Zavrieť

Porady

obchodný register

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť aké prílohy sú potrebné,pri zmene sídla spoločnosti,v návrhu zápise zmien do OR? s tym,ze firma sa nachádza v prenajatých priestoroch..je treba aj úplne znenie spoločenskej zmluvy? a súhlas so zriadením sídla musí byť notársky overený alebo stači kópia..aj v ostatných prípadoch, ktoré materiály musia byť originál alebo kópie?ďakujem za pomoc.jana
Usporiadat
misokara misokara

misokara je offline (nepripojený) misokara

trosku banalna otazka ale predsa sa pytam ... menim predmet cinnosti (kopec vymaz a jednu zivnost zapisujem) ... prikladam 2xdodatok k spol zmluve (overujem) 2xuplne znenie(vraj staci jedno ale pre istotu dvoje davam -neoverujem) a 2x zivn list(overujem), na zivn urade mi povedali ze aj oznamenie o ukonceni podnikania ohlas zivnosti (ohladom toho vymazu) .. tiez dam 2x bez overenia... co myslite staci to? vdaka
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

misokara Pozri príspevok
trosku banalna otazka ale predsa sa pytam ... menim predmet cinnosti (kopec vymaz a jednu zivnost zapisujem) ... prikladam 2xdodatok k spol zmluve (overujem) 2xuplne znenie(vraj staci jedno ale pre istotu dvoje davam -neoverujem) a 2x zivn list(overujem), na zivn urade mi povedali ze aj oznamenie o ukonceni podnikania ohlas zivnosti (ohladom toho vymazu) .. tiez dam 2x bez overenia... co myslite staci to? vdaka
staci
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

tuta Pozri príspevok
Podľa môjho názoru je lepšie hneď pri založení spoločnosti dať viacero predmetov podnikania. Neskôr pri rozširovaní ide o zmeny, ktoré sú spoplatnené.

Prikladám:
http://www.porada.sk/924560-post2.html
No keď ja neviem ktorý z nich je s r.o.
0 0
hronka hronka

hronka je offline (nepripojený) hronka

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať, či je potrebné nahlásiť zmenu trvalého bydliska jedného zo spoločníkov s.r.o. na OR. Ak áno, do koľkých dní od zmeny a akou formou?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
hronka Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať, či je potrebné nahlásiť zmenu trvalého bydliska jedného zo spoločníkov s.r.o. na OR. Ak áno, do koľkých dní od zmeny a akou formou?
Ďakujem
Cez P/8 a urobiť Vyhlásenie, je to spoplatnená zmena - klasicky papierovo 66.-, kompletné elektronické podanie 33.- Eur na súdnom poplatku + doložiť úplné znenie SZ.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
misokara Pozri príspevok
trosku banalna otazka ale predsa sa pytam ... menim predmet cinnosti (kopec vymaz a jednu zivnost zapisujem) ... prikladam 2xdodatok k spol zmluve (overujem) 2xuplne znenie(vraj staci jedno ale pre istotu dvoje davam -neoverujem) a 2x zivn list(overujem), na zivn urade mi povedali ze aj oznamenie o ukonceni podnikania ohlas zivnosti (ohladom toho vymazu) .. tiez dam 2x bez overenia... co myslite staci to? vdaka
Žiadny dodatok. Zápisnica z VZ 2x, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ostatné máš dobre, úplné znenie 2x
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Economic Pozri príspevok
Žiadny dodatok. Zápisnica z VZ 2x, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ostatné máš dobre, úplné znenie 2x
naco 2 krat uplne znenie sz?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
riccado Pozri príspevok
naco 2 krat uplne znenie sz?
Že by 1x do Zbierky listín ?????
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Economic Pozri príspevok
Že by 1x do Zbierky listín ?????
zeby obchodny register uplne znenie sz nepotreboval a ukladala sa len do zbierky listin?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

a som velmi zvedavy, ako vykladas § 9 ods. 4 zakona 530/2003 Z.z. v z. n. p.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Prosím vás, nájde sa niekto ochotný, kto mi poradí ? Robím viacero zmien v dvojosobovej sro :
1. prepočet ZI na euro (nespravili vlani)
2. zmena priezviska spoločníka, konateľa (vydala sa)
3. zmena trvalého bydliska oboch spoločníkov
4. rozšírenie predmetu činnosti o dve činnosti

Mám živnostenské listy, spravenú zápisnicu z VZ, kde sú premietnuté zmeny, rozhodnutie spoločníkov o schválení týchto zmien, upravené znenie spoločenskej zmluvy, nový podpisový vzor konateľa, čestné vyhlásenie o trvalom pobyte oboch spoločníkov, návrh na zápis zmien na OR.
Potrebovala by som vedieť, či je to všetko, čo sa na obchodný register posiela, ktoré tlačivá musia byť overené a v koľkých vyhotoveniach sa zasielajú. A kolky v akej výške je potrebné zaplatiť?
Ďakujem za odpovede, pa
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Mas to vsetko, snad by som este doplnil cestne vyhlasenie o zmene priezviska...Inak neoverujes okrem formulara nic, vsetky listiny dva krat. Poplatok 66 €.
0 0
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

prosím Vás neviete ako ma vyzerat ziadost o súhlas vlastníka nehn. so zápisom nehnut.ako sídla do OR.Vlastnikom je bytove druzstvo.Staci ak to napisem tak laicky,alebo treba citovat nejaky zákon?za rychlu odpoved dakujem.
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

Piccotto3 Pozri príspevok
prosím Vás neviete ako ma vyzerat ziadost o súhlas vlastníka nehn. so zápisom nehnut.ako sídla do OR.Vlastnikom je bytove druzstvo.Staci ak to napisem tak laicky,alebo treba citovat nejaky zákon?za rychlu odpoved dakujem.

VLASTNíK






...........
..........
................




V Bratislave, .......................


Vec:
Udelenie súhlasu s umiestnením sídla spoločnosti ................ v zmysle § 2 ods. 3 z. č. 19/2007 Z.z.



vlastník-bytové družstvo....


ako vlastník nehnuteľnosti (bytu) nachádzajúcej sa v ............., popisné číslo: ............, zapísanej v evidencii nehnuteľností Správy katastra pre mesto ..............., katastrálne územie ............., Výpis z listu vlastníctva č. .........., obytný dom, na parcele č.........., súpisné ..........., byt č..................

týmto udeľuje súhlas so zápisom nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti ............ do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.






.................................................. ..........
vlastník nehnuteľnosti
Naposledy upravil kori : 15.06.10 at 09:15
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Piccotto3 Pozri príspevok
prosím Vás neviete ako ma vyzerat ziadost o súhlas vlastníka nehn. so zápisom nehnut.ako sídla do OR.Vlastnikom je bytove druzstvo.Staci ak to napisem tak laicky,alebo treba citovat nejaky zákon?za rychlu odpoved dakujem.



Skus podľa toho.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kori Pozri príspevok
VLASTNíK






...........
..........
................




V Bratislave, .......................


Vec:
Udelenie súhlasu s umiestnením sídla spoločnosti ................ v zmysle § 2 ods. 3 z. č. 19/2007 Z.z.



vlastník-bytové družstvo....


ako vlastník nehnuteľnosti (bytu) nachádzajúcej sa v ............., popisné číslo: ............, zapísanej v evidencii nehnuteľností Správy katastra pre mesto ..............., katastrálne územie ............., Výpis z listu vlastníctva č. .........., obytný dom, na parcele č.........., súpisné ..........., byt č..................

týmto udeľuje súhlas so zápisom nehnuteľnosti ako sídla spoločnosti ............ do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.






.................................................. ..........
vlastník nehnuteľnosti

Úplne by toto stačilo, no chýba tam uvedená ulica, na ktorej sa nehnuteľnosť nachádza. Z toho súhlasu musí byť úplne jasné a zrejmé práve sídlo spoločnosti, aby to súd neodmietol.
0 0
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

Dakujem mnohokrat!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak by ste potrebovali:

http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...xi_zak_fr0.htm

Vyhláška 25/2004 Z.z., (ktorou sa ustanovujú vzory tlačív na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra a zoznam listín, ktoré je potrebné k návrhu na zápis priložiť - od 1.1.2008

Sú tam Prílohy:

PDF Príloha č. 1 (návrh na zápis podnikate a fyzickej osoby do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 2 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o podnikateľovi fyzickej osobe do obchodného registra)
PDF Príloha č. 3 (návrh na zápis verejnej obchodnej spoločnosti do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 4 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o verejnej obchodnej spoločnosti do obchodného registra)
PDF Príloha č. 5 (návrh na zápis komanditnej spoločnosti do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 6 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o komanditnej spoločnosti do obchodného registra)
PDF Príloha č. 7 (návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra )
PDF
Príloha č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra)
PDF Príloha č. 9 (návrh na zápis akciovej spoločnosti do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 10 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o akciovej spoločnosti do obchodného registra)
PDF Príloha č. 11 (návrh na zápis družstva do obchodného registra)
PDF Príloha č. 12 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o družstve do obchodného registra)
PDF Príloha č. 13 (návrh na zápis štátneho podniku do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 14 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o štátnom podniku do obchodného registra)
PDF

Príloha č. 15 ( návrh na zápis
podniku zahraničnej osoby
organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby do obchodného registra)
PDF

Príloha č. 16 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov
o podniku zahraničnej osoby
o organizačnej zložke podniku zahraničnej osoby do obchodného registra)
PDF Príloha č. 17 (návrh na zápis inej právnickej osoby do obchodného registra)
PDF Príloha č. 18 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o inej právnickej osobe do obchodného registra)
PDF Príloha č. 19 (návrh na výmaz zapísanej osoby z obchodného registra)
PDF
Príloha č. 20 (návrh na zápis európskeho zoskupenia hospodárskych záujmov do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 21 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o európskom zoskupení hospodárskych záujmov do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 22 (návrh na výmaz európskeho zoskupenia hospodárskych záujmov z obchodného registra po prenesení jeho sídla do iného členského štátu)
PDF Príloha č. 23 (návrh na zápis európskej spoločnosti do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 24 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o európskej spoločnosti do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 25 (návrh na výmaz európskej spoločnosti po premiestnení jej sídla do iného členského štátu)
PDF Príloha č. 26 (návrh na zápis európskeho družstva do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 27 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o európskom družstve do obchodného registra)
PDF
Príloha č. 28 (návrh na výmaz európskeho družstva po premiestnení jeho sídla do iného členského štátu )
4 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, na živnostenskom úrade sme dopĺňali niektoré živnosti je potrebné to doplniť aj na obchodnom registri? Na základe čoho sa má fakturovať ŽL alebo OR? Vďaka.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Nikto nevie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať