Zavrieť

Porady

545 Ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania

admin
Príklady účtovania na tomto účte (pri texte možno uviesť aj protiúčet)
Každý novú možnosť prosím uvádzajte odrážkou (neskôr ich zhrniem do jedného príspevku):

- (príklad účtovania) + súvzťažné účty
Usporiadat
zuzumojko zuzumojko

zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

A keď mám vo fa od Telekomu zahrnutý jednorázový poplatok - zmluvná pokuta za nedodržanie doby splatnosti (jednej faktúry), tak to dám na 544 - nedaňový?(Mala som to na 545, ale má to byť na 544 podľa všetkého) PP k ZD..smerovanie vo VZaS 23 H a v DPPO r.130 a v časti III.A, r. 14?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Prečo nedaňový keď je to zmluvná pokuta?
Pozri § 21/2. Ak je to zaplatená zmluvná pokuta tak je daňovým nákladom.
Naposledy upravil Aljok : 15.03.12 at 12:31
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzumojko Pozri príspevok
A keď mám vo fa od Telekomu zahrnutý jednorázový poplatok - zmluvná pokuta za nedodržanie doby splatnosti (jednej faktúry), tak to dám na 544 - nedaňový?(Mala som to na 545, ale má to byť na 544 podľa všetkého) PP k ZD..smerovanie vo VZaS 23 H a v DPPO r.130 a v časti III.A, r. 14?
Zmluvné pokuty účtujeme na 544- daňovo uznaný náklad.
0 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

545 a pripoč.položka k zakladu dane
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vanessa2 Pozri príspevok
545 a pripoč.položka k zakladu dane
Ak je to odpoveď k prísp. 62., tak je nesprávna.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzumojko Pozri príspevok
A keď mám vo fa od Telekomu zahrnutý jednorázový poplatok - zmluvná pokuta za nedodržanie doby splatnosti (jednej faktúry), tak to dám na 544 - nedaňový?(Mala som to na 545, ale má to byť na 544 podľa všetkého) PP k ZD..smerovanie vo VZaS 23 H a v DPPO r.130 a v časti III.A, r. 14?
nedaňový do momentu zaplatenia, daňovú v roku úhrady

Aljok Pozri príspevok
Prečo nedaňový keď je to zmluvná pokuta?
Pozri § 21/2. Ak je to zaplatená zmluvná pokuta tak je daňovým nákladom.
správne
0 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

odpoved sa týkala pokuty zo živnost.úradu, len som to zle preposlala, pokuty telekomun.úradom sa účtujú 544 a v prípade neuhradenia na konci roku sú pripočítateľnou položkou
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Prišlo nám zo SP zaplatiť penále za oneskorenie platby odvodov za zamestnancov v sume 11,-E. Oneskorená platba sa týka obdobia 8/2010. Penále nám prišlo v 6/2011. Daňové priznanie za 2011 mám odložené. Môžem toto penále zaúčtovať do r. 2011 ako 544/336 ? Mám to pripočítať z základu dane?

Sme výrobná firma, zaplatili sme v r.2011 penále zákazníkom za oneskorený dovoz zákaziek. Môžem to zaúčtovať ako 544/311 ? Mám to pripočítať k základu dane?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
Prišlo nám zo SP zaplatiť penále za oneskorenie platby odvodov za zamestnancov v sume 11,-E. Oneskorená platba sa týka obdobia 8/2010. Penále nám prišlo v 6/2011. Daňové priznanie za 2011 mám odložené. Môžem toto penále zaúčtovať do r. 2011 ako 544/336 ? Mám to pripočítať z základu dane? Penále účtujeme na 545. Pripoč. položka k ZD.

Sme výrobná firma, zaplatili sme v r.2011 penále zákazníkom za oneskorený dovoz zákaziek. Môžem to zaúčtovať ako 544/311 ? Mám to pripočítať k základu dane? Zrejme ide o zmluvné penále, tak to áno na 544.
V texte. Ale ak ho oni fakturujú tak 544/321.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Tweety Pozri príspevok
V texte. Ale ak ho oni fakturujú tak 544/321.
penále zo SP môžem dať do r. 2011? vtedy prišiel oznam.

Majú to zákazníci v zmluve, že sme im povinný vrátiť percento zo sumy v prípade meškania. vystavujeme tým zákazníkom dobropis, teda 544/311.
A takéto naše pokuty tiež pripočítam k základu dane?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
penále zo SP môžem dať do r. 2011? vtedy prišiel oznam. Áno.

Majú to zákazníci v zmluve, že sme im povinný vrátiť percento zo sumy v prípade meškania. vystavujeme tým zákazníkom dobropis, teda 544/311. OK. Je to daňovo uznaný náklad.(po zaplatení)
A takéto naše pokuty tiež pripočítam k základu dane?
V texte.
Naposledy upravil Tweety : 08.06.12 at 13:32 Dôvod: doplnené v zátvorke
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
psps Pozri príspevok
penále zo SP môžem dať do r. 2011? vtedy prišiel oznam.

Majú to zákazníci v zmluve, že sme im povinný vrátiť percento zo sumy v prípade meškania. vystavujeme tým zákazníkom dobropis, teda 544/311.
A takéto naše pokuty tiež pripočítam k základu dane?
na zvýraznené prišla čiastočne nesprávna resp. neúplná odpoveĎ. Daňovo uznaný náklad to je až po zaplatení. A ovnako na druhej strane daňový výnos až po prijatí úhrady.
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

môžem dať penále zo sp za oneskorený odvod na 545/336 alebo 545/379? dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

yvica Pozri príspevok
môžem dať penále zo sp za oneskorený odvod na 545/336 alebo 545/379? dík
545/379 je správne.
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Prosím o radu. Dostali sme z daňového úradu rozhodnutie o priznanom úroku z omeškania,nakoľko nám neskoro vrátili nadmerný odpočet DPH. Môžem to zaúčtovať 378/645 ? Nie som si istá tou 378-čkou. A je to vlastne nedaňový príjem? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
katka Pozri príspevok
Prosím o radu. Dostali sme z daňového úradu rozhodnutie o priznanom úroku z omeškania,nakoľko nám neskoro vrátili nadmerný odpočet DPH. Môžem to zaúčtovať 378/645 ? Nie som si istá tou 378-čkou. A je to vlastne nedaňový príjem? Ďakujem.
je to nedaňový príjem.
ja som to minulý rok účtovala na 662 nedaňovo, šlo o pár centov.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Prečo, keď spoločnosť neskoro zaplatí daň je to účet 545, ale keď daňový úrad neskoro vráti daň spoločnosti je to už účet 662 ? Mal by to byť tiež účet 645. Obsahovo rovnaká náplň sa účtuje na ekvivalentných účtoch nákladov resp. výnosov. Nehovoriac už o tom, že do výnosov z finančnej činnosti sa účtujú výnosy, ktoré sú výnosmi z hospodárskej činnosti.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim vas pokuta za oneskorenu uhradu faktury vo vyske 4,99 od telekomu zauctujem na 545 alebo 544??? mam ich totiz viac
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanna Pozri príspevok
prosim vas pokuta za oneskorenu uhradu faktury vo vyske 4,99 od telekomu zauctujem na 545 alebo 544??? mam ich totiz viac
Zrejme ide o zmluvnú pokutu, pozri si podmienky, tak 544.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

na fakture je uvedene zmluvna pokuta za oneskorenu uhradu a mozem to dat do danovych vydavkov ked je to vlastne moja chyba ze som ich zabudla zaplatit, tak asi nie ze???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať