Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať ak som zamestnávateľ a nepožiadal ma žiadny zamestnanec o vykonanie RZZP takže som to vôbec ani nerobila musím podať nejaké tlačivá zdrav.poisť. aj keď všetko bude nulové? Ďakujem
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Pani Motyčková ďakujem Vam za odpoveď, pekný podvečer
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať ak som zamestnávateľ a nepožiadal ma žiadny zamestnanec o vykonanie RZZP takže som to vôbec ani nerobila musím podať nejaké tlačivá zdrav.poisť. aj keď všetko bude nulové? Ďakujem
Netreba nič odovzdať pokiaľ ste nikomu nerobili RZZP príp. nedostanete
oznámenie o nedopl. a preplatkoch od zamestnancov (terajších či bývalých), ktorí si RZZP robili sami.
0 0
Nina19 Nina19

Nina19 je offline (nepripojený) Nina19

Ahojte, prosím o radu:

1. Celý rok SZČO, základ dane 96 814,-Sk, podávam B, výsledok vyšiel 0, výdavky na poistné a aj zaplatené boli 12x966=11.592,-

2. Celý rok SZČO, ale základ dane 0 ( bola tam strata ) podávam typ X, XB, výsledok vyšiel 0, výdavky na poistné a aj zaplatené boli 12x966=11.592,-

Je to OK?
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Vo vseobecnej ZP mi nevedeli poradit,takze prosim o radu>
Cely rok zamestnanec - 171000,.Sk
Cely rok SCZO - CZD 7000,- Sk, preddavky neplatil.
Cey rok poberatel starobneho dôchodku - ovplynuje to nieco?
Od 6.11.06 do 19.12 06 bol PN.
Vyplni tlacivo S,SA,SB?
Co nesmie zabudnut urcite vyplnit. Napr. kal. dni PN sa vyplnia?
Dakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nina19 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu:

1. Celý rok SZČO, základ dane 96 814,-Sk, podávam B, výsledok vyšiel 0, výdavky na poistné a aj zaplatené boli 12x966=11.592,-

2. Celý rok SZČO, ale základ dane 0 ( bola tam strata ) podávam typ X, XB, výsledok vyšiel 0, výdavky na poistné a aj zaplatené boli 12x966=11.592,-

Je to OK?
V oboch prípadoch vypĺňaš B, musíš však vyplniť aj stĺpce 41 a 42 a riadok 66 upravíš na 1064.- Sk.
k bodu 2) - ak bola strata, píšeš do r. 27 túto stratu so znamienkom mínus a nie nulu.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Pracovníčka na TPP + sprostredkovateľka , mi doniesla potvrdenia od troch spoločostí pre ktoré toto sprostredkovanie robila a je to "Potvrdenie o príjmoch zo závislej čiinnosti , sumy sú uvedené v r .12 čiže príjem z ktorého sa daň vyberá zrrážkou. Mýli ma tá závislá činnosť. Môže to byť ako vedľajší pracovný pomer? Má uzatvorenú zmluvu" Zmluva o sprostredkovateľskej činnosti.Je registrovaná na DU má DIČ a je prihlásená v ZP. Čiže vyplním jej na základe týchto troch potvrdení tlačivo 3xSA? + SB na príjem podľa §6, ktorý má uvedený v DP_a tým pádom vznikne nedoplatok jej a tak isto zamestnávateľovi?Je to tak správne?
Naposledy upravil liduska : 28.06.07 at 06:52
0 0
Nina19 Nina19

Nina19 je offline (nepripojený) Nina19

Abel, ďakujem
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

Robim RZZP tlacivo B živnostnikovy ktorý zároven cely rok 2006 poberal čiast.invalidný dochodok chcela by som vediet ci riadok 42 ma byt 3450,-Sk kvoli tomu ze je poberatelom IDochodku, riadok 54 bude 7 pecent, ked mi riadok 65 vysiel 253,-Sk bode platit preddavok na ZP 266,-Sk
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Už neviem, čomu mám veriť: pracovníčka ZP pri preberaní RZZP typ C (dobrovoľné zdravotné poistenie + príjem na Dohodu) povedala, že keď nezarobili za mesiac viac ako 41.400,-- Sk, tak si nemuseli podávať RZ. Ja to poznám tiež s touto sumou, ale za rok. Trochu mi to nahnalo strach, tak čo je teraz správne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

heike Pozri príspevok
Už neviem, čomu mám veriť: pracovníčka ZP pri preberaní RZZP typ C (dobrovoľné zdravotné poistenie + príjem na Dohodu) povedala, že keď nezarobili za mesiac viac ako 41.400,-- Sk, tak si nemuseli podávať RZ. Ja to poznám tiež s touto sumou, ale za rok. Trochu mi to nahnalo strach, tak čo je teraz správne?
Správne slovíčko je za rok
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

AnitaMartinska Pozri príspevok
Vo vseobecnej ZP mi nevedeli poradit,takze prosim o radu>
Cely rok zamestnanec - 171000,.Sk
Cely rok SCZO - CZD 7000,- Sk, preddavky neplatil.
Cey rok poberatel starobneho dôchodku - ovplynuje to nieco?
Od 6.11.06 do 19.12 06 bol PN.
Vyplni tlacivo S,SA,SB?
Co nesmie zabudnut urcite vyplnit. Napr. kal. dni PN sa vyplnia?
Dakujem.
Tlačivo S,SA,SB. To, že poberal SD sa tam nikde neprejaví, keďže z dôvodu vysokého príjmu poistencom štátu nebol. Dni PN sa vyplnia.
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Prosím poraďte.
Zamestnanec bol naším zamestnancom len týždeň v decembri. Priniesol potvrdenia od zamestnávateľov:
január - 1. zamestnávateľ
október,november,december - 2. zamestnávateľ
január až december - 3. zamestnávateľ - ale tu mal príjem len v januári a v júli.
Okrem toho bol evidovaný na úrade práce od 1.2.-1.10.
A okrem toho mal príjem z dohôd - v auguste 8000 Sk a v septembri 16000 Sk.
Otázka - Má zahrnúť tie príjmy z dohôd do RZZP (keďže bol v 3.spoločnosti zamestnancom celý rok tak asi nie ale nie som si istá).
Čo s obdobím keď bol na úrade práce?
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

liduska Pozri príspevok
Pracovníčka na TPP + sprostredkovateľka , mi doniesla potvrdenia od troch spoločostí pre ktoré toto sprostredkovanie robila a je to "Potvrdenie o príjmoch zo závislej čiinnosti , sumy sú uvedené v r .12 čiže príjem z ktorého sa daň vyberá zrrážkou. Mýli ma tá závislá činnosť. Môže to byť ako vedľajší pracovný pomer? Má uzatvorenú zmluvu" Zmluva o sprostredkovateľskej činnosti.Je registrovaná na DU má DIČ a je prihlásená v ZP. Čiže vyplním jej na základe týchto troch potvrdení tlačivo 3xSA? + SB na príjem podľa §6, ktorý má uvedený v DP_a tým pádom vznikne nedoplatok jej a tak isto zamestnávateľovi?Je to tak správne?
Sprostredkovanie je §6. Pokiaľ to mala zdaňované ako závislú činnosť tak to mohla mať na DOVP alebo nejaký pracovný pomer čo je podľa mňa nesprávne ale záleži ako to má v DP. Pokiaľ to mala zdanené ako závislú činnosť tak aj v rzzp to treba dať do SA. Treba pozrieť či to nebola nejaká dohoda popri zamestnaní, v tom prípade by sto nevstupovalo do rzzp.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

stanka613 Pozri príspevok
Robim RZZP tlacivo B živnostnikovy ktorý zároven cely rok 2006 poberal čiast.invalidný dochodok chcela by som vediet ci riadok 42 ma byt 3450,-Sk kvoli tomu ze je poberatelom IDochodku, riadok 54 bude 7 pecent, ked mi riadok 65 vysiel 253,-Sk bode platit preddavok na ZP 266,-Sk
prosím poradte mi ci to mam správne
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

misa Pozri príspevok
Prosím poraďte.
Zamestnanec bol naším zamestnancom len týždeň v decembri. Priniesol potvrdenia od zamestnávateľov:
január - 1. zamestnávateľ
október,november,december - 2. zamestnávateľ
január až december - 3. zamestnávateľ - ale tu mal príjem len v januári a v júli.
Okrem toho bol evidovaný na úrade práce od 1.2.-1.10.
A okrem toho mal príjem z dohôd - v auguste 8000 Sk a v septembri 16000 Sk.
Otázka - Má zahrnúť tie príjmy z dohôd do RZZP (keďže bol v 3.spoločnosti zamestnancom celý rok tak asi nie ale nie som si istá).
Čo s obdobím keď bol na úrade práce?
Ďakujem veľmi pekne.
Na úrade práce bol od 1.2 - 1.10 takže nemohol byť súčasne aj zamestnancom. V rámci úradu práce mal príjem v auguste 8000 a v septembri 16000 čo nie je v súlade so zákonom kedže evidovaný na UP môže zarobiť maximálne 3200 mesačne.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

katkaj Pozri príspevok
Sprostredkovanie je §6. Pokiaľ to mala zdaňované ako závislú činnosť tak to mohla mať na DOVP alebo nejaký pracovný pomer čo je podľa mňa nesprávne ale záleži ako to má v DP. Pokiaľ to mala zdanené ako závislú činnosť tak aj v rzzp to treba dať do SA. Treba pozrieť či to nebola nejaká dohoda popri zamestnaní, v tom prípade by sto nevstupovalo do rzzp.
Katka, ona má s nimi uzatvorenú zmluvu " Zmluva o sprostredkovateľskej činnosti " a ona si to v DP dala ako príjmy zo závislej činnosti.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Jana Motyčková Pozri príspevok
Tlačivo S,SA,SB. To, že poberal SD sa tam nikde neprejaví, keďže z dôvodu vysokého príjmu poistencom štátu nebol. Dni PN sa vyplnia.

Dakujem pekne.
anita
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

katkaj Pozri príspevok
Na úrade práce bol od 1.2 - 1.10 takže nemohol byť súčasne aj zamestnancom. V rámci úradu práce mal príjem v auguste 8000 a v septembri 16000 čo nie je v súlade so zákonom kedže evidovaný na UP môže zarobiť maximálne 3200 mesačne.
On asi podporu z úradu práce nedostával, len tam bol evidovaný. Netuším ako mám vyplniť ten list SC, či celé to obdobie kedy bol na úrade práce sa stáva samoplatiteľom alebo nie.
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

Brat bol v r.2006 študent a od 9/2006 mal živnost, ale nevykazoval žiadne prijmy, musi robit rzzp? keby ano tak co nam uviest vsade nulové hodnoty, ved ani nemam co opisat z danoveho,lebo nemal povinnosť podavat, tiez bolo nulove. ked som si zadala udaje do pomôcky vyslo mi že XB, XC,ale netusim co vpisem napr. do riadku C05 a C06, dufam ze mi niekto pomoze, dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať