Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V období keď si bol na rodič.príspevku nemôžeš zarobiť viac ako je
polovica minim. mzdy mesačne - iba v tomto prípade je štát platiteľom.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na tento prípad sa vzťahuje povinnosť podľa ZZP_§24_pism.c) - zmenu platiteľa z dôvodu v §11 ods.9 treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie RZZP. Takže stačí podať RZZP, prípadne zdokladovať poberanie RP.
0 0
tulinko tulinko

tulinko je offline (nepripojený) tulinko

???
Bol som na rodič. príspevku - a nevykonával som žiadnu zárobkovú činnosť.
0 0
tulinko tulinko

tulinko je offline (nepripojený) tulinko

Jana Motyčková Pozri príspevok
Na tento prípad sa vzťahuje povinnosť podľa ZZP_§24_pism.c) - zmenu platiteľa z dôvodu v §11 ods.9 treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie RZZP. Takže stačí podať RZZP, prípadne zdokladovať poberanie RP.
Takže stačí, keď dneska pri odovzdaní roč. zúčtovania priložím potvrdenie z Úradu práce a soc. vecí o poberaní rodič. príspevku?
Ešte prosím, ako znie ten § 11, ods. 9, pre každý prípad - treba niečím ohúriť tie "múdre panie" v našej pobočke.
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

chcem sa este spytat k teme, kamaratka ma poprosila o radu ale neviem jej 100% poradit. minuly rok pracovala v nemocnici az do 31.1. 2007. Potom s z nej stala SZČO, ktora nebude uctovnou jednotkou, ale bude danove priznanie robit podla pausalnych vydavkov. musela si za rok 2006 odovzdat ona rocne zuctovanie za zdravotne poistenie alebo to urobila este nemocnica ( a aky typ zuctovania ). velmi pekne dakujem za pomoc
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

tulinko Pozri príspevok
Ešte prosím, ako znie ten § 11, ods. 9, pre každý prípad - treba niečím ohúriť tie "múdre panie" v našej pobočke.
Ďakujem veľmi pekne.
Pozrite, prípadne vytlačte si Zákon o zdravotnom poistení - je na porade v sekcii zákony.
Tu :http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-...-01012006.html
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

tulinko Pozri príspevok
Takže stačí, keď dneska pri odovzdaní roč. zúčtovania priložím potvrdenie z Úradu práce a soc. vecí o poberaní rodič. príspevku?
Ešte prosím, ako znie ten § 11, ods. 9, pre každý prípad - treba niečím ohúriť tie "múdre panie" v našej pobočke.
Ďakujem veľmi pekne.
§11<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
9) Štát je platiteľom poistného za osobu uvedenú v odseku 8 písm. a) až i), k), p) a q), ak
a) je len zamestnancom, ak v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až i), k), p) a q), jej vymeriavací základ podľa § 13 ods. 1 až 5 nepresahuje 1/2 úhrnu minimálnych miezd,39v)
b) je len samostatne zárobkovo činnou osobou, ak v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až i), k), p) a q), jej pomerná časť vymeriavacieho základu podľa § 13 ods. 6 nepresahuje 1/2 úhrnu minimálnych miezd,39v)<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
§ 24
Povinnosti platiteľa poistného

<o:p></o:p>

Platiteľ poistného, ktorý je zamestnávateľom, samostatne zárobkovo činnou osobou alebo platiteľom poistného podľa § 11 ods. 2, je povinný
a) vypočítať poistné, riadne a včas platiť a odvádzať preddavky na poistné a vykazovať poistné príslušnej zdravotnej poisťovni (§ 15 až <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:metricconverter w:st="on" ProductID="17 a">17 a</st1:metricconverter> § 20),
b) plniť povinnosti v súvislosti s vykonávaním ročného zúčtovania podľa § 19,
c) písomne oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni spôsobom určeným úradom najneskôr do ôsmich pracovných dní zmenu platiteľa poistného okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 8, ktorú treba oznámiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného, a okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 9, ktorú treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania za rozhodujúce obdobie, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného,<o:p></o:p>
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aladin Pozri príspevok
vedel by mi este niekto upresnit na zaklade akej argumentacie u dochodcu , ktory pracoval cely rok na skrateny pracovny uvazok, na zaklade pracovnej zmluvy mesacne za 3580 sk,{ odvody sa platili} nema dochodca podat RZZP za 2006
ZZP_19 Kto je povinný vykonať RZZP :
(1) Poistenec je povinný vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni do konca marca nasledujúceho kalendárneho roka. Povinnosť sa nevzťahuje na poistenca, ktorý
a) počas predchádzajúceho kalendárneho roka nebol samostatne zárobkovo činnou osobou a súčasne
1. v čase, keď bol poistencom, za ktorého platí poistné štát, a nebol zamestnancom, úhrn jeho vymeriavacích základov podľa § 13 ods. 1 až 8 nepresiahol 1/2 úhrnu minimálnych miezd,39v) - také obdobie nemal
2. v čase, keď bol platiteľom podľa § 11 ods. 2, jeho príjem podľa § 13 ods. 7 nepresiahol 1/2 úhrnu minimálnych miezd,39v) a - také obdobie nemal

3. v čase, keď bol zamestnancom, jeho príjmy podľa § 13 ods. 1 až 4 vo všetkých mesiacoch u všetkých zamestnávateľov jednotlivo nepresiahli trojnásobok priemernej mesačnej mzdy a nemal príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem vyňatých príjmov,


b) počas predchádzajúceho kalendárneho roka nebol samostatne zárobkovo činnou osobou a súčasne počas celého predchádzajúceho kalendárneho roka bol zamestnancom a jeho príjmy podľa § 13 ods. 1 až 4 vo všetkých mesiacoch u všetkých zamestnávateľov jednotlivo presiahli trojnásobok priemernej mesačnej mzdy a nemal príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem vyňatých príjmov.

0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

bambino87 Pozri príspevok
chcem sa este spytat k teme, kamaratka ma poprosila o radu ale neviem jej 100% poradit. minuly rok pracovala v nemocnici az do 31.1. 2007. Potom s z nej stala SZČO, ktora nebude uctovnou jednotkou, ale bude danove priznanie robit podla pausalnych vydavkov. musela si za rok 2006 odovzdat ona rocne zuctovanie za zdravotne poistenie alebo to urobila este nemocnica ( a aky typ zuctovania ). velmi pekne dakujem za pomoc
Ak bola SZČO už vlani tak má povinnosť robiť RZZP.
Ak bola iba zamestnancom celý rok a nemala kolísavé príjmy mesačne
tiež netreba robiť RZZP.
(ak aspoň 1 mesiac neprekročila 47475 hrub.príjmu z jedného zamestnania)
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Jana Motyčková Pozri príspevok
ZZP_19 Kto je povinný vykonať RZZP :
(1) Poistenec je povinný vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni do konca marca nasledujúceho kalendárneho roka. Povinnosť sa nevzťahuje na poistenca, ktorý
a) počas predchádzajúceho kalendárneho roka nebol samostatne zárobkovo činnou osobou a súčasne
1. v čase, keď bol poistencom, za ktorého platí poistné štát, a nebol zamestnancom, úhrn jeho vymeriavacích základov podľa § 13 ods. 1 až 8 nepresiahol 1/2 úhrnu minimálnych miezd,39v) - také obdobie nemal
2. v čase, keď bol platiteľom podľa § 11 ods. 2, jeho príjem podľa § 13 ods. 7 nepresiahol 1/2 úhrnu minimálnych miezd,39v) a - také obdobie nemal

3. v čase, keď bol zamestnancom, jeho príjmy podľa § 13 ods. 1 až 4 vo všetkých mesiacoch u všetkých zamestnávateľov jednotlivo nepresiahli trojnásobok priemernej mesačnej mzdy a nemal príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem vyňatých príjmov,


b) počas predchádzajúceho kalendárneho roka nebol samostatne zárobkovo činnou osobou a súčasne počas celého predchádzajúceho kalendárneho roka bol zamestnancom a jeho príjmy podľa § 13 ods. 1 až 4 vo všetkých mesiacoch u všetkých zamestnávateľov jednotlivo presiahli trojnásobok priemernej mesačnej mzdy a nemal príjmy podliehajúce dani z príjmov podľa osobitného predpisu46) okrem vyňatých príjmov.

dakujem velmi pekne
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

len problem je v tom ze polovica minimalnej mzdy je 41400 a zarobok dochodcu je viac ako polovica t,j. 3580*12 t.j. 42960 za rok 2006 . vo vseobecnej mi tvrdili ze treba podat a v dovere mi tvrdili ze netreba.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

to vsetko na skrateny uvazok 2.5 hodin a na trvaly pracovny pomer cize spolu s odvodmi to bolopocas roka
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

aladin Pozri príspevok
len problem je v tom ze polovica minimalnej mzdy je 41400 a zarobok dochodcu je viac ako polovica t,j. 3580*12 t.j. 42960 za rok 2006 . vo vseobecnej mi tvrdili ze treba podat a v dovere mi tvrdili ze netreba.
Aladin netreba podávať za tohto dôchodcu RZZP. Janka Motyčková Ti
to veľmi pekne vysvetlila.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

aladin Pozri príspevok
len problem je v tom ze polovica minimalnej mzdy je 41400 a zarobok dochodcu je viac ako polovica t,j. 3580*12 t.j. 42960 za rok 2006 . vo vseobecnej mi tvrdili ze treba podat a v dovere mi tvrdili ze netreba.
Nie je dôležité, čo hovoria vo VšZP a Dôvere, ale čo hovorí zákon a zákon hovorí, že podať nemusí.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

dakujem este raz, no nepodal som
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Zdravim Vas,
chcela by som sa Vas opytat na maximálne poistne do zdravotnej poistovne. Ak vyslo v rocnom zuctovani platit 4800 Sk je potrebne platit tuto sumu ci z maximalneho vymeriavacieho zakladu 51822/12 = 4318 Sk? Dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

51822 je maximálny mesačný VZ, z toho maximálne poistné je 14% (nie deleno 12). A to je 7256 Sk. Takže ak mu vyšlo 4800, je to o dosť menej ako maximum a platí teda 4800.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

zuzanask Pozri príspevok
Zdravim Vas,
chcela by som sa Vas opytat na maximálne poistne do zdravotnej poistovne. Ak vyslo v rocnom zuctovani platit 4800 Sk je potrebne platit tuto sumu ci z maximalneho vymeriavacieho zakladu 51822/12 = 4318 Sk? Dakujem
Maximálny mesačný vymeriavací základ v roku 2007 je 51 822 a pri 14% sadzbe je poistné 7256. Takže vypočítaný preddavok 4800 Sk je menej než poistné z max. VZ, teda platí sa preddavok 4800 Sk.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ahojte, mám jeden veľký problém, teda nie ja, ale moja mamina Spravila v práci RZZP asi 100 ľuďom, ale zabudla ho poslať do poisťovne. Taká bola už zo všetkého dopletená a v strese, že tie zúčtovania jednoducho neposlala Spamätala sa až dnes a poslala ich.
Neviete aká vysoká pokuta jej za to hrozí? Resp. jej zamestnávateľovi?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Mám otázku v RZZP mi na riadu 65 vyčíslilo sumu 15066 a na riadku 66 sumu 7256, to je maximálna suma aká sa platí na poistné, teda tú začneme platiť od augusta. Čo je potom tá suma 15066,-??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať