Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

pomoze mi niekto??
0 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

ano, podla mna spravne. dlzka pracovneho casu zavisi od zmluvy. samozrejme je limitovaná zákonom len v maxime, nie v minime. minimalna mzda sa moze vypocitat aj ako minimalna hodinova mzda. vyska minimalnej mzdy je upravena osobitnym predpisom. pracovna zmluva vyzera v takom pripade standardne ako ina pracovna zmluva s kratsim pracovnym casom.
ak by zostali na dohodu, musis im dat min. mzdu podla § 119 ods. 1 ZP. to je ucinne od 1.1. podla novely ZP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

danakl Pozri príspevok
Dobrý deň, máme dvoch zamestnancov na dohodu. pracovali len par hodin týždenne - jedna sa o upratovacky. kedže sa zmenil zp, tak rozmyslam, že by sme ich zaemestnanli na kratší pracovný čas. nemam ale jasno v tom, kolko hodín týždenne mozu najmenej pracovat a ako sa odvíja od toho min. mzda., ako by mala vyzerat prac. zmluva a este keby zostanu na dohodu, tak im musím dat minim. mzdu? spravne som to pochopila?
môžu mať taký úväzok, na akom sa dohodne zam-c so zam-ľom
príklad:
základný úväzok: 40 hod./týždeň = 337,70/mesiac (min.mzda)
skrátený úväzok 5 hod./týždeň = 337,70:40x5 42,22/mesiac

tiež som to riešila u niektorých týmto spôsobom, dala som im úväzok 5 hod./týždeň a mesačnú mzdu 45 eur.
1 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

Vie mi prosím niekto poradiť s nasledovnym problemom:
Chcem uzavriet dohodu o pracovnej cinnosti, ale vopred este neviem aku dlzku pracovneho casu bude mať dohodar. Niekedy ho budem potrebovat len napr. na 3 hodiny za týzden, neskor na 10 hodin za tyzden. Co mu mam presne napisat do dohody, ked v ZP je v § 228a uvedené, ze v dohode musi byt uvedeny dohodnuty rozsah pracovneho casu. AK mu uvediem, ze rozsah pracovneho casu je 10 hodin, nebude to sediet so skutocnostou ze niektory týžden, bude pracovat len 3 hodiny, pretoze som ho potreboval len na tie 3 hodiny. kludne sa moze domahat odmeny za 10 hodin, pretoze to v dohode bude mat takto uvedene.
dakujem za odpoved
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

karol x Pozri príspevok
Vie mi prosím niekto poradiť s nasledovnym problemom:
Chcem uzavriet dohodu o pracovnej cinnosti, ale vopred este neviem aku dlzku pracovneho casu bude mať dohodar. Niekedy ho budem potrebovat len napr. na 3 hodiny za týzden, neskor na 10 hodin za tyzden. Co mu mam presne napisat do dohody, ked v ZP je v § 228a uvedené, ze v dohode musi byt uvedeny dohodnuty rozsah pracovneho casu. AK mu uvediem, ze rozsah pracovneho casu je 10 hodin, nebude to sediet so skutocnostou ze niektory týžden, bude pracovat len 3 hodiny, pretoze som ho potreboval len na tie 3 hodiny. kludne sa moze domahat odmeny za 10 hodin, pretoze to v dohode bude mat takto uvedene.
dakujem za odpoved
uveď im tam max. do 10 hod./týždeň podľa potrieb zamestnávateľa a odmenu z dohody hodinovú mzdu.
1 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

tiez som tak uvazoval, ale myslis, ze by sa dala podla teba pouzit takato klauzula aj v pracovnej zmluve? podla mna nie. plati to analogicky. pri kontrole IP by s tym mohol byt problem, ze zamestnanec nevie aky presne ma dlhy pracovny cas.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

karol x Pozri príspevok
tiez som tak uvazoval, ale myslis, ze by sa dala podla teba pouzit takato klauzula aj v pracovnej zmluve? podla mna nie. plati to analogicky. pri kontrole IP by s tym mohol byt problem, ze zamestnanec nevie aky presne ma dlhy pracovny cas.
v pracovnej zmluve určite nie.
mám za to, že dohody sú práve na také prípady, že zam-ľ takto zamestnaného zamestnanca potrebuje občas a nie pravideľne.
1 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

mzdarka renca Pozri príspevok
v pracovnej zmluve určite nie.
mám za to, že dohody sú práve na také prípady, že zam-ľ takto zamestnaného zamestnanca potrebuje občas a nie pravideľne.
ok. to je mozne vysvetlenie. aj podla ZP ide o prilezitostnu pracu. dakujem za radu
0 0
danakl danakl

danakl je offline (nepripojený) danakl

dakujem Karol x. pozerala som este tu dohodu a musím im dat min. mzdu, ale da sa vypočítat tiez ako min . hod. mzda. čize ona moze nadalej pracovat 2 hod. denne, s tým, že bude mat hod. mzdu 1,941 € je to tak spravne? odvody budu tiez z tejto hod. mzdy? viem, že sa pytam zakladne veci, ale vratila som sa po materskej a som ako zaciatočník :-( dakujem Ti velmi pekne za odpoved. volala som este do soc. poist. a tam mi povedali, že system ju automaticky odhlkasil a ja sa musím rozhodnut ako ju prihlasim. nebude to pokutované, ked ju prihlasím od 01.01 2013 na pp na kratší prac. cas? vzťahuju sa aj na to prechodné ustanovenia.? dakujem este raz
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Ďakujeeeem
0 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

dakujem Karol x. pozerala som este tu dohodu a musím im dat min. mzdu, ale da sa vypočítat tiez ako min . hod. mzda. čize ona moze nadalej pracovat 2 hod. denne, s tým, že bude mat hod. mzdu 1,941 € je to tak spravne?

vyska tej minimalnej hodinovej mzdy zavisí od toho predpisu, co som ti napisal je to zakon 663/2007 a nariadenie 663/2007. tusim tam je hodinova mzda, co uvadzas.

odvody budu tiez z tejto hod. mzdy? viem, že sa pytam zakladne veci, ale vratila som sa po materskej a som ako zaciatočník :-( dakujem Ti velmi pekne za odpoved.

s tymi odvodmi to bude asi tak ako pises, ale nie som si isty. logicky mi to tak ale vychadza.

volala som este do soc. poist. a tam mi povedali, že system ju automaticky odhlkasil a ja sa musím rozhodnut ako ju prihlasim. nebude to pokutované, ked ju prihlasím od 01.01 2013 na pp na kratší prac. cas? vzťahuju sa aj na to prechodné ustanovenia.? dakujem este raz


prihlasit do socialky treba najneskor dnom vzniku prac. pomeru. teraz presne nerozumiem tvojej otazke. nejak som sa v tom stratil. :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať