Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
FIFA FIFA

FIFA je offline (nepripojený) FIFA

úplný začiatočník
Jasné, na to som zabudla. Inak to mám dobre? Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

dobry den, chcela by som sa opytať aky typ tlačiva použiť na RZZP:
01-07/2007 nezamestnaný, evidovaný na ÚP
08-12/2007 SZČO
dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Hanka Pozri príspevok
Poprosim o radu: SZCO v r2006 nemala ziadny prijem, neprerusila podnikanie, neplatila ziadne preddavky. Bola zamestnancom po cely rok 2006, vyplna tlacivo SA. Pri vyplnani tlaciva mi na tlacive vychadzaju ze ma platit preddavky. Je to spravne?
Preddavky SZČO sú v SB, kým je zamestnanec preddavky platiť nemá.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

verina1 Pozri príspevok
dobry den, chcela by som sa opytať aky typ tlačiva použiť na RZZP:
01-07/2007 nezamestnaný, evidovaný na ÚP
08-12/2007 SZČO
dakujem

Pokiaľ počas evidencie na ÚP nebol žiaden príjem tak typ B
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

nie, nebol žiadny príjem,vdaka za bleskovu odpoved
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mirka.V Pozri príspevok
tvorí podiel na zisku spoločníka v.o.s. vymeriavací základ na poistné?
PS. už zrušil živnosť
Áno. Spoločník v.o.s. je považovaný za SZČO pre ZP.Do VZ vstupuje základ dane podľa §6. Základom dane podľa §6 u spoločníka v.o.s. je pomerná časť základu dane v.o.s., t.j. nie priamo podiel na zisku, ale v otázke zrejme ide oba o nepresný pojem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

FIFA Pozri príspevok
Jasné, na to som zabudla. Inak to mám dobre? Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
Keďže je zlý VZ, tak ani výsledok nie je dobrý.
0 0
mcsaba mcsaba

mcsaba je offline (nepripojený) mcsaba

Csaba
Otazka

1. : SZČO celý rok vyplňa tlačivo Typ B. Nemal iné príjmy a nebol na PN, musí vyplňať okrem Typ B a tlačivá ako príloha SB alebo XB ? Keď áno tak ktorý ?

2. : To isté zadanie ale SZČO bol v roku 2006 2x dva týždne na PN ? Aké tlačivá sa vzťahujú na toto ?

Mne to pripadá podla vzoru tlačiva z kros , že na oba prípady je postačujúce tlačivo Typ B.

ĎAKUJEM
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mcsaba Pozri príspevok
Otazka

1. : SZČO celý rok vyplňa tlačivo Typ B. Nemal iné príjmy a nebol na PN, musí vyplňať okrem Typ B a tlačivá ako príloha SB alebo XB ? Keď áno tak ktorý ?

2. : To isté zadanie ale SZČO bol v roku 2006 2x dva týždne na PN ? Aké tlačivá sa vzťahujú na toto ?

Mne to pripadá podla vzoru tlačiva z kros , že na oba prípady je postačujúce tlačivo Typ B.

ĎAKUJEM
V oboch prípadoch tlačivo B.

V druhom prípade prikladáš potvrdenie soc. poisťovne o dobe PN. Súčasne sa znižuje za obdobie PN min. VZ v odd. VI.Počet dní PN uvádzaš aj v odd. V. v prísl. mesiaci
v prísl. mesiaci uvedieš v pol. 41 len počet dní bez PN, KROS ti VZ vypočíta sám.

--------
Veronika
0 0
mcsaba mcsaba

mcsaba je offline (nepripojený) mcsaba

Csaba
Ďakjem za odpoveď, idem si to skompletizovať
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Chcela by som ešte poprosiť o radu v prípade:
1. keď je celý rok szčo (ZD 120.000,-) a je aj študentom.
Vypĺňala som tlačivo B, v oddiely IV. položka 35 - nesplnil podmienku
a neviem si rady s výpočtom preddavku.
V tabuľke IX. riadok 65 vyšlo poistné 636.- Sk
Mám vypísať aj riadok 66 a sumu 1.064,- Sk?
2. Ešte jedna otázočka. Keď je konateľ a zároveň zamestnanec. Ako zamestnanec nemusí robiť zúčtovanie-nespľňa podmienku a ako konateľ nepoberá odmeny ale rozdelia si zisk z daňového priznania vo výške poddielu na základnom imaní. Musí vykonať ročné zúčtovanie? Myslím si, že nie ale radšej sa opýtam, ako by som mala niečo zanedbať.

Veľmi pekne ďakujem za každú radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. Ak k 1.7.2007 je ešte študentom, v p.66 bude 636,- Sk.
2. Nemusí. Podiel na zisku vyplatený konateľovi nevstupuje do vymeriavacieho základu pre zdravotné poistenie.
0 0
FIFA FIFA

FIFA je offline (nepripojený) FIFA

úplný začiatočník
Ak dosadím do VI. odielu vymeriavací základ na 82800, v p. 52 a p. 53 sa mi doplní suma 82800 a tým mi vzniká v p. 56 0. Tak to je správne?Prosím pomožte mi ešte.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

FIFA Pozri príspevok
Ak dosadím do VI. odielu vymeriavací základ na 82800, v p. 52 a p. 53 sa mi doplní suma 82800 a tým mi vzniká v p. 56 0. Tak to je správne?Prosím pomožte mi ešte.
Ak riadne zaplatil 12x966,- (riadok 26 = 11.592,-) tak na riadku 56 bude 0.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Jana Motyčková Pozri príspevok
Áno. Spoločník v.o.s. je považovaný za SZČO pre ZP.Do VZ vstupuje základ dane podľa §6. Základom dane podľa §6 u spoločníka v.o.s. je pomerná časť základu dane v.o.s., t.j. nie priamo podiel na zisku, ale v otázke zrejme ide oba o nepresný pojem.
no ono v podstate ide o vyplatenie vyrovnacieho podielu za roky 1994-2004 - nakoľko ukončil činnosť v spoločnosti. Takže ani sa to netýkalo roku 2006.
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Ahojte Poradaci, mozete mi prosim poradit? Cely rok 2007 pracujem v CR na trvaly pracovny pomer, zdravotne postenie je platene v CR, v SR som odhlasena z poistovne.
1. v SR budem mat prijem z dohody. Budem musiet robit RZZP v roku 2008, a to 14% z celkoveho prijmu, alebo sa na tento prijem z dohody nebude prihliadat, nakolko je to dohoda popri tom, ze som zamestnanec (i ked v CR)?
Je nejaka situacia, ked nebudem musiet odviest poistenie z tejto dohody v SR, ked pracujem v CR?
2. (mimo temy) Viete mi poradit, co je lepsie pri danovom priznani v roku 2008, teda kde je vyhodnejsie danove zatazenie? a) v SR priznam zahranicny prijem z CR + dohodu v SR, alebo b) ak budem danovy rezident v CR a v CR priznam prijem CR + dohodu SR a v SR priznam len dohodu v SR.

Vopred dakujem, pekny den vsetkym
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
1. Nie, zúčtovanie sa nepodáva, ak v SR nebudete poistená ani deň. Nemusí Vám to byť ľúto, rovnako sú na tom aj John Travolta alebo Bin Ládin.

2. Závisí to od výšky príjmov, v ČR pri relatívne nižšom príjme sú nižšie dane, ako v SR.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mirka.V Pozri príspevok
no ono v podstate ide o vyplatenie vyrovnacieho podielu za roky 1994-2004 - nakoľko ukončil činnosť v spoločnosti. Takže ani sa to netýkalo roku 2006.
Keďže ide tiež o príjem podľa ZDP_§6_ods.7, ide do VZ pre zdravotné poistenie.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Dobrý deň, prosím Vás o vysvetlnie. Zamestnanec požiada zamestnávateľa o potvrdenie výške príjmu na RZZP a firma mu ho vystaví. Zamestnanec si urobí RZZP sám ( je ešte SZČO formulár S + SA + SB) príloha bude potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa. Organizácia podáva RZZP ( nemá iných zamestnancov), alebo podáva nejaké oznámenie, že RZZP robil si zamestnanec sám? Mám v tom trochu zmätok.Srdečne Vám Ďakujem GA
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

gabi2 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o vysvetlnie. Zamestnanec požiada zamestnávateľa o potvrdenie výške príjmu na RZZP a firma mu ho vystaví. Zamestnanec si urobí RZZP sám ( je ešte SZČO formulár S + SA + SB) príloha bude potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa. Organizácia podáva RZZP ( nemá iných zamestnancov), alebo podáva nejaké oznámenie, že RZZP robil si zamestnanec sám? Mám v tom trochu zmätok.Srdečne Vám Ďakujem GA
Ak organizácia nemá iných zamestnancov, nemá za koho RZZP podať, t.j. nepodáva RZZP ani v tejto fáze nič ZP neoznamuje. Ak zamestnanec doručí zamestnávateľovi oznámenie o preplatku/nedoplatku zamestnávateľa a bude tam uvedený preplatok/nedoplatok zamestnávateľa aspoň 100 Sk, tak zamestnávateľ do 30.9.2007 oznámi na osobitnom tlačive (oznámenie zamestnávateľa) výšku tohoto preplaku/nedoplatku zdravotnej poisťovni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať