Zavrieť

Porady

Motorka - odpisy, DPH

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Dobrý deň, našla som si v poradách, že je možné na motorku odpočítať DPH a uplatňovať odpisy do nákladov II. odpisová skupina a rovnako, že nie je potrebné zaplatiť daň z motor. vozidiel? Je to tak? Trošku mi chýba logika v tom, že na osobné automobily sa nemôže uplatňovať DPH, aj keď tam je teoreticky možné tovar prevážať, kdežto na motorku je možný odpis DPH a slúži jednoznačne len na prepravu. Ďakujem za vysvetlenie
Naposledy upravil Lekon : 04.04.07 at 06:56
Usporiadat
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

posuvam, naozaj nikto neprida nazor?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

mám od mája motocykel na firme, mám faktúru , využíva sa na jazdy v teréne
ale nie je ešte prihlásený na dopravnom inšpektoráte a neviem či vôbec bude,
nemá zatiaĺ pridelené evidenčné číslo a teraz neviem či môžem jazdy dávať do nákladov a uplatniť si odpočet alebo je to podmienené registráciou na dopravnom inšpektoráte, doteraz som DPH neuplatnila.... poraďte kto vie ....
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

DPH by som uplatnil, to ze nema EC nie je dovod nedat to do nakladov. terenna stvorkolka, ktora nesplna nejaku homologizaciu na prevadzku na pozemnych komunikaciach (teda nedostane EC a nemoze na cesty), predsa moze byt pouzivana na podnikanie - ak je napriklad pouzivana iba v terene. ak sluzi na podnikanie, nebal by som sa toho...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať