Zavrieť

Porady

DAŇOVA KONTROLA!!!

Prave mi volali z danoveho uradu, ze mi buduci tyzden pridu na kontrolu. Budu kontrolovat rok 2003. Uz teraz mam soky!!!Poradte na co si mam hlavne dat pozor, co hlavne pozeraju, proste vsetko o danovej kontrole. Uctujem v jednoduchom uctovnictve a v roku 2003 sme boli stratovi. bojim, bojim
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ivet.b
Ludkovia mili, tak aj na mna uz prisla rada. Prave mi volali z DU- kontrola na dan z prijmu za rok 2004.
Pani chcela vediet, ci mame nejake priestory alebo doklady zanesiem k nim na danovy urad. Povedala som, ze im ich radsej zanesiem, nech sa v nich hrabu kolko chcu a ja mam cas na svoju robotu. Len neviem, co vsetko treba doniest, lebo pani z DU povedala, ze vsetko... : pokladna, banka, dosle a vysle faktury, interne doklady, inventury, kniha jazd, skladova evidenica... Aj mzdy?
Mzdy vtedy ,ak by Ti oznámili kontrolu na daň zo závislej činnosti . Inak mzdy neodovzdávaj.Aj tak najskôr s Tebou spíšu protokol o začatí DK .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozri príspevok č. 256 . Držím Ti palce , hlavne želám klídek
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Hmm...tak nám kontrolujú DPH za 1/2006. A už si vyžiadali doklady aj za 2 a 3/2006, a dnes volali, že chcú aj za 12/2005. Je to normálny postup?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaA
Hmm...tak nám kontrolujú DPH za 1/2006. A už si vyžiadali doklady aj za 2 a 3/2006, a dnes volali, že chcú aj za 12/2005. Je to normálny postup?
Zuzka a čo kontrolujú kvôli nadmernému odpočtu ? Ak áno , tak potom to má zrejme súvis . Je to bežný postup , majú na to právo .Možno tam máš prelínanie obdobia .
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

ivet.b
Ludkovia mili, tak aj na mna uz prisla rada. Prave mi volali z DU- kontrola na dan z prijmu za rok 2004.
Pani chcela vediet, ci mame nejake priestory alebo doklady zanesiem k nim na danovy urad. Povedala som, ze im ich radsej zanesiem, nech sa v nich hrabu kolko chcu a ja mam cas na svoju robotu. Len neviem, co vsetko treba doniest, lebo pani z DU povedala, ze vsetko... : pokladna, banka, dosle a vysle faktury, interne doklady, inventury, kniha jazd, skladova evidenica... Aj mzdy?
Ja by som ti odporučila pozvať si ich do firmy, ak máš toľko priestoru. V piatok sa kontrola skončila u nás. Nie je nad "osobný kontakt" ,môžeš ich pekne pohostiť, podebatiť, oni určite budú chcieť odísť skôr, aby si čo to vybavili v meste atď.... Netreba im dať všetky doklady, len to čo si budú pýtať.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Áno Zitka, kvôli nadmernému odpočtu robia kontrolu. Bude to prelínaním obdobia, len som si chcela overiť či je to bežné. Dokonca chceli vidieť aj stavebný denník...aj to je bežné??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaA
Áno Zitka, kvôli nadmernému odpočtu robia kontrolu. Bude to prelínaním obdobia, len som si chcela overiť či je to bežné. Dokonca chceli vidieť aj stavebný denník...aj to je bežné??
Zuzka a ak ste tam mali aj zálohu nejakú , tak sa nečudujem .Bude to OK.
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Zita5
Pozri príspevok č. 256 . Držím Ti palce , hlavne želám klídek

Prave pre ten klud som radsej zvolila moznost, ze im papiere donesiem na urad. Zvolila som spravnu moznost?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alex1
Ja by som ti odporučila pozvať si ich do firmy, ak máš toľko priestoru. V piatok sa kontrola skončila u nás. Nie je nad "osobný kontakt" ,môžeš ich pekne pohostiť, podebatiť, oni určite budú chcieť odísť skôr, aby si čo to vybavili v meste atď.... Netreba im dať všetky doklady, len to čo si budú pýtať.

S týmto príspevkom sa veľmi stotožňujem , pretože je tam skutočne osobný kontakt , da sá hneď prekonzultovať každý jeden problém , dotaz a proste nie je nad to , aby boli vo firme . Tiež som názoru , že popozerajú a stane sa , že aj skôr skončia a im to vyhovuje ...no čo, nech si idú vybavovať súkromné veci .
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Zita5
Zuzka a ak ste tam mali aj zálohu nejakú , tak sa nečudujem .Bude to OK.
Mali veru, mali....veď vieme svoje
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Zita5
S týmto príspevkom sa veľmi stotožňujem , pretože je tam skutočne osobný kontakt , da sá hneď prekonzultovať každý jeden problém , dotaz a proste nie je nad to , aby boli vo firme . Tiež som názoru , že popozerajú a stane sa , že aj skôr skončia a im to vyhovuje ...no čo, nech si idú vybavovať súkromné veci .
Takze ich radsej zavolam do firmy.
A to mam nad nimi len cely den stat, nosit im kavicku, cajicek, pecivko???
Este som nemala kontrolu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaA
Mali veru, mali....veď vieme svoje
Však ak sú to tie zálohy , čo sme v minulom roku o nich debatovali Zuzka , tak sa ani nečudujem . Aj ja som už mala kontrolu na nadmerák kvôli zákazníkovi, a ešte aj budem mať predpokladám tak v júni za máj .Teším sa .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ivet.b
Takze ich radsej zavolam do firmy.
A to mam nad nimi len cely den stat, nosit im kavicku, cajicek, pecivko???
Este som nemala kontrolu.
Pekne ich usadíš , dáš im dokladíky , uvaríš kávičku , ponúkneš minerálku, alebo niečo nealkoholické a nech sa hrabkajú . Ak máš priestor mimo Tvojej kancelárie , využi ho a Ty si môžeš robiť , sem tan natiahneš uško čo si šuškajú a je .......
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

ivet.b
Takze ich radsej zavolam do firmy.
A to mam nad nimi len cely den stat, nosit im kavicku, cajicek, pecivko???
Este som nemala kontrolu.
Nie sú tak nároční. Tú kávičku a nejaké chlebíky sú určite dobré. My sme im uvolnili jednu miestnosť a občas sme za nimi zabehli, či je všetko ok, či niečo nepotrebujú. Vždy sa na niečo spýtali, alebo chceli doniesť nejaké doklady. Nikdy neodpovedaj hneď, povedz nepamätám a choď si to overiť a potom im daj odpovede.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Zita5
Však ak sú to tie zálohy , čo sme v minulom roku o nich debatovali Zuzka , tak sa ani nečudujem . Aj ja som už mala kontrolu na nadmerák kvôli zákazníkovi, a ešte aj budem mať predpokladám tak v júni za máj .Teším sa .
No presne, tie zálohy boli v minulom roku práve a nejaké faktúry na vstupe boli v januári a preto nám vyšiel celkom pekný odpočet. Tak dúfam, že to rýchlo prezrú a odklepnú...
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Aj ja som bola dnes odovzdať doklady na daňový úrad na kontrolu dane z príjmu PO za rok 2004. Je to moja prvá kontrola, pýtali si všetky možné doklady, cez zmluvy, smernice, invent. súpisy,faktúry, int. doklady,atď.,tak som zvedavá ako dlho to bude trvať, kým budem vedieť výsledok. Ale v podstate som rada, že prišla rada aj na mňa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
RERE
Aj ja som bola dnes odovzdať doklady na daňový úrad na kontrolu dane z príjmu PO za rok 2004. Je to moja prvá kontrola, pýtali si všetky možné doklady, cez zmluvy, smernice, invent. súpisy,faktúry, int. doklady,atď.,tak som zvedavá ako dlho to bude trvať, kým budem vedieť výsledok. Ale v podstate som rada, že prišla rada aj na mňa.
Držíme Ti palce
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

RERE
Aj ja som bola dnes odovzdať doklady na daňový úrad na kontrolu dane z príjmu PO za rok 2004. Je to moja prvá kontrola, pýtali si všetky možné doklady, cez zmluvy, smernice, invent. súpisy,faktúry, int. doklady,atď.,tak som zvedavá ako dlho to bude trvať, kým budem vedieť výsledok. Ale v podstate som rada, že prišla rada aj na mňa.
Ja teda nie som rada, že na mňa opäť prišla rada... Ale už som to každú chvíľu očakávala.
Ja mám DPH za I. Q. 2006, dúfam, že všetko bude OK. Až na ten nešťastný dlho rozoberaný riadok 25 v DP. Ale však daň je odvedená správne, ide len o formálnu chybu, dúfam, že budú tie baby OK. Však aj ony sú len ľudia. No nie?
Toto je po dlhšom čase ďalšia kontrola. Nejak som z toho vypadla. Tak sa tiež trochu stresujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Kontrolovaní - nestresujte sa , ide len o čísla nie o život.........
moc držím palčeky !!!

0 0
JankaKO JankaKO

JankaKO je offline (nepripojený) JankaKO

Ahojte, už dlhšie študujem túto stránku a je fakt super. Až dnes som sa odhodlala registrovať a opýtať sa niečo. Mali sme kontrolu na nadmerný odpočet DPH za január. Jedna faktúra na odpočet DPH nám nebola uznaná v januári s tým, že nárok na odpočet vznikol v 12/2005. Teda sme podali dodatočné prizananie za 12/2005, kde sme si túto DPH uplatnili. Potiaľ všetko chápeme.. Ale na protokole z kontroly je vyčíslený rozdiel, kde nám pôvodný odpočet ponižujú o tú faktúru, plus táto suma je uvedenáý ako základ pre výpočet sankcie. Bude nám za to vyrubená sankcia, aj keď vlastne sme poškodili samy seba a nie štát?? Kontrolou sa nám nezmenil odpočet na povinnosť, iba sa odpočet znížil. Prosím, poradíte mi ako to je? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať