Zavrieť

Porady

Jediný spoločník v s.r.o.

Tak nikto nemate skusenosti s jediným spoločníkom v s.r.o.?
Ako schvalujete učtovnú závierku? Zápisnicou z VZ, alebo nejakým rozhodnutím spoločníka? Kde nájdem niečo o tom? Nema niekto typ?
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ak ti VZ uzná, že všetko OK, tak ako si to mala pred schválením, tak len tam vyplníš to políčko schválené. Ak máš iné hodnoty pred a po schválení, tak jasnačka :-), že opravíš schválené hodnoty a je to.
Pekný deň
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

taky tak som posielala po schvaleni na OR SR aj na danovy urad
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Tiež som sa pýtala na DÚ, povedali mi, že žiadnu inú nepotrebujú, ako tú, ktorú som dávala k daňovému priznaniu. Ja mám zasa dilemu, aký je rozdiel medzi riadnu a zostavenú. Vie mi to niekto vysvetliť.
0 0
filipes filipes

filipes je offline (nepripojený) filipes

toto je prave zasadna nevyhoda s.r.o. s jedinym spolocnikom. Vsetky rozhodnutia valneho zhromazdenia musia mat formu notarskej zapisnice, cim sa to cele dost predrazuje. Aj ked najnovsiou novelou ObchZ to este "vylepsili"
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Pri podani DP a vykazov za rok 2003 som zaskrtla aj zostavena aj schvalena, lebo naozaj schvalena aj bola do 31.3.2004. Ale sme mala s.r.o. tak v tom nevidim problem. V pripade, ze sa poda do 31.3 zostavena a potom ide na schvalovanie a lisi sa, alebo aj nie, mala by sa poslat este raz so zaskrtnutym polickom "schvalena".
Ale zistujem, ze na kazdom DU je to inac, takze pytajte sa, pytajte sa Vasich spravcov, pre istotu, aby ste si nerobili duplicitnu robotu.
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

prosím vás nemá niekto vzor zakladatelskej listiny pri založení jednoosobovej sro(s 1 spoloč.).Ďakujem
0 0
SMartina SMartina

SMartina je offline (nepripojený) SMartina

Ahojte, prešla som celú poradu a chcem si niečo overiť, či som pochopila správne. S.R.O. vznikla v roku 2006, v marci som urobila prvé DP, spoločnosť je v strate a má jediného spoločníka. Takže do 30 dní od schválenia účtovnej uzávierky mám povinnosť odovzdať údaje na Obchodný register na zverejnenie údajov do Zbierky listín. Keďže je jediný spoločník, firma vznikla v roku 2006 a je v strate, tak stačí ak odovzdám DP, súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky, a rozhodnutie jediného spoločníka. Prílohu neviem vložiť, takže skopírujem niečo z porady. . Prosím, ak niekto vie a môže, nech mi to odsúhlasi, zajtra mám posledný deň na to, aby som to urobila. Veľmi pekne vopred ďakujem.

Okresný súd Bratislava I.
obchodný register, Zbierka listín
Záhradnícka 10
811 07 Bratislava

Navrhovateľ:

Obchodné meno :
Sídlo :
v zastúpení :



Vzhľadom na vyššie uvedené, podávam v zmysle § 28b ods. 2 Obchodného zákonníka

Návrh
na uloženie dokumentov do Zbierky listín




Doplnenie dokladov do Zbierky listín:

- Súvaha v plnom rozsahu za rok 200x
- Výkaz ziskov a strát za rok 200X
- Príloha k účtovnej závierke za rok 200x
- Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti








podpis …………………….
meno:
funkcia:

--------------------------------------------------------------------------

Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti ..........., s.r.o.
v zmysle ust. § 132 Obchodného zákonníka


Jediný spoločník: ..............................
r.č. ..........................
trvale bytom SR, ........................................
konateľ spoločnosti


obchodnej spoločnosti .................., s.r.o. so sídlom SR, .................................................. ,
IČO: ................, IČ DPH: SK ...................... vykonávajúc v zmysle ustanovenia § 132 Obchodného zákonníka pôsobnosť valného zhromaždenia spoločnosti ..................., s.r.o. rozhodol



o schválení účtovnej uzávierky za rok 200x spoločnosti ................, s.r.o.




V Bratislave dňa ....................



.........................................
......................, s.r.o.
konateľ ..............................

podpis overiť u notára!

Ďakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Individuálnu účtovnú závierku predkladáš v zmysle §-21 zákona o účtovníctve a §-40 obchodného zák. V tomto znení si oprav sprievodné listy. prílohu k uzávierke definuj ako poznámky.
0 0
SMartina SMartina

SMartina je offline (nepripojený) SMartina

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, viem, že už to tu bolo rozoberané, ale ešte raz by som si chcela overiť, že či vážne je potrebné overiť rozhodnutie jedného spoločníka spoločnosti s.r.o. u notára. Totiž som mierne vyplašená, lebo v minulom roku sme osobne odniesli na súd bez overenia a prevzali to. Ďakujem.
0 0
pešková pešková

pešková je offline (nepripojený) pešková

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, viem, že už to tu bolo rozoberané, ale ešte raz by som si chcela overiť, že či vážne je potrebné overiť rozhodnutie jedného spoločníka spoločnosti s.r.o. u notára. Totiž som mierne vyplašená, lebo v minulom roku sme osobne odniesli na súd bez overenia a prevzali to. Ďakujem.
Aj ja by som bola niekomu vďačná za potvrdenie a ešte šťastnejšia za nepotvrdenie tejto informácie, ku ktorej som sa dostala bohužiaľ až teraz . Nikdy som nedávala overené a schválené účt.závierky na DÚ a súd. Nikto to odo mňa doteraz nepýtal. Ja viem,že neznalosť zákona neospravedlňuje, ale keď to platilo v roku 2003, platí to aj teraz v r.2006 a 2007?
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Eva99 Pozri príspevok
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???
posúvam...
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Eva99 Pozri príspevok
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???
ešte raz skúšam posunúť, či predsa len niekto...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Eva99 Pozri príspevok
Táto téma je už trochu staršia, ale mohli by ste sa prosím vyjadriť, či naozaj treba pri jednoosobovej s.r.o. notársky overiť Rozhodnutie jedniného spoločníka???
... bude treba vždy zvážiť, o čom to rozhodnutie je - v akej veci. Ak schválenie účtovnej závierky, tak netreba overiť podpis.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

liba2 Pozri príspevok
... bude treba vždy zvážiť, o čom to rozhodnutie je - v akej veci. Ak schválenie účtovnej závierky, tak netreba overiť podpis.
Ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

liba2 Pozri príspevok
... bude treba vždy zvážiť, o čom to rozhodnutie je - v akej veci. Ak schválenie účtovnej závierky, tak netreba overiť podpis.
A môžem sa opýtať, pri akých rozhodnutiach musí byť podpis overený notárom? Napr.ak sa spoločník rozhodne vyplatiť podiely na zisku, vtedy treba? Kde by som to našla v zákone?
Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

KvetkaK Pozri príspevok
A môžem sa opýtať, pri akých rozhodnutiach musí byť podpis overený notárom? Napr.ak sa spoločník rozhodne vyplatiť podiely na zisku, vtedy treba? Kde by som to našla v zákone?
Ďakujem.
Netreba. Rozhodnutie o vyplatení podielu na zisku predsa naväzuje na schválenie účtovnej závierky. V prípade dosiahnutia zisku, treba rozhodnúť o jeho rozdelení. Vychádza sa pri tom zo zakladateľskej listiny (tvorba rezervného fondu) a v ostatných prípadoch z Obchodného zákonníka, ktorý presne určuje v akom poradí sa môže zisk rozdeliť; čo zostane je podiel spoločníka.
Ak si konateľ, tak určite si naštuduj príslušné §§ tohto zákona vzťahujúce sa na obchodné spoločnosti. Ak si účtovník, tak ti nezaškodí si to aspoň raz prečítať, ale niektoré §§ potrebuješ k svojej práci ovládať presnejšie.

http://www.porada.sk/t16766-obchodny...-1-2008-a.html

Ktoré rozhodnutie by malo mať overený podpis spoločníka, to nie je nikde vymenované. Určite pôjde o závažné rozhodnutia týkajúce sa existencie s.r.o., obchodného podielu, počtu spoločníkov, konateľov a pod.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

liba2 Pozri príspevok
Netreba. Rozhodnutie o vyplatení podielu na zisku predsa naväzuje na schválenie účtovnej závierky. V prípade dosiahnutia zisku, treba rozhodnúť o jeho rozdelení. Vychádza sa pri tom zo zakladateľskej listiny (tvorba rezervného fondu) a v ostatných prípadoch z Obchodného zákonníka, ktorý presne určuje v akom poradí sa môže zisk rozdeliť; čo zostane je podiel spoločníka.
Ak si konateľ, tak určite si naštuduj príslušné §§ tohto zákona vzťahujúce sa na obchodné spoločnosti. Ak si účtovník, tak ti nezaškodí si to aspoň raz prečítať, ale niektoré §§ potrebuješ k svojej práci ovládať presnejšie.

http://www.porada.sk/t16766-obchodny...-1-2008-a.html

Ktoré rozhodnutie by malo mať overený podpis spoločníka, to nie je nikde vymenované. Určite pôjde o závažné rozhodnutia týkajúce sa existencie s.r.o., obchodného podielu, počtu spoločníkov, konateľov a pod.
Ďakujem Ti veľmi pekne za vysvetlenie. Ja som tiež o tom presvedčená, že rozhodnutie o rozdelení zisku nemusí byť overené ale jeden účtovník má stále presviedča o opaku, tak som si to chcela potvrdiť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Veď ani podpisy na zápisnici z valného zhromaždenia pri viacosobovej sro sa neoverujú .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať