Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

MS77 - je to v poriadku - 1.zamestnávateľ zaplatil relatívne nízke preddavky vzhľadom k príjmu, vznikolmu teda nedoplatok, 2.zamestnávateľ naopak. Výsledné poistné (nie nedoplatok alebo preplatok) sa medzi zamestnávateľov rozpočítava podľa výšky VZ.
0 0
milizta milizta

milizta je offline (nepripojený) milizta

Ahojte,

chcela by som sa spýtať ohľadom rzzp. Môj otec bol minulý rok zamestnancom v troch rôznych firmách (nie naraz, samozrejme, z jednej odišiel a nastúpil do novej firmy, pár dní bol nezamestnaný a dobrovoľne si platil zp, no a potom bol už do konca roka SZČO. Vyplnil tlačivo S, 3x SA, SB a SC. V tom jednom tlačive SA mu vyšiel preplatok zamestnávateľa 120,- Sk. To znamená, že teraz musí vyplniť formulár č. 16 na stránke rzzp.sk - oznámenie o nedoplatku/preplatku zamestnávateľa? Keďže si rzzp robil sám, v oddieli IV. v oznámení o preplatku zamestnávateľa vyplní políčko poistenec? A ostatné budú prázdne? A vyplní aj oddiel V., však? Potom to má zaslať tomu zamestnávateľovi? A chcela som sa ešte spýtať, on nemusí oznamovať aj tým ďalším dvom zamestnávateľom, že u tretieho mal preplatok?
Čiže rekapitulácia, stačí, keď to oznámenie o nedoplatku/preplatku zamestnávateľa pošle len tomu jednému zamestnávateľovi u ktorého mu ten preplatok vznikol. Správne?
Moc Vám ďakujem za odpoveď.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

militza : všetko správne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Prosím o odpoveď na nasledujúci dotaz:
Zamestnanecovi, ktorý mal v r.2006 2 zamestnavateľov, vznikla poovinnosť vykonať RZZP - robil si ho sám. U obidvoch zamestnávateľov má nedoplatok.
Je povinnosťou Z-ľa oznámiť túto skutočnosť do 31.8.07 zdravotnej poisťovni, alebo stačí len v termíne do 31.10.07 tento nedoplatok uhradiť ?

Ďakujem za odpoveď

---------
Veronika
0 0
milizta milizta

milizta je offline (nepripojený) milizta

Ďakujem moc za rýchlu odpoveď
Takže to dnes odošlem (to bude môcť môj tatino už kľudne spávať )

Inak, myslím, že som kdesi čítala, že keď robí rzzp zamestnávateľ, svoj preplatok alebo nedoplatok nad 100,- Sk musí oznámiť aj iným zamestnávateľom, alebo tak nejak.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, ak zamestnávateľ v RZZP vypočítal za iných zamestnávateľov zamestnanca nedoplatok alebo preplatok 100 Sk a viac, musí to týmto iným zamestnávateľom do 31.8. oznámiť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

veronikasad Pozri príspevok
Prosím o odpoveď na nasledujúci dotaz:
Zamestnanecovi, ktorý mal v r.2006 2 zamestnavateľov, vznikla poovinnosť vykonať RZZP - robil si ho sám. U obidvoch zamestnávateľov má nedoplatok.
Je povinnosťou Z-ľa oznámiť túto skutočnosť do 31.8.07 zdravotnej poisťovni, alebo stačí len v termíne do 31.10.07 tento nedoplatok uhradiť ?

Ďakujem za odpoveď

---------
Veronika
Zamestnanec musí nedoplatky 100Sk a viac oznámiť zamestnávateľom do 31.8., zamestnávateľ potom tieto uvedie na Oznámení zamestnávateľa zdavotnej poisťovni do 30.9. Na základe tohoto oznámenia výslednú sumu vyrovná so ZP do 31.10.2007.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

U dvoch zamestnancov sa mi stalo, že požiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Teraz ich predvolali do ZP, nakoľko jeden z nich bol asi 2 dni SZČO /zrejme na to zabudol/ a ten druhý mal príjmy aj od ďalšieho zamestnávateľa /nám to neoznámil/. S nami ako zamestnávateľom to ZP nekonzultovala, pýtala som sa preto týchto zamestnancov čo teraz, či si vlastne teraz sami spravili RZZP, alebo či máme my niečo opraviť. V ZP im povedali že je to vysporiadané. Nemala by to ZP oznámiť aj nám? Totiž ja mám žiadosť o vykonanie RZZP, tak to musím vysporiadať so ZP, alebo ako ďalej?
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

Dobrý deň,
prosím o radu. Zdrav.pois. tvrdí, že som podala chybné roč.zúčt. - nevyšiel mi ani doplatok ani preplatok. Oni tvrdia, že má manžel nedoplatok.
Manžel bol do 3.11.06 zamestnanec a potom od 4.11.06 sa stal SZČO. Dosiahol základ dane 27150, pois. o ktoré znížil ZD je 870, zapl.poistné za rok 2006 je 1836. Čiže 2 mesiace bol SZČO /zamestnancom už nebol/.
Môžete mi poradiť, ako sa vychádza pri výpočte odvodovej povinnosti a aký výsledok roč.zúčt. mal vyjsť?
Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aviril Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu. Zdrav.pois. tvrdí, že som podala chybné roč.zúčt. - nevyšiel mi ani doplatok ani preplatok. Oni tvrdia, že má manžel nedoplatok.
Manžel bol do 3.11.06 zamestnanec a potom od 4.11.06 sa stal SZČO. Dosiahol základ dane 27150, pois. o ktoré znížil ZD je 870, zapl.poistné za rok 2006 je 1836. Čiže 2 mesiace bol SZČO /zamestnancom už nebol/.
Môžete mi poradiť, ako sa vychádza pri výpočte odvodovej povinnosti a aký výsledok roč.zúčt. mal vyjsť?
Ďakujem.
Či má alebo nemá nedoplatok závisí aj od príjmu a preddavkov od zamestnávateľa. A ešte jedna dôležitá vec. Naozaj je SZČO až od 4.11., nebol SZČO už predtým popri zamestnaní? Ak nebol, tak zo SZČO nedoplatok nemá.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

Ďakujem. Predtým SZČO nebol, zo zamestnania mu nevychádza ani nedoplatok ani preplatok. Prosím Vás, na aký paragraf sa mám odvolať pri výpočte vym.základu, lebo tá zamestnankyňa tvrdí, že zo SZČO má nedoplatok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aviril Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu. Zdrav.pois. tvrdí, že som podala chybné roč.zúčt. - nevyšiel mi ani doplatok ani preplatok. Oni tvrdia, že má manžel nedoplatok.
Manžel bol do 3.11.06 zamestnanec a potom od 4.11.06 sa stal SZČO. Dosiahol základ dane 27150, pois. o ktoré znížil ZD je 870, zapl.poistné za rok 2006 je 1836. Čiže 2 mesiace bol SZČO /zamestnancom už nebol/.
Môžete mi poradiť, ako sa vychádza pri výpočte odvodovej povinnosti a aký výsledok roč.zúčt. mal vyjsť?
Ďakujem.
Pri posudzovaní platenia preddavkov sa do úvahy beru len cele mesiace prevadzkovania SZČO. Teda v tvojom pripade len jeden mesiac. Ak ku ZD pripočítaš zaplatene poistne a deliš 2,14 dostaneš :

27 150 + 870 : 2,14 : 1 = 13 093, čo je viac ako min.VZ .
Nie je problém vo výške preddavkov od 1.7. a nie v nedoplatku z RZZP ?

--------
Veronika
Naposledy upravil veronikasad : 02.09.07 at 10:27
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

VZ zo SZČO je v §13 ods.6 + minimálny základ v ods.17 a 18.
0 0
aviril aviril

aviril je offline (nepripojený) aviril

aviril Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu. Zdrav.pois. tvrdí, že som podala chybné roč.zúčt. - nevyšiel mi ani doplatok ani preplatok. Oni tvrdia, že má manžel nedoplatok.
Manžel bol do 3.11.06 zamestnanec a potom od 4.11.06 sa stal SZČO. Dosiahol základ dane 27150, pois. o ktoré znížil ZD je 870, zapl.poistné za rok 2006 je 1836. Čiže 2 mesiace bol SZČO /zamestnancom už nebol/.
Môžete mi poradiť, ako sa vychádza pri výpočte odvodovej povinnosti a aký výsledok roč.zúčt. mal vyjsť?
Ďakujem.
Práve som dohovorila s infolinkou a oni tvrdia, že v liste SB je súčet min.vym.základov 15800 /ja som mala 13110 - v nov.27 dní 6210SK a v dec.6900 Sk vym.z./ - to oni neviem podľa čoho sami prepísali a riadok B37 je poistné 2212 /mne vyšlo 1836/. Zapl.poistné bolo 870+966=1836. Takže z toho im vyšiel nedoplatok 2212 - 1836 = 376. Môžete mi prosím poradiť, z čoho dostali číslo 15800 a či je to správne, ako to oni uvádzajú. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Myslím, že chybu robia oni - ten minimálny VZ máš správne 13110. Z čoho dostali 15800 musia oni povedať, ja netuším, taká suma nevychádza ani pri iných dátumoch.
0 0
silviaproch silviaproch

silviaproch je offline (nepripojený) silviaproch

dobrý deň, rada by som sa opýtala ako zaúčtovať preplatok zamestnávateľa pri RZZP zamestnanca, pokiaľ viem, poisťovňa by mala zamestnávateľovi vrátiť celý preplatok , môže sa to účtovať nasledovne 336/524?
zamestnanec mal zároveň nedoplatok, ale myslím , že sa s preplatkom nekompenzuje, preto by som ho zaúčtovala ako 331/336.
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

Chcela by som sa poradit. Prave sme urobili mzdy za 08/2007 za zamestnanca ktoremu sme robili RZZP - zrazame mu zo mzdy nedoplatok. chcem sa opytat ci tento nedoplatok mu znizuje zaklad dane alebo nie?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Znižuje základ dane.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Poprosila by som oradu:
Poistenec podával ročné zúčtovanie za rok 2006 na tlačive S + SA+SB(2 mesiace zamestnanec,10 mesiacov SZČO).Má nedoplatok 49,- Sk. Pri podávaní tlačív pracovníčka zdrav. poisťovne radila zaplatiť aj sumu do 100,- Sk. "Radšej, ako by potom mali byť problémy." Treba to uhradiť do 31.10.2007 alebo nie, alebo je to na poistencovi ako sa rozhodne?
Ďakujem za radu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

VladoaKatka Pozri príspevok
Poprosila by som oradu:
Poistenec podával ročné zúčtovanie za rok 2006 na tlačive S + SA+SB(2 mesiace zamestnanec,10 mesiacov SZČO).Má nedoplatok 49,- Sk. Pri podávaní tlačív pracovníčka zdrav. poisťovne radila zaplatiť aj sumu do 100,- Sk. "Radšej, ako by potom mali byť problémy." Treba to uhradiť do 31.10.2007 alebo nie, alebo je to na poistencovi ako sa rozhodne?
Ďakujem za radu.
Na nedoplatok do 100 Sk sa v tomto prípade neprihliada. Nemusí to zaplatiť
Naposledy upravil katkaj : 21.09.07 at 12:23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať