Zavrieť

Porady

obchodný register

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť aké prílohy sú potrebné,pri zmene sídla spoločnosti,v návrhu zápise zmien do OR? s tym,ze firma sa nachádza v prenajatých priestoroch..je treba aj úplne znenie spoločenskej zmluvy? a súhlas so zriadením sídla musí byť notársky overený alebo stači kópia..aj v ostatných prípadoch, ktoré materiály musia byť originál alebo kópie?ďakujem za pomoc.jana
Usporiadat
Valinka7758 Valinka7758

Valinka7758 je offline (nepripojený) Valinka7758

samost.učtovnička
dakujem
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Dobrý deň,

prosím o info. Na stole mám návrh na zápis zmeny v OR ( trvalé bydlisko konateľa a sídlo spoločnosti), okrem tohoto tlačiva priložím
zápisnicu z valného zhromaždenia 2x, (stačí podpis konateľa?)
čestné vyhlásenie navrhovateľa - konateľa o jeho trvalom bydlisku 2x,
list vlastníctva 2x (stačí kópia z internetu?)
nájomnú zmluvu 2x ( síldlo spoločnosti bude v mieste trvalého bydliska konateľa, podpisuje ju sám so sebou?)
úplné znenie spoločenskej zmluvy, podpísané konateľom ( nemusia byť podpisy spoločníkov?)2x
pričom vždy jedna z listín ide na obchodný register a druhá do zbierky listín
Priznám sa, mám zmätok v tom, ktoré dokumenty treba overovať a ktoré nie ( názory sa rozlišujú v témach)
Ďakujem pekne vopred za pomoc, prácu bez porady si už neviem predstaviť....
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

AIMA Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím o info. Na stole mám návrh na zápis zmeny v OR ( trvalé bydlisko konateľa a sídlo spoločnosti), okrem tohoto tlačiva priložím
zápisnicu z valného zhromaždenia 2x, (stačí podpis konateľa?)pdopsujú spoločníci prítomní na VZ
čestné vyhlásenie navrhovateľa - konateľa o jeho trvalom bydlisku 2x,
list vlastníctva 2x (stačí kópia z internetu?)mám za to že je potrebný LV z katastra
nájomnú zmluvu 2x ( síldlo spoločnosti bude v mieste trvalého bydliska konateľa, podpisuje ju sám so sebou?)áno
úplné znenie spoločenskej zmluvy, podpísané konateľom ( nemusia byť podpisy spoločníkov?)2xstačí podpis konateľa
pričom vždy jedna z listín ide na obchodný register a druhá do zbierky listín
Priznám sa, mám zmätok v tom, ktoré dokumenty treba overovať a ktoré nie ( názory sa rozlišujú v témach)napíšte čo potrebujete
Ďakujem pekne vopred za pomoc, prácu bez porady si už neviem predstaviť....

odpovede v texte
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

kori Pozri príspevok
odpovede v texte
Ďakujem pekne za bleskovú odpoveď, ešte prosím info, ktoré z dokumentov
zápis z val. zhromaždenia
spoločenská zmluva
nájomná zmluva
overujem?

Pekne ďakujem
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

AIMA Pozri príspevok
Ďakujem pekne za bleskovú odpoveď, ešte prosím info, ktoré z dokumentov
zápis z val. zhromaždenia
spoločenská zmluva
nájomná zmluva
overujem?

Pekne ďakujem
Kedze tie dokumenty podavas 2x, tak kopie overujes. Ale ja len doplnim predchadzajuci prispevok: zapisnicu z VZ podpisuju predseda VZ a zapisovatel...ostatne pritomne osoby len dobrovolne. A LV staci napr. v BA len kopia z kataster portalu, netreba original
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

mi_ke Pozri príspevok
Kedze tie dokumenty podavas 2x, tak kopie overujes. Ale ja len doplnim predchadzajuci prispevok: zapisnicu z VZ podpisuju predseda VZ a zapisovatel...ostatne pritomne osoby len dobrovolne. A LV staci napr. v BA len kopia z kataster portalu, netreba original

nesúhlasím. overujú sa len tie listiny ktoré je potrebné overiť. nájomná zmluva a zápisnica z VZ ani úplné znenie spoločenskej zmluvy to nie sú. áno máte pravdu na niektorých obch.registroch im stačí aj LV z katasterportálu ale na niektorých nie.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

kori Pozri príspevok
nesúhlasím. overujú sa len tie listiny ktoré je potrebné overiť. nájomná zmluva a zápisnica z VZ ani úplné znenie spoločenskej zmluvy to nie sú. áno máte pravdu na niektorých obch.registroch im stačí aj LV z katasterportálu ale na niektorých nie.
Ok, suhlasim s uplnym znenim SZ, to staci len v jednom vyhotoveni, ciastocne suhlasim s preukazovanim sidla...tam zakon opomenul tuto povinnost ukladat listinu v zbierke listin, takze by malo stacit len jedno vyhotovenie, no to neodporucam, lebo sudy si to zvykli vyzadovat 2x a vobec nesuhlasim s rozhodnutim VZ, ktore urcite treba poslat 2x! Ono, hoci niektore veci uz zabudam, kedze vsetko posielam elektronicky...cosi si vsak este pamatam
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

mi_ke Pozri príspevok
Kedze tie dokumenty podavas 2x, tak kopie overujes. Ale ja len doplnim predchadzajuci prispevok: zapisnicu z VZ podpisuju predseda VZ a zapisovatel...ostatne pritomne osoby len dobrovolne. A LV staci napr. v BA len kopia z kataster portalu, netreba original
...musím dať ako prílohu prezenčnú listinu k Zápisnici z VZ?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
AIMA Pozri príspevok
...musím dať ako prílohu prezenčnú listinu k Zápisnici z VZ?
nie
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

AIMA Pozri príspevok
...musím dať ako prílohu prezenčnú listinu k Zápisnici z VZ?
nemusíte.stačí zápisnica s uvedením prítomných členov
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

kori Pozri príspevok
nemusíte.stačí zápisnica s uvedením prítomných členov

...chvalabohu, ďakujem pekne, ste zlatí...
0 0
misokara misokara

misokara je offline (nepripojený) misokara

uz par rokov je zle zapisany udaj o rodnom cisle(jasna chyba v pisani) v spolocenskej zmluve. ako navrhnut opravu tejto chyby? je nutne cestne vyhlasenie konatela(jeho sa tento udaj tyka) alebo nejaky iny podklad pre tuto opravu? nie je mi aj jasne ako to zapisat do formulara c8 ,, navrh na zapis zmeny s.r.o.,, ... vdaka
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

misokara Pozri príspevok
uz par rokov je zle zapisany udaj o rodnom cisle(jasna chyba v pisani) v spolocenskej zmluve. ako navrhnut opravu tejto chyby? je nutne cestne vyhlasenie konatela(jeho sa tento udaj tyka) alebo nejaky iny podklad pre tuto opravu? nie je mi aj jasne ako to zapisat do formulara c8 ,, navrh na zapis zmeny s.r.o.,, ... vdaka

závisí od toho kto urobil chybu. či obchodný register alebo spoločnosť na pôvodnom návrhu.
ak spoločnosť v pôvodnej zmluve, je nutné prijať dodatok schválený VZ kde v rozhodnutťí VZ sa uvedie zdôvodnenie.
v tlačive návrh na zmenu sa vyplnia údaje v časti spoločník (ktorého sa to týka) vyplnia sa všetky údaje do koloniek "zápis" a "výmaz" kde do kolonky zápis sa v r.č. uvedie správna hodnota. môj názor je že táto zmena podlieha správnemu poplatku
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

suhlasim s kori len s pripomienkou, ze dodatok k SZ podpisuju vsetci spolocnici a neschvaluje VZ. Kedze chyba bola urobena v SZ, inak to nepode...
0 0
misokara misokara

misokara je offline (nepripojený) misokara

kori vdaka a ked spoločnost tvoria len 2 spolocnici ktori su zaroven konatelmi nestaci len schvalenie VZ?
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

misokara Pozri príspevok
kori vdaka a ked spoločnost tvoria len 2 spolocnici ktori su zaroven konatelmi nestaci len schvalenie VZ?

podla mna nie, je to zmena spolocenskej zmluvy. cize je potrebne prijat jej dodatok
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Pri zakladaní SRO je lepšie dať viac predmetov podnikania, alebo len základné a potom rozširovať? Koľko stojí zapis do OR pri rozšírení živnosti?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Podľa môjho názoru je lepšie hneď pri založení spoločnosti dať viacero predmetov podnikania. Neskôr pri rozširovaní ide o zmeny, ktoré sú spoplatnené.

Prikladám:
http://www.porada.sk/924560-post2.html
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
kori Pozri príspevok
závisí od toho kto urobil chybu. či obchodný register alebo spoločnosť na pôvodnom návrhu.
ak spoločnosť v pôvodnej zmluve, je nutné prijať dodatok schválený VZ kde v rozhodnutťí VZ sa uvedie zdôvodnenie.
v tlačive návrh na zmenu sa vyplnia údaje v časti spoločník (ktorého sa to týka) vyplnia sa všetky údaje do koloniek "zápis" a "výmaz" kde do kolonky zápis sa v r.č. uvedie správna hodnota. môj názor je že táto zmena podlieha správnemu poplatku
Nesúhlasím, vidím, že tlačivo nemáš "prelúskané". pri spoločníkoch sa r.č. neuvádzajú a nie je potrebné aby boli uvedenmé v SZ.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

zalobaba Pozri príspevok
Nesúhlasím, vidím, že tlačivo nemáš "prelúskané". pri spoločníkoch sa r.č. neuvádzajú a nie je potrebné aby boli uvedenmé v SZ.
Mas pravdu, aj ked do SZ je predsa len usus rodne cisla davat....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať