Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

janasiv Pozri príspevok
Chcem sa spytat - odpis k RZZP podava iba SZČO, ktorá menila zdravotnu poistovnu, alebo kazda SZČO. Vdaka za odpoved.
Odpis RZZP podáva SZČO ak zmenila poisťovňu k 1.1.2007-odpis podáva do novej poisťovne. Každá SZČO je povinná spraviť RZZP.
Naposledy upravil liduska : 08.05.07 at 11:34
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Aký je maximálny vymeriavací základ aké sú maximálne mesačné odvody na ZP od 1.7.2007 ? /SZČO/
0 0
zuza2 zuza2

zuza2 je offline (nepripojený) zuza2

Mohli by ste mi prosim poradit, ako postupovat pri RZZP za rok 2006 v takomto pripade:
- zamestnanec od 1.1 do 31.12, od 24.12. na materskej
- prijmy od januara do septembra 2006 6900, oktober a november 7600, december 150 000 (vyplatene odmeny)
- preddavky platene od januara do novembra zo 6900, za december z maximalneho mesacneho vymeriavacieho zakladu 47 475, v septembri zaplateny nedoplatok za rok 2005 2736 Sk.
- Pri RZZP mi vychadza podla vypoctu v tlacive A vysoky nedoplatok, vyplyvajuci z toho, ze za december som pocitala z maximalneho mesacneho VZ, ktory sa ale pri RZZP asi nezohladnuje.

Je to tak spravne? Alebo som nieco prehliadla?
Dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ježko Pozri príspevok
Aký je maximálny vymeriavací základ aké sú maximálne mesačné odvody na ZP od 1.7.2007 ? /SZČO/
Maximálny mesačný VZ pre preddavky po 1.7.2007 je 51822 Sk. Maximálne preddavky 7256 Sk.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuza2 Pozri príspevok
Mohli by ste mi prosim poradit, ako postupovat pri RZZP za rok 2006 v takomto pripade:
- zamestnanec od 1.1 do 31.12, od 24.12. na materskej
- prijmy od januara do septembra 2006 6900, oktober a november 7600, december 150 000 (vyplatene odmeny)
- preddavky platene od januara do novembra zo 6900, za december z maximalneho mesacneho vymeriavacieho zakladu 47 475, v septembri zaplateny nedoplatok za rok 2005 2736 Sk.
- Pri RZZP mi vychadza podla vypoctu v tlacive A vysoky nedoplatok, vyplyvajuci z toho, ze za december som pocitala z maximalneho mesacneho VZ, ktory sa ale pri RZZP asi nezohladnuje.

Je to tak spravne? Alebo som nieco prehliadla?
Dakujem
Je to správne. Ale ten nedoplatok za rok 2005 sa nikde na tlačive neuvádza.
0 0
Dadena Dadena

Dadena je offline (nepripojený) Dadena

Osobne môžem seminár RZZP od spoločnosti Relia s. r .o. odporučiť. Zúčastnila som sa ho v mesiaci apríl a veľmi mi získané informácie získané a dokumenty k nim pomohli.
0 0
zamestnanec zamestnanec

zamestnanec je offline (nepripojený) zamestnanec

Ahojte všetci,
mohli by ste mi prosim niekto poradit? minuly rok som bol samoplatcom zdr. poistenia, okrem pár mesiacov ked som bol zdr. poisteny v ČR. (prac. pomer).
potrebujem vediet:
1. či musim podaváť zúčtovanie zdr. poist.
2. ake tlačivo použiť
3. či potrebujem k zúčtovaniu zdokladovať poistenie v ČR, alebo stačí keď som bol v tom čase odhláseny zo slovenskej zdr. poisťovne.

Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zamestnanec Pozri príspevok
Ahojte všetci,
mohli by ste mi prosim niekto poradit? minuly rok som bol samoplatcom zdr. poistenia, okrem pár mesiacov ked som bol zdr. poisteny v ČR. (prac. pomer).
potrebujem vediet:
1. či musim podaváť zúčtovanie zdr. poist.
2. ake tlačivo použiť
3. či potrebujem k zúčtovaniu zdokladovať poistenie v ČR, alebo stačí keď som bol v tom čase odhláseny zo slovenskej zdr. poisťovne.

Dakujem
Ak si počas obdobia ked si bol samoplatiteľ nemal žiadne príjmy tak RZZP nemusíš robiť, nakoľko zúčtovanie sa robí len z príjmov na Slovensku
0 0
zamestnanec zamestnanec

zamestnanec je offline (nepripojený) zamestnanec

Dakujem ti Katka,
...možno zbytočná otázka, ale chcem mať istotu , zučtovanie nemusim robiť teda ani keď som bol povinny robiť daňové priznanie na slovensku z prijmov v ČR a vyšiel mi nedoplatok? na SK žiadne prijmy.
Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zamestnanec Pozri príspevok
Dakujem ti Katka,
...možno zbytočná otázka, ale chcem mať istotu , zučtovanie nemusim robiť teda ani keď som bol povinny robiť daňové priznanie na slovensku z prijmov v ČR a vyšiel mi nedoplatok? na SK žiadne prijmy.
Dakujem
V tomto je rozdiel medzi daňami a zdravotným poistením. Zúčtovanie zdravotného sa robí len z príjmov na Slovensku Takže pokiaľ žiadne príjmy na slovensku neboli nie je čo zúčtovávať
0 0
zuza2 zuza2

zuza2 je offline (nepripojený) zuza2

AD: Somij
Dakujem velmi pekne za odpoved, aj ked jej obsah velmi nepotesil.
K tomu RZZP za rok 2005, kde mi vznikol nedoplatok a ktory som uhradila v septembri 2006 sa chcem opytat, ci ho neuvadzam v RZZP za rok 2006 na riadok 32 (tlacivo A) k uhrnu praddavkov na poistne zamestnanca.
Dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie, nedoplatok zamestnanca sa do úhrnu preddavkov zamestnanca nezapočítava.
0 0
zuza2 zuza2

zuza2 je offline (nepripojený) zuza2

Dakujem, pan Mihal.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

Dobrý deň, možno trošku hlúpa otázka ale už neviem čo mám robiť - na ZP mi povedali niečo iné - čítam niečo iné :-( . Mám zamestanca, ktorý každý mesiac mal príjem v čistom 10000,-Sk. Má povinnosť podávať RZZP.
Ďakujem veľmi pekne
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

jholubok Pozri príspevok
Dobrý deň, možno trošku hlúpa otázka ale už neviem čo mám robiť - na ZP mi povedali niečo iné - čítam niečo iné :-( . Mám zamestanca, ktorý každý mesiac mal príjem v čistom 10000,-Sk. Má povinnosť podávať RZZP.
Ďakujem veľmi pekne
Nie, pokiaľ bol celý rok len zamestnancom.A v ZP ti povedali že musí?
Naposledy upravil liduska : 10.05.07 at 06:32
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

áno - že má podať RZZP, že nastala zmena oproti minulému roku.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, môže mi niekto poradiť, ak bol v priebehu roka dobr.nezamestnaný, potom mal 2 zamestnania (príjem mal za každý mesiac do 20000) a od 12/06 bol SZČO (príjem 30000). Aké tlačivá musí vyplniť? 2 x SA, SB a SC alebo stačí B?
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dobrý, chcela by som sa opýtať- celý rok 2006 ZTP a SZČO, do poistovne neplatil lebo mu povedali že nemusí. má podávať roč, zúčtovanie, ak áno aký typ? Dakujem
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Prosím pekne, mozete mi poradit výber správnych tlacív na vyplnenie RZZP?, aby som sa mohla z niecoho odpichnut...

v roku 2006 cca do apríla ........SZČO,
potom cca 20 dní.....................samoplatca,
a nakoniec až do konca roku............ na rodicovskom príspevku,
(na matersku dotycnej nevznikol narok z dovodu nepoistenia v SP, takze preto v tom období, ked prerušila zivnost az do samotneho porodu si musela platit do ZP ako samoplatca...)
vopred dakujeme za radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Najka Pozri príspevok
Ahojte, môže mi niekto poradiť, ak bol v priebehu roka dobr.nezamestnaný, potom mal 2 zamestnania (príjem mal za každý mesiac do 20000) a od 12/06 bol SZČO (príjem 30000). Aké tlačivá musí vyplniť? 2 x SA, SB a SC alebo stačí B?
S, 2xSA, SB, SC
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať