Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak v zamestnaní žiaden mesiac nebol VZ vyšší ako 47475 Sk a v období na ÚP si nemala žiaden príjem, alebo si mala nízky príjem , RZZP podať netreba.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak v zamestnaní žiaden mesiac nebol VZ vyšší ako 47475 Sk a v období na ÚP si nemala žiaden príjem, alebo si mala nízky príjem , RZZP podať netreba.
Ďakujem Vám za odpovede.Počas evidovania na OÚP som nemala žiadny príjem,ale počas tých 3 mesiacov som časť pracovala v ČR.Nemení to situáciu,že zúčtovanie nemusím podať?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

renataj Pozri príspevok
Ďakujem Vám za odpovede.Počas evidovania na OÚP som nemala žiadny príjem,ale počas tých 3 mesiacov som časť pracovala v ČR.Nemení to situáciu,že zúčtovanie nemusím podať?
Ak si tam bola aj poistená tak to situáciu nemení. Zúčtováva sa príjem len zo Slovenska
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

renataj Pozri príspevok
Ďakujem Vám za odpovede.Počas evidovania na OÚP som nemala žiadny príjem,ale počas tých 3 mesiacov som časť pracovala v ČR.Nemení to situáciu,že zúčtovanie nemusím podať?
Čiže v tom istoim období ste bola zamestnaná aj na Slovensku aj v ČR ?
V takom prípade ste si mala vybaviť na Ústerdí SP formulár, kde by vám určili príslušnosť k právnym predpisom, pravdepodobne slovenským a aj český zamestnávateĺ mal potom platiť ZP (aj SP) na Slovensko. Potom by RZZP záviselo aj na príjme z Čiech.
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

katkaj Pozri príspevok
Ak si tam bola aj poistená tak to situáciu nemení. Zúčtováva sa príjem len zo Slovenska
V ČR som bola poistená.Pochopila som správne? - ak na Slovensku mi mesačný príjem nepresiahol sumu 47 475,-.Skk a počas evidencie na OÚP som nemala žiadny príjem - nepodávam ročné zúčtovanie ?
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Jana Motyčková Pozri príspevok
Čiže v tom istoim období ste bola zamestnaná aj na Slovensku aj v ČR ?
V takom prípade ste si mala vybaviť na Ústerdí SP formulár, kde by vám určili príslušnosť k právnym predpisom, pravdepodobne slovenským a aj český zamestnávateĺ mal potom platiť ZP (aj SP) na Slovensko. Potom by RZZP záviselo aj na príjme z Čiech.
Nebola som súčasne zamestnaná aj na Slovensku aj v ČR.Pracovala som pre českú fi. najprv na českej pobočke,vtedy som mala aj českú zmluvu,platili mi odvody a pod.Zmluva bola na dobu určitú.Po skončení českej zmluvy som pracovala na slovenskej pobočke,kde som už mala slovenskú zmluvu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak tak, ako napísla Katkaj.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"><title></title><meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 1.1.2 (Linux)"><meta name="CREATED" content="20070622;17153200"><meta name="CHANGED" content="16010101;0"> <style> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style> Dobry den, prosim poradite mi?
Ak som cely minuly rok, pracovala v jednej firme ako zamestnanec mala som 30 hod. prac.cas,(neviem ci to nejako ovplyvnuje zuctovanie) nemala som ziaden iny prijem, ale v tej firme uz od Januara tohto roku nepracujem a myslim ze uz ani ta firma neexistuje, musim podat rocne zuctovanie sama za seba ako za zames-ca? alebo ako je to?

a ake na to potrebujem tllacivo? berie sa do uvahy vymeriavaci zaklad za kezdy mesiac?


dakujem veeelmi



prosim poradite mi niekto?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sara-ke Pozri príspevok
Dobry den, prosim poradite mi?
Ak som cely minuly rok, pracovala v jednej firme ako zamestnanec mala som 30 hod. prac.cas,(neviem ci to nejako ovplyvnuje zuctovanie) nemala som ziaden iny prijem, ale v tej firme uz od Januara tohto roku nepracujem a myslim ze uz ani ta firma neexistuje, musim podat rocne zuctovanie sama za seba ako za zames-ca? alebo ako je to?

a ake na to potrebujem tllacivo? berie sa do uvahy vymeriavaci zaklad za kezdy mesiac?


dakujem veeelmi



prosim poradite mi niekto?
Pokiaľ si mesačne neprekročila príjem 47.475 a nemala si žiaden iný príjem tak rzzp nemusíš robiť
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

takze ak som mala vyssi prijem ako 47 475,- hoci len zo zavislej cinnosti, tak musim podat RZZP ?

diik
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sara-ke Pozri príspevok
takze ak som mala vyssi prijem ako 47 475,- hoci len zo zavislej cinnosti, tak musim podat RZZP ?

diik

Ak si ten príjem vyšší ako 47.475 mala v každom mesiaci počas celého roka tak nemusíš. Ale ak si v niektorom mesiaci mala menej ako 47.475 a v niektorom viac čiže si mala kolísavý príjem tak musíš vykonať rzzp
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

katkaj Pozri príspevok
Ak si ten príjem vyšší ako 47.475 mala v každom mesiaci počas celého roka tak nemusíš. Ale ak si v niektorom mesiaci mala menej ako 47.475 a v niektorom viac čiže si mala kolísavý príjem tak musíš vykonať rzzp

aaaha , takze ta suma sa berie za kazdy mesiac? ja som si myslela, ze za cely rok
takze neviem, ci to dobre chapem, ak som mala cely rok kazdy mesiac prijem cca 8 500,- , ale zam-tel za mna to RZZP neurobi, tak ja ho nemusim robit? no to by bolo fajn, dik za odpoved
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

RZZP nemusíš robiť
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

jeeej diik moc

pekny vecer
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Robila som RZZP typ B, už som to aj na poisťovňu poslala, ale jedno mi ešte vŕta v hlave, je potrebné poslať aj tlačivo Odpis z ročného zúčtovania poistného? Ďakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odpis sa robí iba v tom prípade,keď niekto menil zdrav.poisťovňu od
januára tohto roka. Ten odpis treba odovzdať do novej zdr.poisťovne.
0 0
ciba ciba

ciba je offline (nepripojený) ciba

ma niekto ulozene tlaciva? rzzp nefunguje
0 0
MS77 MS77

MS77 je offline (nepripojený) MS77

Ahojte
neviem sa pohnut, neviem ake tlacivo mam poUzit, prosim o rady.
- otec bol cely rok živnostník ( t.j. 1.1.2006 - 31.12.2006)
- základ dane z príjmov (uplatnoval si pausalne vydavky) za rok 2006 mal 46.070 Sk
- od 16.11.2006 mu bol priznaný starobný dôchodok
- preddavky na ZP platil z minimálneho vym.základu (12X966=11 592)
- v nákladoch ( presnejsie vo vydavkoch ) v roku 2006 si uplatnil 11536 Sk)
neviem ci mam pouziť typ tlaciva S (SB+SC), alebo typ tlaciva X (XB+XC) ,
nerozumiem tomu či sa stal poistencom štátu v období od 16.11.-31.12.2006, alebo nie, myslím že to je rozhodujúce či vypíšem tlačivo X alebo S. Dakujem za rady. Ak som na niaky udaj zabudla, dajte mi prosim vediet a doplnim. Uz som z toho totalne domotaná.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

MS77,
Vyplníš tlačivo B, preplatok má 1449, a preddavky bude platiť 315 od 1.7.2007
Naposledy upravil Muška : 24.06.07 at 11:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať