Zavrieť

Porady

Odpočet DPH pri §43

Dobrý deň.
Potrebovala by som ujasniť jednu vec. Sme platci DPH a dodávame zariadenie do EU platcovi DPH. Jedná sa teda o dodanie podľa § 43 s možnosťou odpočtu DPH. MAteriál na toto zariadenie nakupujeme jednak v tuzemsku a jednak v rámci EU vždy od platiteľov DPH. Dodávatelia v rámci EU nám faktúrujú bez DPH - intrakomunitárne dodanie - my ako platci daný materiál samozdaníme a na výstupe danú daň odpočítame, ako aj daň od tuzemských dodávateľov. Tento materiál je použitý v danom zariadení a v rámci neho ako jeho súčasť dodaný odberateľovi do EU, ktorý ako som uviedla je platcom DPH. Je to správne?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    fedora Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebovala by som ujasniť jednu vec. Sme platci DPH a dodávame zariadenie do EU platcovi DPH. Jedná sa teda o dodanie podľa § 43 s možnosťou odpočtu DPH. MAteriál na toto zariadenie nakupujeme jednak v tuzemsku a jednak v rámci EU vždy od platiteľov DPH. Dodávatelia v rámci EU nám faktúrujú bez DPH - intrakomunitárne dodanie - my ako platci daný materiál samozdaníme a na výstupe danú daň odpočítame, ako aj daň od tuzemských dodávateľov. Tento materiál je použitý v danom zariadení a v rámci neho ako jeho súčasť dodaný odberateľovi do EU, ktorý ako som uviedla je platcom DPH. Je to správne?Ďakujem
    Na prvý pohľad je to OK. Bolo by však dobré popísať viac info o tom zariadení. Sú všetky súčasti (dodávky materiálu z EU) dodávané na Slovensko a potom zariadenie ako celok dodaný do EU ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    fedora Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebovala by som ujasniť jednu vec. Sme platci DPH a dodávame zariadenie do EU platcovi DPH. Jedná sa teda o dodanie podľa § 43 s možnosťou odpočtu DPH. MAteriál na toto zariadenie nakupujeme jednak v tuzemsku a jednak v rámci EU vždy od platiteľov DPH. Dodávatelia v rámci EU nám faktúrujú bez DPH - intrakomunitárne dodanie - my ako platci daný materiál samozdaníme a na výstupe danú daň odpočítame, ako aj daň od tuzemských dodávateľov. Tento materiál je použitý v danom zariadení a v rámci neho ako jeho súčasť dodaný odberateľovi do EU, ktorý ako som uviedla je platcom DPH. Je to správne?Ďakujem
    hm ja nevidím v tom problém a to čo píšete mi príde správne...

    fedora je offline (nepripojený) fedora

    fedora
    Áno. Všetok materiál je dodaný na Slovensko ( napr. dosky z PP, kt.sa ďalej spracovávajú, čerpadlá, motory, filtre...) Toto všetko potom tvorí jeden celok - zariadenie, box na výrobu niečoho. Bez všetkého tohoto pre nás materiálu by dané zariadenie nebolo funkčné.

    Odpočet DPH pri §43

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.