Zavrieť

Porady

Nove tlacivo DPH

Dobry den,
chcel by som sa opytat, ze ci je niekde k dispozicii nove tlacivo DPH ale v excelovskej forme. Vsade som zohnal len pdf verziu. Vie mi niekto poradit ?
Dakujem
Usporiadat
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

KvetkaK Pozri príspevok
Ak to tlačivo má všetky náležitosti ako predpísané tlačivo, samozrejme môžeš ho vytlačiť aj zo svojho účtovného programu.
Kvetka dakujem, ano ma vsetko co potrebuje mat.Robim v programe pohoda a uz mam aj zaktualizovane nove tlacivo DPH.Som nevedela tak som doteraz mala kupene tlaciva, len teraz to nove nemam tak preto by mi bolo jednoduchsie vytlacit z programu.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Hm akurat som si tlacivo vytlacila a po vyplneni som si vsimla ze tam mam vsetko vyplnene len mi tam chyba DIC a nazov danoveho uradu, myslite ze to mozem dopisat aj rukou aj ked ostatne je napisane na pc?Totizto neviem kde to mam napisat aby mi to tam vypisovalo automaticky ako ostatne udaje.
Dakujem.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
V akom programe pracuješ? Určite sa nájde niekto, kto ti poradí, aby sa tam vypisovalo aj DIČ a sídlo DU.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Natallka Pozri príspevok
Kvetka dakujem, ano ma vsetko co potrebuje mat.Robim v programe pohoda a uz mam aj zaktualizovane nove tlacivo DPH.Som nevedela tak som doteraz mala kupene tlaciva, len teraz to nove nemam tak preto by mi bolo jednoduchsie vytlacit z programu.
Natallka Pozri príspevok
Hm akurat som si tlacivo vytlacila a po vyplneni som si vsimla ze tam mam vsetko vyplnene len mi tam chyba DIC a nazov danoveho uradu, myslite ze to mozem dopisat aj rukou aj ked ostatne je napisane na pc?Totizto neviem kde to mam napisat aby mi to tam vypisovalo automaticky ako ostatne udaje.
Dakujem.
cloe Pozri príspevok
V akom programe pracuješ? Určite sa nájde niekto, kto ti poradí, aby sa tam vypisovalo aj DIČ a sídlo DU.
ja myslím, že robí v POHODA programe....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Natalka, ja tiež robím v Pohode, tak ti s tým viem poradiť. Ak máš u firmy vypísané všetky údaje, tak sa ti to tam určite ukáže.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Natallka Pozri príspevok
Ahojte chcela by som sa opytat ze ci danove urady beru aj vyplnene tlacivo DPH co si vytlacim z pocitacoveho programu?Ci musi byt oroginal tlacivo a to vyplnene.Dakujem.
Záleží aj od DU, napr. v NZ, v NMnV mi vytlačené zo softu nezoberú, v KN bez problémov.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

cloe Pozri príspevok
Natalka, ja tiež robím v Pohode, tak ti s tým viem poradiť. Ak máš u firmy vypísané všetky údaje, tak sa ti to tam určite ukáže.
Cloe robim v pohode a neviem kde to tam mam vpisat no musim na to kuknut podrobnejsie, podcim by som to tam nasla?
A ak sa mi to nezadari tak myslite ze to tam mozem dopisat rukou?A neviete v BA na dan. urade IV beru take tlaciva vytlacene z uctovneho programu?
Dik este raz.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nerobím síce v pohode, ale niekde kde zadávaš údaje o firme by to malo byť.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Hura tak som si to nasla, mam tam vsetky udaje okrem adresy DU a som si to tam dopisala tak sa mi to zobrazuje aj na tlacive.
Len nechapem ze ked mam vypisane v udajoch v programe aj ICO aj IC DPH tak preco mi na tlacive DPH vypisuje len to IC DPH a nie aj ICO?
Myslite ze to tam nemusi byt na tlacive DPH?Ale kolonka tam je.Preco mi to teda program do tlaciva DPH nedava?
Cloe tebe to tam program pise?
A neviete teda ci v BA DU IV berie take tlaciva?
Dakujem este raz.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

ICO??..Ved to predsa nejde na tlačivo DPH. Iba IČ DPH a DIČ.
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

No som to tam zle asi napisala vypisuje mi to na tlacivo DPH iba Identifikacne cislo pre dan z pridanej hodnoty co zacina ako SK............
A pod tym by malo byt danove identifikacne cislo/rodne cislo a tam mi program nic nevypisuje,to mam chapat akoze to je vlastne to iste nie?Tak preto mi tam program nic nedava.Myslim si to spravne?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ale to by Ti tam mal program písať. Máš DIČ vypísané vo firemných iniciáloch?
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Vo firemnych inicialoch sa ma program pohoda pyta len na IC DPH a ICO nic viac ved to DIC je to iste ako IC DPH len bez SK nie?A to sa ma program nepyta.
CLOE a ty vies dat do toho programu aj DIC?A zobrazuje sa ti to na vykaze o DPH?A este jedna otazocka ked tam chcem dat telefon tak mi to tam nejde dat tak ako to ma byt do toho tlaciva, v programe ho mam normalne napisane a v tlacive nie ako to mam dat do programu nech sa mi to mobilne cislo aj na tlacive DPH zobrazi tak ako ma?
DAKUJEM.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Natallka Pozri príspevok
No som to tam zle asi napisala vypisuje mi to na tlacivo DPH iba Identifikacne cislo pre dan z pridanej hodnoty co zacina ako SK............
A pod tym by malo byt danove identifikacne cislo/rodne cislo a tam mi program nic nevypisuje,to mam chapat akoze to je vlastne to iste nie?Tak preto mi tam program nic nedava.Myslim si to spravne?
Natallka, neboj sa, máš to dobre,
v poučení pre vyplnenie Priznania k dani z pridanej hodnoty sa píše:


K prvej strane tlačiva
9. V kolónke „Identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty“ s prefixom SK vypĺňa osoba registrovaná pre daň podľa § 4 až 7 zákona identifikačné číslo pre daň pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii. Platiteľ dane, ktorý je daňovým zástupcom pri dovoze tovaru podľa § 69a zákona, vypĺňa osobitné identifikačné číslo pre daň pridelené Daňovým úradom Bratislava I.

V kolónke „Daňové identifikačné číslo/Rodné číslo“ vypĺňa osoba, ktorá je registrovaná podľa zákona SNR č. 511/92 Zb. v znení neskorších predpisov a nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7 zákona, daňové identifikačné číslo pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii a pridelení DIČ. Občan vypĺňa rodné číslo, ak podáva daňové priznanie podľa bodu 5 (= o nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iČŠ)
alebo 6 poučenia (= príležitostný predaj nového dopravného prostriedku do iČŠ)
0 0
Natallka Natallka

Natallka je offline (nepripojený) Natallka

Rozalka dakujem.A este jedna vec aby som to mohla vytlacit to t.c mi tam nejde tak ako ma to tam byt jedno cislo mi neberie kedze tam davam mobil a pevnu linku nemam,uz som skusala vselijako to tam dat a nic ak niekto vie ako sa dava v pohode mobilne cislo tak aby mi vyslo do tlaciva DPH tak prosim napiste mi.
Alebo myslite ze t.c. by som tam dat nemusela?Ved ho maju aj inde na mojich predoslych tlacivach atd.....
Dakujem vopred.
0 0