Zavrieť

Porady

vrátenie DPH pri os. automobile

Čaute poradcovia!

Potreboval by som si overiť vrátenie DPH pri os. automobile, ktorý sa používal len na prenájom. Obstaraný bol v roku 2005 v sume 423800 (s DPH). Používal sa výlučne na prenájom - odpočítaná DPH 67665,6. Vo februári 2007 sa použil aj na iný účel. Vrátime DPH zníženú o pomernú časť zodpovedajúcu odpisom teda 33832,6 a zaúčtujem to 022/343 (Zostatková cena daňová bude 211899,1).
Ďalšie 2 roky budem odpisovať daňovo 423800/4=105950?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Kirk Pozri príspevok
    Čaute poradcovia!

    Potreboval by som si overiť vrátenie DPH pri os. automobile, ktorý sa používal len na prenájom. Obstaraný bol v roku 2005 v sume 423800 (s DPH). Používal sa výlučne na prenájom - odpočítaná DPH 67665,6. Vo februári 2007 sa použil aj na iný účel. Vrátime DPH zníženú o pomernú časť zodpovedajúcu odpisom teda 33832,6 a zaúčtujem to 022/343 (Zostatková cena daňová bude 211899,1).
    Ďalšie 2 roky budem odpisovať daňovo 423800/4=105950?

    Ďakujem
    Ak sa používal na prenájom a vy to máte v predmete podnikania potom ste si mohli uplatniť nárok §49/8. vrátiť daň máte podľa § 49/9 takže za dva roky. =polovicu.
    Zaučtujete, neviem čo a či niečo hovoria postupy podn.v pomto prípade ale mohlo by to tak byť, aspoň sa účtovné odpisy rovnomerne rozložia počas tých nasledujúcich rokov (ešte ma napadlo rovno do nákladov ale na 022 asi to bude lepšie).
    ZC daňová je dobre, na to slúžiť môže tá "upravená vstupná "cena podľa § 25/7 Zo DP.

    vrátenie DPH pri os. automobile

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.