Zavrieť

Porady

Ukončenie DPH

Podnikám od 4/2006 a som platcom DPH. Za 12 po sebe idúcich mesiacov som nepresiahla 1500000skk. Chcem ukončiť DPH ku 30.4.2007.
- Prosím aké povinnosti ma čakajú?
- Robím DPH za 4/2007 alebo 4-6/2007?
- Podnikám v obchode potravín (malý potravinový obchod)- ako sa urobí inventarizácia zásob (nákupné ceny alebo predajné), aké tlačivá pri ukončení DPH potrebujem a pod.......
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
marcik Pozri príspevok
1. ako bude vyzerat ten interný doklad? VOZD? lebo vlastne ta hodnota DPH by podľa mňa mala vstupovať ako hodnota na zníženie základu dane.?A ako bude vyzerať suma?
2.To som sa už dočítala že zo zostatkovej ceny ale tiež ako by mal vyzeražť ten doklad. Ďakujem za každú radu.
DPH prečo by mala znižovať základ dane z príjmov pri zrušení registrácie?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ja len polemizujem, lebo odvadzam DPH zo zasob na sklade a firma pohračuje ako neplatca DPH, nieje táto moja úvaha správna?Interný doklad bude iba o DPH odvod DPH §81 a r.16 DP a dosť?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

V zákone o dani z príjmov sa píše, že DPH pri ukončení platenia DPH nie je výdavok. § 19 , ods.3, písm. k, a z neho odvolávka na § 17 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2008-a.html#17
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ďakujem za každú radu. už mám v tom jasnejšie, len neviem ako to môj soft pohoda JU/ zvládne, hľadám predkont.aby mi zaradilo dph do správneho riadku a nie a nie.
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

Prajem pekný deň,

zaujímalo by ma či firma, ktorá mala v prenájme budovu a v zmluve o prenájme bolo zahrnuté, že rekonštrukcia bude ma vlastné náklady a tie si aj firma zahrnie do svojho účtovníctva a následne ich bude aj odpisovať.

Či musí zo zostatkovej ceny tejto rekonštrukcie vrátiť DPH, pri ukončení DPH.
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

To mi nevie nikto poradiť?!?!
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Pasyd Pozri príspevok
Prajem pekný deň,

zaujímalo by ma či firma, ktorá mala v prenájme budovu a v zmluve o prenájme bolo zahrnuté, že rekonštrukcia bude ma vlastné náklady a tie si aj firma zahrnie do svojho účtovníctva a následne ich bude aj odpisovať.

Či musí zo zostatkovej ceny tejto rekonštrukcie vrátiť DPH, pri ukončení DPH.
Podľa § 81 odst. 6 musí, jedine keby mal právneho nástupcu, tak platí odst. 8
(6) V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť vzťahujúca sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná, a na majetok, ktorý nadobudol bez dane (§ 10 ods. 1) a pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň u predchádzajúceho vlastníka úplne alebo čiastočne odpočítaná. Daň sa vypočíta zo zostatkovej ceny majetku zistenej podľa osobitného predpisu30) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia a z ceny zásob zistenej podľa osobitného predpisu31) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia. Platiteľ, ktorý nie je účtovnou jednotkou, použije pri výpočte odvodu dane postup ako platiteľ, ktorý je účtovnou jednotkou.

8) Daňová povinnosť podľa odseku 6 nevzniká pri zániku platiteľa bez likvidácie, keď právny nástupca je platiteľom alebo sa stáva platiteľom podľa § 4 ods. 6.
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

ďakujem
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

ahojte poprosím Vás o pomoc ak mám majetok na ktorý som si neuplatila odpočet DPH. Tak pri skončení registrácie podľa zákona nemám povinnosť z neho odviesť DPH však?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať