Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

verkaz Pozri príspevok
Ráno o pol piatej mi niekto zazvonil a vyzváňal, tak, že držal ruku na zvončekoch. Vstala som a za dverami suseda, ktorá mala riadny hysák, že som sa aj ja naľakala. Len aby som rýchlo otvárala. Tak som otvorila a ona na mňa, že máme vo vchode zlodeja. Neviem si vysvetliť, že čo vlastne chcela, asi aby som ho chytila. Tá suseda býva na VIII. poschodí a zistila, že na medziposchodí niekto spal. Nie aby volala políciu miesto toho sa zviezla výťahom ku mne na IV. Pravdepodobný bezdomovec zatiaľ ušiel. Tá sa pustila do mňa, že ona trvá na tom, aby sme jej dali zabudovať na VII. poschodie dvere, aby nikto nemohol ísť ku nej na VIII. (okrem iného, sú tam štyri byty).
Úplná hovädina. Miesto toho aby sa zviezla výťahom až dolu, zamkla vchody a potom zavolala policajtov, zobudí mňa.
Ešte teraz ma z tej kravy bolí hlava.
Tiež neviem čo susedka stresuje- mne raz dávno, utiekol zo žiaru nad hronom posledný spoj do Ba a kvoli 5 hodinám sa mi nechcelo platiť hotel a tiež som si ustlal v jednom činžáku pri dverách, taký dedko ráno otvoril dvere a pozval ma na kávičku, tak mi odišiel aj ranný vlak a išiel som až na ďalší...- no musel som ísť do činžaku, vonku bol nejaký december...
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mňa dnes zase potešili panie na SP. Boli veľmi milé. Neviem čo sa deje - asi má tam chcú. Čo poviete na to? Mám alebo nemám?
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Len chod a sprav im tam poriadok.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... a nauč to aj ich - mať to OK...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... ja by som chcela popriať veľa šťastia všetkým maturantom ... Aj tej moje maturantke- nech sa jej darí ako doteraz ...
Veľa šťastia všetkým!
7 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bionda
ale ak uvedieš dátum narodenia - myslím, že úplne postačujúci by mal byť rok narodenia! a všetky tie údaje, ktoré sú tam uvedené- jednoznačne to vedie k presnej identifikácii osoby a ja si tiež myslím
Si trošku na omyle. Medzi 5,5 mil. obyvateľmi sa stále nájdu dve i viac osôb, ktoré majú rovnaký dátum narodenia, dokonca sa stáva i rovnaké miesto narodenia (napr. keď sa narodia dvom mamičkám v jednej pôrodnici v rovnaký deň po jednom dieťati, tak obe deti majú rovnaký dátum narodenia a aj miesto narodenia. A na presnú identifikáciu osoby je potrebné ešte jedno identifikačné číslo - rodné číslo - a to predsa nezapisuješ. Takže podľa dátumu narodenia nie je možné presne určiť osobu, pretože k tomu potrebuješ aj to druhé číslo z matriky, ktoré sa zverejňuje len v určitých prípadoch, inak si máš chrániť ako oko v hlave.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... si prečítaj, čo som presne napísala, že v súvislosti so všetkými ostatnými údajmi je jednoznačne možné identifikovať osobu... t.j.napr. zamestnávateľ s presnou adresou ( to pochybujem, že akurát z tej istej pôrodnice dvaja budeme pracovať na tom istom mieste) ..... nehovoriac, keď vygenerovali kod- pre každého jedinečný a je napojený na jeho meno a adresu...
... a myslím si že rok narodenia by mal úplne postačovať na účely sčítania...
No v každom prípade je na každého svedomí a vedomí a presvedčení, čo uvedie a ako pani zo štatistického úradu uviedla, nikoho postihnúť nemôžu ak na niektorú otázku odmietne odpovedať alebo odmietne nalepiť kod...
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Bionda Pozri príspevok
... si prečítaj, čo som presne napísala, že v súvislosti so všetkými ostatnými údajmi je jednoznačne možné identifikovať osobu... t.j.napr. zamestnávateľ s presnou adresou ( to pochybujem, že akurát z tej istej pôrodnice dvaja budeme pracovať na tom istom mieste) ..... nehovoriac, keď vygenerovali kod- pre každého jedinečný a je napojený na jeho meno a adresu...
... a myslím si že rok narodenia by mal úplne postačovať na účely sčítania...
No v každom prípade je na každého svedomí a vedomí a presvedčení, čo uvedie a ako pani zo štatistického úradu uviedla, nikoho postihnúť nemôžu ak na niektorú otázku odmietne odpovedať alebo odmietne nalepiť kod...
Moja, určite ten kód nenalepím. Výborne píšeš, že za to nemôžu postihnúť.Aké je toto sčítanie ľudu, keď potrebujú " dopodrobna " všetky údaje. Nejedná sa v konečnom dôsledku o sčítanie, ale zmapovanie obyvateľstva ohľadne majetku.
Ten môj je veľmi skromný, ale veru ani to sa nedozvedia.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Terezka, pred 10 rokmi chceli o našom majetku vedieť oveľa viac

http://sodb.infostat.sk/scitanie/sk/2001/form2001.htm
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bionda: veď nerob paniku. Jediné, čo sa pri osobách nemení je dátum narodenia, pohlavie (o tomto by sa dalo polemizovať ), miesto narodenia a rodné číslo. Ale ostatné údaje, ktoré tam označíš - dnes je to tak, zajtra inak.
veronikasad
Terezka, pred 10 rokmi chceli o našom majetku vedieť oveľa viac
Dokonca meno a priezvisko si tam musela uviesť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Poobede som pocula pani zo statistickeho uradu povedat, ze kodom vylucia duplicity, lebo niekto si moze vyplnit na papiere aj sa scitat na internete. Hned po vyluceni duplicit udajne vsetky kody skartuju.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
misoft Pozri príspevok
Bionda: veď nerob paniku. Jediné, čo sa pri osobách nemení je dátum narodenia, pohlavie (o tomto by sa dalo polemizovať ), miesto narodenia a rodné číslo. Ale ostatné údaje, ktoré tam označíš - dnes je to tak, zajtra inak.

Dokonca meno a priezvisko si tam musela uviesť.
... počul si v správach pani zo štatistického úradu? Jasne povedala, že to nie je anonymné, oni si každého chcú skontrolovať , aby sa nesčítal 2x ....
Paniku vôbec nerobím... len som napísala môj názor s čím osobne ja problém mám, ale tiež som uviedla, že je rozhodnutie na každom .... a za tým si stojím...
durisovad - skartujú tlačivá, ale naskenované zostane
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Myslím si, že by sa dozvedeli oveľa viac, keby tie sčítacie hárky ponechávali po susedoch
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dám si večernú kávu a poštudujem...

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tak už aj mňa navštívili sčítací komisári, po čase som si pozrela, čo mi to vlastne dali, a dali mi pre piatich ľudí 4 modré hárky, a 5 +1 obálok. Ako som počítala tak som počítala, nechcelo mi to sedieť . Samozrejme medzitým odišli. Po chvíli som vyprevádzala dcéru do tanečnej, a komisári išli pešo dolu. Pýtam sa, ako mám vyplniť piatim ľuďom štyri hárky? Nechápavo sa pozreli, že veď ste dostali päť. A ja že štyri. Tak mi dali ešte jeden, a pani vraví, nezabudnite vyplniť aj ten žtý. A jej vravím, aký žltý, ja nemám, žltý . Tak mi dali aj ten, a ešte sa pekne poďakovali, že som ich upozornila.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Bionda Pozri príspevok
... si prečítaj, čo som presne napísala, že v súvislosti so všetkými ostatnými údajmi je jednoznačne možné identifikovať osobu... t.j.napr. zamestnávateľ s presnou adresou ( to pochybujem, že akurát z tej istej pôrodnice dvaja budeme pracovať na tom istom mieste) ..... nehovoriac, keď vygenerovali kod- pre každého jedinečný a je napojený na jeho meno a adresu...
... a myslím si že rok narodenia by mal úplne postačovať na účely sčítania...
No v každom prípade je na každého svedomí a vedomí a presvedčení, čo uvedie a ako pani zo štatistického úradu uviedla, nikoho postihnúť nemôžu ak na niektorú otázku odmietne odpovedať alebo odmietne nalepiť kod...
Plne súhlasím- jasne,že sa dá identifikovať presne o akého človeka ide a tým pádom zistiť čo má a podobné veci, a nemusí to byť zrovna ani FBI, aby sa to zistilo, ale len jeden programík v pc...
Neviem ako vy, ale ja sa priznávam, že tam vypíšem aj polopravdy a možno aj nepravdy...
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Bionda Pozri príspevok
... ja by som chcela popriať veľa šťastia všetkým maturantom ... Aj tej moje maturantke- nech sa jej darí ako doteraz ...
Veľa šťastia všetkým!
moja maturantka ide v septembri vydarená je aj jej škola/učiteľky/ aj moje decko, ktoré nevie kedy si zavrieť tú veľkú hubu, za ktorú miesto známky 4 dostane 5. srrrrrdííí ma to veľmi, ale keď by som to tam išla riešiť mám obavu či by bola úspešná v tom septembri.
je ich v triede 22, 8ks opakuje ročník, 8ks ide maturovať teraz, 6ks v septembri,mám zato, že toto nebude len v tých pubertiakoch.
včera priniesla predbežné výsledky z písomných angl.jazyk urobený na 81% a to teľa-učiteľka jej dala 5-tku to sa ako dá?
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Bionda Pozri príspevok
... počul si v správach pani zo štatistického úradu? Jasne povedala, že to nie je anonymné, oni si každého chcú skontrolovať , aby sa nesčítal 2x ....
Paniku vôbec nerobím... len som napísala môj názor s čím osobne ja problém mám, ale tiež som uviedla, že je rozhodnutie na každom .... a za tým si stojím...
durisovad - skartujú tlačivá, ale naskenované zostane
Ja mám problém s iným- napr. vierovyznanie- teraz tam popíšeme, že sme katolíci , evanjelici a pod., časom može prísť k odluke cirkvi od štátu-potom niekto šikovný chytí tieto hárky a zašle Vám nejaká cirkev vzvu na zaplatenie cirkevnej dane...,šak ste sa priznali,tak plaťte...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Plne súhlasím- jasne,že sa dá identifikovať presne o akého človeka ide a tým pádom zistiť čo má a podobné veci, a nemusí to byť zrovna ani FBI, aby sa to zistilo, ale len jeden programík v pc...
Neviem ako vy, ale ja sa priznávam, že tam vypíšem aj polopravdy a možno aj nepravdy...
...to sa hanbíš priznať, že máš splachovací záchod? Alebo... - že by si ho nemal?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zimama Pozri príspevok
...to sa hanbíš priznať, že máš splachovací záchod? Alebo... - že by si ho nemal?
no splachovací záchod mám- a dokonca úplne nový- šak som nejaký frajer, čo som nejaké B-éčko, či kieho čerta...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať