Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

každý mesiac
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ako študentka a ako nezamestnaná si mala nejaký vyšší príjem ?
nemala som ziaden prijem
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ahoj,
zamestnankyna u nás zamestnaná 1-11/2006.12/06 bola evidovaná na ÚP.Môže použit tlačivoA?Uvádza sa niekde obdobie evidencie na ÚP?Ešte pozn.Počas evidencie na ÚP nemal žiaden príjem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno a nie.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

ak je pocas roka osoba zamestnancom a aj SZCO, kedy je povinna platit preddavky na zdravotne ako SZCO?
Prijmy z podnikania mala okolo 11000 - uplatnila pausalne vydavky a ZD bol okolo 6500. Podľa vypočtu vyslo do kolonky B44 suma 38 Sk na formulari SB. a vyrata nedoplatok 443 Sk a zo zamestanania ma preplatok -5 Sk.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuzanask Pozri príspevok
Ahojte, viete mi poradit. pocas roka som bola studentkou, nezamestnannou a podnikatelkou. Mam vyplnit tlacivo X, XB a XC. Ako mam vyplnit to tlacivo XC za obdobie ked som bola studentkou a nezamestnanou. Mam tam davat minimalne vymeriavace zaklady?
Ak si nemala ako študentka a nezamestnaná (predpokaldám v evidencii na ÚP) žiaden príjem, tak stačí tlačivo B.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuzanask Pozri príspevok
ak je pocas roka osoba zamestnancom a aj SZCO, kedy je povinna platit preddavky na zdravotne ako SZCO?
Prijmy z podnikania mala okolo 11000 - uplatnila pausalne vydavky a ZD bol okolo 6500. Podľa vypočtu vyslo do kolonky B44 suma 38 Sk na formulari SB. a vyrata nedoplatok 443 Sk a zo zamestanania ma preplatok -5 Sk.
SZČO popri zamestnaní nemusí platiť preddavky ak sú nižšie ako 100 Sk, t.j. v tomto prípade preddavky neplatí od 07/2007 do 06/2008, kým je zamestnancom.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Jana Motyčková, Jozef Mihál: Ďakujem veľmi pekne za odpovede
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ak mal klient príjmy zo sprostredkovania obchodu a služieb, pracuje alebo vlastne podniká na základe zmluvy o sprostredkovaní, má pridelené DIČ, živnostenský list nemá, teda nemá ani IČO, platil preddavky 966,-- Sk, mal ešte aj príjmy zo zamestnania - z toho mu vychádza, že má podať RZZP na tlačive X s prílohami XA a: XB alebo XD?
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

Poprosila by som o radu: Kolegyna v roku 2006 pracovala do oktobra. Od 1.11.2006 je evidovana na UP. Potrebuje si urobiť RZZP ? Sama alebo jej predchádzajúci zamestnávateľ? Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
heike Pozri príspevok
Ak mal klient príjmy zo sprostredkovania obchodu a služieb, pracuje alebo vlastne podniká na základe zmluvy o sprostredkovaní, má pridelené DIČ, živnostenský list nemá, teda nemá ani IČO, platil preddavky 966,-- Sk, mal ešte aj príjmy zo zamestnania - z toho mu vychádza, že má podať RZZP na tlačive X s prílohami XA a: XB alebo XD?
Bol SZČO, preto ak tlačivo X, tak listy XA, XB.

List XD sa vypĺňa vtedy, ak by SZČO nebol ale mal by príjmy podľa § 6 ZDP (okrem prenájmu a osobnej asistencie) - napríklad v prípade príjmov - autorských honorárov (a tam pod Tatrami sú aktuálne aj príjmy člena pozemkového spoločenstva bez právnej subjektivity).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
verina1:

Ak mala v nejakom mesiaci v zamestnaní započítateľný príjem nad 47475 Sk, zúčtovanie vykonať musí. V tomto čase jej asi bývalý zamestnávateľ už vykonať zúčtovanie odmietne, takže podá ho sama. Ak neodmietne, zúčtovanie môže vykonať aj bývalý zamestnávateľ.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Jozef Mihál Pozri príspevok
Bol SZČO, preto ak tlačivo X, tak listy XA, XB.

List XD sa vypĺňa vtedy, ak by SZČO nebol ale mal by príjmy podľa § 6 ZDP (okrem prenájmu a osobnej asistencie) - napríklad v prípade príjmov - autorských honorárov (a tam pod Tatrami sú aktuálne aj príjmy člena pozemkového spoločenstva bez právnej subjektivity).
Pán Mihál, ďakujem za radu, tým pádom mu vyjde preplatok, bude rád.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Zamestnankyna pracovala na zmluvu od 1.1. do 15.5. (prijem 64.209 Sk). Od 16.5. do 31.12. poberala predcasny starobny dochodok, a tiez pracovala na dohodu, jej prijem na dohodu bol 81.406 Sk. Podla toho by mala podat rocne zuctovanie a odviest 14% zo sumy 81.406 Sk.
A otazka, ktora ju zaujima: ak rocne zuctovanie nepoda, ma zdravotna poistovna nejaku moznost zistit, ze pracovala na dohodu a mala podat zuctovanie?
Sam poznam kopu ludi, dochodcov dohodarov, ktori rocne zuctovanie vobec nerobia.
Naposledy upravil johny18 : 21.06.07 at 09:15
0 0
hellin hellin

hellin je offline (nepripojený) hellin

Prosim vie mi niekto poradiť, čo dať do riadku 66 RZZP B = nové preddavky na rok 2007, keď:
r. 61 =738
r. 62=8
r. 63=44
r.65 = 7
Dakujem.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Mám otázku,
či nedochádza k porušeniu zákona o ochrane osobných údajov, ak na tlačive typu A nie je podpis zamestnanca, ktorý požiadal svojho zamestnávateľa o RZP, ak je tam hrubo vytlačený text v ktorom je formulácia,
... Súhlasím s tým, že zamestnávateľ a ZP bude spracuvávať moje osobné údaje na účely RZP vrátane ich zasielania písomnou alebo elektronickou formou ostatným mojim zamestnávateľom v súlade so zákonom č.428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov ...
a či je v rozpore so zákonom takýto podpis od zamestnanca na tlačive typu žiadať.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

johny18 Pozri príspevok
Zamestnankyna pracovala na zmluvu od 1.1. do 15.5. (prijem 64.209 Sk). Od 16.5. do 31.12. poberala predcasny starobny dochodok, a tiez pracovala na dohodu, jej prijem na dohodu bol 81.406 Sk. Podla toho by mala podat rocne zuctovanie a odviest 14% zo sumy 81.406 Sk.
A otazka, ktora ju zaujima: ak rocne zuctovanie nepoda, ma zdravotna poistovna nejaku moznost zistit, ze pracovala na dohodu a mala podat zuctovanie?
Sam poznam kopu ludi, dochodcov dohodarov, ktori rocne zuctovanie vobec nerobia.
Otázka pre ZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

hellin Pozri príspevok
Prosim vie mi niekto poradiť, čo dať do riadku 66 RZZP B = nové preddavky na rok 2007, keď:
r. 61 =738
r. 62=8
r. 63=44
r.65 = 7
Dakujem.
Ak k 1.7.2007 je okrem SZČO aj zamestnancom alebo poistenocm štátu podľa §11 ods.8 písm a) až i), k) alebo p) (študent, dôchodca, poberateľ RP,...), tak p.66 =0
Ak je čistý SZČO, tak 7 alebo 14 percent z minimálnej mzdy pre neho platnej (7600, 5700, 3800).
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

chcela by som sa opytat robim ročne zuctovanie ZP živnostníkový , ktorý zaroven pocas celeho roka je poberatelom čiastočneho invalidného dochodku (sluchovo postyhnutý) aké tlacivo rocneho zuctovania zdravotného poistenia potrebujem
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte, viete mi povedať kedy najskôr môžem zraziť zamestnancom nedoplatky z RZZP zo mzdy? Musím to až po 31.8, čiže do 30.9, kedy budem posielať Oznámenie zam-ľa do ZP?Alebo to môžem uriť už v júnovej výplate. A ked som mala zam-ca kt. som robila RZ ale on už od zač. roka u nás nepracuje na TTP ale na živnosť. Jemu nemám z čoho zraziť, peniaze mi vyplatí do pokladne? Tento rok mám premiéru, prosím poraďte. dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať