Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
lienka492 lienka492

lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

Na upratovacie práce v predajni idem dať dohodu o pracovnej činnosti. Je to este v súčasnosti tak, že starobnej dôchodkyni nebudú zrážané z DOPČ žiadne odvody? iba garančné a úrazové zamestnávateľ? A samozrejme daň, keďže je starobný dôchodca... Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lienka492 Pozri príspevok
Na upratovacie práce v predajni idem dať dohodu o pracovnej činnosti. Je to este v súčasnosti tak, že starobnej dôchodkyni nebudú zrážané z DOPČ žiadne odvody? iba garančné a úrazové zamestnávateľ? A samozrejme daň, keďže je starobný dôchodca... Ďakujem
Zatiaľ je to tak.
0 0
lienka492 lienka492

lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

Dakujem za rychlu odpoved. a mzdu budem vyplacat kazdy mesiac, nie jednorazovo na konci dohody. ok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lienka492 Pozri príspevok
Dakujem za rychlu odpoved. a mzdu budem vyplacat kazdy mesiac, nie jednorazovo na konci dohody. ok?
Nie mzdu, ale odmenu za prácu na dohodu, a tá bude mesačná, vo výplatnom termíne.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Tweety Pozri príspevok
Kedže si na ÚP, môžeš mesačne max. zarobiť 136,38 €(samozrejme bez toho, aby Ťa vyradili z evidencie)
Dobrý deň, prosím Vás, tých 136,38 € je hrubá odmena alebo už čistý príjem? Za odpovede ďakujem
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ahojte, ak je dohoda o prac.činnosti uzatvorená u viacerých zamestnávateľov - u každého môže odpracovať 10 hodín týždenne??ďakujem za odpoveď.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Danielam Pozri príspevok
Ahojte, ak je dohoda o prac.činnosti uzatvorená u viacerých zamestnávateľov - u každého môže odpracovať 10 hodín týždenne??ďakujem za odpoveď.
Áno
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, tých 136,38 € je hrubá odmena alebo už čistý príjem? Za odpovede ďakujem
stále hrubá......a skoro vždy hrubá aj pre iné záležitosti......
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Mila123, tá otázka je z 19.4.2011
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

katka50 Pozri príspevok
Mila123, tá otázka je z 19.4.2011
wow....neodpovedala som správne?????
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Správne si odpovedala, len som myslela, že si si nevšimla dátum otázky.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Dobrý deň,
prosím Vás chceme zamestnanť skladníka na Do PČ, ktorý je evidovaný na úrade práce, koľko hodín týždenne môže odpracovať, a akú odmenu môže mesačne dostať aby mohol ostať na úrade práce.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Na DoPČ sa môže odpracovať max. 10 hod. / týždeň,
Max. odmena 139,91 €

Mimochodom, už je to tu spomínané minimálne 100x, treba len trochu hľadať
3 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MartinkoK Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás chceme zamestnanť skladníka na Do PČ, ktorý je evidovaný na úrade práce, koľko hodín týždenne môže odpracovať, a akú odmenu môže mesačne dostať aby mohol ostať na úrade práce.
pri DoPČ maxim. 10 hod. týždenne - odmena 139,91 €
3 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

a môže byť na dobu neurčitú, alebo musí byť časovo ohraničená?
Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MartinkoK Pozri príspevok
a môže byť na dobu neurčitú, alebo musí byť časovo ohraničená?
Ďakujem
DoPČ je možná aj na dobu neurčitú-kuk ZP par.228 a - bod 3
Naposledy upravil drobeceva : 01.08.11 at 05:42 Dôvod: doplnenie
2 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
môže byť na dobu neurčitú.

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
1 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

Mame brigadnikov, ktory nam pomahaju pri pracach v dielni. Raz brusia, inokedy lakuju, lestia, chodia montovat, kedze ide o opakovane cinnosti uzatvorim s nimi 3-4 dohody o PČ. CHapem to spravne, ze ich teda aj mam mat nahodenych 3-4 krat aj v programe a za kazdu cinnost im vypocitam odmenu, ale len pri jednej mozem uplatnit vyhlasenie....
Ak robia na jednej zakazke (ta trva napr. 6 mesiacov, lebo je velka), robia tam co treba, ale len na nej, nemozem to radsej dat ako DoVP - pomocne prace na zakazke XY podla potrieb zamestnavatela?

dakujem!
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ja som dávala DoPČ dohodárom v tesárskej dielni na:
- pomocné práce v tesárskej dielni.
to zahŕňa všetky možné práce a basta. Stačí len jedna dohoda.
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

ahojte
mame jedneho na DoPČ, to 10 hod. tyzdenne podla mna zanamena ze moze aj jeden den odrobit 10 hod. v tyzdni. Ak ma ale tyzden iba 1 pracovny den znamena to, ze moze odrobit iba 2 hodiny? Lebo moj program mi to tak hadze, ze prekrocil mesacni limit. Kedze je zamestnanec aj na urade prace, nechcem mu narobit problemy a radsej mu to vyplatia na ruku (rozdiel). Len by som rad vedel vas nazor. Diky moc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať