Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Blahoželám vám k vysokým príjmom, vďaka ktorým vám na riadku 65 vyšla taká vysoká suma. Ak po 1.1.2008 bude zrušený maximálny vymeriavací základ aj v zdravotnom poistení, bude to suma preddavkov, ktoré budete platiť od 1.1.2008. Do konca roka 2007 však určite budete platiť podľa súčasného zákona stále platnú sumu maximálneho možného preddavku vo výške 14% z 51822 Sk, tj. 7256 Sk.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

miriza Pozri príspevok
Mám otázku v RZZP mi na riadu 65 vyčíslilo sumu 15066 a na riadku 66 sumu 7256, to je maximálna suma aká sa platí na poistné, teda tú začneme platiť od augusta. Čo je potom tá suma 15066,-??
To je suma, ktorú bude treba platiť, ak prejdú návrhy pani Tomanovej, na zrušenie maximálneho vymeriavacieho základu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

JAJA11 Pozri príspevok
To je suma, ktorú bude treba platiť, ak prejdú návrhy pani Tomanovej, na zrušenie maximálneho vymeriavacieho základu.
No, pani Tomanová nenavrhuje zrušiť maximály VZ pre zdravotné poistenie, ale všetky ostatné áno.

Pravdupovediac, súhlasila by som, keby to bolo presne naopak.
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Ak neboli žiadne príjmy zo živnosti , ani iné za rok 2006, čo je potrebné uviesť
v ročnom zúčtovaní v tlačive typu B v riadku 27,28? Môjmu známemu vrátila
ZP ročné zúčtovanie na doplnenie a nevie si rady. Mne to vychádza tak,
že do riadku 27,28 a potom aj do riadku 51, 52 sa napíše nula.Zrejmä ma zlé vyplnený riadok 53. Tam ma byť uvedená suma nie nula , ale 82 800 Sk.
A v riadkoch 26 a 55 je to suma 11 592 Sk. /zaplatené skutočné poistné/.
A čo vypisať do riadkov 61 až 65? Robil som to pred mesiacom a už mi ročné zúčtovanie vyfučalo z hlavy.
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Neporadíte? Kde ste všetci? Na dovolenkách pri vode?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jano23 Pozri príspevok
Ak neboli žiadne príjmy zo živnosti , ani iné za rok 2006, čo je potrebné uviesť
v ročnom zúčtovaní v tlačive typu B v riadku 27,28? Môjmu známemu vrátila
ZP ročné zúčtovanie na doplnenie a nevie si rady. Mne to vychádza tak,
že do riadku 27,28 a potom aj do riadku 51, 52 sa napíše nula.Zrejmä ma zlé vyplnený riadok 53. Tam ma byť uvedená suma nie nula , ale 82 800 Sk.
A v riadkoch 26 a 55 je to suma 11 592 Sk. /zaplatené skutočné poistné/.
A čo vypisať do riadkov 61 až 65? Robil som to pred mesiacom a už mi ročné zúčtovanie vyfučalo z hlavy.
Ak nerobil DP resp ak si zaplatene poistné neuplatnil v nákladoch, tak :
27,28 - 0
51 -0
52 - 82800 ak bol celý rok SZČO a nebol PN a pod., atď.
61 - 0
62 - 12
63 - 0
64 - percento
65 - 0
66 - ak nie je dôchodca, invalid, študent, poberateľ RP a pod. a má sadzbu 14%, tak 1064
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Ďakujem za radu.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dobrý, vedeli by ste mi poradiť kde nájdem tlačivo Oznámenie o nedoplatku-preplatku zamestnávateľa za r. 2006. jeden mám ale spadol mi na zem a kolegina mi nanho stúpila a je špinavý. A čo napíšem do riadku POistné zamestnávateľa z ročného zúčtovania poistného? Díki
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Aj tu:
http://www.rzzp.sk/
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte. Viem, že je už trocha neskoro, ale bohužiaľ ešte vždy sa nájdu opozdilci, ktorí to neberú vážne. Chcem sa len uistiť. Študent mal za rok 2006 príjmy zo prostredkovania vo výške 51 060 Sk. Podáva teda dodatočné ročné zúčtovanie ZP typ C a vyjde mu nedoplatok vo výške Sk 7597? Vďaka.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Zamestnanec do 4.8.2006 príjem 450 000 sk, kolísavý príjem
5.8.-16.8. samoplatetel bez príjmu.
17.8-31.12.2006 UP bez príjmu

Prosím aké tlačivo bolo potrebné vyplniť?
Ďakujem.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Tlačivo SA a SC
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Kája. Pozri príspevok
Tlačivo SA a SC
Ale bol aj poistencom štátu.

(5) V prílohe č. 4 je uvedený vzor tlačiva ročného zúčtovania poistného (typ S) pre poistenca, u ktorého v rozhodujúcom období nedošlo k zmene sadzby poistného podľa § 12 ods. 1 zákona a
a) v roku 2006 sa nepovažoval za osobu podľa § 11 ods. 8 písm. a) až i), k), p) a q) zákona alebo sa považoval za takúto osobu a nesplnil podmienky uvedené v § 11 ods. 9 zákona,
b) v rozhodujúcom období úhrn jeho vymeriavacích základov podľa § 13 ods. 1 až 7 zákona bol najmenej úhrn jeho minimálnych základov podľa § 13 ods. 15 až 18 zákona a
c) v rozhodujúcom období sa považoval
1. postupne alebo súčasne za zamestnanca u viacerých zamestnávateľov,
2. za zamestnanca, nepovažoval sa za samostatne zárobkovo činnú osobu a mal v rozhodujúcom období príjmy podľa § 13 ods. 5 zákona,
3. postupne alebo súčasne za zamestnanca alebo za samostatne zárobkovo činnú osobu,
4. postupne za zamestnanca alebo za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2 zákona, alebo
5. postupne za samostatne zárobkovo činnú osobu alebo za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2 zákona
Naposledy upravil liduska : 17.08.07 at 11:29
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Keď bol na UP mal príjem vyšší ako 1/2 úhrnu minimálnych miezd, ak nemal žiadny príjem v období keď bol na UP tlačivo SA a SC obdobie, keď bol na UP nezahrňaš do ročného zúčtovania.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Prečo by sa obdobie evidencie na ÚP nezahrňalo do RZZP ? Na základe čoho?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
liduska Pozri príspevok
Zamestnanec do 4.8.2006 príjem 450 000 sk, kolísavý príjem
5.8.-16.8. samoplatetel bez príjmu.
17.8-31.12.2006 UP bez príjmu

Prosím aké tlačivo bolo potrebné vyplniť?
Ďakujem.
Tak ako píše Kája: S + SA + SC.

Obdobie, kedy bol na úrade práce, ak v tom období nemal príjmy, je nezaujímavé a v RZZP sa neuvádza - ak na to príde, tak len ako poznámka v "Osobitných záznamoch".
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
liduska Pozri príspevok
Prečo by sa obdobie evidencie na ÚP nezahrňalo do RZZP ? Na základe čoho?
Otázku si treba položiť naopak: Prečo by sa obdobie evidencie na ÚP zahŕňalo do RZZP, na základe čoho?

A odpoveď by bola: nezahŕňa sa, pretože nikde vo vyhláške nenájdeme, že by sa zahŕňať malo (za podmienky, že daný človek nemal v tom období žiaden príjem).
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

To znamená že aj keď samoplatiteľ nemal žiadny príjem tiež to nemusí udávať v RZZP?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Podľa mňa keď splnil podmienku uvedenú vo vyhláške , tak malo byť tlačivo X.

.
(8) Vzor tlačiva ročného zúčtovania poistného (typ X) podľa odseku 7 sa používa aj pre poistenca, ktorý
a) sa v rozhodujúcom období považoval
1. postupne alebo súčasne za zamestnanca u viacerých zamestnávateľov,
2. za zamestnanca, nepovažoval sa za samostatne zárobkovo činnú osobu a mal v rozhodujúcom období príjmy podľa § 13 ods. 5 zákona,
3. postupne alebo súčasne za zamestnanca alebo za samostatne zárobkovo činnú osobu,
4. postupne za zamestnanca alebo za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2 zákona, alebo
5. postupne za samostatne zárobkovo činnú osobu alebo za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2 zákona a
b) v roku 2006 sa považoval za osobu podľa § 11 ods. 8 písm. a) až i), k), p) a q) zákona a splnil podmienky uvedené v § 11 ods. 9 zákona.
0 0
MS77 MS77

MS77 je offline (nepripojený) MS77

dobry den,
v suvislosti z RZZP mam este otazku ci som postupovala správne. Prave pripravujem oznámenia o preplatkoch a nedoplatkoch zamestnancov a neviem ci som správne vyplnila tlacivo.
zamestnanec (cudzí štátny príslušník-mal povoleny pobyt na území SR) a na území SR mal príjmy len zo závislej činnosti a to
1. zamestnávatel ...1.1.-30.6.2006 - príjmy 1086987, poistné za zamestnanca - 11 394, poistné za zamestnávateľa 28488,-
2. zamestnávatel ...1.9.-31.12.2006 - príjmy 280000, poistné za zamesntnaca ...7596, poistné zamestnávateľ 18 992,-
Použila som tlačivo S a vyšlo mi nasledovné
1. zamestnávateľ - nedoplatok 16 813 Sk
2. zamestnávateľ - preplatok 7322 Sk
a celkovo za zamestnanca nedoplatok 3799,-Sk
Obdobie od 1.7. do 31.8.2006 nemám vykryté, pretoze v tomto období nepracoval na území SR. Postupovala som správne? Nepaci sa mi ze u jedného zamestnávatela mu vysiel nedoplatok a u druheho preplatok? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať