Zavrieť

Porady

Storno faktúry

Ahojte poradaci,
dňa 22.03.2007 bola vystavená odb. faktúra. Bola vsak vystavená omylom, k zákazníkovi sa ani nedostala, takže si ju neuplatnil ani vrámci DPH. No my sme DPH odviedli. Kedže ju zákazník nedostal, nemôžem vystaviť dobropis. Poradili mi, aby som vystavila storno faktury k danej faktúre. Ja chcem vediet s akým dátumom vystavenia a s akým dátumom danovej povinnosti to mam urobit. Na to, že bola vystavená omylom sme dosli 26.4. To storno mam dat este do marca a podat dodatočné DP, alebo to už zahrniem v apríli? Dík.
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pru Pozri príspevok
Vedel by mi niekto poradiť, na konci r. 2007 bola vystavená faktúra na sumu 321,-. Ale nakoľko bola na takúto sumu vystavená pre tú istú firmu s tou istou sumou faktúra tak sme ju stornovali, nakoľko ma konateľ presvedčil, že to bola určite duplicitná. Nakoľko ani nebola zaplatená. Ale teraz nám ju uhradili, čo s tým, vrátiť platbu, alebo ako to riešiť?
Najskôr treba zistiť, či Fa bola skutočne vystavená duplicitne alebo oprávnene.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A keď bola oprávnene?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Možem urobit storno faktury, ak som vyfakturovala službu / umiestnenie prezentacie v katalogu ubyt. zariadeni/ a majitel si to rozmyslel a meilom zrušil objednanu prezentaciu.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ak nebolo nič vykonané pre zákazníka potom mala byť vystavená zálohová faktúra, ak neprišli peniaze tak potom ani o DPH nebolo nutné účtovať.

Ale ak napriek tomu bola vystavená faktúra a aj odvedená DPH potom pomôže iba dodatočné DP nakoľko bolo účtované o danovej povinnosti a daňová povinnosť nevznikla.

Ak ale spomenutá faktúra neprešla daňovým priznaním k DPH potom ju kľudne stornuj.

apo
Naposledy upravil apo : 08.02.09 at 14:50
0 0
alena31 alena31

alena31 je offline (nepripojený) alena31

Prajem krásný deň, poprosím o radu. V októbri 2008 bola vystavená faktúra na základe zmluvy s DPH. Faktúra bola zahrnutá do daň. priznania za 10/2008. Faktúra nebola stále uhradená a vlastne nedošlo ani k prácam ktoré boli fakturované. Môžme faktúru stornovať teraz vo februári 2009, alebo je treba podať DDP za 10/2008? A aké dátumy by mali byť na stornovanej fakúre. Ďakujem veľmi pekne
0 0
alena31 alena31

alena31 je offline (nepripojený) alena31

Prosím poraďte mi.

Prajem krásný deň, poprosím o radu. V októbri 2008 bola vystavená faktúra na základe zmluvy s DPH. Faktúra bola zahrnutá do daň. priznania za 10/2008. Faktúra nebola stále uhradená a vlastne nedošlo ani k prácam ktoré boli fakturované. Môžme faktúru stornovať teraz vo februári 2009, alebo je treba podať DDP za 10/2008? A aké dátumy by mali byť na stornovanej fakúre. Ďakujem veľmi pekne
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Pozri príspevok č. 25

Pomôže len dodatočné DP.

apo
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim o radu, mam vystavenu fakturu a ku nej urobenu storno fakturu minusom. neviem ako ich v pohladavkach sparovat, nejako cez interny doklad?Pracujem s Alfou.
0 0
alena31 alena31

alena31 je offline (nepripojený) alena31

Ďakujem veľmi pekne, nebola som si istá.
0 0
ZuziT ZuziT

ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

Ahoj,prosim Vas o radu.Podnikateľ -neplatca DPH, teraz doniesol doklady za 2008. Ma tam vratenie zalohy firme,ktorej v 2007 vystavil fakturu na zalohovu platbu, tu mu aj zaplatili, ale prace sa nakoniec nerealizovali, takze zalohu vracal. Kedze v roku 2007 to mal ako prijem ovplyvnujuci ZD, v 2008 by to malo ist do vydavkov ovplyvnujucich ZD, myslim spravne? a este-je potreba vystavit storno tej faktury z roku 2007,ked sa ta praca nerealizovala-predpokladam,ze ano, moze to byt s datumom 31.12?
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Prosím o radu:živnostník JU vykonal v apríli min. roku práce a výrobky pre sro. Sú to 2 faktúry ktoré doteraz neboli uhradené a pri urgencii zaplatenia v sročke prišli na to, že faktúry nemajú zaevidované, niekde sa "stratili". Požadujú od živnostníka, aby urobil storno na minuloročné fa a tento rok ich vystavil znova....Pomôžete mi prosím, ako by sa mal tento problém riešiť?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

LUBY Pozri príspevok
Prosím o radu:živnostník JU vykonal v apríli min. roku práce a výrobky pre sro. Sú to 2 faktúry ktoré doteraz neboli uhradené a pri urgencii zaplatenia v sročke prišli na to, že faktúry nemajú zaevidované, niekde sa "stratili". Požadujú od živnostníka, aby urobil storno na minuloročné fa a tento rok ich vystavil znova....Pomôžete mi prosím, ako by sa mal tento problém riešiť?
Ak nemajú uzatvorené účtovníctvo r.2008, nech im pošle opis faktúr.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Tvrdia že už majú dokončené DP....čo by bolo najlepšie v takom prípade?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Dá sa aj storno, veď on stejne bude mať príjem až v tomto roku, iba neviem čo to preňho obnáša práce a výrobky, či napr.neúčtuje cez sklad. Potom už je to asi na dohode medzi nimi.
Nerozumiem však, ako si môže niekto dať vykonať nejakú prácu a čosi dodať a zabudnúť na to že to neuhradil ...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Storno v žiadnom prípade. Práce a výrobky boli dodané v roku 2008. Tu nejde od odstúpenia od nejakej zmluvy, alebo nedodaní dohodnutých služieb. Ak živnostník faktúry riadne vystavil, to že sa niekde stratili musí riešiť s.r.o.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Jarka 1 Pozri príspevok
Storno v žiadnom prípade. Práce a výrobky boli dodané v roku 2008. Tu nejde od odstúpenia od nejakej zmluvy, alebo nedodaní dohodnutých služieb. Ak živnostník faktúry riadne vystavil, to že sa niekde stratili musí riešiť s.r.o.
ja som tiež toho názoru,aj som mu to povedala ale on im chce vyjsť v ústrety, aby nestratil zákazníka a pre nich by to asi bolo problematickejšie...??Ako môžu prijať tovar a nezaevidovať faktúru? To nechápem ani ja, ani to nie je nejaký mamutí podnik...
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Sme s. r. očka neplatca DPH, v januari sme vystavili FA na 2000€, inej s. r. očke kde konatelia su len rakusky obcania ale sidlo sročky je v Blave.Ide o to ze : Faktura sa týkala prepravných služieb, tie peniaze v zivote neuvidime nakolko sme to riesili aj vymáhacskou firmou, aj sme sa radili s exekutorom.Chceme tuto fakturu nejako vyhodit z uctovnictva ak vieme ze peniaze su v nedohladne a my nebudeme zbytocne platit dan z prijmu. Poradite nam akou formou ju zlikvidovat bud stornom alebo dobropisom? dakujem za radu Fa bola vystavená v januari 2008 a s akým datum ju možno vystornovat,vydobropisovat.dakujem
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

glglgl Pozri príspevok
Sme s. r. očka neplatca DPH, v januari sme vystavili FA na 2000€, inej s. r. očke kde konatelia su len rakusky obcania ale sidlo sročky je v Blave.Ide o to ze : Faktura sa týkala prepravných služieb, tie peniaze v zivote neuvidime nakolko sme to riesili aj vymáhacskou firmou, aj sme sa radili s exekutorom.Chceme tuto fakturu nejako vyhodit z uctovnictva ak vieme ze peniaze su v nedohladne a my nebudeme zbytocne platit dan z prijmu. Poradite nam akou formou ju zlikvidovat bud stornom alebo dobropisom? dakujem za radu Fa bola vystavená v januari 2008 a s akým datum ju možno vystornovat,vydobropisovat.dakujem
Nikto mi nevie poradit co robit dakujem?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

glglgl Pozri príspevok
Sme s. r. očka neplatca DPH, v januari sme vystavili FA na 2000€, inej s. r. očke kde konatelia su len rakusky obcania ale sidlo sročky je v Blave.Ide o to ze : Faktura sa týkala prepravných služieb, tie peniaze v zivote neuvidime nakolko sme to riesili aj vymáhacskou firmou, aj sme sa radili s exekutorom.Chceme tuto fakturu nejako vyhodit z uctovnictva ak vieme ze peniaze su v nedohladne a my nebudeme zbytocne platit dan z prijmu. Poradite nam akou formou ju zlikvidovat bud stornom alebo dobropisom? dakujem za radu Fa bola vystavená v januari 2008 a s akým datum ju možno vystornovat,vydobropisovat.dakujem
Ak ste uskutočnili dodanie služby v 1/2008 v tomto období ste povinní vystaviť faktúru (čo ste aj urobili).
Vystaviť opravu k faktúre (dobropis) sa môže ak sa zmení cena,.... pri úplnom alebo čiastočnom zrušení alebo vrátení dodávky tovaru a služby atď.....a to ani nie je Váša situácia.

Vaša fakturácia je oprávnená, aj pohľadávka je opravnená, len nie je zatiaľ uhradená

Treba brať do úvahy, že doklad, ktorý Ste vystavili
- je v nejakom vzostupnom číselnom rade (nedá sa len tak vyhodiť)
- odberateľ má faktúru zaúčtovaná (je v jeho nákladoch)

Fakt, že faktúra nie je uhradená, je riziko, že ju odberateľ nezaplatí, je dôvodom na tvorbu opravných položiek k pohľadávkam, ale nie k vystornovaniu faktúry.

Akýkoľvek iný postup je už len "osobné" rozhodnutie (majiteľa ?, účtovníčky?) a nie je v súlade s postupmi účtovania a inými pravidlami. .... samozrejme s rizikom znášania všetkých dôsledkov.
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

chcela by som sa poradit a keby nam dala potvrdenie tá firma ktorá nam tuto pohladavku vymahala o nevymožení tejto FA tak by som to mohla pouzit ako podklad pre zniženie vynosov o tuto FA v uctovnictve neviem ci sa takto vobec moze.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať