Zavrieť

Porady

myóm na maternici

Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.
Usporiadat
sandra ,,, sandra ,,,

sandra ,,, je offline (nepripojený) sandra ,,,

dobry ma niekto taky ploblem otehotnela som a zacala som krvacat bola som 7tyzny a zistili mi miom na maternici a tak som prisla o babetko a teraz mi zistili ze miom tam este stale mam a ak nebude rast tak by bolo najlepsie keby som otehotnela ma niekto s tim skusenost lebo sa niejako bojim
dakujem
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Sandra tu sa nedá odpovedať jednoznačne, pretože pre myómy v tehotenstve je dôležité vedieť akú majú veľkosť a kde sa nachádzajú. Ak sa nachádzajú zvonku maternice tzv. subserózne myómy, väčšinou nebýva žiaden problém, maximálne problém spôsobený veľkosťou.
Keď sú vnútri v stene maternice tzv. intramurálne myómy môžu byť v závislosti od svojej veľkosti problémom a môže viesť k potratu.
Myómy vo vnútri maternice tzv. submukózne myómy - pri nich býva otehotnenie veľkým problémom a tieto je lepšie pred plánovaním tehotenstva odstrániť.
Ak sa tvoj myóm nachádza zvonku maternice, nebol pravdepodobne ani príčinou tvojho krvácania, ale i tak je pred ďalším otehotnením potrebné ho kontrolovať.
Ďalšiu vec, ktorú treba vedieť je, že myómy rastú aj vplyvom hormonálnych zmien.
Na tvojom mieste by som vyhľadala ešte iného gynekológa a vypýtala si od neho jeho stanovisko k tomuto problému.
V každom prípade Ti veľmi držím palce
2 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Každý Myóm je vstrebateľný..... Nikdy sa nezvrháva na zhubné bujnenie, čo potrvdzuje nespočet odborných štúdií. Tento efekt ešte nikdy nebol dosiahnutý cestou užívania homeopatík. Ak to ktokoľvek trvdí, ide len o reklamný ťahák, ktorý je diagnostickým sledovaním nepotvrditeľný. Cesta k cieľu vedie inokade, pričom chirurgia nie je to pravé orechové. prirodzene, celý proces treba diagnosticky sledovať , aby sa vylúčil omyl diagnostiky a nejednalo sa o iný malígny útvar.
chirurgické riešenie v tomto prípade by som navrhoval v prípade, ak sa jedná o subserózny alebo intramurálny myóm, ktorý je charakteristický tým, že ho doprevádza masívne menštruačné krvácanie. V ostatných prípadoch je chirurgický zásah diskutabilný a v nejednom prípade celkom zbytočný.........
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To dusansl , ďakujem za tento príspevok,

moja manželka má tiež myom,pričom podstupila aj CT brucha a vo vysledku CT sa písalo niečo o "patologickom náleze"
gynekologička sa vyjadrila,že ten "patologický nález" je vlastne celá maternica, a že CT nebolo správne vyhodnotené

a navrhla operáciu , pri hľadaní vhodného operatéra sme naďabili na jedneho gynekologa,
ktorý manželku komplexne vyšetril
/vnutorny a vonkajší ultrazvuk, pohmat a p./ a povedal,že operácia nie je nutná nakoľko by sa jednalo o komplexnú operaciu
vybratie maternice aj vaječníkov, manželka ma 45 rokov
Manželke predpísal Indonal /silný antioxidant/ a tiež Ascorutin a Kanavit /tieto 2 lieky má užívať počas menštruacie/
Pomože to a myom zanikne a vyplaví sa z tela počas menštruacie ?
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Použitim fytoterapie, biorezonančnej likvidácie mikroorganizmov podnecujúcich tvorbu ložísk toxických látok a kyseliny mliečnej v jednotlivých častiach, kde sa objavujú myomy, a následne správnym vyživovaním postihnutého miesta ,je táto cesta tiež možná a úspešná
už sú prípady, kde boli ženské orgány kompletne alebo samostatne určené na EX, a po niekoľko mesačnej /2-6/ liečbe likvidácia myomov /cýst, nádorov/ aj so zápalmi boli potvrdené oficiálnou medicínou , ako vyliečené.
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Mel123 Pozri príspevok
Pridavam aj moju skusenosť


Pred 2,5 rokmi mi lekar oznamil a aj ukazal na monitore ultrazvuku ze mam maternicu posiatu malymi miomami. Je to super lekar ale nasi lekari maju tendenciu taketo veci hned odoperovvat :-) ved je to najjednoduchsia a pre nich aj najmenej riskantna cesta. Ja som zastancom nazoru, ze nie je jedno ci maternicu mate alebo nie a rozhodne som o tu svoju prist nechcela. Zaroven som si uvedomila, ze ked som bola pred x rokmi na EAV vysetreni, p.doktorka sa tvarila tak kadejako a naznacila v tomto smere problemy do buducnosti, ale mne to vtedy nedoplo, lebo to boli fakt ba nejasne naznaky a kto poznate EAV viete, ze tam sa da robit prognoza na roky dopredu. Pre x rokmi este predtym mi na tomto pracovisku odpomohli od predcasneho klimakteria sposobeneho zavaznyma dlhotrvajucim stresom - mala som 32 a do klimakteriu som sa tiez nepotesila. Moja vtedajsia lekarka mi dala hormnalne naplaste, ktore nemali pre mna ziadny viditelny alebo citelny ucinok. Tie som po polroku vyhodila do smetiaka a nasla toto EAV pracovisko. Po roku som mala menzes ako hodinky a aj mi taky ostal a je to uz peknych par rokov dozadu (viac ako 10).
Tak som si pekne isla na EAV zas, a poctivo som zacala brat aj homeopatika, ktore som tam dostala. Navyse som vyhladala aj liecitela co lieci bioenergiu, a snazila som sa zmenit aj svoje postoje o ktorych si myslim ze mohli prispiet k vzniku myomov. Teraz po 2,5 rokoch mam maternicu absolutne bez nalezu. Vsetky tie myomu su prec a ja som zdrava ako rybicka.
Mozete si mysliet ze som svacnuta ale som zdrava a mam svoju cennu maternicu :-)
Nikoho neodsudzujem ani za iny sposob riesenia takehoto problemu ale chcela som to napisat aby bolo jasne, ze existuju aj ine pristupy nez tie ktore nam nasa medicina predklada. A drzim palce vsetkym zenam aby sa zbavili problemov, ak ich maju.
Súhlasím s Tebou.
Robím tiež biorezonanciu - bioenergiou, a mám podobné výsledky s klientkami...
nielen v oblasti myomov.
Ak diagnostik, liečiteľ, lekár, vie zistiť príčinu, a zodpovednosť zsa liečbu zoberie aj postihnutý, a po konzultácii sa prispôsobí potrebe,..., čakajú zázraky.
Nečakať do zdegenerovania bunkového systému a rozpadu mytochondrií, potom už je neskoro.
Ak bude niekto namietať, nech si zistí čo je spinovosť elektrónov, ako sa prejavuje Kvantové spektrum energie - plazma, atďf.
z iného súdka: epilepsiu medicína lieči spôsobmi, ktoré boli objavené tesne po druhej svetovej vojne. Vôbec nejdú po príčinách....
0 0
bagika77 bagika77

bagika77 je offline (nepripojený) bagika77

Ahoj Sandra,na konci minuleho roka som tiez prisla o babatko, nik nepotvrdil, ze kvoli myomom, ale s najvacsou pravdepodobnostou boli vraj pricinou. Videli ich na ultrazvuku 4 na vonkajsej strane maternice a najvacsi mal pocas tehotenstva (8.tyzden) 8 cm v priemere. Po potrate som mala take bolesti, ze sa to ani popisat neda, udajne preto, ze sa mymomy stahovali na povodnu velkost (najvacsi z 8 na 4 cm). Kedze slovenskym lekarom som po tejto skusenosti neverila (pri prvom krvacani mi povedal Dr, ze aj tak potratim, bez akychkolvek informacii som sa mala rozhodnut, ci idem na operaciu, ktora podla slov ineho skuseneho Dr nemusi dobre dopadnut vzhladom na umiestnenie myomov, a v case 2.krvacania som bola v sukromnej nemocnici v BA v strasnych krcoch a nechali ma tak celu noc, vraj je to normalne, rano uz bolo po vsetkom) sla som preto na konzultaciu do Rakuska. V Rakusku mi Dr. vsetko vysvetlil, vsetky metody odstranovania myomov a ich rizika. Mam 34r, 4 mymomy a chcem mat deti. Kym na Slovensku ma dopredu upozornili, ze operacia nemusi dobre dopadnut,v Rakusku slo o standardnu operaciu. Nakoniec som v marci tohto roka na operacii bola. Vo Viedni. Odstranili mi 8 myomov a maternica mi ostala. O 4 mesiace mozem otehotniet, porod musi byt cisarskym rezom. Nechcela som ist na operaciu, preto som sa pytala na zmenu stravy, resp na pokus znova otehotniet. Strava vraj nie je dokazana a ked som si spomenula na bolesti, ktore som mala a na zapchy kvoli rastucim myomom, zabudla som aj na moznost znova otehotniet.
Myslim, ze kazdy pripad je individualny. 1 myom moze narobit rovnaku sarapatu ako 8 myomov a 10 myomov nemusi sposobit vobec nic a zena porodi zdrave babatko. Kym znova neotehotnies, nebudes vediet, ci si potratila kvoli myomu. Tiez je dolezite umiestnenie vzhladom na maternicu a vzhladom na ostatne organy. Mne sa velkost myomov pocas tehotnosti zdvojnasobila a sposobovali mi zapchu a tym aj strasne bolesti. Nie som zastancom operacii, skor zdraveho zivotneho stylu, viem, ze vela chorob odide samo, ked si ich clovek nepripusta, takisto verim, ze existuje vhodna strava, ktora moze obmedzit rast a vyzivovanie myomov. Bohuzial, k potvrdenym informaciam som sa nedostala a vzhladom na skusenosti som sa rozhodla pre operaciu odstranenim . Ak by si chcela viac informacii, rada Ti napisem vsetko, co viem. Drz sa.
0 0
hrosko hrosko

hrosko je offline (nepripojený) hrosko

mne operovali myom na maternici 5/4/2012 v ruzinove v bratislave. Myom sa mi zvacsil behom pol roka na dvojnasobok. skusala som aj rozne doplnky, ktore mali pomoct,ale je to blbost cele. Nakoniec mi myom narastol 7,5x6 cm. Popritom sa mi aj cysty na vajecnikoch urobili. Aj napriek tomu, ze som chodila na kontroly sa to proste vsetko zvacsilo. Operovali ma a mam jazvu na bruchu, lebo laparoskopia neprichadzala do uvahy nakolko to bolo tak velke a blbo umiestnene. Bolest po operacii bola dost hnusna, ale vdaka liekom to bolo OK. Mala som super lekara, ktory ma bol pomaly kazdy den pozriet a konzultoval vsetko so mnou. Az po operacii som lutovala, ze som to odkladala, kym to bolo male. Neodkladajte a nebojte sa , ked Vam povedia, dajte to von. Ja mam aj cysty na prsnikoch, ale to mam uz roky a ani operacia nepomohla v 2006. Stale chodi na sono a MR, ze ak by sa nieco nove ukazalo. Nepomohol mi ani indonal a podobne lieky, dokonca som mala nejake kvapky, co mali pomoct na cysty v prsnikoch a tie mi to zhorsili.
FAKT BABY, NEBOJTE SA A RIESTE TO !!!!!!!!!!!!!!
0 0
hrosko hrosko

hrosko je offline (nepripojený) hrosko

a ked mate maly myom, da sa to riesit, moznostou o ktorej som roky nepocula. Keby som to hned vedela hned ako sa vyskytol myom, tak idem hned do toho . Jedna sa o embolizaciu, mne ju navrhli, len bohuzial, moj bol moc velky, tak pre bezpecnost mna a maternice som sla pod noz.
0 0
lilika3 lilika3

lilika3 je offline (nepripojený) lilika3

Chcela by som sa poradiť, mám myóm v maternici vo svalovine na prednej strane maternice vo veľkosti 5,4 cm. Odporúčajú ma na operáciu celej maternice, ale nejak sa s tým neviem zmieriť. Veľmi sa toho bojím, mám 39 rokov a chcela by som ešte dieťa. Môj gynekológ mi pred pol rokom nameral myóm vo veľkosti 4,5 cm a v Bratislave o týždeň neskôr 3 cm. Komu mám veriť??? Bola som na vyšetrení minulý týždeň, od posledného merania -tj. za posledný pol rok mi vraj narástol pribl. o 0,9 cm. to znamená 5,4 cm. Je nejaká iná liečba okrem operácie???
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lilika3 Pozri príspevok
Chcela by som sa poradiť, mám myóm v maternici vo svalovine na prednej strane maternice vo veľkosti 5,4 cm. Odporúčajú ma na operáciu celej maternice, ale nejak sa s tým neviem zmieriť. Veľmi sa toho bojím, mám 39 rokov a chcela by som ešte dieťa. Môj gynekológ mi pred pol rokom nameral myóm vo veľkosti 4,5 cm a v Bratislave o týždeň neskôr 3 cm. Komu mám veriť??? Bola som na vyšetrení minulý týždeň, od posledného merania -tj. za posledný pol rok mi vraj narástol pribl. o 0,9 cm. to znamená 5,4 cm. Je nejaká iná liečba okrem operácie???
V ŽIADNOM pripade si nedaj ODOBRAŤ maternicu,

takí "doktori" čo sú TOTO schopní urobiť sú MÄSIARI , a zaslúžili by si odobrať DIPLOM !

Ber ANTIOXIDANTY , napr. MEGAPROTECT 4 LIFE od CaliVita,
myom po čase sa vstrebe do tkaniva, ZMIZNE.

Moja manželka má tiež s týmto problém.
0 0
lilika3 lilika3

lilika3 je offline (nepripojený) lilika3

ďakujem za radu a pomáhajú antioxidanty , má manželka s tým skúsenosť?????
0 0
hrosko hrosko

hrosko je offline (nepripojený) hrosko

nedaj odoberat maternicu. ak chces, napis mi mail, pokecame.pis na eko@poruchy.sk. nastastie mam super doktora, ktory rozmysla hlavou, citom, srdcom
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Milé ženy, ktoré máte s týmto problém,

je tu pre Vás nová nádej !

Je k dispozíci LIEK ktorý obsahuje účinnú látku ULIPRISTAL ACETÁT

článok v PLUS 7 dní zo 17.januara 2013 v článku "Bez myomov" sa píše toto:

"Novinku v medicine-ulipristal acetát-vyvinuli na to,aby dokázala zastaviť masívne krvácanie,ktoré myomy može
sprevádzať,a aby zmenšila tento nezhubný nádor.Snom je jeho kompletné zničenie,takýto luxusný výsledok
však zatiaľ žiadne štúdie nepotvrdili."Je to uplne nový druh liečby hormonom,ktorý sa bežne v organizme nevyskytuje.
Posobí tak,že zmení niektoré znaky v progesteróne,čiže hormone,ktorý ma vyznamný vplyv na myom....
Liek dokáže ovplyvniť chorobný rast svalových buniek na nádore.Ten sa zmenší na úroveň,že operácia
nie je nevyhnutná,alebo by nemusela byť radikálna /odobratie maternice/....
Efekt by mal byť badateľný už po dvoch týždňoch liečby...."

Toľko článok v PLUS 7 dní,ktorý doporučujem si celý prečítať.

Manželka začala brať tento liek "ESMYA" ,uvidíme aké budú reakcie a vysledky,dám vedieť.
0 0
bublinka186 bublinka186

bublinka186 je offline (nepripojený) bublinka186

ahoj vidim ze zien ktore maju miomi je strasne Vela,ja mam 24 rokou dve dcery pracujem v zahranici v baliarni na zeleninu kde kazdy den zdviham 30kilove bedne asi pred mesiacom ma strasne co raz viac zacalo boliet v podbrusku, pred tyzdnom som si vybavila dovolenku a sla na sk k svojmu gynekologovi ten minajskor povedal ze to je len z ovulacie po ultrazvuku mi NATO povedal ze su to 3 miomi,zatial mam len lieky od bolesti NO-SPA ale chce mi prepisat hormony ale ako citam nie su vhodne....mam velky strach co bude dalej bolesti neustupaju ani po tabletkach.....
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

MYOM NA MATERNICI

Úvodom tejto témy , by som rád povedal niekoľko skutočností, ktoré sú v živote ženy z hľadiska zachovania funkčnosti organizmu podstatné.
Tak ako celá ľudská populácia aj žena trpí zdanlivo jednoduchými ale aj závažnými ochoreniami. T tým naozaj vážnym patria aj choroby onkologické....
K ženským onkologickým chorobám sa počítajú tieto druhy chorôb: Fibromyóm, endometrióza, erózia maternicového krčka, mastopatia! Pre samo vyšetrenie prsníka by ste mali vedieť, že: mliečna žľaza je zložená s lalokov, ak ste teda nahmatali podlhovastý útvar ,držíte v prstoch jeden s lalokov mliečnej žľazy.
Milé dámy slečny, ženy, musíte zároveň vedieť, že cystu si palpačným vyšetrením nenájdete, na to je potrebný ultrazvuk.
Fibromyóm nájdete pomerne plytko pod kožou a máva obyčajne tvar kôstky z čerešni. Následne prehmatajte prsník viac do hĺbky, tam už mliečne žľazy obyčajne nie sú. Aj tam sa totiž môže nachádzať podozrivý útvar. Všetky už pomenované ochorenia, teda fibromyóm, erózia maternicového krčku, endometrióza väčšinou štartujú iné závažné ochorenie a tým je sarkóm!
Pri ňom treba okamžite zahájiť kombinovanú liečbu, lebo máva nie raz fatálny priebeh!
A ešte jedno veľmi dôležité varovanie: fybromióm sa geneticky šíri len krvnou skupinou B

A teraz pár slov výskyte Myómov...
Myóm je známy v niekoľkých typoch. Ak sa nachádza tesne pod sliznicou, hovoríme že sa jedná o submukóznom type. Tie , ktoré sa vyskytujú hlbšie vo svalovej vrstve maternice voláme myómom subserózne.
Intramurálne a subserózne myómy silné krvácanie nevyvolávajú! Naproti tomu, ak je v maternici submukózny myóm ten je väčšinou príznačný masívnym krvácaním. Pri tomto druhu myóme žena máva nebezpečne výrazný úbytok hemoglobínu. Ak má žena hodnotu hemoglobínu v rozpätí 105 až 110 je bezpodmienečne potrebné sa začať venovať jeho zvýšeniu. Za normálnu hladinu sa považujú hodnoty od 120 a vyššie. Pre informovanosť u muža za spodnú hranicu normy považujeme hranicu 130 a vyššie. Píšem Vám tieto riadky preto, aby ste vedeli reagovať na lekárov oznam, že hemoglobín je v norme, opýtajte sa , aká je jeho nameraná hodnota.
Ak by sa stalo, že na maternici máte indikovaný submukózny myóm a sprevádza ho masívne krvácanie, to je dôvod na silné krvácanie, je to pádny dôvod bez čakania
o p e r o v a ť!
Ak ale nemávate silné menštruačné krvácania, urobte všetko pre to, aby ste sa operácii vyhli. V takom prípade by ste mali absolvovať trojmesačnú kúru zloženú s preparátov ***** a počkať, či sa myóm nezačne vstrebávať. Operácia môže vyprovokovať v tele niečo horšie a je dobré takúto možnosť eliminovať.
Ak sa ani pri potrebnom užívaní prípravkov ***** nedostaví požadovaný efekt, je čas pomýšľať na operáciu. Ak ale nastal , čo aj len sebe menší úbytok hmoty na myóme, treba pokračovať v jeho liečbe.
A na záver jedna potešiteľná správa:
,, MYÓMY SA VSTREBÁVAJÚ SKORO VO VŠETKÝCH PRÍPADOCH“ !!!!!!!!!!!

A na záver ešte čosi, Číňania vravia, že maternica je energetických centrom ženy, preto sa snažte , aby ste oň len tak nemilobohu neprišli!


Každej čitateľke týchto pár riadkov prajem mnoho zdravia a plnohodnotný život.
dusansl
1 1
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Pred dvoma týždňami šla na operáciu 51 r. žena - odstránenie maternice s myómom, ktorý bol príčinou masívneho krvácania. Tiež bola v tom, že je to bežná, rutinná operácia a hľa, na druhý deň po operácii zomrela na pľúcnu embóliu....... nechcem tým desiť ženy, ktoré majú myóm, len aby ste si nemysleli, že je to rutinná operácia, operácia je vždy riziko! Ale tak primár rodine povedal verte-neverte tú hnusnú vetu: operácia dopadla dobre, pacient však zomrel. Nevieme sa z toho spamätať, evokuje to v nás pocit, že tu bola zanedbaná lekárska starostlivosť, ale čo , už je to jedno, život jej už nič a nikto nevráti....
0 1
MarcelinaH MarcelinaH

MarcelinaH je offline (nepripojený) MarcelinaH

Dusansl to napisal vystizne.... A co sa tyka tej pani co zomrela.....no naozaj strasne smutny pribeh...ano, vzdy je operacia riziko!. Ale... jedna zena sa vyliecila... mala prave ten submukozny myom s masivnym krvacanim a bola tazko anemicka, lekari jej chceli vziat maternicu. Tak si nejake veci nastudovala.... detoxikovala telo a pouzivala nejake byliny, aj cinsku medicinu... a operacii sa vyhla, nakoniec po vylieceni napisala o tom vsetkom knizku - Myom ako sa vyliecit pomocou prirody Tak len aby ste vedeli, ze nie vzdy treba hned lahnut pod noz...
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať