Zavrieť

Porady

auto do nákladov

Čaute,

viete mi pomôcť, čo sa týka nákladov za auto? Som SZČO a neviem, či môžem používať auto patriace niekomu inému na vlastné služobné účely. Viem, že ako zamestnanec môžem, ale ako SZČO?

Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Môžeš, treba spísať zmluvu s dotyčnou osobou o prenájme vozidla, dotyčný zaplatí cestnú daň.. a môžeš si účtovať spotrebu a teraz aj náhradu za 1 km.. tuším 6,20 Sk

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    pokiaľ to nie je tvoje vlastné vozidlo, nemôžeš si účtovať 6,20 za km apokiaľ si to chceš účtovať, tak ti to neradím

    sumu, ktorú napíšeš na zmluvu o prenájme vozidla, to si môžeš dať do nákladov, rovnako spotrebovanú PHM podľa najazdených km na podnikanie

    daň za motorové vozidlo hradí majiteľ vozidla, maja

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Do zmluvy po vzájomnej dohode ak bude auto požičané na dlhšie obdobie si môžeš dať, že budeš auto udržiavať v riadnom technickom stave a preto budeš hradiť aj jeho riadnu bežnú údržbu. /bežný servis, olej, umyvárka/
    Pekný večer želám...

    porubcanska je offline (nepripojený) porubcanska

    porubcanska
    pokiaľ máš auto v prenájme, nemôžeš si uplatňovať základnú náhradu 6,20 Sk,
    iba pokl.bločky za nákup PHM. Tiež by som nezahrňovala do nákladov náklady na opravu auta.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tiež viem tak, že ak je v zmluve o prenájme zakomponovaná údržba, možno ju dať do výdavkov . Mám skôr problém presvedčiť klienta, ktorý prenajíma svoje auto svojej s.r.o. že STK a nepovinné poistenie za vozidlo do výdavkov dať nemôže (i keď to tiež má v zmluve).

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Náklady na opravu musia byť zakotvené v zmluve.Ja som robila dodatky k zmluvám o prenájme osobného auta.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Paula
    Tiež viem tak, že ak je v zmluve o prenájme zakomponovaná údržba, možno ju dať do výdavkov . Mám skôr problém presvedčiť klienta, ktorý prenajíma svoje auto svojej s.r.o. že STK a nepovinné poistenie za vozidlo do výdavkov dať nemôže (i keď to tiež má v zmluve).
    Sú takí ludia, čo chcú dať do vádavkov všetko.
    Pekný deň...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.