Zavrieť

Porady

obchodný register

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť aké prílohy sú potrebné,pri zmene sídla spoločnosti,v návrhu zápise zmien do OR? s tym,ze firma sa nachádza v prenajatých priestoroch..je treba aj úplne znenie spoločenskej zmluvy? a súhlas so zriadením sídla musí byť notársky overený alebo stači kópia..aj v ostatných prípadoch, ktoré materiály musia byť originál alebo kópie?ďakujem za pomoc.jana
Usporiadat
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

hej hej, s riccadom sa tazko debatuje, mne minule poslal ss, ze chce prist za mnou a vydiskutovat si to osobne
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

jožinko, jožinko, keď budem vidieť, že ty niekedy uznáš, že aj niekto iny môže mať pravdu, hneď ti udelím súhlas.
a mimochodom reakcia d3 !Ur3 bola na príspevok od od laciqua a nie na môj, my sme si vyjadrovali svoje nazory, ktoré však boli k téme zadávateľa.
namiesto toho, aby si napísal tvoj názor k téme zadávateľa, len zbytočne mudruješ....
Naposledy upravil riccado : 14.10.07 at 08:21
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

oki, uz som ticho, nie ze nahodou prides a rozbijes mi hubu.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
oki, uz som ticho, nie ze nahodou prides a rozbijes mi hubu.
čo máš na krku, to neriešim....
0 0
d3 !Ur3 d3 !Ur3

d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

M I E R
0 0
laciqua laciqua

laciqua je offline (nepripojený) laciqua

d3 !Ur3 Pozri príspevok
Logický výklad, ktorý si použil, nemá žiadnu logiku. Prečítaj si to po sebe. Ak sa ukladá do zbierky listín, potom je treba dvojmo. Tomu sa hovorí výklad doslovný, logika s tým veľa spoločného nemá.

M I E R
Ale praveze ma, totizto nie vsetko co fyzicky donesies na sud su "listiny ktore sa prikladaju k navrhu na zapis" v zmysle § 9 ods. 4 ZoOR.

§ 5 ods. 2 ZoOR : Návrh na zápis sa podáva na tlačive ustanovenom
osobitným predpisom a musí byť doložený listinami,
z ktorých vyplývajú údaje, ktoré sa majú do obchodného
registra zapísať, a listinami, z ktorých vyplývajú skutočnosti,
ktoré sa majú podľa tohto zákona preveriť.


Uplne znenie spolocenskej zmluvy vsak takou listinou nie je a v pripade, ze by nebola k navrhu na zapis zmien prilozena VOBEC, sud zmenu zapise lebo toto uplne znenie k zapisu zmien NEPOTREBUJE. A teda ak by sa niekto kto ma cas a peniaze rozhodol, ze najskor poda navrh na zmenu udajov (uplne znenie spolocenskej zmluvy NEPRILOZI VOBEC) a nasledne by po zapise zmeny uplne znenie preedlozil len v jednom vyhotoveni a len na ulozenie do zbierky listin, postupoval by v sulade so zakonom (teda ak by dodrzal vsetky terminy)
Navrh na zapis zmien a ulozenie do zbierky listin su dve samostatne procedury, ktore sa daju spojit do jedneho "skutku" tym, ze sudu predlozis vsetky listiny a on si povybera co potrebuje k zapisu a co do zbierky listin.

§ 9 ods.4 ZoOR: Listiny, ktoré sa podľa tohto zákona prikladajú k návrhu na zápis a ukladajú sa do zbierky listín, sa predkladajú v dvoch vyhotoveniach spolu s návrhom na zápis.Ak je v tomto prípade k návrhu na zápis priložená listina v jednom vyhotovení, považuje sa za prílohu návrhu na zápis a neuloží sa do zbierky listín; to neplatí, ak sa listina predkladá elektronickými prostriedkami v elektronickej podobe.
- toto ustanovenie je tu len nato, aby sa nestalo, ze sud, v pripade ze potrebuje dve vyhotovenia listiny ( 1 na zapis a jednu do ZL) ulozil jednu do ZL a navrh na zapis odmietol z dovodu, ze neboli predlozene zakonom pozadovane listinyalebo aby sa nedajboze navrhovatel nedomnieval, ze sudu jedno vyhotovenie staci lebo si nakopiruje sam ak potrebuje viacero... Kto vsak mysli logicky nemoze z neho vycitat ze vsetko co na sud dotrepes pri navrhu na zapis udajov ("prilozis k navrhu na zapis" ) len za ucelom ulozenia do ZL treba dvojmo.
Medzi zakonom a vyhlaskou teda nie je ziadny rozpor ani sa nepouziva akesi zvykove prevo ako bolo napisane vyssie...

"Spolu vieme viac..." - kym sa nepozabijame
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Chlapci, páčite sa mi
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

liba2 Pozri príspevok
Chlapci, páčite sa mi
.... no Libuška, že sú úžasní....
0 0
d3 !Ur3 d3 !Ur3

d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

Laciqua nechaj tak,určite máš pravdu, navyše ja nie som právnik /ale nechcem sa chváliť/.

M I E R
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

ja už som pre istotu ticho
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Ja by som sa chcela spýtať nasledovné:

Nová s.r.o. vznikla v októbri 2007. Konateľka mi priniesla dva listy, jeden je z REGISTRA OBCHODU SR v.o.s. a druhý z REGISTRA OBCHODNÝCH SPOLOČNOSTÍ SR (firma INFODAT). V oboch listoch ponúkajú zápis tejto s.r.o.-čky do spomenutých registrov za príslušný poplatok, ku ktorému je priložená zloženka.

Nakoľko som sa s tým ešte nestretla, myslím si, že je na rozhodnutí s.r.o.-čky, či chce byť zapísaná v uvedených registroch a uhradiť príslušné poplatky. Alebo je to nejaká nová povinnosť?

Ďakujem za vaše názory.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Vianocka Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať nasledovné:

Nová s.r.o. vznikla v októbri 2007. Konateľka mi priniesla dva listy, jeden je z REGISTRA OBCHODU SR v.o.s. a druhý z REGISTRA OBCHODNÝCH SPOLOČNOSTÍ SR (firma INFODAT). V oboch listoch ponúkajú zápis tejto s.r.o.-čky do spomenutých registrov za príslušný poplatok, ku ktorému je priložená zloženka.

Nakoľko som sa s tým ešte nestretla, myslím si, že je na rozhodnutí s.r.o.-čky, či chce byť zapísaná v uvedených registroch a uhradiť príslušné poplatky. Alebo je to nejaká nová povinnosť?

Ďakujem za vaše názory.
Nie je to povinnosť, firma je už zapísaná v oficiálnych registroch. Mne doniesol konateľ spoločnosti, ktorú sme zakladali pred mesiacom 3 takéto ponuky a bol úplne zhrozený, že popri oficiálnych poplatkoch za zápis do OR, overovanie listín a podpisov má ešte platiť ďalšie peniaze.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Vianocka Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať nasledovné:

Nová s.r.o. vznikla v októbri 2007. Konateľka mi priniesla dva listy, jeden je z REGISTRA OBCHODU SR v.o.s. a druhý z REGISTRA OBCHODNÝCH SPOLOČNOSTÍ SR (firma INFODAT). V oboch listoch ponúkajú zápis tejto s.r.o.-čky do spomenutých registrov za príslušný poplatok, ku ktorému je priložená zloženka.

Nakoľko som sa s tým ešte nestretla, myslím si, že je na rozhodnutí s.r.o.-čky, či chce byť zapísaná v uvedených registroch a uhradiť príslušné poplatky. Alebo je to nejaká nová povinnosť?

Ďakujem za vaše názory.
nie je to povinne, je to komercna aktivita spolocnosti ponukajucich taketo registre...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Vianocka Pozri príspevok
...
jeden je z REGISTRA OBCHODU SR v.o.s. a druhý z REGISTRA OBCHODNÝCH SPOLOČNOSTÍ SR (firma INFODAT). V oboch listoch ponúkajú zápis tejto s.r.o.-čky do spomenutých registrov za príslušný poplatok, ku ktorému je priložená zloženka
Pozri si tie firmy na www.orsr.sk. Je to ich spôsob hľadania klientov. Doslova ma obsah tých listov vytočil - nikde ani zmienka, že ponúkajú možnosť prezentovať sa na ich portáli......... bohapusté zneužívanie chabej orientácie podnikateľov v súčasnej legislatíve. Verím že ich dosť nachytali tak, že zaplatili v domnienke že MUSIA... na môj vkus je to príliš zavádzajúce... ale verím že im to vynáša......čo už chytrým patrí svet...
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Ajuška Pozri príspevok
Pozri si tie firmy na www.orsr.sk. Je to ich spôsob hľadania klientov. Doslova ma obsah tých listov vytočil - nikde ani zmienka, že ponúkajú možnosť prezentovať sa na ich portáli......... bohapusté zneužívanie chabej orientácie podnikateľov v súčasnej legislatíve. Verím že ich dosť nachytali tak, že zaplatili v domnienke že MUSIA... na môj vkus je to príliš zavádzajúce... ale verím že im to vynáša......čo už chytrým patrí svet...
Áno, presne to som mala na mysli, keď som zadala otázku, len som sa chcela uistiť.
Takže ešte raz vďaka, konateľka bude rada, že ušetrí...
0 0
adamy adamy

adamy je offline (nepripojený) adamy

Dobrý deň, mohol by mi niekto povedať aké prílohy sú treba pre výmaz fyzickej osoby z obchodného registra, nikde to neviem nájsť, viem len, že je treba súhlas správcu dane s výmazom. Ešte niečo? Ďakujem
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

okrem toho asi uz iba navrh. nepamatam si to presne (uz som to robil u jedneho cecha), ale nic sa nemoze stat, lebo kolok sa neplati za vymaz, takze aj ked odmietnu vymazat, doplnite potrebne doklady.
0 0
matus177 matus177

matus177 je offline (nepripojený) matus177

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť:
1.) aké prílohy sú potrebné pre zmenu zápisu obch.mena, sídla a aké pre zmenu predmetu podnikania (nové ohlasovacie živnosti) ? Sme s.r.o. s jediným spoločníkom, takže 2x rozhodnutie spoločníka o zmenách, potom 1x úplné znenie zakl. listiny (overené?). To by malo stačiť v prípade zmeny OM a sídla ? A v prípade neskoršej zmeny predmetu podnikania to isté + živnostenské listy alebo treba ešte niečo prikladať ?
2. Na aké inštitúcie treba ohlásiť zmeny ? Viem o správcovi dane, zdrav. poisťovni, živnost. úrade, banke. Ešte je potrebné niekam inam oznamovať ?
Vďaka za prípadnú pomoc
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dobrý den, prosím poradíte mi?
SRO s jedným spoločníkom neurobila ešte "Rozhodnutie jediného spoločníka" o rozdelení HV za rok 2006 /strata/. Ked to urobíme teraz je potrebné podpis na rozhodnutí overiť? Viem že to mali urobiť do 30.6. a osvedčenie podpisu by ich "usvedčilo" A potom následne posielam do registra /viem že oneskorene/
1x súvahu
1 x výkaz ZaS
1 x poznámky? V akej forme?
Dakujem
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

certik Pozri príspevok
Dobrý den, prosím poradíte mi?
SRO s jedným spoločníkom neurobila ešte "Rozhodnutie jediného spoločníka" o rozdelení HV za rok 2006 /strata/. Ked to urobíme teraz je potrebné podpis na rozhodnutí overiť? Viem že to mali urobiť do 30.6. a osvedčenie podpisu by ich "usvedčilo" A potom následne posielam do registra /viem že oneskorene/
1x súvahu
1 x výkaz ZaS
1 x poznámky? V akej forme?
Dakujem

poradí niekto???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať