Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Toto je ''kostolovy,,klobucik pre moju mamku-hackovano-pleteny ,robila som podla fantazie
IMG_20150404_152455-1.jpg  
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

[QUOTE="Anika61"]Toto je ''kostolovy,,klobucik pre moju mamku-hackovano-pleteny ,robila som podla fantazie[/QUOTE
ja tiež čapice tak štrikujem,keď začnem,neviem,ako skončím
zasa mi to robí,dám plus a zároveň to urobí mínus
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Anika61
kopretinka
to je tá vlna,sama som si ju farbila....
Ved vyzera velmi dobre....a krásne si ju nafarbila
to som skúšala postup farbenia,mala som len tie dve farby......vyzerá to schopne,ale oproti všetkým tým vlnám,čo mám,tak je pichľavá.....
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
kopretinka
Anika61
kopretinka
to je tá vlna,sama som si ju farbila....
Ved vyzera velmi dobre....a krásne si ju nafarbila
to som skúšala postup farbenia,mala som len tie dve farby......vyzerá to schopne,ale oproti všetkým tým vlnám,čo mám,tak je pichľavá.....
Ta farebna kombinacia je uzasna-velmi sa mi paci ...a ako a cim si farbilanech sa nieco priucim
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

prášková potravinárska farba,preto je to také pastelové,ako vyblednuté.S origo farbami na vlnu by boli farby sýte,výrazné.
Vlna mi prišla vo veľkom kilovom klbe.....no nie klbo,ale taká špulka,alebo ako to nazvať.
Spravila som si malé klbko a to som potom premotala na dvere od skrine,Na dvoch miestach som previazala šnúrkou,aby sa to nerozsypalo.Klasika,ako keď chceš vyprať páranú vlnu.
V sprchovom kúte som si dala na zem potravinovú fóliu a tam natiahla pradeno.Osprchovala som ho,Farbu som mala zarobenú v odmerke,jeden sáčok na pol litra vody asi.Farbu som si preliala do fľaštičky,v akej býva peroxid z farby na vlasy.Potom som nepravidelne nastriekala na vlnu.Potom to isté s druhou farbou.
Fóliu som po dlžke zvinula a potom stočila do slimáka a dala do nádoby a do mikrovlnky na 3-4 min. na plný výkon. Potom som to v miske otočila a znovu zapla.
Podľa postupu,čo som našla na nete,treba to zaliať najhorúcejšou vodou,aká tečie z vodovodu a vypláchať.
podľa mňa by bolo lepšie to nechať vychladnúť a potom vypláchať vo vlažnej vode.
potom som to dala sušiť.
zabudla som na najdôležitejšiu vec,do farby treba dať ocot,tak 1-2 pol.lyžice.
Kto nerozumel,tu je video,jasné,že nie moje
Len ona farbí česance a potom to spriada.


2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hmm, vidíš, nikdy by mi nenapadlo, že sa dá použiť aj potravinárska farba. Inak, postup, čo si popísala sa používa napríklad aj na farbenie hodvábu v mikrovlnke naparovacími farbami na hodváb. Len tam je dôležité, aby sa pred farbením hodváb namáčal v octovej vode. Nie po farbení. Inak farba nedrží.
a keď si tú vlnu prepierala v teplej vode, nemala tendenciu sa zraziť? Lebo poliať vlnu horúcou vodou vy som sa hodne bála.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bola horúca z mikrovlnky,takže sa musí vypláchať v rovnako horúcej vode.Vlne nevadí horúca voda,ale striedanie horúcej a studenej.
No veď sa mi aj zrazila,písala som vyššie.
V mojom postupe je tiež ocot.je to fixátor,bez neho farba nedrží.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to je krasna vec, ale ako musia boliet roky....



http://www.kreativita.info/obrie-ple...ubou-priadzou/

namiesto ihlic vlastne ruky a namiesto drahej vlny nastrihane stare trička
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
Tak to je krasna vec, ale ako musia boliet roky....



http://www.kreativita.info/obrie-ple...ubou-priadzou/

namiesto ihlic vlastne ruky a namiesto drahej vlny nastrihane stare trička
no, ja pri týchto obrázkoch vidím rovno iné - jak toto perú a sušia ?????
ale pekné to je, o tom, potom.

Kedysi dávno som takéto veci vídavala v západniarskych časopisoch a nechápala som - jek môže niekto štrikovať deku - ve´d najskôr pulover, sveter, čapice pre celú rodinu... Dnes, keď v obchodoch dostať v podstate čokoľvek sa už nečudujem. A je mi jasné, že veľmi veľa žian to cinkotanie ihlíc má ako relax a snáď aj istú formu meditácie Ukľudňuje to, oni vidia za sebou hmatateľný výsledok. A keď ešte aj neikto pochvái, čo viac si k spokojnosti želať
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tie umeliny sú aj hrejivé, aj odľahčené, nezrazia sa, skôr sa natiahnú a asi sa aj dajú natrepať do väčšej práčky. Nedržia v sebe vodu ako vlna, ľahko stečú, prinajhoršom raz začas vyprať vo vani by som prežila. Horšie je, že ja pokukujem po bielej.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja chcem urobit potah na taburety a stolceky , ale z postrihanych triciek. Takze zbieram po rodine a znamych biele vyradene tricka, zafarbim ich na levandulovo. mam provensalsky styl zariadenia chalupy, toto sa mi tam bude velmi hodit, len ci o ruky nepridem
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ďalší pokus o farbenie,ale dala som málo vlny farbiť,doplietla som tou istou nefarbenou.Znova potravinárska farba,zarobila som si pol sáčika do trošky vody a lyžičkou som ju nalievala na vlnu,zvyšok suchej farby som nasypala doprostred tej zafarbenej časti,aby to tam bolo najtmavšie.Vlna bola v miske,iba malé pradienko,nedávala som do fólie.Predtým som namočila v octovej vode.Keďže neviem zloženie,dala som aj soľ.Potom mikrovlnka.
IMG_0733-horz-vert.jpg  
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
ďalší pokus o farbenie,ale dala som málo vlny farbiť,doplietla som tou istou nefarbenou.Znova potravinárska farba,zarobila som si pol sáčika do trošky vody a lyžičkou som ju nalievala na vlnu,zvyšok suchej farby som nasypala doprostred tej zafarbenej časti,aby to tam bolo najtmavšie.Vlna bola v miske,iba malé pradienko,nedávala som do fólie.Predtým som namočila v octovej vode.Keďže neviem zloženie,dala som aj soľ.Potom mikrovlnka.
keď si to prala, nepúšťala tá farba?
Mám pocit, že tá fólia je tam na to, aby vznikla para. v´daka nej by mala farba prejsť do vnútra vlákna. Ale keď ti to nepúšťa, tak zjavne to tak nebude. Aspon pri vlne.

Práve pozerám na FB obrázky z kurzu pradenia a veru, mám teda na to riadnu chuť Vraj máme doma aj starý kolovrat. Asi to v lete vytiahnem a aspon ten dám do poriadku....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
keď si to prala, nepúšťala tá farba?
Mám pocit, že tá fólia je tam na to, aby vznikla para. v´daka nej by mala farba prejsť do vnútra vlákna. Ale keď ti to nepúšťa, tak zjavne to tak nebude. Aspon pri vlne.

Práve pozerám na FB obrázky z kurzu pradenia a veru, mám teda na to riadnu chuť Vraj máme doma aj starý kolovrat. Asi to v lete vytiahnem a aspon ten dám do poriadku....
púšťala,ale len veľmi málo.
Aj mne sa to pradenie páči,išla by som..............
Len kolovrátok nemám......ani by sa mi nikde už nezmestil...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
keď si to prala, nepúšťala tá farba?
Mám pocit, že tá fólia je tam na to, aby vznikla para. v´daka nej by mala farba prejsť do vnútra vlákna. Ale keď ti to nepúšťa, tak zjavne to tak nebude. Aspon pri vlne.

Práve pozerám na FB obrázky z kurzu pradenia a veru, mám teda na to riadnu chuť Vraj máme doma aj starý kolovrat. Asi to v lete vytiahnem a aspon ten dám do poriadku....
púšťala,ale len veľmi málo.
Aj mne sa to pradenie páči,išla by som..............
Len kolovrátok nemám......ani by sa mi nikde už nezmestil...
tuším vozia aj také malé z nového zélandu.
No, uvitíme, ja idem tento štvrtok na ten arttex. Som velmi zvedavá.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a nezabudni ku kolovrátku aj česačku
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
a nezabudni ku kolovrátku aj česačku
ja keby som sa do toho pustila, tak určite nie z domácej vlny, rovno by som si časanú kupovala a ideálne aj hodváb
vlastne som si spomenula, že som z takej "luxusnejô vlny v zime štrikovala čapicu pre seba - ak si dobre pamätám, tak merino s hodvábom, ručne pradene
capica.jpg  
4 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Este jedna jarna prave dokoncena a idem''na hackovany svetrik...aby som Vas nenudila ciapkami
IMG_20150418_195413.jpg  
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
a nezabudni ku kolovrátku aj česačku
ja keby som sa do toho pustila, tak určite nie z domácej vlny, rovno by som si časanú kupovala a ideálne aj hodváb
vlastne som si spomenula, že som z takej "luxusnejô vlny v zime štrikovala čapicu pre seba - ak si dobre pamätám, tak merino s hodvábom, ručne pradene
jééj,krásna vlna.....to je od Stely?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
jééj,krásna vlna.....to je od Stely?
ano, jej rukopis
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať