Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
zvieratko zvieratko

zvieratko je offline (nepripojený) zvieratko

PROSÍÍÍM O RADU!!
Mám nasledovný problém: Občan Francúzska, ktorý roku žil a platil si poistenie vo Francúzsku nastúpil v apríli 2006 do prac. pomeru v SR. Jeho hrubá mzda je 60 000mesacne. Ako spraviť ročné zúčtovanie????? Započula som niečo že jeho max. vymeriavací základ ostáva 569 700, čiže mu vznikne dost veľký nedoplatok. No vôbec netuším ako postupovať
Ďakujem všetkým ktorí poradia.
0 0
gabikarim gabikarim

gabikarim je offline (nepripojený) gabikarim

Prosim o radu:
1. zamestnankyna 1-10/2006 s prijmom nad 47475/mesacne. 11-12/2006 MD.
2. zamestnanec 1-4/2006 prijem nad 47475/mesacne, 5-6/2006 nezamestnany, evidovany na UP bez prijmu, 7-12/2006 zamestnanec prijem nad 47475/mesacne.

Musia vykonat RZZP?
0 0
ivemar ivemar

ivemar je offline (nepripojený) ivemar

Ja si myslim, ze nie .Nie je to sucastou VZ - §13, ods.4. a teda ani sucastou uhrnu prijmov pre rocne zuctovanie, kedze pri uhrne prijmov pre RZ sa zakon tiez odvolava na tento paragraf a tento odsek. Viem vsak, ze sa to tak nezda zdravotnym poistovniam a niektore pobocky vyzaduju zaplatenie aj preddavku v tomto pripade- osobne neviem preco.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

gabikarim Pozri príspevok
Prosim o radu:
1. zamestnankyna 1-10/2006 s prijmom nad 47475/mesacne. 11-12/2006 MD.
2. zamestnanec 1-4/2006 prijem nad 47475/mesacne, 5-6/2006 nezamestnany, evidovany na UP bez prijmu, 7-12/2006 zamestnanec prijem nad 47475/mesacne.

Musia vykonat RZZP?
V oboch prípadoch majú povinnosť vykonať RZ ZP, nakoľko nemali vo všetkých 12-tich mesiacoch príjem nad 47.475,-Sk.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

macilaci Pozri príspevok
POberal polovičný invalidný dôchodok a v roku 2005 mal príjem 10000 SK a v roku 2006 - 8000 Sk .
Aj tak má podať?
Dakujem
Nerozumiem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu,
vystavujem doklad o výške príjmu za rok 2006 zamestancom ktorí v roku 2006 ukončili pracovný pomer. V našej firme sa prémie vyplácajú mesiac po zadu to znamená, že zamestnanec ktorý ukončil pracovný pomer 30.6.2006 mal v júli 2006 ešte vyplatené prémie ( preddavky na ZP neboli odvedené, lebo je to peňažné plnenie po ukončení pracovného pomeru ) Započítavajú sa tieto prémie do úhrnu príjmov zamestnanca za rok 2006????
Nie .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

lubocka Pozri príspevok
Ak môžem, ešte niečo k môjmu príspevku č. 422 a odpovedi č. 423.
A ak by požiadal o vystavenie potvrdenia aspoň jeden zamestnanec, v tom prípade musím podať niečo do zdravotnej poisťovne?
Iba ak by potom do 31.8. poslal zamestnávateľovi Oznámenie a preplatku a nedoplatku zamestnávateľa a bol by na to oznámení preplatok/nedoplatok zamestnávateľa 100 Sk a viac. Potom by zamestnávateľ musel do ZP do
30.9.2007 poslať Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch zamestnancov, kde vy uviedol túto sumu.

lubocka Pozri príspevok
A ešte malá otázka. Ak požiada zamestnanec o vykonanie RZ aj napriek tomu, že nemá povinnosť, lebo nepresiahol vlani príjmy nad stanovenú hranicu, ani nemal iné príjmy a mal len jedného zamestnávateľa, som mu povinná vykonať RZZP aj keď výsledok bude napr. preplatok 3,- Sk?
V tom prípade treba vykonať celú tú procedúru s vyplňaním tých tlačív? Nebolo by to v tom prípade pre zamestnávateľa zbytočne strávený čas, ktorý môže využiť oveľa efktívnejšie?
Ak zamestnanec poźiada, zamestnávateľ je povinný RZZP urobiť a myslieť si o tom môže čo chce. Treba zamestnanca presvedčiť, aby nežiadal. Upozorňujem, termín na požiadanie sa blíži (15.5.), ak do tohoto termínu zamestnanec nestihne požiadať zamestnávateľa, zamestnávateľ nie je povinný RZZP vykonať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zvieratko Pozri príspevok
PROSÍÍÍM O RADU!!
Mám nasledovný problém: Občan Francúzska, ktorý roku žil a platil si poistenie vo Francúzsku nastúpil v apríli 2006 do prac. pomeru v SR. Jeho hrubá mzda je 60 000mesacne. Ako spraviť ročné zúčtovanie????? Započula som niečo že jeho max. vymeriavací základ ostáva 569 700, čiže mu vznikne dost veľký nedoplatok. No vôbec netuším ako postupovať
Ďakujem všetkým ktorí poradia.
Pravdepodobne bol na Slovensku zdravotne poistený. V takom prípade musí urobiť (alebo zamestnávateľ za neho) RZZP. Maximum sa nekráti, je 569700 Sk. Postupuje sa ako u bežného zamestnanca. Môže požiadať do 15.5.zamestnávateľa o vykonanie RZ. Zamestnávateľ (alebo sám si) urobí RZ na tlačive A (ak uvedené informácie sú kompletné). Ďalší postup závisí od toho, či si RZ bude robiť sám, alebo ho bude robiť zamestnávateľ.
0 0
jarka151 jarka151

jarka151 je offline (nepripojený) jarka151

Ak som bola celý rok 2006 zamestnaná u jediného zamestnávateľa a vznikla mi povinnosť podať RZZP, ale v marci som prešla do inej firmy je pôvodný zamestnávateľ povinný spraviť za mňa toto RZZP ak ho oň požiadam???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
Betka123 Betka123

Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

Ahojte.Prosím o radu.Kamarát je celý rok SZČO,ale v 7.a 8.mesiaci mal neplatenú nemocenskú.Vypĺňam tiež tlačivo B?A cez tú nepl.nem.je ako samoplatiteľ?Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zrejme živnosť nemal prerušenú. Takže aj v 7-8mesiaci bol SZČO. Vypĺňa B.
0 0
Betka123 Betka123

Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

Ďakujem.A tú neplatenú nemocenskú mám ako zúčtovať?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

No v podstate neviem, čo pod tým myslíš - zúčtovať. Pre zdravotné poistenie ak má SZČO neplatenú PN, tak ako keby nemal žiadnu PN. V RZZP sa to nijako neprejaví. Predpokladám, že ide o neplatenú PN, lebo buď nie je nemocensky poistený, alebo mu nevznikol nárok na nemocenské.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Prosím Vás musí podať RZZP dôchodkyňa, ktorá v roku 2006 v období 1- 5 bola zamestnaná na dohodu a mala príjem 22 960,- a od 6-12 zamestnaná na prac. zmluvu a príjem 30 469,- Ďakujem
0 0
Betka123 Betka123

Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

Jana Motyčková Pozri príspevok
No v podstate neviem, čo pod tým myslíš - zúčtovať. Pre zdravotné poistenie ak má SZČO neplatenú PN, tak ako keby nemal žiadnu PN. V RZZP sa to nijako neprejaví. Predpokladám, že ide o neplatenú PN, lebo buď nie je nemocensky poistený, alebo mu nevznikol nárok na nemocenské.

Nevznikol mu nárok na nemocenskú.Len som chcela vedieť,či za tie dva mesiace musí vyplniť iné tlačivo a ak áno,tak akú sumu odvádza.Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Betka123 Pozri príspevok
Nevznikol mu nárok na nemocenskú.Len som chcela vedieť,či za tie dva mesiace musí vyplniť iné tlačivo a ak áno,tak akú sumu odvádza.Ďakujem.
Myslím, že už odpoveď neočakávaś, ale pre istotu - B stačí, neplatená PN sa v RZZP nijako neprejaví (ako by bol zdravý).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Kája. Pozri príspevok
Prosím Vás musí podať RZZP dôchodkyňa, ktorá v roku 2006 v období 1- 5 bola zamestnaná na dohodu a mala príjem 22 960,- a od 6-12 zamestnaná na prac. zmluvu a príjem 30 469,- Ďakujem
Bohužiaľ, musí, lebo kým nebola zamestatncom jej príjem z dohôd presiahol úhen polovice minimálnych miezd (5x3450). Bud robiť X+XA+XC.
0 0
Betka123 Betka123

Betka123 je offline (nepripojený) Betka123

Jana Motyčková Pozri príspevok
Myslím, že už odpoveď neočakávaś, ale pre istotu - B stačí, neplatená PN sa v RZZP nijako neprejaví (ako by bol zdravý).

Ďakujem.Potom som si to uvedomila.
0 0
Hanka17 Hanka17

Hanka17 je offline (nepripojený) Hanka17

Prosim Vás, aké tlačivo na rzzp použije osoba, ktorá bola od 1.1 do 30.V. 2006 evidovaná na úrade práce a na dohodách spolu za 6 mesiacov zarobila 52 177,- Sk. Od 1. júna sa stala SZČO a platila si preddavky 966,- Sk mesačne.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať