Zavrieť

Porady

Naozaj??????

Ahojte, kúpila som tovar príklad: 1.2.04, dátum vystavenia aj dodania je 1.2.04, zaplatím ju až 1.12.04, čo s DPH??? kedy "si ju uplatním", ktorým dátumom?, ževraj 1.2.04 aj keď nebola zaplatená, naozaj?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    DPH si uplatňíš podľa dátumu vystavenia aj dodania faktúry v tvojom prípade 01.02.2004 aj keď nebola uhradená a úhrada je v tv.prípade 1.12.2004
    Dakedy tuším pre 3 rokmi sa počítala DPH až pri úhrade faktúry.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    na uplatnenie DPH je dôležitý dátum dodania-/ žiadna úhrada faktúry !!!! / vtedy máš nárok uplatniť si DPH
    môže nastať prípad
    -dátum dodania 31.1.2005
    -dátum vystavenia 7.2.2005
    DPH uplatníš už za 1/2005 -samozrejme do odovzdania priznania za DPH musíš mať faktúru

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem za odpovede, len mi to nejak nejde do logiky, lebo sa môže stať taká situácia, že nezaplatí aj niekoľko mesiacov ba aj rokov FA za tovar, a pritom si ,,vymáha,, DPH od štátu, aj keď nič nezaplatil... nie je to čudné?? a hlavne spravodlivé?? pre poriadnych platičov? hmm?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Janette
    Ďakujem za odpovede, len mi to nejak nejde do logiky, lebo sa môže stať taká situácia, že nezaplatí aj niekoľko mesiacov ba aj rokov FA za tovar, a pritom si ,,vymáha,, DPH od štátu, aj keď nič nezaplatil... nie je to čudné?? a hlavne spravodlivé?? pre poriadnych platičov? hmm?
    nuž ale môj dodávateľ odviedol túto DPH, tak ja mám nárok si ju odpočítať. Myslím, že je to spravodlivé.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    janette-a ako je potom spravodlivé to, ked platca DPH odvedie DPH z vystavenej faktúry do štátneho rozpočtu , ktorú nemá zaplatenú a ani ju nemusí mať zaplatenú ?

    práveže teraz je to spravodlivejšie ako to bolo !!!!

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ánooo, áno máte pravdu jasné, ale ja som myslela to, že v podstate si môže podnikateľ narobiť záväzky kade tade, za veľké peniaze, DPH sa mu vráti od štátu, a potom ,,zmizne,, čírou náhodou zo Slovenska..

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Presne toto som písal aj vo svojej diplomovej práci. Také sú proste direktíva EÚ. Aj keď je to v podstate absurdné. Účtujem v podvojnom účtovníctve. Dodám niekomu tovar. Musím odviesť DPH, on si DPH uplatní. Mne nezaplatí, ja musím dokonca zaplatiť ešte aj daň z príjmov. Môj majetok sa zmenšil, musím zaplatiť DPH a čo je paradoxné a ironické aj daň z príjmu. A ten, čo nezaplatil, ešte aj zarobil a znížil si základ dane, pretože podľa účtovníctva ochudobnel. Fakt je to niekoľkonásobne absurdné, ale je to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.