Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

nika.sum
Ja by som im znizila tie platy a urcite viac ako o sumu, o kt. si chceli navysit. Je to banda darmozracov a je hanba, ze v takejto financnej situacii ako sa nas stat nachadza, v casoch ked roky pocuvame o utahovani opaskov si oni rok co rok zvysuju platy, davaju odmeny, odstupne....
....pretože: "Čo je dovolené koňovi, nie je dovolené volovi." - po Google-translate : "Čo je dovolené poslancovi (politikovi), nie je dovolené občanovi (voličovi)."
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
no ved aj tie zakony su pre niektorych dost zaujimave
ale pančušky sú lepšie...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....na pekných nôžkach
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

nika.sum Pozri príspevok
Ja mam pocit, ze v nasom state su zakony ako tie sietkove pancusky....
by som dodala,že na nohách prostitútky......
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

misoft Pozri príspevok
...
Veď je to skoro polovica najnižšej sumy, ktorú si "ctení a múdri" páni poslanci zmrazujú (nedostanú navýšenie platov o 650 - 820€).
http://www.topky.sk/cl/100535/129150...razenie-platov
samozrejme vitam zmrazenie platov ... ale vytaca ma sustavne masirovanie mozgov, citujem z clanku:

"
Budúcoročný rast platov poslancov o niekoľko sto eur by umožnil tzv. „Sulíkov vzorec“, ktorý presadil predchádzajúci predseda parlamentu. Spočíva v tom, že poslancom sa plat vypočítava ako trojnásobok priemernej mzdy s tým, že v závislosti od výšky deficitu sa môže krátiť až o 15 percent."

Ved Sulik zaviedol znizenie!


Dalej uvadzam vycuc z prislusneho zakona a pytam sa - od r. 1993 sa plat poslancov urcoval inak ako 3 nasobok? Nizsie tiez uvadzam vycuc, kedy sa zmrazovali platy.

120/1993 Z.z. o platových pomeroch niektorých ústavných činiteĺov Slovenskej republiky

platný od 1.1.2011
§ 2
Platové pomery poslancov Národnej rady Slovenskej republiky

(1) Poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len "poslanec") patrí plat vo výške trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok znížený podľa odseku 2, zaokrúhlený nahor na celé euro (ďalej len "plat poslanca"), začínajúc dňom, v ktorom zložil Ústavou Slovenskej republiky (ďalej len "ústava") predpísaný sľub.1) V závislosti od času výkonu poslaneckému mandátu patrí po zániku poslaneckého mandátu poslancovi ešte plat počas dvoch mesiacov, ak vykonával mandát poslanca menej ako päť rokov, alebo troch mesiacov, ak vykonával mandát poslanca aspoň päť rokov; toto ustanovenie sa nevzťahuje na poslanca, ktorý bol zvolený za poslanca v nasledujúcom volebnom období, a na poslanca, ktorý bezprostredne po zániku mandátu začal vykonávať inú funkciu ústavného činiteľa Slovenskej republiky podľa § 1 alebo ktorý bol zvolený do Európskeho parlamentu, alebo začal vykonávať funkciu podľa osobitného predpisu.1aa) Ak poslanec vykonával mandát ako náhradník, patrí mu nárok podľa druhej vety len raz počas toho istého volebného obdobia.

(2) Zníženie podľa odseku 1 sa rovná
a) 0, 15 násobku trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza kalendárnemu roku, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, ak podiel schodku rozpočtu verejnej správy Slovenskej republiky a hrubého domáceho produktu Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza kalendárnemu roku, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, zverejneného Európskou komisiou (Eurostatom) v apríli kalendárneho roka, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, 1a) je rovný alebo vyšší ako 0, 07,
b) 0, 1 násobku trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza kalendárnemu roku, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, ak podiel schodku rozpočtu verejnej správy Slovenskej republiky a hrubého domáceho produktu Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza kalendárnemu roku, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, zverejneného Európskou komisiou (Eurostatom) v apríli kalendárneho roka, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, je rovný alebo vyšší ako 0, 05 a nižší ako 0, 07,
c) 0, 05 násobku trojnásobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza kalendárnemu roku, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, ak podiel schodku rozpočtu verejnej správy Slovenskej republiky a hrubého domáceho produktu Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza kalendárnemu roku, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, zverejneného Európskou komisiou (Eurostatom) v apríli kalendárneho roka, na ktorý sa plat poslanca vypočítava, je rovný alebo vyšší ako 0, 03 a nižší ako 0, 05.

(3) Peňažné nároky podľa odseku 1, ak k zániku mandátu došlo smrťou poslanca, sa vyplatia postupne priamo jeho manželke, deťom a rodičom, ak s ním žili v čase jeho smrti v spoločnej domácnosti; predmetom dedičstva sa stávajú, ak niet týchto osôb.


Znenie platne od 1.1.2010 do 31.12.2010:
§ 2
Platové pomery poslancov Národnej rady Slovenskej republiky

(1) Poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len "poslanec") patrí plat vo výške 3-násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, zaokrúhlenej nahor na celé euro (ďalej len "plat poslanca"), začínajúc prvým dňom mesiaca, v ktorom zložil Ústavou Slovenskej republiky (ďalej len "ústava") predpísaný sľub.1) Ak mandát poslanca vykonával najmenej päť mesiacov, patrí mu plat ešte päť mesiacov po tom, keď došlo k zániku jeho poslaneckého mandátu; toto ustanovenie sa nevzťahuje na poslanca, ktorý bol zvolený za poslanca v nasledujúcom volebnom období, a na poslanca, ktorý bezprostredne po zániku mandátu začal vykonávať inú funkciu ústavného činiteľa Slovenskej republiky podľa § 1 alebo ktorý bol zvolený do Európskeho parlamentu. Ak poslanec vykonával mandát ako náhradník, patrí mu nárok podľa druhej vety len raz počas toho istého volebného obdobia.

(2) Peňažné nároky podľa odseku 1, ak k zániku mandátu došlo smrťou poslanca, sa vyplatia postupne priamo jeho manželke, deťom a rodičom, ak s ním žili v čase jeho smrti v spoločnej domácnosti; predmetom dedičstva sa stávajú, ak niet týchto osôb.

Znenie platne od 28.5.1993 (uplne prve)
§ 2
Platové pomery poslancov Národnej rady Slovenskej republiky

Poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky (ďalej len "poslanec") patrí plat vo výške 3-násobku priemerného mesačného platu pracovníka národného hospodárstva Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, zaokrúhlený nahor na celých 100 Sk (ďalej len "plat poslanca"), začínajúc prvým dňom mesiaca, v ktorom zložil Ústavou Slovenskej republiky (ďalej len "ústava") predpísaný sľub.1) Plat mu patrí ešte päť mesiacov po tom, keď došlo k zániku jeho poslaneckého mandátu.

tu su jednotlive zmrazenia (zo sucasne platneho zakona):

§ 29a
(1) Ústavným činiteľom Slovenskej republiky uvedeným v § 1 patrí v roku 1995 plat vo výške určenej v roku 1994 podľa § 2 a 27.
(2) V roku 1995 sa pri úprave platov ústavných činiteľov Slovenskej republiky uvedeným v § 1 nebude postupovať podľa § 27.


§ 29b
(1) Ústavným činiteľom Slovenskej republiky uvedeným v § 1 patrí od 1. apríla 1999 do 31. decembra 1999 plat vo výške určenej v roku 1998 podľa § 2 a 27.
(2) Pri úprave platov ústavných činiteľov Slovenskej republiky uvedených v § 1 sa od 1. apríla 1999 do 31. decembra 1999 nebude postupovať podľa § 27.
(3) Paušálne náhrady určené poslancovi podľa § 4 ods. 1, členovi vlády podľa § 14 ods. 1 a sudcovi ústavného súdu podľa § 18 ods. 1 patria od 1. apríla 1999 do 31. decembra 1999 vo výške určenej v roku 1998.
(4) Náhrada pri zahraničných pracovných cestách, ktoré súvisia s výkonom funkcie, určená poslancovi podľa§ 4 ods. 3, členovi vlády podľa § 14 ods. 2 a sudcovi ústavného súdu podľa § 18 ods. 2 patrí vo výške určenej v roku 1998.

§ 29c
Predsedovi kontrolného úradu a podpredsedovi kontrolného úradu, ktorí už vykonávajú funkciu ku dňu účinnosti tohto zákona, patria nároky podľa tohto zákona od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, v ktorom tento zákon nadobudol účinnosť.

§ 29d
(1) Ústavným činiteľom Slovenskej republiky uvedeným v § 1 patrí v roku 2003 plat vo výške určenej v roku 2002 podľa § 2 a 27.
(2) V roku 2003 sa pri úprave platov ústavných činiteľov Slovenskej republiky uvedených v § 1 nebude postupovať podľa § 27. Zvýšenie platov poslancov v roku 2003 ustanoví zákon o štátnom rozpočte na rok 2003.


§ 29e
(1) Poslancovi, poslancovi Európskeho parlamentu, prezidentovi a členovi vlády patrí v roku 2009 plat vo výške určenej v roku 2008.
(2) Ustanovenie odseku 1 sa nevzťahuje na ostatných ústavných činiteľov a osoby, s výnimkou odseku 3, ktorých plat sa odvodzuje z platu poslanca; ich plat v roku 2009 sa určí podľa § 2 a 27.
(3) Na predstaveného v politickej funkcii, ktorým je ministerstvo, 11) okrem predstaveného, ktorý je veľvyslancom, a predstaveného v politickej funkcii, ktorý je na čele ostatného ústredného orgánu štátnej správy11) a asistenta poslanca (§ 4a ods. 4) sa vzťahuje ustanovenie odseku 1.

§ 29f
(1) Poslancovi, prezidentovi a členovi vlády patrí v roku 2010 plat vo výške určenej v roku 2008.
(2) Ustanovenie odseku 1 sa nevzťahuje na ostatných ústavných činiteľov a osoby, s výnimkou odseku 3, ktorých plat sa odvodzuje z platu poslanca; ich plat v roku 2010 sa určí podľa § 2 a 27.
(3) Na štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii v služobnom úrade, ktorým je ministerstvo, 12) okrem veľvyslanca, a vedúceho ostatného ústredného orgánu štátnej správy12) a asistenta poslanca (§ 4a ods. 4) sa vzťahuje ustanovenie odseku 1.

§ 29g
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2011
(1) V roku 2011 zníženie podľa § 2 ods. 2 je15 %.
(2) V roku 2011 patrí mesačne prezidentovi plat vo výške 4-násobku platu poslanca.
(3) V roku 2011 patrí mesačne členovi vlády plat vo výške 1, 5-násobku platu poslanca zníženého ešte o 5 %.
(4) V roku 2011 patrí mesačne sudcovi ústavného súdu plat vo výške 1, 3-násobku platu poslanca zvýšeného o 5 %.
(5) V roku 2011 patrí mesačne predsedovi kontrolného úradu plat vo výške 1, 5-násobku platu poslanca zvýšeného o 5 %.
(6) V roku 2011 patrí mesačne podpredsedovi kontrolného úradu plat vo výške 1, 3-násobku platu poslanca zvýšeného o 5 %.
(7) V roku 2011 patrí mesačne generálnemu prokurátorovi plat vo výške 1, 3-násobku platu poslanca zvýšeného o 5 %.
(8) V roku 2011 je priemerným platom sudcu plat poslanca zvýšený o 5 %.
(9) V roku 2011 je základným platom sudcu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky a sudcu Špecializovaného trestného súdu13) plat vo výške 1, 3-násobku platu poslanca zvýšeného o 5 %.
(10) V roku 2011 patrí štátnemu zamestnancovi vo verejnej funkcii v služobnom úrade, ktorým je ministerstvo, 12) okrem veľvyslanca, a vedúcemu ostatného ústredného orgánu štátnej správy14) funkčný plat vo výške platu poslanca zníženého ešte o 5 %.
(11) V roku 2011 sú platové pomery verejného ochrancu práv, paušálne náhrady a náhrady ďalších výdavkov súvisiacich s vykonávaním tejto funkcie rovnaké ako platové pomery, paušálne náhrady a náhrady ďalších výdavkov poslanca národnej rady vo funkcii podpredsedu národnej rady, pričom plat verejného ochrancu práv sa zvýši o 5 %.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
kokos misoft, minule si sem pripol synovu pasku, dnes tvojej 3/4 a ja len tak kukam ako puk!

normalne rozmyslam ze tu ostanem, ja si fakt neviem predstavit ako ludia ziju z takych vysokych platov?
mozete mi to niekto vysvetlit?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

video1983 Pozri príspevok
kokos misoft, minule si sem pripol synovu pasku, dnes tvojej 3/4 a ja len tak kukam ako puk!

normalne rozmyslam ze tu ostanem, ja si fakt neviem predstavit ako ludia ziju z takych vysokych platov?
mozete mi to niekto vysvetlit?
Teraz myslis z tych poslaneckych alebo z tych takmer minimalnych? Tie poslanecke - to neviem, lebo mam chrbtovu kost a nevedela by som byt na ich miestach a co sa tyka tych takmer minimalnych, otazku ako dokazu ludia vyzit z takej mzdy si pokladam cim dalej tym castejsie...o to je horsie to, ze nasi politici maju za "tu svoju pracu" take vysoke mzdy
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
aaale ver ze by si vedela byt na ich mieste, teda ja urcite
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

video1983 Pozri príspevok
aaale ver ze by si vedela byt na ich mieste, teda ja urcite
ja asi nie, ja mam zle sny kvoli problemom so susedmi a to som len zastupca vlastnikov v dome, vsetko prezivam, takze urcite by som to nezvladla....
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
teba tam treba a za premierku
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

video1983 Pozri príspevok
teba tam treba a za premierku
To asi nie, lebo vsetko ma svoje hranice a bojim sa ze by ich rychlo prekrocili a ja by som reagovala agresivne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mám z toho zmiešané pocity je mi to celé také divné teda aspoň pre mňa, celé moc teatrálne-holyvudske, pre voličov pred voľbami. prečo teraz prečo nie pred mesiacom-dvomi som prekvapená že mu napr. nezabili psa v SME napísali že pes tam zúfalo pobehoval, potom sa im ho podarilo chytiť, psa zabijú vždy ako prvého!!! je až neuveriteľné, že akcia nebola vyzradená ako keby to bolo "prídite som doma" neviem nezdá sa mi to. a potom tie zvláštne prehmaty neviem ako mali vykonané previerky pobyt daných osôb. to je ako ked idem urobiť domovku na drogy , ale hups zoberiem si slabé baranidlo a dvere neotvorím ako potom prebiehala previerka dokonca písali že včera poobede nemal prokurátor na stole žiadne rozhodnutie. som zvedavá ako to bude pokračovať....
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Američanom zobrala ratingová agentúra body, no nám v Európe zobrali politici oveľa podstatnejšiu vec. Zobrali nám to, čo „everyday Američania“ majú hlboko v sebe. Nádej na lepšiu
budúcnosť. Európska únia nemá jasnú víziu, nemá schopných lídrov (ale ani USA), nevie presvedčiť masu
ľudí o jednotnom postupe vpred za lepším systémom ako máme dnes. Je to však logické, pretože
demokratický systém a spôsob volenia zástupcov ľudu spôsobuje, že sa hore nedostávajú najlepší možní
ľudia z národa, ale tí, ktorí dokážu „namotať” masu a potom sa tváriť.
Dnešný svet potrebuje na čele národov najschopnejších ľudí, ktorí sa osobným príkladom a rozumnými [/FONT]
[FONT='comic sans ms', sans-serif]rozhodnutiami dokážu pričiniť o zavedenie koncepčných riešení.
V USA ma, samozrejme, negatívne udivuje viacero maličkostí. Malé postele v izbách, klíma naplno v každom
obchode a reštaurácii, množstvo ľadu v každom nápoji... No všetko, čo nechápem tu, je nič oproti reklame
banky na našom domácom kostole v Bratislave. To, čo ma na Američanoch baví, je odhodlanie, viera a
neutíchajúci optimizmus. Doteraz sa dostali zo všetkých prepadov a bude to tak aj teraz. Určite to nebude
rýchlo, no USA budú opäť najväčšou mocnosťou sveta.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som sa dnes teda už včera strašne tešila fakt strašne, že sa nič nezmenilo na tom, že dnes nemusím ísť do práce.jupíííííííííííí..... polo psycho ta bolo už dnes
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
lujza.j Pozri príspevok
ja som sa dnes teda už včera strašne tešila fakt strašne, že sa nič nezmenilo na tom, že dnes nemusím ísť do práce.jupíííííííííííí..... polo psycho ta bolo už dnes

včera

0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
1:17 min
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ježííííš dobre tak so mi to doplietlo
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja ešte na margo včerajšieho dňa, rozpočtu a celej tej melasy okolo, no, najviac sa mi páčili úsmevy ivetky a ivanka, keď vyhlasovali, že sa štyrom politickým stranám podarilo dohodnúť na rozpočte- tie úsmevy na ich ksichtoch!!... a tešenie sa, ako si smer ani neškrtol!...
(normálne slovo ksicht nepoužívam nikdy,ale to včera bol jeden hnus!...úlisné, sarkastické usmevy- však idú voľby,uvedomte si, národ, že sa vieme zjednotiť!...)

...a tiež ma "potešilo" vyhlásenie bruselu, že sa posnažia zakázať ratingovým agentúram zverejňovať ratingy štátov!...však čoby nie, načo by europa vedela, že nemecko a francúzsko sú v jednom hnoji spolu s gréckom- ba ešte horšie?..a načo by sme vedeli, že zvyšok štátov je tu len kvoli tomu, aby ich z tohoto hnoja vytiahli?...fujtototu!...(nezaslúžia si ani veľké písmeno)


..a dám klinec na dnešný deň:
http://aktualne.centrum.sk/domov/pol...tml?id=1247078
(bez komentára)
Naposledy upravil pepsikova : 17.11.11 at 06:12
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a krásny deň vám, kafa je na stole,vonku svetlo a primrznuto...nie je zima...

...dobré ráno!..
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať