Zavrieť

Porady

myóm na maternici

Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.
Usporiadat
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
......davam na seba /ako-tak/pozor aby som nepribrala,som kočka,všetko je v poriadku,chodim pravidelne na mamograf,atd,atd,len sex ma prestal zaujimat.poradte mi,čo mam robiť?lekar predpisal už všetko možne,ale nič....
Milostné hrátky jsou stejně důležité jako příjem potravy, pití nebo pohyb. Sex udržuje tělo v perfektním stavu a pomáhá udržovat v kondici také mysl a duši. Dobrovolná abstinecne se tak rovná pomalé sebevraždě...
Mimo psychologické poradny(Vás i partnera - je to problém obou) Vám doporučuji produkty z gemmoterapie - konkrétně:
KS5 HORMOGYN - jarabina vtáčia, plamienka zamatovohlúbiková, breza, malina
Zlepšenie hormonálnej činnosti ženských orgánov, harmonizácia organizmu, pôsobenie proti sterilite.
KS10 NEUROGEN - vŕbka biela, ježibaba guľatohlavá, breza, lipa
Zlepšenie činnosti a regenerácia nervovej sústavy, harmonizácia a upokojenie organizmu, tlmenie neuralgií.
Bližší viz www.infoturiec.sk/okienkozdravia , do pozornosti dávám i přílohy. Petr
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

1971 Pozri príspevok
Ahoj holubicka1 aj ostatné "spolutrpiteľky"

ďakujem Ti za Tvoju skoru odpoveď napriek tomu, že si len krátko po operácii.Nechapem, prečo Ťa neoperovali laparoskopicky, zdá sa mi že 18 cm rez je príliš veľky aj keď píšeš, že ho nebude moc vidieť a je to pekne zašité. Veď tým vlastne si mala väčšie bolesti po operácii a aj pri zotavovaní.Inak chápem, že si už rada, že to máš za sebou.Mňa to čaká po dovolenke v auguste. Je ťažké sa rozhodnúť keď nemám žiadne problémy a nič ma nebolí.
Možno by sa mohli do diskuzie zapojiť aj iné ženy, ktoré to tiež absolvovali a majú čo k tomu povedať.
Ďakujem vopred všetkym.

Chcem sa len pripojiť tým, že nie každý môže absolvovať operáciu laparoskopický. Len lekár vidí či to ide alebo nie. Niekedy sú silné zrasty a laparoskopicky by mohlo dôjsť k problému, hlavne keď nevedia či je to nezhubné a tak v niektorých prípadoch začnú robiť laparoskopicky a skončia klasicky. Ja som tak bola na žlčník. Inak je pravdou, že sú malinké rezy a aj rekonvalescencia pacientky je oveľa lepšia, ale keď to nejde, tak to nejde ako spieva Zdenka Predná.


Inak sa chcem opýtať, či niekto nemá skúsenosť s mikrokalcyfikátmi v prsníkoch a ich veľkosťou. Tie ako som sa dočítala sa môžu zvrhnúť...
Chodím na mamografiu každý polrok a pribúdaju mi aj cysty aj mikrokalcifikáty... . Tie sa stále zväčšujú. Jeden ma už 1,2 cm. Nepodceňujem to, neboha babka mala rakovinu prsníka.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Keďže ste neodpovedali možno ešte raz skúsiť posunuť túto tému na Poradu? Možno sa ozve Psychológ alebo niekto so skúsenosťami ohľadom mikrokalcifikátov. Ďakujem
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Omlouvám se, přehlédl jsem tento dotaz:
Inak sa chcem opýtať, či niekto nemá skúsenosť s mikrokalcyfikátmi v prsníkoch a ich veľkosťou. Tie ako som sa dočítala sa môžu zvrhnúť...
Chodím na mamografiu každý polrok a pribúdaju mi aj cysty aj mikrokalcifikáty... . Tie sa stále zväčšujú. Jeden ma už 1,2 cm. Nepodceňujem to, neboha babka mala rakovinu prsníka.
Problém s kalcifikáty cyst je trochu větší oříšek. Pokud existuje kalcifikát maligního nádoru, končí majitel v 98% do dvou let úmrtím. Pokud se jedná o cysty a z nich vznikající kalcifikát, nejprve mikrokalcifikáty a nad 1 cm – kalcifikát neboli zvápenatění, lze rozpouštět vnitřním užíváním tinktur, ale je to na delší dobu. Ulevit můžete potíráním mastí - kostival/kostihoj+kaštan/gaštan. Jinak na vnitřní užívání je kúra z gemmoterapeutických tinktur, které se užívají dle návodu asi dva měsíce. KS11 DETOX - pýr plazivý, breza, buk lesný, vres . Celkove prečistenie vnútorných orgánov, detoxikácia a regenerácia organizmu. Pak je potřeba pokračovat: KS8 VENOSAN - echinacea, breza, gingko dvojlalocne, jarabina oskorušová. Zlepšuje cirkuláciu krvi a lymfy v cievach, zvyšuje pružnosť cievnych stien, zlepšuje stav kŕčových žíl a hemoroidov, čistí a regeneruje pečeň i žlčník (www.evawellness.sk ).
Při vzniku myomů kdekoliv a následně s tím spojených problémů vč. kalcifikace hrají roli i další faktory, například věk, hmotnost a množství pohybu a cca 30% případů má přímou souvislost s výživou. Tedy nejlepší prevencí proti všem těmto problémům je přiměřená tělesná hmotnost, pravidelné cvičení a strava neobsahující živočišné tuky a červené maso. Maso obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin, které mají vliv na výši cholesterolu. Ten zase ovlivňuje produkci hormonu estrogenu, který způsobuje zvýšené riziko cyst a rakoviny prsu. Vaření masa za vysokých teplot navíc vytváří karcinogenní látky. U žen konzumujících vysoké množství vlákniny, bylo riziko nádorových onemocnění poloviční. Jako řešení ke zvýšení příjmu vlákniny navrhuji jíst více a hlavně častěji potraviny hlavně obilniny a cereálie (ovesné, pšeničné a jiné obilné vločky, celozrnné výrobky, tmavé druhy chleba apod.). Ale také ovoce se zeleninou (zejména pak luštěniny). Pro představu uvádím obsah vlákniny ve 100 gr. potravin: pšeničné otruby – 39,9; černé fazole – 23,4; sojová mouka – 13,3; dalamánek – 7,1; chléb Graham – 5,9; těstoviny – 5,1; zelený hrášek – 4,7; Corn flakes – 3,4; jablka – 1,2; papriky – 1,9; brambory – 2,2. Doporučuji jíst potrviny v „harmonii“ - rýže, obiloviny, jáhly, pohanku, pšenici (i naklíčenou), kroupy. Pít čistou vodu z vodovodu nebo jiného hygienicky nezávadného zdroje. Nepít balenou vodu!!! Vyhýbat se potravinám s energií jangovou - drogy, alkohol, cukr, med, tropické ovoce, slazené nápoje, cukrovinky, koření, mléčné výrobky, pečivo z bílé mouky. Rovněž ne i potraviny s energií jinovou – sůl, uzeniny, červené maso(viz výše), tavené sýry, vejce. Velmi doporučuji jíst syrovou řeřichu/žerucha zborenisková. Pravidelným požíváním listů řeřichy hladina antioxidantů v krvi vzroste až o sto procent. Právě tyto látky pak v těle tlumí negativní účinky volných radikálů, jež poškozují buňky a mohou vyvolat rakovinné i cystózní bujení.
Mám s kalcifikátem osobní zkušenost. Měl jsem od r.1985 stále se zvětšující maligní nádor velikosti 2 cm2 na mozku za okem a po následné devitalizaci v Německu došlo k zvápenatění. Lékaři mi v r.1998 dávali maximálně půl roční životnost. Po studiu jak a co, a hlavně každodenním dodržování výše uvedených pravidel jsem zde a na CT, ani jiných vyšetřeních není žádný nález a jsem naprosto zdráv a píši toto. Petr
Naposledy upravil Psycholog : 03.08.07 at 15:29 Dôvod: doplnění o přílohu
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem veľmi pekne za rady. Včera som absolvovala vyšetrenie mamografie, tak uvidime čo sa zmenilo. Každá rada je dobrá a tak ešte raz vďaka, pekný deň
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Na cysty v prsníku mi pomohla pupalka dvojročná. Dostať ju v lekárni v tobolkách alebo ako olej.
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Bohužial aj ja sa musím pripojit k Vám. JA mam myom už 12 rokov moja lekárka vraví najlepšie by bolo operovat a vyhodit všetko von,potom sa to len tahalo. Teraz mam ist 27-ho na vyšetrenie a asi o mesiac budu vysledky. Ale viac ju trápia cysty na vaječniku, niekedy ich mám aj 7 viackomorové.Bojim sa tiež lebo terza som to trocha zanedbala, nebola som vyše roka na cytológii a ani na vyšetrení.Dúfam bude všetko v poriadku. Tiež mi vravela Dr. kým nerastie nie je problém ale mala som len jeden a ked som bola naposledy vravela že tam je ešte jeden menši.Držím všetkym ženám palce aby to dobre dopadlo.
0 0
silviao silviao

silviao je offline (nepripojený) silviao

Aj ja som mala myóm na maternici mal 8 cm -lekár doporučil,že by mal ísť von,lebo už tlačil na hrubé črevo-takže teraz som 3 týždne po operácii,ale museli vybrať aj maternicu,lebo inak sa nedalo ,bol už dosť veľký.Zatiaľ sa mám docela dobre a pomaly sa zotavujem ,robili to laparoskopicky,takže našťastie nemám žiadne veľké rezy na bruchu ,som rada,že už to mám za sebou.
0 0
jadara jadara

jadara je offline (nepripojený) jadara

aj ja som jedna z Vás, ktorá má podobné problémy. Pred dvoma rokmi som sa dala presvedčit po 5 rokoch, lebo som nemala žiadne problémy, aby som konečne absolvovala operáciu, moj lekár ma pripravil na to, že mi vyberú maternicu, trochu mi to vadilo, ale vraj vaječníky robia ženu ženoum mala som 41 rokov, tak nech... Po operácii som zistila, že mi maternicu nezobrali, vraj som mladá, čo mi na jednej strane zalichotilo ale na druhej som ešte nevedela, čo bude nasledovat. Po troch mesiacoch na sone mi už diagnostikovali zase malý myom, zlakla som sa a a nešla dva roky nikde. Problémy boli dlhšie krvácanie, bolesti hore- dole a pod. Teraz ked som bola, mám tam toho pozehnane a velké, vraj zase operácia . Neviem prečo mi to nezobrali hned maternicu ked som uz neplánovala deti a bola dost stará... Sám moj lekár bol nahnevaný ked zistil, že mi ju nechali. Moje ponaučenie: lutujem že som išla na prvú operáciu, lebo problémy som nemala s ničím, radšej sledovat, pokial neplánujete tehotenstvo. Teraz už na operáciu nechcem íst, lebo mám strach, viem čo to obnáša, poradte mi ak máte skúsenosti aby mi nerástli.
0 0
janicka2 janicka2

janicka2 je offline (nepripojený) janicka2

JAJA11 Pozri príspevok
Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.
Ahoj Jaja,
tiež som mala myóm v maternici a tento týždeň v utorok mi ho hysteroskopicky vybrali. Operáciu som odkladala vyše pol roka, a pritom to nakoniec nebolo nič strašné. Prebudenie z narkózy bolo horšie ako celá operácia. Podľa mojej lekárky ak chceme mať ešte deti tieto operácie nie je dobré odkladať, pretože myóm môže rásť ako sa mu zachce a môže deformovať maternicu až tak, že na deti už môžeme zabudnúť. Každý prípad je samozrejme individuálny. Výhodou hysteroskopickej operácie je, že Ťa nebudú rezať,po pár hodinách môžeš ísť domov a pár dní treba odpočívať bez namáhavej fyzickej práce. Neboj sa toho, čím skôr sa toho zbavíš, tým lepšie, pretože aj myóm sa môže zvrhnúť v niečo horšie, a to nikto z nás nechce. Držím Ti palce, aby si sa skoro uzdravila !!! Jana
0 0
janicka2 janicka2

janicka2 je offline (nepripojený) janicka2

Ahoj Iris, nečuduj sa že Ťa prešla chuť na sex. Napchajú nás hormónmi a ak vykazujeme nežiadúce účinky uvedené na letáku, tak nám povedia, že to nie je možné. Ja som mala brať na endometrickú cystu skoro rok hormóny, aby sa zmenšila na minimum. Zmenšila sa z cca 5 cm na 2,5 a len čo som prestala brať hormóny, zase si narástla ako sa jej páčilo. Takže výsledkom liečby bolo, že ako prvé ma prešla chuť na sex, keby sa manžel so mnou rozviedol, ani by som sa nemohla čudovať, a všetko, čo bolo uvedené v letáku - ako škvrny na pleti, zmeny hmotnosti {škoda že nepíšu preventívne, že sa jedná vždy len o zmeny smerom hore, nikdy nie dolu}, zmeny nálady, návaly horúčavy, poruchy spánku, atď atď, toto všetko som si užila na vlastnej koži ako babka v klimaktériu !!! Odkedy som prešla na homeopatiu, aj váha ide pomaly ale isto smerom dolu, aj sa konečne viem vyspať, ani návaly horúčavy už nemávam a dokonca sa nesprávam ako vyšinutá hysterka !!! Takže nech žijú hormóny ! Osobne nesúhlasím s názorom, že nám určite LEN pomôžu. Vie vôbec niekto s určitosťou povedať, že nenarobia viac škody ako osohu ???
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janicka2 Pozri príspevok
Ahoj Jaja,
tiež som mala myóm v maternici a tento týždeň v utorok mi ho hysteroskopicky vybrali. Operáciu som odkladala vyše pol roka, a pritom to nakoniec nebolo nič strašné. Prebudenie z narkózy bolo horšie ako celá operácia. Podľa mojej lekárky ak chceme mať ešte deti tieto operácie nie je dobré odkladať, pretože myóm môže rásť ako sa mu zachce a môže deformovať maternicu až tak, že na deti už môžeme zabudnúť. Každý prípad je samozrejme individuálny. Výhodou hysteroskopickej operácie je, že Ťa nebudú rezať,po pár hodinách môžeš ísť domov a pár dní treba odpočívať bez namáhavej fyzickej práce. Neboj sa toho, čím skôr sa toho zbavíš, tým lepšie, pretože aj myóm sa môže zvrhnúť v niečo horšie, a to nikto z nás nechce. Držím Ti palce, aby si sa skoro uzdravila !!! Jana
ďakujem za povzbudenie. Po ďalšej kontrole mi lekárka povedala, že sa nezväčšuje, tak ma iba dala do evidencie a mám chodiť častejšie na kontrolu. Keďže som už vo veku, kedy sa už s tehotenstvom nepočíta a aj iné ženy písali, že v tomto veku sa už môže aj stratiť, tak čakám.
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

Ahoj Silviao, mna by zaujimalo, v akej nemocnici Ti zakrok robili, tiez ma to zrejme caka, mam 2 myomy na maternici. Som prekvapena, ze Ti brali maternicu laparoskopicky,mne povedal lekar, ze myomy 5,5 cm a 2,5 cm sú prilis velke aby sa vybrali laparoskopicky.
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

ahoj Jadara, ja som na tom zrejme podobne ako Ty. Nemam ziadne problemy, mam 2 myomy na maternici a lekar povedal ze ked mam 37 rokov a myomy su dost velke tak laparoskopicky sa to nebudú dat myomy odstranit, navrhol mi, zobrat aj maternicu. Vraj mam aj nejake velmi malinke myomy, ktore mozu zacat neskor rast. Neviem, co mam robit. Mam 1 dieta a uz zrejme dalsie mat nebudem. Ide o to, ci si mam dat operacne myomy vyoperovat alebo hned aj maternicu? Bojim sa toho ako si aj Ty pisalá, ze potom znovu budu nejake rast a co dalej? zase dalsia operacia? Nad nicim inym nerozmyslam od vcera len nad tymto. pises ze mas z dalsej operacie strach, vies co to obnasa- bolo to take hrozné?
0 0
Elena Bardiovská Elena Bardiovská
Dobrý deň, mám osobnú skúsenosť s týmto problémom. Netreba čakať, treba byť po lekárskou kontrólou a pri rýchlom zväčšení si treba dať operatívne odstrániť myóm aj s maternicou. Pokiaľ histologické vyšetrenie preukáže negatívne výsledky, je všetko v poriadku a vy môžete plnohodnotne žiť a fungovať ako moderná žena.
Ja od 9/2002 žije spokojne a plnohodnotne.EB
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
ahoj dievčatá tiež mám túto skúsenosť s myomami.Pred 7 rokmi som chodila už ako mŕtvola mala som silnú anémie vďaka myómom
keď mi dali ako tak krv do poriadku išla som na operáciu kde mi zobrali maternicu a odvtedy som sa druhý raz narodila /mala som 43 rokov takže deti som už neplánovala/. Tiež mám skúsenosť, že to preberanie z narkózy bolo z toho najhoršie.Bola som v ružinovskej nemocnici operovaná a môžem povedať, že ako od lekárov tak aj personálu som dostala výbornú opateru.Jediné čo môžem ľutovať že som neišla na operáciu o pár rokov skôr.Nemám žiadne problémy a omladla som čo sa energie týka najmenej o desať rokov. To je moja skúsenosť prajem Vám všetkým veľa zdravia
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

Ahoj Ludmila, som rada, ze si sa zapojila a podelila si sa o svoju skusenost. Ja som tiez anemicka, 2 myomy a tiez mi bolo doporucene vybrat maternicu. Bojim sa hrozne, ako aj narkozy tak aj bolesti po operacii. Nikdy som nebola operovana a tak si to neviem ani predstavit. ja mam ale len 37 rokov, neviem ci este nepockat aj ked na druhej strane tak ci tak ma to caka. Uz som prestala dufat ze myomy zmiznu. okrem toho, ze mam anemiu mavam silnu a dlhu menstruaciu, prve dva-tri dni som na liekoch. Pôsobi to zle aj na psychyku, ked stale rozmyslam ci mi to nenarastie a tak. Ala.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Aj ja som mala myomy na maternici, tiez som mala problemy so silnym a dlhym krvacanim, co mi sposobovalo anemiu, padali mi vlasy, lamali nechty. Tize som mala strach z operacie. Mozem povedat, nebolo to nic strasne. Po narkoze mi nebolo absolutne nic, ani zvracanie, nic. Nie kazdemu musi byt po narkoze zle. Samozrejeme, ze bolest bola , ale nie taka, ze by sa nedala prezit. Sestricky boli velmi mile a hned po operacii mi dali nieco od bolesti a hovorili mi, ze ked budem mat bolesti, nech poviem, hned mi nieco daju. V podstate bol najneprijemnejsi ten prvy den, na druhy uz bolo citelne ovela lepsie. Nemala som ziadne problemy ani s hojenim, dnes je to sedem mesiacov, co ma operovali, citim sa fajn, nemam ziadne problemy. Neboj sa toho, su ovela horsie operacie.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Ala naozaj myslím že nie je čoho sa báť, keď si ja predstavím tie stresy pred operáciu silná menštruácia tak môžem povedať že to bolo hrozné obdobie, tá narkóza nie každý na ňu reaguje rovnako aspoň viem ako sa cíti poriadne napitý človek, dá sa to vydržať je to nepríjemné ale ide to a tá bolesť naozaj po operácii prvý deň je najnepríjemnejší ale to som bola v polospánku a sestričky sa snažia ulahčiť ako sa dá, sú injekcie proti bolesti bolo nás tam viacej každá to znášala inak ale všetky sme boli šťastné že budeme mať po problémoch.Ani jedna nepovedala žeby nešla na operáciu keby vedela aké to bude. Ak budeš čakať tiež nič nevyhráš, ak lekár odporúča von tak treba ísť, u nás v práci sme to abolvovali viaceré a každá je spokojná ako sa jej zlepšil zdravotný stav. Prajem ti veľa veľa zdravia
Potom som bola na liečení v Lúčkach a doteraz mám odtiaľ výbornú priateľku a takisto v nemocnici vznikli priateľstvá a nie si tam sama povzbudzovali sme sa jedna druhú a pomáhali si ako sa dalo Ludka
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

ludmila12 Pozri príspevok
Ala naozaj myslím že nie je čoho sa báť, keď si ja predstavím tie stresy pred operáciu silná menštruácia tak môžem povedať že to bolo hrozné obdobie, tá narkóza nie každý na ňu reaguje rovnako aspoň viem ako sa cíti poriadne napitý človek, dá sa to vydržať je to nepríjemné ale ide to a tá bolesť naozaj po operácii prvý deň je najnepríjemnejší ale to som bola v polospánku a sestričky sa snažia ulahčiť ako sa dá, sú injekcie proti bolesti bolo nás tam viacej každá to znášala inak ale všetky sme boli šťastné že budeme mať po problémoch.Ani jedna nepovedala žeby nešla na operáciu keby vedela aké to bude. Ak budeš čakať tiež nič nevyhráš, ak lekár odporúča von tak treba ísť, u nás v práci sme to abolvovali viaceré a každá je spokojná ako sa jej zlepšil zdravotný stav. Prajem ti veľa veľa zdravia
Potom som bola na liečení v Lúčkach a doteraz mám odtiaľ výbornú priateľku a takisto v nemocnici vznikli priateľstvá a nie si tam sama povzbudzovali sme sa jedna druhú a pomáhali si ako sa dalo Ludka
Ludka a kto Ti navrhol kúpele ? ja som cca pol roka po operácii maternice - veľa myomov , ale nikde ma neposlali ďalej. Cítim sa celkom ok, ale pribrala som čo ma štve.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať