Zavrieť

Porady

STRAVNÉ - správne zaúčtovanie

k téme stravné:
1.chcem sa opýtať, či v prípade keď si chcem dať do nákladov stravné za obedy v reštaurácii - mám z každého obeda bloček z reg.pokladne v min hodnote 89,-Sk/1obed. Môžem si to zaučtovať napr. 1x za mesiac - dám všetky bločky spolu, zrátam koľko tých obedov bolo, v peň. denníku to dám pod jeden výdaj s textom napr. stravné január´07 početx89,-Sk a do kolónky výdavok v hotovosti dám výslednú sumu (početx89)?

2. je potom nejaký rozdiel pri účtovaní stravného pre platcu DPH a pre neplatcu DPH?

3. v prípade že uvažujem o kúpe stravných lístkov - môžem si potom dať do nákladov fa za tieto stravné lístky v plnej výške (pri platcovi DPH - neuplatňujem DPH z lístkov, uplatňujem DPH len z ostatných poplatkov v tejto faktúre)??? - bolo by to takto správne?
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Počas výkonu práce máš nárok len na jeden stravný lístok. (od 1.1.2011 v sume 3,80€/deň). Ak si ale kupuješ stravné lístky s nižšou hodnotou, tak môžeš dať do nákladov účtovníctva len ten počet tvojich pracovných dní krát hodnota toho lístku ako kupuješ.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Uz neexistuju stravne listky v nizsich nominalnych hodnotach? Pamatam ze brat dostaval stravenky v par korunových hodnotách... neviem ci to boli 3-korunové alebo aké. Bolo to super - vzdy vedel nakombinovat výsku podla ceny v restauracii... Dostali 90-korunove napriklad a potom 3-korunove (neviem v akych poctoch, ake boli vtedy sumy stavneho), to len ako priklad
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Uz neexistuju stravne listky v nizsich nominalnych hodnotach? Pamatam ze brat dostaval stravenky v par korunových hodnotách... neviem ci to boli 3-korunové alebo aké. Bolo to super - vzdy vedel nakombinovat výsku podla ceny v restauracii... Dostali 90-korunove napriklad a potom 3-korunove (neviem v akych poctoch, ake boli vtedy sumy stavneho), to len ako priklad
Ak oň požiadaš stravovaciu spoločnosť, vyrobia ti také, aké budeš chcieť. My sme raz tak riešili doplatok, keď sa zvýšila hodnota, a boli snáď len asi v hodnote 1,80 koruny. Každý potom čumel jak puk, ale zobrali ich.
0 0
03zuzana 03zuzana

03zuzana je offline (nepripojený) 03zuzana

anakonda Pozri príspevok
dobrý neskorý večer prajem,
niekoľkokrát som prečítala účtovanie SL, už som mala dojem že chápem, vysvetlenie lenockach bolo myslím logické a dalo sa pochopiť, ale záver som akosi prešvihla.
Bod 7 - úhrada zamestnanca, teda doplatok za SL do pokladne chápem. Ale nejde mi do hlavy bol 8 a 9 - teda príspevok a čerpanie SF. Ja som sa domnievala, že SF - tvorba a čerpanie sa len eviduje v knihe SF a na záver roka prebehne operácia - tvorba SF, aby sa dostala do nákladov. Myslela som, že úhrada zamestnanca sa poníži o príspevok zo SF, ale len evidenčne oproti zápisu do knihy SF. Treba ešte zapisovať do PD nejaké ďalšie kroky? Prosím, skúste mi pomôcť pochopiť ten záver.
Veľmi pekne ďakujem.
Dobrý večer, neviem nájsť odpoveď na uvedený príspevok. Vedel by mi s tým niekto pomôct? Nemám pre sociálny fond vedený samostatný účet, pri jeho tvorbe účtujem cez uzávierkové operácie cez interné doklady do VOZD. Ale neviem, ako zaúčtovať príspevok zo SF na stravné lístky zamestnancovi. Účtuje sa to vôbec? Veď v podstate o tú sumu mi zamestnanci zaplatia menej do pokladne (zo 45%.)
Ďakujem
0 0