Zavrieť

Porady

Práca v Írsku

Dievčina pracovala v Írsku od začiatku roka 2006 do polovice decembra.
Zarobila v prepočte približne 400000. Na sociálne poistenie zaplatila
11000. Naň neplatila žiadnu lebo vzhľadom k nízkym príjmom nepresiahla daňový kredit.
Výpočet dane na Slovensku 400 000,00
-11 000,00
-90 816,00
-----------
298 184,00 x 0,19 = 56654,00 Sk

Chcem sa len uistiť, či výpočet je správny a či nemá ešte nárok na nejaké
odpočítateľné položky (ja o nich neviem) , preto že sa jej tá daň zdá príliš vysoká a toľko peňazí už aj tak nemá. Ja skutočne neviem čo jej poradiť.
Ďakujem.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

K výške daňovej povinnosti v Írsku sa vyjadriť neviem, ale ak by sme na to išli logicky , nemal by tam platiť žiadnu daň.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Počuli ste ten buchot ??? To mi spadol z pliec ďalší vyriešený problém za druhých.
Ďakujem všetkým za čas a trpezlivosť.
0 0
Anulka Anulka

Anulka je offline (nepripojený) Anulka

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak si ho ozaj vybaví, tak je to vynikajúce riešenie.
Myslím, že to nie je také celkom jednoduché s tou rezidenciou v Írsku. Myslím si, že treba vedieť aj preukázať, že v skutočnosti podľa kritérií uvedených v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia je rezidentom Írska.
0 0
blue blue

blue je offline (nepripojený) blue

Ďakujem za odpovede
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Anulka Pozri príspevok
Myslím, že to nie je také celkom jednoduché s tou rezidenciou v Írsku. Myslím si, že treba vedieť aj preukázať, že v skutočnosti podľa kritérií uvedených v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia je rezidentom Írska.
Podľa toho čo som čítala v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Írskou republikou, občan, ktorý má stály byt počas celého roka a príjmy len v Írsku, tak je rezidentom Írskej republiky.
Ešte by som rada poďakovala všetkým, ktorí mi pomohli objasniť a zodpovedať otázky ohľadom príjmov zo zahraničia. Zase som o niečo múdrejšia, aj keď postupne prichádzam na to, koľko toho ešte neviem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Aj - aj...
K tým niektorým mojim čudným stručným príspevkom by som rád dodal, že ak na Poradu napíšem niečo večer, tak je to obvykle z mobilu. Tým pádom nedokážem napísať nič rozsiahlejšie - z tej klávesničky napísať napr. tento príspevok by trvalo polhodiny. Ospravedlňujem sa,. možno by bolo v takom prípade lepšie byť ticho a nepísať radšej nič.

Inak k samotnej veci - čo znamená "Aj - aj" - to popísala veľmi výstižne Johanka vyššie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Anulka Pozri príspevok
Myslím, že to nie je také celkom jednoduché s tou rezidenciou v Írsku. Myslím si, že treba vedieť aj preukázať, že v skutočnosti podľa kritérií uvedených v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia je rezidentom Írska.
Nie je nič jednoduchšie ako preukázať, že mám v Írsku stály byt (ak sa tam neživím ako bezdomovec predávaním írskej mutácie "Notabene") a že mám v Írsku stredisko životných záujmov.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Nedá mi, aby som do toho ešte nevŕtala. Nemôžem si to nijako vysvetliť, tak mi možno niekto pomôže. Po študovaní tu na porade i na iných stránkach som dospela k názoru, že ak mal niekto príjem v Írsku v hrubom 520 tis., zapl. poistné 5 tis., zapl. daň 671 Sk, tak by mu tu na Slovenku vyšla daň okolo 80 tis. Takže by bolo lepšie získať potvrdenie o rezidencii v Írsku. Takto som to prezentovala aj známemu. On však šiel za inou účtovníčkou a tá mu vypočítala daň 8 Sk. Nemôžem prísť na to, ako jej taká suma mohla výjsť.Ušlo mi niečo?
Výška tax creditu /116 tis./ na P60 sa v našom priznaní predsa nikde neuvádza. Alebo sa mýlim a zabudla som na nejaký údaj z tej P60? Vďaka.
Naposledy upravil Marti.ka : 29.03.07 at 07:13
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Marti.ka Pozri príspevok
Nedá mi, aby som do toho ešte nevŕtala. Nemôžem si to nijako vysvetliť, tak mi možno niekto pomôže. Po študovaní tu na porade i na iných stránkach som dospela k názoru, že ak mal niekto príjem v Írsku v hrubom 520 tis., zapl. poistné 5 tis., zapl. daň 671 Sk, tak by mu tu na Slovenku vyšla daň okolo 80 tis. Takže by bolo lepšie získať potvrdenie o rezidencii v Írsku. Takto som to prezentovala aj známemu. On však šiel za inou účtovníčkou a tá mu vypočítala daň 8 Sk. Nemôžem prísť na to, ako jej taká suma mohla výjsť.
Výška tax creditu /116 tis./ na P60 sa v našom priznaní predsa nikde neuvádza. Alebo sa mýlim a zabudla som na nejaký údaj z tej P60? Vďaka.
Tá druhá účtovníčka asi zobrala sumu "tax credit" ako preddavok na daň, ale tax credit znamená "daňový dobropis". Čiže sa žiadna daň neplatila, to credit znamená + a nie -.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

sta Pozri príspevok
Tá druhá účtovníčka asi zobrala sumu "tax credit" ako preddavok na daň, ale tax credit znamená "daňový dobropis". Čiže sa žiadna daň neplatila, to credit znamená + a nie -.
Ale aj keby to urobila takto, nijako nevyjde nedoplatok na dani 8 korún.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Marti.ka Pozri príspevok
Nedá mi, aby som do toho ešte nevŕtala. Nemôžem si to nijako vysvetliť, tak mi možno niekto pomôže. Po študovaní tu na porade i na iných stránkach som dospela k názoru, že ak mal niekto príjem v Írsku v hrubom 520 tis., zapl. poistné 5 tis., zapl. daň 671 Sk, tak by mu tu na Slovenku vyšla daň okolo 80 tis. Takže by bolo lepšie získať potvrdenie o rezidencii v Írsku. Takto som to prezentovala aj známemu. On však šiel za inou účtovníčkou a tá mu vypočítala daň 8 Sk. Nemôžem prísť na to, ako jej taká suma mohla výjsť.Ušlo mi niečo?
Výška tax creditu /116 tis./ na P60 sa v našom priznaní predsa nikde neuvádza. Alebo sa mýlim a zabudla som na nejaký údaj z tej P60? Vďaka.
Pri uvedených číslach nie je možné, aby na Slovensku vyšiel nedoplatok na dani 8 Sk, stačí si nahodiť uvedené čísla do DP.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pre všetkých, ktorí zadávajú otázky do tejto témy, odporúčam pozrieť sem:
http://www.porada.sk/t49181-danovnic...tml#post438815
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať