Zavrieť

Porady

Storno faktúry

Ahojte poradaci,
dňa 22.03.2007 bola vystavená odb. faktúra. Bola vsak vystavená omylom, k zákazníkovi sa ani nedostala, takže si ju neuplatnil ani vrámci DPH. No my sme DPH odviedli. Kedže ju zákazník nedostal, nemôžem vystaviť dobropis. Poradili mi, aby som vystavila storno faktury k danej faktúre. Ja chcem vediet s akým dátumom vystavenia a s akým dátumom danovej povinnosti to mam urobit. Na to, že bola vystavená omylom sme dosli 26.4. To storno mam dat este do marca a podat dodatočné DP, alebo to už zahrniem v apríli? Dík.
Usporiadat
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ak bola faktúra vystavená na Vaše ico a dič tak nič neriešiš. Celkom určite sa tie parkety dostanú na výstup.

Budše riešiť iba to, že to čo si kúpila je tovar, alebo materiál. A na výstupe to bude tovar, alebo služba.

apo
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
No on tie parkety iba sprostredkúva, nepredáva ani ich nemal kde spotrebovať keďže nemá kanceláriu. Tak toto si do nákladov dať predsa nemôže. Alebo ako to fiškalsky nazvať ak to tam má zostať?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Čo to znamená, že parkety iba sprostredováva? AK by to bola pravda potom tvoj šéf vystavý výrobcovi faktúru na odmenu za sprostredkovanie odbytu parkiet.

Akú činnosť vyvýja Tvoj šéf?

apo
0 0
roman 1 roman 1

roman 1 je offline (nepripojený) roman 1

ahoj, som začiatočník v otázkach dph, a v 3Q som za vykonané služby/montér/vystavil faktúru ako platca dph s dph a odviedol daň, firma sa rozhodla nevyplatiť, že práce neboli vykonané, ale boli, vrátili viac krát faktúru späť, čo teraz s tou už odvedenou dph, stačí vystaviť storno fa , a v ďalšom Q si dať vrátiť , alebo treba storno fa a DDP, a druhú fa mám v tomto Q, tu myslím stačí len vystaviť storno, keď ešte neboo ukončené štvrťročné zdaň.obdobie.....ďakujem za každú radu....
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- ak, práce boli riadne dodané, nie je dôvod faktúru stornovať,

- opravu základu dane rieši § 25 zákona o DPH
(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví
a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby, rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
práce boli odvedené, ale firma to neuznala, mali sme písomnú komunikáciu , vracali sme si faktury, ale teraz by to išlo už súdne a to sa mi nechce nejde o moc veľké sumy a je to veľká firma....tak by som chcel aspon dostať späť odvedenú daň,a vysporiadať tie nezaplatené fa, ak chápem dobre vystavím storno, nemusím dať DDP, a v tomto Q si budem tu daň nárokovať,ale treba to v daňovom priznaní niekde uviesť, že je to z predošlého kvartálu?
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Prosím, Vás mám problém, vystavili sme faktúru a odoslali ju firme, ale obchod nakoniec neprebehol lebo vznikli nejaké komplikácie. Ako mám postupovať keď chcem stornovať - čiže zrušiť faktúru. Ale za touto faktúrou nasledujú ostatné. Prosím poraďte. Díky moc.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
JANULA999 Pozri príspevok
Prosím, Vás mám problém, vystavili sme faktúru a odoslali ju firme, ale obchod nakoniec neprebehol lebo vznikli nejaké komplikácie. Ako mám postupovať keď chcem stornovať - čiže zrušiť faktúru. Ale za touto faktúrou nasledujú ostatné. Prosím poraďte. Díky moc.
vystavuješ faktúru na základe dodania služby, resp. tovaru, takže tvoje zadanie nesedí.
Ak to bola neoprávnene vystavená faktúra, tak urobíš dobropis, ale mala by si opraviť DP DPH v tom mesiaci, v ktorom sa chyba stala.
Ak to bola proforma faktúra, tak nemusíš robiť nič.
Číselný rad kludne dodrž, inak dbp. môžu mať iný číselný rad, napr. prefix 3-
1 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Kejka, ďakujem je to trocha zamotané, mali sme dodať nejaké služby na ktoré sme dali rozpočet a ponuku, tá firma súhlasila tak sme jej dali faktúru, aby ju uhradili. A dodanie prebehne po úhrade faktúry takto sme boli dohodnutý. Nakoniec to dopadlo tak, že firma nás zrušila a teraz neviem čo mám robiť. Ako mám zrušiť tú faktúru. Plátci sme štvrťročný - tak že to spadá do 2.Q 2010
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

prosím pomôžte mi. Ďakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Áno, zamotali ste sa.
Faktúra, ktorú ste vystavili je v podstate zálohová faktúra, teda nie na základe dodanej služby, alebo po čiastkovom plnení. Táto faktúra nie je vystavená na základe vzniku daňovej povinnosti. Vy nemáte povinnosť odviesť DPH a potenciálny odberateľ nemá pávo na odpočet dane.

Teraz je dôležité čo ste uviedli v texte faktúry, ako ste pomenovali uvedené dátumy. Ak ste v texte uviedli, že je požadovaná úhrada vopred teda záloha, nemusíte robiť nič (predpokladám, že faktúra nebola uhradená), jednoducho faktúru zaúčtujete 311/324 a interným dokladom 324/311 túto faktúru stornujete. Pri dátumoch by nemal byť text deň dodania, respektíve daňová povinnosť, lebo to nie je pravda.

Ak faktúra vyzerá ako doklad s daňovou povinnosťou urobil by som to, že opravím text faktúry a opravenú by som poslal odberateľovi. Odberateľovi by to nemalo vadiť ak neodpočítal daň. Ak daň odpočítal čierny peter je v jeho rukách, lebo vedome odpočítal daň a nemal. Podľa zákona o DPH sa môže odpočítať daň na základe vystavenej faktúry iba ak vznikla daňová povinnosť a povinnosť podľa všetkého nevznikla.

Oni vybabrali s Vami, teraz musíte Vy vybabrať s nimi. Palica má dva konce.

apo
Naposledy upravil apo : 15.06.10 at 05:56
2 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Ďakujem, pekne za pomoc. Teraz som snimi hovorila a oni mi povedali že tá faktúra u nich nebola ani nieje evidovaná,že neexistuje. A teraz čo. Mám to normálne zrušiť - to číslo, čiže faktúru?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Postupuj podľa návodu z môjho príspevku.
Podľa textu tvojej otázky sa jedná o 2.Q.2010. To znaemá, oprav účtovanie na zálohovú faktúru 311/324 a interným dokladom urob storno, lebo si ešte nepodávala DP k DPH. Ak by prešiel štvrťrok musela by si urobiť dodatočné DP k DPH.

Váš potencionálny odberateľ sa z pohľadu zákona o DPH správal korektne. Je veľa zálohových faktúr, ktoré prichádzajú poštou a hádžeme ich rovno do koša. V ich prípade, ale mohli aspoň po telefóne Vám oznámiť, že nereflektujú na Vašu ponuku.

apo
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dobry den, prosim pekne skusenych o radu.

sro zaplatila fakturu cez ucet, faktura vsak bola nespravne vystavena, z toho dovodu, ze 2 strana miesto 19% dph vypocitala 20%, ano aj mne je to zahada. medzitym dany dodavatel vratil rozdiel sro na ucet, pod cislom danej faktury. prosim Vas, je mozne vystavit zo strany dodavatela dobropis s uvedenim, ze je to z dovodu nespravne vypocitanej dph? dakujem moc
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

posuvam
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dara Pozri príspevok
posuvam
Ked dodávateľ zistil, že vystavil faktúru nesprávne, mal urobiť dobropis, nie iba vrátiť preplatok.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

vsak ano, ale musel vratit aj peniaze, lebo celkovo zle vysla vysledna suma. dodavatel ma co v takomto pripade uviest do dobropisu? pytam sa, aby my sme to mali v poriadku
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

KEJKA Pozri príspevok
vystavuješ faktúru na základe dodania služby, resp. tovaru, takže tvoje zadanie nesedí.
Ak to bola neoprávnene vystavená faktúra, tak urobíš dobropis, ale mala by si opraviť DP DPH v tom mesiaci, v ktorom sa chyba stala.
Ak to bola proforma faktúra, tak nemusíš robiť nič.
Číselný rad kludne dodrž, inak dbp. môžu mať iný číselný rad, napr. prefix 3-
Ahojte som trochu zmätená. Poprosím o usmernenie. Vystavili sme fa so zdan.plnením za 5/2010 .Sme mes.plátci DPH. Dnes prišiel od odberateľa list, v ktorom nám neuznávajú jednu opravu/mala to byť záruka/ a žiadajú vystaviť dobropis. Služba s mat.bola riadne dodaná, ale podľa nich to nespadalo do záruk. Ide mi o to zdaniteľné plnenie. Dať to ešte za 5/2010 alebo dňom vystavenia dobropisu??? Prosím poraďte. Odberateľ má DPH už uzavreté.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

maska4 Pozri príspevok
Ahojte som trochu zmätená. Poprosím o usmernenie. Vystavili sme fa so zdan.plnením za 5/2010 .Sme mes.plátci DPH. Dnes prišiel od odberateľa list, v ktorom nám neuznávajú jednu opravu/mala to byť záruka/ a žiadajú vystaviť dobropis. Služba s mat.bola riadne dodaná, ale podľa nich to nespadalo do záruk. Ide mi o to zdaniteľné plnenie. Dať to ešte za 5/2010 alebo dňom vystavenia dobropisu??? Prosím poraďte. Odberateľ má DPH už uzavreté.
U Teba dňom vystavenia dobropisu, u nich to vstúpi do DPH dňom prijatia dobropisu..
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prosim Vas stretli ste sa s takym pripadom? mozete mi poradit? vopred moc dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať