Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

Ahoj, ja by som sa chcela spytat, ako postupujem po rocnom zuctovani zamestnanca, ktore som vyhotovila na zaklade dokladov od dalsich zamestnavatelov. U nas vysiel nedoplatok, u dvoch predchadzajucich preplatky. Mam im to nafaxovat? Im to poistovne vratia a ja to mam za nas doplatit? Zamestnancovi vznikol celkovo preplatok.

Dakujeeeem..))
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

AK preplatky zamestnávateľov boli 100 Sk a viac, treba im to oznámiť na tlačive Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa za rok 2006 do 31.8.2007. Vy nedoplatok odvediete spolu s prípadnými nedoplatkami a preplatkami ďalších zamestnancov na základe Oznámenia zamestnávateľa ZP (oznámenie do ZP sa dáva do 30.9.) do 31.10.2007. Zamestnancovi preplatok vrátite najneskôr v októbrovej výplate.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, mám problém. Predchvíľou mi volala jedna klientka, že počula, že zo základu dane riadok 27 RZZP sa odpočítava ak mala príjem z prenájmu. Je to pravda?
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

Dakujem p. Janka za rychlu odpoved. Ak by som sa mohla este spytat, staci, ak to byvalym zamestnavatelom odfaxujem? A do poistovne zasielam ake tlaciva? A aj doklady o prijme? Dakujem..)
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dobrý, prosím poradte mi, lebo v poistovni ma prepínajú hore dole a ked to niekto konečne zoberie zase ma prepne.
Celý rok osoba zo zdravotným postihnutím + celý rok SZCO. Príjem zo živnosti mal 7500 Sk. Treba mu podávať zúčtovanie? Ak áno, ktoré? Minulý rok podával typB Ale podľa kritérií mi vychádza typ X,XB. Minulý rok mal preplatok, ktroý mu nevrátili. Viete mi poradiť
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zuhl Pozri príspevok
Ahojte, mám problém. Predchvíľou mi volala jedna klientka, že počula, že zo základu dane riadok 27 RZZP sa odpočítava ak mala príjem z prenájmu. Je to pravda?
Z príjmu z prenájmu zdaneného podľa paragrafu 6 sa poistné neplatí takže ho treba vyňať zo základu
0 0
Henula Henula

Henula je offline (nepripojený) Henula

Moment. na materskej dov. s 2 dietatom(8 mes.),robim manzelovi jednod.uctovnictvo,a som cisty uctovnicky ucen-preto obcas potrebujem odb. rady.(za kt. vopred moc dakujem !) ...viac
Dobry den poradaci...

Myslim si spravne, ze nemusim podat RZZP, ked do 30.9.2006 som bola len poberatelkou RP (ako nezamestnana) a zamestnala som sa az od 1.10.2006 - cize tri mesiace ,pricom prijem nepresialhol predp. hranicu...???Uz som sa totiz stretla aj s opacnym nazorom tak sa chcem uistit. MOc diky za odpoved.. Henula
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Lucka F. Pozri príspevok
Dakujem p. Janka za rychlu odpoved. Ak by som sa mohla este spytat, staci, ak to byvalym zamestnavatelom odfaxujem? A do poistovne zasielam ake tlaciva? A aj doklady o prijme? Dakujem..)
Zákon hovorí o písomnom oznámení, zaslanie faxom to snáď môže byť.
Do poisťovne iba tlačivá a potvrdenia o podaní RZ. Doklady o príjme zamestnávateľ neprikladá.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

macilaci Pozri príspevok
Dobrý, prosím poradte mi, lebo v poistovni ma prepínajú hore dole a ked to niekto konečne zoberie zase ma prepne.
Celý rok osoba zo zdravotným postihnutím + celý rok SZCO. Príjem zo živnosti mal 7500 Sk. Treba mu podávať zúčtovanie? Ak áno, ktoré? Minulý rok podával typB Ale podľa kritérií mi vychádza typ X,XB. Minulý rok mal preplatok, ktroý mu nevrátili. Viete mi poradiť
RZZP podať musí, tlačivo B. S preplatkom kontaktujte ZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Henula Pozri príspevok
Dobry den poradaci...

Myslim si spravne, ze nemusim podat RZZP, ked do 30.9.2006 som bola len poberatelkou RP (ako nezamestnana) a zamestnala som sa az od 1.10.2006 - cize tri mesiace ,pricom prijem nepresialhol predp. hranicu...???Uz som sa totiz stretla aj s opacnym nazorom tak sa chcem uistit. MOc diky za odpoved.. Henula
Ak počas RP nebol žiaden príjem a zo zamestania v Žiadnom mesiaci nebolo viac ako 47475 Sk, RZZP sa podávať nemusí.
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

Dakujem pani Janka...a krasny den prajem...))
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dakujem pani Motyčková.
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Krásny deň prajem. Chcem sa opýtať, robila som RZZP zamestnancovi. mám vyplniť V. oddiel (teda tá tabuľka min. zákl., úhrn príjmov atď, ... ), alebo to nechávam prázdne, nakoľko bol po celý rok usilovným pracovníkom a nebol ani jeden deň PN, ani nič podobne?...
A ešte sa chcem opýtať, čo posielam do ZP ... iba tt talčivko ročného zúčtovania typ A, alebo dokladám k tomu aj nejaké vymeriavacie základy a podobne?...
Ďakujem za odpovede.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V. oddiel sa týka dôchodcov, invalidov, študentov, poberateľov RP s nízkym príjmom - ak to nebol, nevyplňuje sa. Ak RZZP robí zamestnávateľ do ZP pošle iba tlačivo a potvrdenie o podaní RZ.
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

A mám ešte jednu otázočku, k podávam RZ za seba samú, dokladám k RZZP originál, alebo stačí fotokópia dokladu o výške príjmu od zamestnávateľa ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ja som dala tuším len kópiu.
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Zdravím všetkých,
teraz som telefonovala na VSZP a zmiatli ma tak, ze neviem ani ako sa volám....
Takže keď možem poprosiť o radu:
1. osoba, ktorá je konateľom v 2 s.r.o. - v jednej na celý, v druhej na skrátený úvazok zamesntaná. V prvej s.r.o. mal kolísavé príjmy, kedze vo februári mal príjem 70 tis. , v druhej s.r.o mal príjmy kazdy mesiac 3 tisíc. Myslím, že použijem tlačivo S a SA. Je to správne?
2. osoba, ktorá je konateľom a zároven zamesntancom a má este jedno zamesntanie. Nemala v období roka 2006 kolísavé príjmy, len príjmy zo zamesntania.
Myslím, že nemusí podať RZZP?
3. dôchodca výsluhový, ktorý pracoval na dohodu, ale nedosiahol príjmy 47475,-.
Myslím, že nemusí podať RZZP?
4. zamestnanec, ktorý bol časť roka dobrovoľne nezamestnaný, ale v tomto období nedosiahol príjmy 47475,-
Myslím, že nemusí podať RZZP?
5. zamestnanec, ktorý bol počas roka vedený na ÚP - počas tohto obdobia bol dohodár, ale nedosiahol príjmy 47475,- potom bol zamestnaný, ale nemal kolísavé príjmy.
Myslím, že nemusí podať RZZP?
Na VŠZP mi trochu inak odpovedali, tak neviem, čo mám teraz robiť...
Ešte raz dakujem, prajem príjemný den, nina
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. S+SA+SA.
2. nemusí
3. hranica je 41400 Sk, ak má menej, nemusí podať RZZP, ak viac musí podať RZZP.
4. dôležité je obdobie, koľko bol nezamestnaný - potom hranica koľko mohol zarobiť sa určí presne za to obdobie- suma 1/2 úhrnu minimálnych miezd za to obdobie.
5. detto ako 4.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Mám poistenca, ktorému som spravila RZZP a vznikol mu nedoplatok a aj jeho zamestnávateľovi. Viem, že to treba zamestznávateľovi oznámiť do 31.7., ale neviem na akom tlačive. Vie mi niekto poradiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tu ho nájdeš:
http://www.dovera.sk/zam_tlacivaANavody.asp
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať