Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
books books

books je offline (nepripojený) books

Hansa Pozri príspevok
Ja som si tiež myslela, že synátor bude po mamke a bude nosiť samé jednotky zo školy. Od piateho ročníka v novej škole je z neho žiak priemerný.
Ale sprostý nie je, to vidím a počujem
Zmierila som sa s tým, že nenosí samé jednotky. Veď čo ho budem biť? A takého veľkého? Veď voľačo z neho len bude

To len tak na odľahčenie!
Ja som len napísala ako zmaturovala. Len som musela dcéru podržať, lebo si už neverila po tej 4 zo slovenčiny. To bolo v pondelok a dnes maturovala z NOSky a angličtiny. Bola veľmi znechutená a sklamaná, takže som jej musela vysvetľovať aby to hodila za hlavu a že nejde o nič len o "známky". Aj tak som pyšná na ňu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
tuta Pozri príspevok
Majka, klikni na toto:

[IMG]res://ieframe.dll/red_shield.png[/IMG]Pokračovat na tento web (nedoporučujeme)

musíš totiž získať certifikát. Potom by to už malo fungovať.
tuta,klikla som na nezabezpečenú stránku a otvorilo mi to. Ja ako amatér sa bojím otvárať nezabezpečené stránky,ale teraz sa mi to oplatilo a nič sa mi "nevyčudilo".
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Milujem v kóde poisťovne malé písmeno l, el, mláďa od tohto L, lebo sa prekrásne mýli s I,dospelým i. Aspoň v tom formáte písma, ktoré použila poisťovňa na meno, heslo, prístupový kód.
Púha hodinka kombinácií, aby za pár sekúnd prešiel dokument ku nim...
A k druhým sa mi nepodarilo prelomiť záhadu poradového čísla platiteľa poistného
Tak hlásim - pre dnes som hotová. S nervami
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Hansa Pozri príspevok
Ja som si tiež myslela, že synátor bude po mamke a bude nosiť samé jednotky zo školy. Od piateho ročníka v novej škole je z neho žiak priemerný.
Ale sprostý nie je, to vidím a počujem
Zmierila som sa s tým, že nenosí samé jednotky. Veď čo ho budem biť? A takého veľkého? Veď voľačo z neho len bude

To len tak na odľahčenie!
Mám ten istý prípad so synom. Ani náhodou sa nepoddal na mamku. Ale ináč mu to páli, má dobrú pamäť, ale učí sa len to, čo on chce alebo ak mu je sympatický učiteľ/učiteľka daného predmetu. Robila u nich psychologička testy, že na čo sa majú v budúcnosti orientovať (je v sexte na osemročnom gymnáziu), IQ mal nad 130, najlepší je vraj v matematike - známky o tom však nesvedčia... a na to mu povedala, že je lenivý. ...Ha-ha, to ja viem už dávno, ale je dobre, keď mi to potvrdí aj odborník
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Pekne ďakujem. Učil sa za programátora CNC strojov a má už podpísanú zmluvu na dva roky.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Aby ste neboli smutne, podelim sa aj ja s vami o info - syn a škola. Moj starší syn ešte ako je na strednej škole sa NEUČIL , ale naozaj nie, ked triedna zistila, že učebnice má odložene v skrinke v škole, dostal za to zapis a zhoršenu znamku u nej zo sl. jazyka na 2. Znamky z ostatných predmetov ma od 1 do 3. je veľmi šikovný, stači mu výklad v škole, chodi na stavebnu, hlavne kresli a to je všetko. keby to keby nezavadzalo, mohol by mať same jednotky, teraz ma trojky, takže výška asi nie a čo teraz s ním robiť, ako s ním pohnuť. Nijako ak sam na to nepride.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Darina1234 Pozri príspevok
Aby ste neboli smutne, podelim sa aj ja s vami o info - syn a škola. Moj starší syn ešte ako je na strednej škole sa NEUČIL , ale naozaj nie, ked triedna zistila, že učebnice má odložene v skrinke v škole, dostal za to zapis a zhoršenu znamku u nej zo sl. jazyka na 2. Znamky z ostatných predmetov ma od 1 do 3. je veľmi šikovný, stači mu výklad v škole, chodi na stavebnu, hlavne kresli a to je všetko. keby to keby nezavadzalo, mohol by mať same jednotky, teraz ma trojky, takže výška asi nie a čo teraz s ním robiť, ako s ním pohnuť. Nijako ak sam na to nepride.
To má ešte dobré známky ... môj zbiera všetky, ale najradšej má 4 a 5 ...ale keď nedávno dostal z matiky z písomky 1, tak mi hneď poslal SMS, tak sa tešil a vraj aj celá trieda.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Darina1234 Pozri príspevok
Aby ste neboli smutne, podelim sa aj ja s vami o info - syn a škola. Moj starší syn ešte ako je na strednej škole sa NEUČIL , ale naozaj nie, ked triedna zistila, že učebnice má odložene v skrinke v škole, dostal za to zapis a zhoršenu znamku u nej zo sl. jazyka na 2. Znamky z ostatných predmetov ma od 1 do 3. je veľmi šikovný, stači mu výklad v škole, chodi na stavebnu, hlavne kresli a to je všetko. keby to keby nezavadzalo, mohol by mať same jednotky, teraz ma trojky, takže výška asi nie a čo teraz s ním robiť, ako s ním pohnuť. Nijako ak sam na to nepride.
toto dobre poznám, staršia bola podobná, nechcela - ale doslova a dopísmena nechcela, aby bola najlepšia - hoci na to mala, vadilo jej keď ju chválili, chcela byť neviditeľná- našťastie a na našu radosť to pochopila( až v prvom roč. na gym.) a dnes na gympli má svoj cieľ a teší sa každému úspechu- hoci rumenec v tvári zostáva - hanbí sa , že vie niečo viac ako spolužiaci. Je to naozaj o tom, kedy si to dieťa uvedomí, rodič s tým nič nenarobí. Bohužiaľ, aj keď im my rodičia chceme dobre- aj by sme dýchali za nich, ale keď oni sa chcú učiť len na vlastných chybách- aj keď nás to ako rodičov tak bolí.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Pekne si to vystihla, aj by sme dýchali za nich..., myslím, že to robili aj naši rodičia, ale vtedy sme to nevideli.
neviem, kedy si to syn uvedomí, bojím sa, že neskoro, chlapci su v tomto smere akisi iní ako dievčata , tzv. chlapskí
je mi to ľúto, že nevyužije tu danosť rozumu, ktory ma, koľko usilia musia niektorí vynaložiť, aby mali aspon trojky, ale nevzdaju to
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Nedá mi aby som sa nevyjadrila.... My sme mali všetci súrodenci samé jednotky... keď som mala mojich chalanoch, čakala som niečo podobné...a dlho som sa nevedela zmieriť, že mi starší nenosí samé jedničky....učila som sa s ním do 6 triedy, potom som to vzdala....pochopila som, že tak to nejde...on sa aj snažil a tuho...popísal na písomke 5 strán, ale všetko sa mu poplietlo, a zas z toho bola 4. Tak som pochopila, že nemajú všetci "dobrú hlavu".... zvykla som si aj na 4-ky, keď som prestala s ním ťahať v učení....ale nikdy som mu nič nevyčítala, nenútila ho / len na začiatku keď som nechápala/....a teraz, je už dospelý.... nie vysokoškolák, ale dobrý človek. Pracuje ako robotník, a som naňho hrdá. Má iné prednosti, je to super syn, môžem sa vo všetkom spoľahnúť, nechodí s kamošmi do krčmy, nedroguje, pomáha ako môže, má zásady a zo zarobených koruniek /aj keď zarobených rukami/ si kúpil auto... a musím sa pochváliť je to super človek..... a to je pre mňa podstatné... Nie každý má hlavu na štúdium, a niekedy, keď dieťa na to nemá hlavu a rodič ho núti nieje to správne. Dočká sa opačného výsledku. Poznám to zo skúsenosti iných. Ja som šťastná, že som to pochopila skôr, ako by som urobila nejakú chybu...
Naposledy upravil Iwett : 28.05.09 at 12:52
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Iwett Pozri príspevok
Nedá mi aby som sa nevyjadrila.... My sme mali všetci súrodenci samé jednotky... keď som mala mojich chalanoch, čakala som niečo podobné...a dlho som sa nevedela zmieriť, že mi starší nenosí samé jedničky....učila som sa s ním do 6 triedy, potom som to vzdala....pochopila som, že tak to nejde...on sa aj snažil a tuho...popísal na písomke 5 strán, ale všetko sa mu poplietlo, a zas z toho bola 4. Tak som pochopila, že nemajú všetci "dobrú hlavu".... zvykla som si aj na 4-ky, keď som prestala s ním ťahať v učení....ale nikdy som mu nič nevyčítala, nenútila ho /ak by len na začiatku keď som nechápala/....a teraz, je už dospelý.... nie vysokoškolák, ale dobrý človek. Pracuje ako robotník, a som naňho hrdá. Má iné prednosti, je to super syn, môžem sa vo všetkom spoľahnúť, nechodí s kamošmi do krčmy, nedroguje, pomáha ako môže, zo zarobených koruniek /aj keď zarobených rukami/ si kúpil auto... a musím sa pochváliť je to super človek..... a to je pre mňa podstatné... Nie každý má hlavu na štúdium, a niekedy, keď dieťa na to nemá hlavu a rodič ho núti nieje to správne. Dočká sa opačného výsledku. Poznám to zo skúsenosti iných. Ja som šťastná, že som to pochopila skôr, ako by som urobila nejakú chybu...
To si pekne napísala... známky nie sú všetko a niekedy z tých "zlých" žiakov vyrastú šikovní odborníci. Mne tiež nejde o to, aby mal syn samé 1. Len mi vadí u neho ten lajdácky prístup k povinnostiam - a teraz vraj vládne trend medzi žiakmi (nehovorím že všade), že je "hanba niečo vedieť".
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
A to mate deti na zakladnej/strednej skole... Na VS ide len o to - PREJST... Tam takmer nikto znamky neriesi...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Lianka Pozri príspevok
A to mate deti na zakladnej/strednej skole... Na VS ide len o to - PREJST... Tam takmer nikto znamky neriesi...
Neviem, čo za generáciu to vyrastá... veľa detí nemá o nič záujem, nie sú ctižiadostivé... ja neviem, ako vydržia v zamestnaní 8 hodín
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Neviem, aký je trend, možno je to na aký kolektív dieťa natrafí. Mladší syn chodil do školy, kde mal problém vydržať keď nechodil so spolužiakmi každý večer do baru, nefajčil a nepil rovno nimi....bol čierna ovca / okrem neho možno dvaja/ ale našťastie, prežil, zmaturoval a ja som šťastná, že nezapadol do takého kolektívu. Preňho to bolo utrpenie, aj ja dávam klobúk dole, ako to tam zvládol, aj keď to vôbec nebolo jednoduché.
Ale napríklad neter, natrafila na triedu, kde je 3/4 triedy ctižiadostivých, kde vôbec nieje hanba keď niekto niečo vie.
Takže trošku to záleží od šťastia na kolektív, trošku od povahy, trošku od učiteľov, trošku od rodičov a od prispôsobivosti každého jednotlivca.
Ide len o to, aby to dieťa / teda polodospelák, lebo to sú už stredoškoláci/ nechcel zapadnúť do nejakej zlej partie.
Je to ako v živote, v práci, v manželstve...trochu šťastia, trochu ochrany od akéhosi anjela strážneho, trochu snahy, trochu zdravého rozumu...a ešte tisíc iných maličkostí...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked uz sa tesite zo skolskych uspechov, tiez pridam z tohto rozka...

dnes zmaturovala kamaratka na same 1 taka bola nervozna, bala sa a nakoniec ako sama povedala, ze to sa jej nesnivalo ani v najkrajsom sne po hlase bolo citit aku ma z toho radost
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
do tejto debaty sa mi hodí jeden vtip...samozrejme neberte si z neho príklad...:

Otec sa pýta svojho syna:..Jožko čo budeš robiť keď skončíš školu??
syn mu na to:..no čo...?? pôjdem do dôchodku....
:
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

piggos Pozri príspevok
ešte len dodám..rodičia chcú mať vzdelané deti,aby sa dobre učili,mali samé jednotky, ale otázka znie.koľko času im venujú pri učení?...
dieťa donesie domov pätorku dostane výprask,k tomu ešte zaracha...
niektoré deti nepotrebujú pomoc rodiča pri učení,ale niektoré to potrebujú a na tie sa zabúda..rodičia by mali deťom z učením pomáhať..
No ja som pomáhala, kým som všetkému rozumela, ale na tú jeho matiku a chémiu sa ja už nechytám. Ale zase ich nemôžeme večne vodiť za ručičku - na strednej škole sa už hádam nemusím s nimi učiť (Vyskúšať nejakú biológiu, dejepis... to áno).
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Iwett Pozri príspevok
Nedá mi aby som sa nevyjadrila.... My sme mali všetci súrodenci samé jednotky... keď som mala mojich chalanoch, čakala som niečo podobné...a dlho som sa nevedela zmieriť, že mi starší nenosí samé jedničky....učila som sa s ním do 6 triedy, potom som to vzdala....pochopila som, že tak to nejde...on sa aj snažil a tuho...popísal na písomke 5 strán, ale všetko sa mu poplietlo, a zas z toho bola 4. Tak som pochopila, že nemajú všetci "dobrú hlavu".... zvykla som si aj na 4-ky, keď som prestala s ním ťahať v učení....ale nikdy som mu nič nevyčítala, nenútila ho /ak by len na začiatku keď som nechápala/....a teraz, je už dospelý.... nie vysokoškolák, ale dobrý človek. Pracuje ako robotník, a som naňho hrdá. Má iné prednosti, je to super syn, môžem sa vo všetkom spoľahnúť, nechodí s kamošmi do krčmy, nedroguje, pomáha ako môže, má zásady a zo zarobených koruniek /aj keď zarobených rukami/ si kúpil auto... a musím sa pochváliť je to super človek..... a to je pre mňa podstatné... Nie každý má hlavu na štúdium, a niekedy, keď dieťa na to nemá hlavu a rodič ho núti nieje to správne. Dočká sa opačného výsledku. Poznám to zo skúsenosti iných. Ja som šťastná, že som to pochopila skôr, ako by som urobila nejakú chybu...
...tak tento príspevok mi tak zdvihol náladu a aj určité "vedomie"!

Sme dobrí rodičia, aj detičky sú dobré, verím tomu! Veď predsa nemôžeme vedieť čo sa tomu druhému "honí" hlavou. Vždy je nejaká doba a treba sa v tej dobe "zorientovať".
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Iwett Pozri príspevok
Nedá mi aby som sa nevyjadrila.... My sme mali všetci súrodenci samé jednotky... keď som mala mojich chalanoch, čakala som niečo podobné...a dlho som sa nevedela zmieriť, že mi starší nenosí samé jedničky....učila som sa s ním do 6 triedy, potom som to vzdala....pochopila som, že tak to nejde...on sa aj snažil a tuho...popísal na písomke 5 strán, ale všetko sa mu poplietlo, a zas z toho bola 4. Tak som pochopila, že nemajú všetci "dobrú hlavu".... zvykla som si aj na 4-ky, keď som prestala s ním ťahať v učení....ale nikdy som mu nič nevyčítala, nenútila ho /ak by len na začiatku keď som nechápala/....a teraz, je už dospelý.... nie vysokoškolák, ale dobrý človek. Pracuje ako robotník, a som naňho hrdá. Má iné prednosti, je to super syn, môžem sa vo všetkom spoľahnúť, nechodí s kamošmi do krčmy, nedroguje, pomáha ako môže, má zásady a zo zarobených koruniek /aj keď zarobených rukami/ si kúpil auto... a musím sa pochváliť je to super človek..... a to je pre mňa podstatné... Nie každý má hlavu na štúdium, a niekedy, keď dieťa na to nemá hlavu a rodič ho núti nieje to správne. Dočká sa opačného výsledku. Poznám to zo skúsenosti iných. Ja som šťastná, že som to pochopila skôr, ako by som urobila nejakú chybu...
Tento príspevok by si skutočne zaslúžil ocenenie . Tak ho oceňujem aspoň takto .
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zita5 Pozri príspevok
Tento príspevok by si skutočne zaslúžil ocenenie . Tak ho oceňujem aspoň takto .
Ďakujem za ocenenie...sa cítim ako hrdina!!! Som dávno nemala taký pocit! :
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať