Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka

no prepáč,čo si tým chcela povedať?

Nevieš? No predsa moderná chemlonová papučová kultúra sa začínala.....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kopretinka
Žabinka
kopretinka
ja som nerobila taký gobelín,robili sa vtedy z chemlonu také koberčeky,prevliekalo sa to cez tú handru....alebo sa vlákno roztavilo nad sviečkou a prilepilo sa,vlákno bolo navlečené vo versatilke sa pamätám...biela a modrá tyrkysová farba tam bola,mala som to pred posteľou a fest sa do toho prach chytal
hej, takéto chemlonové si pamätám.. a tí šikovnejší si robili z chemlonu papuče..
no prepáč,čo si tým chcela povedať?

no, že si veľmi šikovná.. jasné, nie??
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Moja mam okrem prevliekania..cez....aj lepila chemlon nahrievanim...tusim tak robila "kratky vlas" na gobeline...
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Hačkovala som -pre seba šatku a čiapku-modelka moja laaaaaáska
IMG_20151004_120248.jpg  
9 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
A ešte jeden čiapkoklobúčik:-) :-) :-)
Naposledy upravil Anika61 : 25.10.15 at 15:42
IMG_20151004_115811.jpg  
10 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anika61
A ešte jeden čipkoklobúčik:-) :-) :-)
Paráda klobúčik aj čiapočka a dokonca aj modelka.
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Nezaháľam-hačkujempončo-svetrík a bezprstové rukavičky a čiapka pre mňa
IMG_20151018_163712-1.jpg  
IMG_20151024_153315.jpg  
1/1
9 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
A moja modelka už si vie hačkovať sama-''čelenku''si uhačkovala a náramok a starkámaminka sa teeeeší
IMG_20151017_201814-1.jpg  
IMG_20150725_213309.jpg  
IMG_20150725_212910.jpg  
1/1
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anika61
A moja modelka už si vie hačkovať sama-''čelenku''si uhačkovala a náramok a starkámaminka sa teeeeší
zlatá.. pripomenula si mi, anička, ako som učila mrkvinku štrikovať, asi v podobnom veku ako tvoja babuľka, keď bola chorá a nechodila do školy.. bolo to zábavné, ako sa snažila, a stále jej padali očká z ihlice, tak sa zlostila.. ale keďže je ľaváčka, mala to trošku ťažšie, lebo ja som jej to zase nevedela ako praváčka vysvetliť, ako má ľaváčka držať ihlice a vlnu.. aj som jej to skúsila ukázať z ľaváckeho pohľadu, ale moc mi to nešlo.. no aspoň sme sa pri tom nasmiali..
4 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
No veď sa nasmejeme Danizo začiatku nám obom skoro oči ''vypichla'',jazyk vyplazený ako sme očká chytali-teda nie naše,ale na priadzi....potom keď išla domov dala som jej háčik a klbko a vravím nech trénuje a dcéra mi potom telefonuje,že malá o pol 6 -tej ráno už mala uhačkovanú 5 m retiazkua keď ju doviezli na víkend všetci už mali hačkované náramky
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Anika61
A moja modelka už si vie hačkovať sama-''čelenku''si uhačkovala a náramok a starkámaminka sa teeeeší
..juj, šikulienka!..mi pripomenula, ako ma moja mama, ked som bola vo veku tvojho slniečka, išla učiť štrikovať..no, utrepala ma fest zopár krát, ked mi tie sprosté očká padali, jedno bolo stiahnuté, druhé voľné, nič moc moja robota, a ako som sa vtedy zapovedala, že ""nygdy, nygdy nebudem take roboty robiť!"...nebola som ja veru taká trpezlivá!..
..držím palčoky slniečku..
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
pepsikova
Anika61
A moja modelka už si vie hačkovať sama-''čelenku''si uhačkovala a náramok a starkámaminka sa teeeeší
..juj, šikulienka!..mi pripomenula, ako ma moja mama, ked som bola vo veku tvojho slniečka, išla učiť štrikovať..no, utrepala ma fest zopár krát, ked mi tie sprosté očká padali, jedno bolo stiahnuté, druhé voľné, nič moc moja robota, a ako som sa vtedy zapovedala, že ""nygdy, nygdy nebudem take roboty robiť!"...nebola som ja veru taká trpezlivá!..
..držím palčoky slniečku..
Veronikaďakujeme-som rada,že ťa ''aj tu vidím''máme sa obe ešte toho veľa učiť-na tvoje krásne hračky nemáme
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.mamainastitch.com/?p=1491
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
http://yarnutopia.com/2015/09/
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Toto určite aspoň skúsim
http://2yanakara.blogspot.com/2015/1...-knitting.html
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Anika61
toto ručne ??
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Anika61
nedráždi...prekrásny....

ja ručne...niekto možno nohami....
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Áno pletený na ihliciach ručne-krásny je-už som ho videla na jednej stránke jedna pani ho urobila bez návodu-len odkukala vzor-nebol úplne rovnaký-ale bol peknyyyyyý.....on len vyzerá zložitopoužitý je tzv.ryžový vzor na predku-hl.obr. a potom obr.hl.,a ten vzor sú len:-) :-) :-) krížené očká ako keď sa robí 8- a na kvety je schéma:-) :-) :-)
Naposledy upravil Anika61 : 01.11.15 at 11:02
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať