Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pridám i ja svoju skúsenosť asi z pred mesiaca.
Bola som na pohreb rodinného príslušníka, dožil sa 79.rokov.Príčinou smrti bola rakovina. Keď sa ma syn pýtal načo ujo zomrel, tak som mu povedala, že to bola rakovina a on nato: „ mami a to aj dedko zomrel na rakovinu“ a ja som mu začala vysvetľovať, že je to pliaga, ktorá sa dnes vyskytuje v každej rodine.
Jeho odpoveď bola. „no vidíš a načo sa učiť?“
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

tuta Pozri príspevok
Pridám i ja svoju skúsenosť asi z pred mesiaca.
Bola som na pohreb rodinného príslušníka, dožil sa 79.rokov.Príčinou smrti bola rakovina. Keď sa ma syn pýtal načo ujo zomrel, tak som mu povedala, že to bola rakovina a on nato: „ mami a to aj dedko zomrel na rakovinu“ a ja som mu začala vysvetľovať, že je to pliaga, ktorá sa dnes vyskytuje v každej rodine.
Jeho odpoveď bola. „no vidíš a načo sa učiť?“
No a sme doma ...už vieme, ako tie naše deti zmýšľajú
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Melnick Pozri príspevok
Elenka a mne ten úd nefunguje ani dnes.
Majka, neviem, kde je problém, včera som bola preč, už som neskúšala, ale dnes, keď kliknem, tak ide...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ále , veď už ide aj mne - Elenka musím Ťa trocha .......... domysli si.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Híííí, a ja že nebudem dvojzmyselne. Ale som sa začerveňala. Ale aby som nebola mimo témy - tak ma to potešilo. Teda že ti to funguje.


Myslím tá stránka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
abel Pozri príspevok
Híííí, a ja že nebudem dvojzmyselne. Ale som sa začerveňala. Ale aby som nebola mimo témy - tak ma to potešilo. Teda že ti to funguje.


Myslím tá stránka.
Prosím Vás , môžete mi vysvetliť aký ÚD hľadáte ?Nech som aspoň trošku v obraze .
Mne sa tie dievčatá z RbK nejako nepozdávajú . Jedna má fantastickú tortu , druhá zasa hľadá nejaký úd hm hm hm....

Dúfam že nebudem vylúčená z Porady , ale ja som len citovala .
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Zita5 Pozri príspevok
Prosím Vás , môžete mi vysvetliť aký ÚD hľadáte ?Nech som aspoň trošku v obraze .
Mne sa tie dievčatá z RbK nejako nepozdávajú . Jedna má fantastickú tortu , druhá zasa hľadá nejaký úd hm hm hm....

Dúfam že nebudem vylúčená z Porady , ale ja som len citovala .
Zitka, ako spomínali v inej téme "hladnému sa o chlebe sníva". Ale Majka je v tom nevinne jej išlo o iný úd ( rozumej úrad pre dohľad ).
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Veď predsa ten najaktuálnejší úd v tomto období, Zitka. Úrad pre Dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Majka bola smutná, že jej to nefunguje http://www.porada.sk/1053693-post5185.html
tak som jej chcela pomôcť http://www.porada.sk/1054030-post5191.html
nič iné v tom nie je. Ale keď sa to vytrhne z kontextu - hotový bulvár.
Naposledy upravil abel : 28.05.09 at 09:08
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jááj tak už rozumiem , koľko som len musela vyvinúť námahy , aby som sa dozvedela o čo vlastne ide .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
Jááj tak už rozumiem , koľko som len musela vyvinúť námahy , aby som sa dozvedela o čo vlastne ide .
Dievčatá, zabudli ste na druh humoru, ktorý sa pestuje v týchto končinách. Čo tak dať si stretko v perníkovej chalúpke, so siedmimi trpaslíkmi,s obrúskom prestri sa ( ešte týždeň dojedala zásoby každá rodina), so sekerou zaťatou v ráme dverí ako v Kocúrkove - proste rozprávkové stretko by bolo treba "ZOPÁKNUŤ".
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
abel Pozri príspevok
Veď predsa ten najaktuálnejší úd v tomto období, Zitka. Úrad pre Dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Majka bola smutná, že jej to nefunguje http://www.porada.sk/1053693-post5185.html
tak som jej chcela pomôcť http://www.porada.sk/1054030-post5191.html
nič iné v tom nie je. Ale keď sa to vytrhne z kontextu - hotový bulvár.
Systém Zita5 ....využívajú aj novinári a keby som bola novinárkou , tak už je titulná strana na svete
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Majka, ani nemluf. Ani chalúpka by nemusela byť, kľudne by sme aj v sieti prespali, so sekerkou po ruke, horný a dolný sused na stráži.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Re: Hanka
Dnes je meno VILIAM, tak všetko najnaj.....


Tak toto ma dnes naozaj rozladilo. V blahoželaniach sme debatovali o tom, že nemalo by sa gratulovať členom, ktorí sú len registrovaní. Teraz pri jubilantoch si pozriem o akého člena sa jedná. Prripadá mi to neuctivé, ak do samostatnej témy jubilanta iný člen napíše, že dnes má sviatok XY. Ano má sviatok, ale nebolo by vhodnejšie založiť mu samostatné blahoželanie? Je pravda, že Hanka má len 290 prrísspevkov a 8 tém ale to len preto, že neprispieva do oddychových tém, ale do odborných.
Naposledy upravil tutiola : 28.05.09 at 13:05
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Pripájam sa ku gratulácii Viliamom
U nás bude cez víkend zase veselo....... manžel, svokor i jeho otec sú Viliamovia. Manželov dedo má dokonca i narodky.

Inak včera ma veľmi potešilo, že už máme konečne naše svadobné DVD, takže budeme pozerať s celou rodinkou a opäť uvidím "naše" maminky plakať...... samozrejme dojatím
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Melnick Pozri príspevok
Dievčatá, zabudli ste na druh humoru, ktorý sa pestuje v týchto končinách. Čo tak dať si stretko v perníkovej chalúpke, so siedmimi trpaslíkmi,s obrúskom prestri sa ( ešte týždeň dojedala zásoby každá rodina), so sekerou zaťatou v ráme dverí ako v Kocúrkove - proste rozprávkové stretko by bolo treba "ZOPÁKNUŤ".
abel Pozri príspevok
Majka, ani nemluf. Ani chalúpka by nemusela byť, kľudne by sme aj v sieti prespali, so sekerkou po ruke, horný a dolný sused na stráži.
Tento nápad ma potešil. Nie som sama, kto má absťák
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes ma potešila Allianz-SLovenská poisťovňa. Dala som výpoveď zo životneho poistenia s termínom 17.5. a dnes už mám peniaze na účte. Teším sa, lebo ich veéééééééééééľmi potrebujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Podelím sa s Vami o zážitok , ktorý mi stále vŕta v hlave .

Dnes sme betónovali deku .Cenu za betón v jednej našej miestnej betonárke som mala dohodnutú vopred na sumu 45 000 Sk za 20m3 /nebudem uvádzať v Euro , lebo sa mi nechce prepočítavať/ a za PUTZMAJSTRA,kilometrovné , vykládka nakládka sa malo dopočítať , ale bola som informovaná , že to bude celkom cca 60 000 Sk , s tým že včera som zložila zálohu 15 000 Ska zvyšok dnes doplatím a že mi zatelefonujú , koľko budem doplácať a prídem to vyrovnať . Tu by to bolo všetko v poriadku .
Akcia betónovania dnes prebehela , o pol hodku mi pani telefonuje ,že mám priniesť 1974,12 eura.V rýchlosti som povedala ,že dobre , do pol hodiny prídem a vyrovnám to .Medzitým som poslala dcéru do banky pre peniaze .V tom čase som sa zamýšľala nad tým, že sa mi to zdá strašne drahé , že čo mi tam započítali .Zdvihla som teledón a som tam zatelefonovala , že nech mi pripraví faktúru s presným rozpisom , lebo že sa mi to celé nepozdáva .Pani bola totálne popletená ....ale totálne , namiesto 21m3 mi stále vravela o nejakých 28 m3 atď atď .....ja stále,že to je drahé , že to ma vyjde do 75 000 Sk a že to malo byť lacnejšie ......nakoniec sa z pani vyklulo , jááá však sme sa asi nepochopili , ja som Vám telefonovala o sume za akciu ako celkom, ktorá je v sume 1 974,12 a od toho si odpočítajte zálohu a zbytok prineste .Tak sme sa konečne pochopili .Bola som z toho všetkého mimo , lebo veľmi sa mi jej reč zdala taká nejasná , nepriama .
Tak som sa tam vybrala aj s dcérou a vravím , poď ideme obe , lepšie zachytíme, čo hovorí pani popleta ......

Prišla som do betonárky a to čo som zažila , teda s tým som sa ešte nestretla.Pani ma už čakala, na stole mala jeden paragón už vopred vytlačený z RP a niektoré položky boli na ňom vyčiarknuté perom .Privítala ma tým , že nemôže mi dať blok z RP nad 50 000 ,- že nech to vyplatím a potom mi pošlú FA.Ja jej na to , že mne to nebude vôbec prekážať , keď mi to rozučtuje na dva paragóny .Tak povedala ,že no dobre.
No vážení tá žena narobila tých blokov ,to som ešte nevidela , aby niekto takto zaobchádzal s nahadzovaním do RP........
- jeden blok z RP ako som spomenula už mala vytlačený pri mojom príchode a dočmáraný
- nahodila na ďalší blok z RP betón .....a zistila že je tam niečo , neviem čo , chytila vytrhla hodila bokom
- zasa nahodila ďalší ...po chvíli ho chytila odtrhla a zasa odložila , že tam je údajne chyba ....
- potom spravila ešte asi dva ....odhodila
- nakoniec spravila ďalšie dva bloky , ktoré už mali byť tie správne

Potom tie dva správne spočítala a porovnala s tým prvotným počarbaným ...povedala , jaj to mi nesedí ....o chvíľu vraví ááááá však mi to sedí .....

No uhradila som čo som mala pozdravila som a odišla som preč.Nasadám do auta , milá pani vyšla von a zapálila si .

Moje pocity boli strašné ..........jednoducho doteraz odháňam myšlienky , že po prvé ma chceli podviesť ......a po druhé , že registračná pokladňa bola asi nejaká fiktívna .

Nemusím dúfam o tom rozpisovať , že čo tak spraviť storná a čo povie denná uzávierka .

Toť moja dnešná skúsenosť .Stále mi to vŕta v hlave .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ziti, možno ťa skúšala, ak by si zaplatila -tak by si jej možno prilepšila, s tým čo si opísala, pochybujem, že je to oficiálna RP , vieš si predstaviť, že tá pani má hmotnú zodpovednosť a blok sem- blok tam ......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bionda Pozri príspevok
Ziti, možno ťa skúšala, ak by si zaplatila -tak by si jej možno prilepšila, s tým čo si opísala, pochybujem, že je to oficiálna RP , vieš si predstaviť, že tá pani má hmotnú zodpovednosť a blok sem- blok tam ......
No však to si aj ja myslím , že registračná pokladnica je na čierno ..... Nie je to nejaká betonárka ledajaká ....nesie dosť známe meno .Stačilo by zajtra zdvihnúť telefón a zavolať nadriadeným ...a kto vie čo by som sa dozvedela..Ona to tam hádzala jedna radosť a trhala veselo .Ja som inak už bola pripravená na útok , ale použila cenníkové ceny.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Zitka, čím by si už len Ty bola útočila, leda že by si mala pripravenú nejakú kladu z betónu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať