Zavrieť

Porady

DAŇOVA KONTROLA!!!

Prave mi volali z danoveho uradu, ze mi buduci tyzden pridu na kontrolu. Budu kontrolovat rok 2003. Uz teraz mam soky!!!Poradte na co si mam hlavne dat pozor, co hlavne pozeraju, proste vsetko o danovej kontrole. Uctujem v jednoduchom uctovnictve a v roku 2003 sme boli stratovi. bojim, bojim
Usporiadat
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Neviem o čom píše majag, ale posúvam svoju otázku.

Poprosím o pomoc.
Na základe vykonanej daňovej kontroly nám prišiel dodatočný platobný výmer na rozdiel dane z príjmu, z dôvodu neuznania výdavkov. Chcem sa spýtať či stačí uhradiť platobný výmer a hotovo, alebo si musíme sami vyrátať penále za oneskorenú platbu, ak áno ako?
Ďakujem
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Určite nemusíte sami nič vypočítať, ak by ste mali platiť nejaký sankčný úrok, tak ho vyrubí daňový úrad. Stačí uhradiť platobný výmer.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Ďakujem pekne.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
majag
Neviem asi ked som cítala tento príspevok cítila som sa ako z MARSU

OPERACIA DOPADLA DOBRE PACIENT ZOMREL

Danova kontrola bez pokuty OK superlatívy .....

A verdikt: DODANILI nás o 20 000,00 SK to je čo ???

ved to nie je pokuta ??? iba dodanenie dodanenie to je nič???

a na to doučtovanie DPH tak asi 50 000,00 a penále od roku 2004

a bez pokuty.... a kedy je pokuta ???? čo si ?? strojár aj ten to vie lepšie

Tebe zasa doporučujem prečítať si etiketu Porady.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

majag
Neviem asi ked som cítala tento príspevok cítila som sa ako z MARSU
OPERACIA DOPADLA DOBRE PACIENT ZOMREL
Danova kontrola bez pokuty OK superlatívy .....
A verdikt: DODANILI nás o 20 000,00 SK to je čo ???
ved to nie je pokuta ??? iba dodanenie dodanenie to je nič???
a na to doučtovanie DPH tak asi 50 000,00 a penále od roku 2004
a bez pokuty.... a kedy je pokuta ???? čo si ?? strojár aj ten to vie lepšie
zjavne tomu nerozumies ... hmm... dodanienie znamena, ze z nejakeho dovodu bola zaplatena nizsia dan, ako mala byt... to je teda dodatocne splnenie si povinnosti (neschvalena pozicka z danoveho uradu) ... a pokuta je nieco navyse. Podla mna treba tieto dve veci velmi rozlisovat. Keby ti niekto robil uctovnictvo a po kontrole by si musela zaplatit dodatocne vyrubenu dan + platila by si pokutu .... tak pokutu si mozes ziadat od toho cloveka, co ti robil ucto - ale dan nie - to bola tvoja povinnost zaplatit dan, takze to sa narokovat, ako skoda neda...a ani niet preco...
ok?
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

U mna striehli a hlavne kontrolovali skladove zasoby ak mas tovar vedenie skladoveho hospodarstva, hlavne kontrolovali pri poskytovani sluzieb zmluvy s odberat. a s dodavatelmi, ale neprajem to nikomu mala som tazku kontrolu.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

U mňa ešte striehnu. Oznámenie bolo na kontrolu DPH 2003, ale presňugali všetko. dokonca chceli skladové karty obchodného tovaru
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Ešte sa pridám ja, nám tiež ohlásili daňovú kontrolu za r. 2002 - všetko. A to nám ešte stále neskončili daňovú kontrolu r. 2001, ktorá trvá už od roku 2003. Som z toho zúfalá. Chceli nám napariť celkom slušnú pokutu asi 800 tis., ale obrátili sme sa na právničku, tá to dala do poriadku a z pokuty je veľká nula. No čo, niekomu ležíme na daňovom úrade v žalúdku.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Pri kontrole som pracovníčkam DÚ odporučila PORADU nech si omrknú reakcie ľudí. Boli prekvapené odkiaľ vieme čo sa kde kontroluje. Tak že sme pod drobnohľadom DÚ.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

V tejto porade som písala aj ja o daňovej kontrole, tento týždeň som sa dozvedela nejaké skutočnosti, ktoré vás možno budú zaujímať.
Dovážali sme tovar z EU (Rakúsko) a pri kontrole si prefotili príjmové doklady z rakúskej strany za tovar, rovnako aj faktúry od dopravcu. V prvom prípade podali medzinárodné dožiadanie k miestne príslušnému DU v Rakúsku, v druhom zase robili kontrolu u dopravcu, či eviduje príslušné faktúry. Priznám sa, tých rakúšanov som nechápala, čo to má s DPH spoločné.
Teraz som sa dozvedela, že kontrolujú, či daný tovar skutočne opustil Rakúsko, či nejde náhodou o prelievanie financií v rámci EU a pranie špinavých peňazí...
Čoho sa človek nedočká!
Ale aspoň vieme, že orgány nespia a hľadajú organizovanú trestnú činnosť.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
KON-EKON
Mala som viac daňových kontrol,na výdavkový doklad som si urobila pomôcku a dávam tam pečiatku - príloha,napíšem koľko príloh je v tomto výdavkovom doklade a robím vyúčtovanie nákupu k nejakému dátumu. Na začiatku roka dám podnikateľovi stálu zálohu na nákup a on mi vyúčtúva nákupy.Napíšem počet príloh vyčíslim delenie na papieri, na ktorý doklady prípínam,nikdy nelepím a rozkontujem v denníku.Daňový úrad absolútne nemal výhrady.Jediné čo ich zaujímalo, bol stav skladu,alebo spotreby, ako zosekať náklady,rep.ako neuznať nejaký výdavok.Tento spôsob používam už pár rokov,daňové kontroly nenamietali.
Skôr by som rada vedieť aké máte skúsenosti s príjmovými dokladmi na denné uzávierky,teda denný príjem.Ja som prácne vypisovala každý deň príjem,účtovala ako nedaňový a na konci mesiaca som urobila nepeňažný daňový z mesačnej uzávierky,aby mi sedela dph.Potom mi niektoré účtovníčky povedali,že účtujú len mesačné uzávierky.
Na to som daňovú kontrolu už potom nemala.
Ja konkrétne neúčtujem denné uzávierky, ale mesačnú, a v rámci ročnej daňovej kontroly /JÚ/ mi nič nevytkli. Ale je to vec pohľadu toho ktorého daňového kontrolóra.:-)
0 0
Januška Januška

Januška je offline (nepripojený) Januška

Neboj sa kontroly, sú to tiež len ľudia a vystupuj isto, nadaj sa strémovať, aby videli, že aj ty poznáš zákony a problematiku.
Treba nachystať účtovníctvo tak, aby sa im dalo pekne kontrolovať, aby sa v tom nemuseli prehrabávať zľava doprava.
Hlavne vytlač denník, knihy záväzkov a pohľadávok, inventúry, majetok- karty. Ja vždy povytláčam všetky možné aj nemožné zostavy, aby to všetko bolo čitateľné.A nezabudni si nastaviť dátum na zostavy, ak to budeš robiť dodatočne.
Ak ti bude niečo chýbať, tak povedz, že si to zabudla v kanelárii a dodatočne to donesieš.
Ja som mala kontroly a s daniarmi ( z Bratislavy) mám len dobré skúsenosti .
0 0
anu anu

anu je offline (nepripojený) anu

Ja to mám už zasebou. Daňovú kontrolu som mala pred týždňom, boli traja a strávili u mňa tri dni. Nachystala som im všetky pokladničné doklady, ktoré boli riadne vyplnené podpísané a očíslované. Výpisy z banky, faktúry atď. Ale hlavne som si zavolala na daňový úrad a poradila som sa s nimi čo im mám pripraviť. Neboj sa veď ak si bola v strate a niečo nájdu, čo bude zle zaúčtované tak do výšky straty to je v pohode. Dobre sa mi radí keď už mám potom. Aj ja som mala týždeň žalúdok ako na vode. Držím palce
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať