Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Od 1.1.2011 je minimálna hodinová mzda pri 1. stupni náročnosti 1,822 €.
3 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

ali8 Pozri príspevok
dakujem pekne takze z dohod jedine DoPČ, a co sa tyka HPP ked kratsi PP aka sa tam dava mzda ake su odvody
Ešte je možnosť uzavrieť dohodu o brigádnickej práci študenta, pokial by ten dochodca bol studentom. :-D
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

dobry vecer snad este taka otazka ,ak vybavoval klient chranenu dielnu vybavil nejaku dotaciu ze si vezme do prac.pomeru dvoch dochodcov myslim ze urcite nejaka invalidita tam bude ze nanich dostane preniazky, neviem to este tak presne len by som sa chcela informativne opytat ,spominal mi ze mam pripravit pre nich pracovne zmluvy, a tu sa chcem opytat to mam vystavit im normalne prac. zmluvy ako beznemu cloveku? a neviete poradit ake odvody za nich sa budu odvadzat? co vsetko potrebujem od nich pri podpisani prac. zmluvy? zrejme vyhlasenie i mpodpisat nemozem kedze pojde o dochodcov vsak? pri pracovnej zmluve mi stacia len ich udaje ci si mam este nieco vypytat ? prosim poradte kto stym ma skusenost, vopred dakujem chcem byt aspon trochu informovana kym sa snimi stretnem, velmi pekne dakujem za vsetky rady.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať môže zamestnanec pracovať na dohodu o vykonaní práce v dvoch rozdielnych firmách a pre každú firmu bude pracovať 350 hod. ročne?
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať môže zamestnanec pracovať na dohodu o vykonaní práce v dvoch rozdielnych firmách a pre každú firmu bude pracovať 350 hod. ročne?
v zákone nie je zakázané, môže......aj u viacerých súbežne či po sebe idúce....
dokonca aj jedna dohoda napr. DoVP skončí, môže pokračovať na DoPČ u toho istého....žiadna zábrana....
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Áno ale v zákone sa píše - Do rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce. Takže to mám chápať tak, že u jedného zamestnávateľa môže mať aj viac dohôd, ale u neho nesmie prekročiť 350 hod. ročne, ale zároveň môže mať aj inde DoVP na 350 hodín?
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

Zuzka2510 Pozri príspevok
Áno ale v zákone sa píše - Do rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce. Takže to mám chápať tak, že u jedného zamestnávateľa môže mať aj viac dohôd, ale u neho nesmie prekročiť 350 hod. ročne, ale zároveň môže mať aj inde DoVP na 350 hodín?
veď časový horizont 350 hodín na DoVP neprekročí......(stále u jedného z-teľa...)
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Nie.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

Zuzka2510 Pozri príspevok
Nie.
neviem si predstaviť, keď v minulom roku platilo, že príjem v hrubom do 5000 Sk (neprepočítavam to na eurá) mohla sa využiť zrážková daň a tento príjem nemusel ani zamestnanec hlásiť, resp. dávať do RZD, tak ako si sa mala dozvedieť, že on niekde vymýšľam si kosil trávu pre organizáciu??? a zmena ZP nebola.....
je to oki....
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

Ahojte,
ako mam nadefinovat zamestnancovi dohodu o vykonani prace do konca roka aby podla zakona splnil nejaku ulohu, nejaky vysledok ak ide o umyvača aut?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

na takúto prácu, tým, že nemá časové obmedzenie, by sa viac hodila DoPČ či DoBPŠ......
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

no jo to mi je jasne, ale chcel by som vyuzit to ze tohto roku nema este ziadnu dohodu a pri DoVP ma moznost odrobit viac hodin do konca roku
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DoVP má byť na jednorázovú činnosť s dátumom ukončenia, nemá sa dávať na dobu neurčitú....napr. vymaľovanie kancelárie.....a tá tvoja činnosť je opakovaná.....
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Rozhodne pre pracovníka, ktorý umýva autá je vhodná Dohoda o pracovnej činnosti. Pre Dohodu o vykonaní práce je treba vykonať nejakú prácu, ktorá na konci bude vidieť, napr. naprojektovanie nejakých priestorov, upratanie archívu a pod.
2 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

jedine, že by si mu zadal pracu v zmysle "umyť v termine do.... 15 vozidiel, ktore zamestnavatel doda na dohodnuté miesto"
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

ahoj ked som dobre pochopil tak chlap može u mna odrobit maximalne 350 hod ale kolko sa plati odvod minimalny vdaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odvod len za zamestnávateľa 1,05%.
350hod za rok - teraz do konca roka je to hádam aj nereálne, nemyslíš?
do konca roka 350 a od januára dalších 350 hod.
nie je to študent?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gerlach Pozri príspevok
ahoj ked som dobre pochopil tak chlap može u mna odrobit maximalne 350 hod ale kolko sa plati odvod minimalny vdaka
Nie je tu stanovený min. alebo max. odvod. Zamestnáv. platí z odmeny dohodára len do SP a to ÚP 0,8% a GP 0,25%.
0 0
gerlach gerlach

gerlach je offline (nepripojený) gerlach

nie su to chlapy ktory my budu pomahat cca 2 tyždne jasne že 350 hod nie ))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať