, prečo doplácať za 12 mesiacov, keď na 6 mesiacov bola živnosť prerušená? Doteraz táto živnosť trvá?
Možno sa mýlim, a možno niekoho ešte niečo napadne vyriešiť tento problém čo najmenej finančne náročne.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Marti.ka Pozri príspevok
. Ešte ma napadlo, prečo doplácať za 12 mesiacov, keď na 6 mesiacov bola živnosť prerušená? Doteraz táto živnosť trvá?
Mňa to tiež najskôr napadlo, ale EvaB. písala nedoplatok k dnešnému dňu, takže tým asi myslela vrátane preddavkov za mesiace roku 2007.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
K môjmu prípadu.
Živnosť trvala až do dnešného dňa. Už som ju práve zrušila. Takže mám nedoplatok za jeden rok. Za rok 2006 doplatím teraz a na ostatné si budem odkladať, lebo mi vyjde znova nedoplatok v RZZP za rok 2007. A nedá sa z toho nijako vycúvať, dcéra má viac ako 6 rokov (opatrovateľské dávajú až od veku 6 rokov).

Chcem len upozorniť na zavádzanie zo strany ZP!
Dnes som volala do ich call centra, kde mi ďalšia pani znova povedala, že ako poberateľ opatrovateľského som poistenec štátu aj napriek tomu, že mám živnosť a nemusím teda platiť preddavky (nemala som žiadny ZD). Ale, dostalo sa na pretras aj RZZP. A práve v tom je ich finta a môj problém, lebo ako SZČO musím robiť RZZP typ B, kde nie je uvedený §11 ods. 8 písm. j (ani nemôže byť, lebo sa to nezlučuje so SZČO - podmienka v odst. 10) a teda nie som poistencom štátu. Nakoniec teda z nej vyliezlo, že v konečnom dôsledku nie som poistenec štátu. Takto ma zavádzali už v roku 2006, keď som sa pýtala na súbeh opatrovateľského a SZČO. Vraj sa to prípadne vyrovná v RZZP, ale to som netušila, že tam nebudem mať len nuly.
Ešte mi nezabudla pripomenúť, že znova budem poistenec štátu (nemusím platiť preddavky), ale pri RZZP za rok 2007 si to pekne všetko doplatím.
Už ma zlosť prechádza a beriem to ako veľké ponaučenie nielen pre seba.

Inak premlčacia doba je 5 rokov, ale neplatí, ak si poistenec nesplnil oznamovaciu povinnosť. Takže, aj keď sa živnosť po pozastavení obnovuje automaticky, musím zmenu oznámiť (akoby som znova živnosť založila). Nebudem nič riskovať, ani by som spávať nemohla a za kľud duše mi žiadne peniaze nestoja.
Naposledy upravil EvaB. : 29.06.07 at 13:11
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Je fantastický čas na zaslanie rzzp, no prvykrát ho mám poslať i ja. Halali mám v tom, že neviem si vybrať správne tlačivo. Aj som bola zamestnankyňa u dvoch zamestnávateľov a na jeseň som začala opatrovať nevládnu osobu doma. Štát za mňa plati poistné. Čo som dobrovolne nezamestnaná, alebo poistenec štátu? I to, i to. Mám použiť e-Skové tlačivá? Poraďte mi niekto. Mám čas sa hrať hlavolamy len do konca tohto výkendu. ďakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

aisa Pozri príspevok
Je fantastický čas na zaslanie rzzp, no prvykrát ho mám poslať i ja. Halali mám v tom, že neviem si vybrať správne tlačivo. Aj som bola zamestnankyňa u dvoch zamestnávateľov a na jeseň som začala opatrovať nevládnu osobu doma. Štát za mňa plati poistné. Čo som dobrovolne nezamestnaná, alebo poistenec štátu? I to, i to. Mám použiť e-Skové tlačivá? Poraďte mi niekto. Mám čas sa hrať hlavolamy len do konca tohto výkendu. ďakujem.
a mala si kolísavý príjem u zamestnávateľov, lebo ak nie......tak nie si povinná robiť RZZP.
Ako asistent starajúci sa o ŤZP si poistenec štátu.
0 0
majam majam

majam je offline (nepripojený) majam

nedoplatok z rzzp za rok 2005 za zamestnanca aj zamestnávateťa sa niekde uvádza v rzzp v roku 2006 tlačivo typu ,,A,, bola som akurát na jednom skolení a teraz dlho v nemocnici prosím prosím o pomoc mám toho vela a nestíham čítať ďakujem
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

aisa Pozri príspevok
Je fantastický čas na zaslanie rzzp, no prvykrát ho mám poslať i ja. Halali mám v tom, že neviem si vybrať správne tlačivo. Aj som bola zamestnankyňa u dvoch zamestnávateľov a na jeseň som začala opatrovať nevládnu osobu doma. Štát za mňa plati poistné. Čo som dobrovolne nezamestnaná, alebo poistenec štátu? I to, i to. Mám použiť e-Skové tlačivá? Poraďte mi niekto. Mám čas sa hrať hlavolamy len do konca tohto výkendu. ďakujem.
Ak si opatrovala nevládnu osobu si poistencom štátu - podľa §11 ods.8 písm.j - fyzická osoba, ktorá poberá peňažný príspevok za opatrovanie. Ak si nebola ani jeden deň v roku 2006 SZČO, a ani jeden deň samoplatca, a tvoj mesačný príjem jednotlivo nebol vyšší ako 47.500 Sk - nemusíš sa nad RZZP trápiť.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

majam Pozri príspevok
nedoplatok z rzzp za rok 2005 za zamestnanca aj zamestnávateťa sa niekde uvádza v rzzp v roku 2006 tlačivo typu ,,A,, bola som akurát na jednom skolení a teraz dlho v nemocnici prosím prosím o pomoc mám toho vela a nestíham čítať ďakujem
Nie, v type A sa neuvádza. Nedoplatok z RZZP a všetko zaplatené poistné je len len pre účely výpočtu preddavkov u SZČO - pri type B, S alebo X. Na samotné vyúčtovanie nemá vplyv.
0 0
majam majam

majam je offline (nepripojený) majam

velmi pekne dakujem
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Prosim o poradenie. Aku mam dat sumu do položky 42 ak ZD je 831162 a vymeriavaci zaklad vysiel 412654. dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Stĺpec 42 v tlačive B v Tvojom prípade nemusíš vypľňať
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Stĺpce 41 a 42 vypĺňaš iba v prípade, ak máš v riadku 29 sumu nižšiu ako 82800.- Sk.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

dakujem ti Muška veľmi pekne, vieš mi poradiť ake ma vyplniť tlačivo osoba pol roka nezamestnana bez prijmu a pol roka od 1.7.06 SZCO? Staci B?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

zuzanask Pozri príspevok
dakujem ti Muška veľmi pekne, vieš mi poradiť ake ma vyplniť tlačivo osoba pol roka nezamestnana bez prijmu a pol roka od 1.7.06 SZCO? Staci B?
Zuzka je to osoba dobrovoľne nezamestnaná, alebo evidovaná na ÚP?
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

evidovana na urade prace bola
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zuzka, tak potom B
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

viete mi niekto pomoct ci mam povinnost podat RZZP ako poberatelka starobneho dochodku - bola od 1.januar do 31.decemb 2006 zamestatna v trvalom pracovnom pomere na skrateny uvazok , mesacne za 3568 sk , mam pouzit typ c s tym ze vznikne mi nedoplatok lebo je tam minimalny vymeriavaci cca 5xxx niekolko
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

aladin Pozri príspevok
viete mi niekto pomoct ci mam povinnost podat RZZP ako poberatelka starobneho dochodku - bola od 1.januar do 31.decemb 2006 zamestatna v trvalom pracovnom pomere na skrateny uvazok , mesacne za 3568 sk , mam pouzit typ c s tym ze vznikne mi nedoplatok lebo je tam minimalny vymeriavaci cca 5xxx niekolko
Aladin, ak bol hrubý príjem za rok viac ako 41400 a zamestnávateľ riadne odvádzal poistné /keďže píšeš , že to bol TP na skrátený úväzok/, tak nemusí robiť RZZP.

Ak by bol hrubý príjem za rok menej ako 41400 a zamestnávateľ odvádzal poistné do ZP, tak je výhodné urobiť RZZP z dôvodu, že by sa toto odvedené poistné vrátilo tak zamestnancovi ako aj zamestnávateľovi. /tlačivo A/
Naposledy upravil Muška : 30.06.07 at 11:26 Dôvod: doplnenie tlačiva
0 0
majam majam

majam je offline (nepripojený) majam

prosím dochodca zamestnaný na pracovnú zmluvu od 01.01.2006 do 31.12.2006 na kratší PP 11 mesiacov príjem 5000 zrážková dan jeden mesiac 15000 aký typ tlačiva použiť
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

majam Pozri príspevok
prosím dochodca zamestnaný na pracovnú zmluvu od 01.01.2006 do 31.12.2006 na kratší PP 11 mesiacov príjem 5000 zrážková dan jeden mesiac 15000 aký typ tlačiva použiť
majam - viď moju odpoveď pre aladina
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať