Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gita Pozri príspevok
U dohody o pracovnej činnosti je časové obmedzenie? 10 hod. týždenne? veď tí, čo sú na úrade práce, môžu odpracovať 64 hod., ostatní len 40?
Áno, na DOPČ je možné opdracovať max. 10 hod/týžd.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

gita Pozri príspevok
U dohody o pracovnej činnosti je časové obmedzenie? 10 hod. týždenne? veď tí, čo sú na úrade práce, môžu odpracovať 64 hod., ostatní len 40?
Museli by mať uzatvorenú dohodu o vykonaní práce. Tam môžu odpracovať za mesiac 64 hodín.
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Ahojte, poprosila by som, viete mi poskytnúť tlačivo na Dohodu o pracovnej činnosti?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ekovm Pozri príspevok
Ahojte, poprosila by som, viete mi poskytnúť tlačivo na Dohodu o pracovnej činnosti?
V príspevku č.6 tejto témy máš link kde ju nájdeš.
0 0
spsotova spsotova

spsotova je offline (nepripojený) spsotova

Ahojte,

mam pracovnika, ktory ma TPP, v s.r.o. ma dohodu o pracovnej cinnosti a este jednu bude mat u SZCO.

pre upresnenie: z kazdej dohody si plati dan 19%, nema narok na NC, musi odrobit 10hod za tyzden. Co sa tyka odvodov do SP, tak plati zanho aj SZCO aj s.r.ocka garancne a urazove poistenie.

Je nejako limitovane kolko moze dostavat na tie dohody mesacne plat?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Len upresním, nemusí odrobiť 10hodín, ale maximálne 10hodín týždenne. A plat na dohodu o pracovnej činnosti nieje obmedzený, len toľko že do 5.000Sk je zrážková daň a nad 5.000Sk je preddavková.
0 0
spsotova spsotova

spsotova je offline (nepripojený) spsotova

Dakujem za doplnenie
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Ako máme zamestnať pani, ktorá je na predčasnom starobnom dôchodku,na DOVP alebo DOPČ?
Mala by zastupovať často choré šičky. V podstate to bude skoro stále opakovaná činnosť, ale 10 hod. týždenne ako maximum veľmi nevyhovuje.
Máte niekto podobnú skúsenosť?
0 0
Žačka Žačka

Žačka je offline (nepripojený) Žačka

Prosím tiež o radu.
Sme s.r.o., ktorá fakturuje dopravu. Táto doprava sa vykonáva 2xdo mesiaca do Nemecka. Chcem zamestnať starobného dôchodcu. Ako by to bolo pre firmu najlacnejšie? Môžem mu urobiť Dohodu o PČ, keďže ide o rovnakú prácu a jeho cesty neprekračujú tých 10 hod. do týždňa?
Táto dohoda môže byť na dobu neurčitú?
Aké mám ešte k tomu povinnosti, keďže ide o zahr. cesty?
Ďakujem
0 0
mchochul mchochul

mchochul je offline (nepripojený) mchochul

Ako mám zamestnať pani, ktorá je pracuje v TPP v štátnej správe a v súčastnosti poberá rodičovský príspevok na maloleté deti. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Na DOVP alebo DOPČ? Mala by zastúpiť bufetárku.

V podstate 10 hod. (pri DOPČ) týždenne ako maximum nevyhovuje, a ani nie je splnena podmienka, že v DOVP musí byť videť výsledok práce,
čo u bufetárky ako preukážem pri kontrole z IP ?

Ďakujem.
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

ked ti nevyhovuje max.10 hod.týždenne, asi musíš spraviť pracovnú zmluvu napríklad na kratší prac.čas - podľa potreby hodín.... Veď môže mať aj viac prac.pomerov, ale to už sú aj iné povinnosti, ako u dohody...-odvody, daň... Len teraz neviem, ako by sa to malo spraviť s nezdan.čiastkou, lebo v štátnej správe ako píšeš je zamestnaná, ale momentálne na RP, takže nezd.časť si neuplatňuje. Asi by si mohla uplatniť u teba. Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, potrebujeme zobrať 2 ženy z úradu práce ale chceme ich na dohodu aby sme nemali veľké odvody, strav. lístky a možno neskôr aj na zmluvu. Dá sa to? Oni musia byť aj nadalej zaregistrované na úrade práce? a aké povinnosti z toho vyplývajú pre zamestnávateľa? Dakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, potrebujeme zobrať 2 ženy z úradu práce ale chceme ich na dohodu aby sme nemali veľké odvody, strav. lístky a možno neskôr aj na zmluvu. Dá sa to? Oni musia byť aj nadalej zaregistrované na úrade práce? a aké povinnosti z toho vyplývajú pre zamestnávateľa? Dakujem
Počet hodín je obmedzený, pozri ZP § 226-228, mesačná odmena nesmie presiahnuť 131,65 EUR. Počet hodín pri dohode o vykonaní práce je max. 350 hodín. Zamestnávateľ platí úrazové poistenie 0,8% a garančné 0,25%. <TABLE class=tborder id=post1076127 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR vAlign=top><TD class=alt1 id=td_post_1076127>.
</TD></TR><TR><TD class=alt2> </TD></TR></TBODY></TABLE>
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Dobry den,

som SZCO a zamestnala som prveho zamestnanca na dohodu dna 15.6.2009. Do 30.6.2009 mam odovzdat na danovom urade oznamenie o tejto zmene, tj ze som sa stala zamestnavatelom a ze budem odvadzat zrazkovu dan. Neviem vsak nikde najst tlacivo alebo predlohu, ako ma tento dokument vyzerat a co vsetko ma obsahovat. Neviete mi poradit? Dakujem za odpoved.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

danse Pozri príspevok
Dobry den,

som SZCO a zamestnala som prveho zamestnanca na dohodu dna 15.6.2009. Do 30.6.2009 mam odovzdat na danovom urade oznamenie o tejto zmene, tj ze som sa stala zamestnavatelom a ze budem odvadzat zrazkovu dan. Neviem vsak nikde najst tlacivo alebo predlohu, ako ma tento dokument vyzerat a co vsetko ma obsahovat. Neviete mi poradit? Dakujem za odpoved.
Zajdi na DU a povedz im, že chceš byť aj platiteľom dane zo závislej činnosti. Tam na počkanie vyplníš tlačivo, podpíšeš a hotovo. Ale čím skôr, lebo už si ho zamestnala
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Dakujem za skoru odpoved:-) Utekam teda na Danovy:-)

Pekny dnik!
0 0
martina.strm martina.strm

martina.strm je offline (nepripojený) martina.strm

Prosím, viete mi poradiť, či sa do "hodín" na dohodu o vykonaní práce započítava aj čas prípadnej pracovnej cesty? Mám uzavretú dohodu o VP na vedenie účtovníctva a miezd, robím to pravidelne aj nepravidelne (2x do týždňa chodím do práce na 3 hodiny, čo nestihnem, robím doma). Evidujem si však len hodiny v práci, nie tie, ktoré odrobím doma. Dohodu mám len počas MD a RD. Niekedy sa so zamestnávateľom dohodnem na pracovnej ceste - napr. seminár. Započítava sa mi trvanie pracovnej cesty do počtu hodín na DoVP (teda max. 350 za kalend. rok)?? Čo sa týka preplácania cestovných náhrad, tak mám dohode dohodnuté vyplatenie náhrad v prípade prac. cesty.
Je takáto možnosť práce na dohodu o VP správna? Chcem sa tiež uistiť, či sa tých 350 hodín započíta za kalendárny rok alebo rok od začiatku trvania dohody. ĎAKUJEM.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
martina.strm Pozri príspevok
Prosím, viete mi poradiť, či sa do "hodín" na dohodu o vykonaní práce započítava aj čas prípadnej pracovnej cesty? Mám uzavretú dohodu o VP na vedenie účtovníctva a miezd, robím to pravidelne aj nepravidelne (2x do týždňa chodím do práce na 3 hodiny, čo nestihnem, robím doma). Evidujem si však len hodiny v práci, nie tie, ktoré odrobím doma. Dohodu mám len počas MD a RD. Niekedy sa so zamestnávateľom dohodnem na pracovnej ceste - napr. seminár. Započítava sa mi trvanie pracovnej cesty do počtu hodín na DoVP (teda max. 350 za kalend. rok)?? Čo sa týka preplácania cestovných náhrad, tak mám dohode dohodnuté vyplatenie náhrad v prípade prac. cesty.
Je takáto možnosť práce na dohodu o VP správna? Chcem sa tiež uistiť, či sa tých 350 hodín započíta za kalendárny rok alebo rok od začiatku trvania dohody. ĎAKUJEM.
Pri Dohode o vykonaní práce rozsah práce, na ktorý je dohoda uzatvorená nesmie presiahnúť 350 hodín ročne.Pokiaľ Ti zamestnávateľ zaplatí prácu doma a Ty si ju nevykazuješ, čo sa týka hodín, to je len dobre, aspoň nepresiahneš 350 hodín/rok.

Robíš pre zamestnávateľa stále sa opakujúcu prácu - účtovníctvo, ja by som volila Dohodu o pracovnej činnosti, je to voči Inšpektorátu práce čistejšie.
Tam máš limit maximálne 10 hodín týždenne.

Pokiaľ na papieri vykážeš počet hodín, tak ako sa hovorí v § 226 a v § 228a/ ZP, tak je všetko v poriadku.
0 0
l0rd l0rd

l0rd je offline (nepripojený) l0rd

terezamaria Pozri príspevok
Pri Dohode o vykonaní práce rozsah práce, na ktorý je dohoda uzatvorená nesmie presiahnúť 350 hodín ročne.Pokiaľ Ti zamestnávateľ zaplatí prácu doma a Ty si ju nevykazuješ, čo sa týka hodín, to je len dobre, aspoň nepresiahneš 350 hodín/rok.

Robíš pre zamestnávateľa stále sa opakujúcu prácu - účtovníctvo, ja by som volila Dohodu o pracovnej činnosti, je to voči Inšpektorátu práce čistejšie.
Tam máš limit maximálne 10 hodín týždenne.

Pokiaľ na papieri vykážeš počet hodín, tak ako sa hovorí v § 226 a v § 228a/ ZP, tak je všetko v poriadku.
Dobry den,

mam podobny pripad, audit a navrh informacneho systemu by som robil pre medzinarodnu firmu na SR (s.r.o.). Suma by bola nadpriemerna, cca. 1500Eur za mesiac. Mesacne by to nepresahoval 29 hodin (cize do 350 hod. rocne).

Ako je to so sluzobnymi cestami (miesto vykonu prace je vo viacerych mestach, aj zahranicie, a mam prislub ze preplatia naklady)?
Rata sa trvanie cesty do tych hodin ktore uctujem alebo "len" napiseme ze sluz. cesta xx Km a vyplatia my peniaze za cestu?

Ked pouzijem vlastne vozidlo na sluz. cesty, mozem ziadat nahradu na pouzivaniu vlastneho vozidla? Ked som dobre pocul, tak je to okolo 6Sk/Km + cena PHM.

Posledna otazka, naozaj nie je vyska mzdy zakonom alebo inak obmedzena?
Kolko % mozem ratat ze budem musiet odvadzat dan, a akou formou to budem musiet robit?

Dakujem pekne za prispevky vopred.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím Vás pri dohode o pracovnej činnosti je 10 hod. týždenne, to viem, ale môže byť viacej zamestnávateľov a všade po 10 hod. týždenne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať