Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nemusí byť návrh overený u notára, mne postačovalo mať na návrhu overený podpis- to som vybavila rovnako ako všetky overovania podpisov.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ešte dodatok: Podľa mňa oba podpisy si dajte overiť v jeden deň, vtedy vám aj zviažu Spoloč. zmluvu a aj tak až potom to môžete odniesť najprv na živnost. r.. Riešila som to teraz - tiež s dvomi spoločníkmi a nemala by som sa mýliť, ak mi to prešlo hneď a na prvý raz.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
pripájam Spoloč. zmluvu, ktorá mi bez výhrad prešla na OR so ZI v EUR, možno niekomu pomôže
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

"Nemusí byť návrh overený u notára, mne postačovalo mať na návrhu overený podpis- to som vybavila rovnako ako všetky overovania podpisov."

jasné, veď ja som myslela podpis...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Teraz som volala na obchodný register do Bratislavy kam patríme a povedali mi nasledovné:
- podpisy na spoločenskej zmluve nemusia byť overené v jeden deň, vznik spoločnosti sa berie dátumom posledného overeného podpisu,
- súhlas k sídlu spoločnosti netreba dať overovať a netreba prikladať ani list vlastníctva.
Jupí! O niečo to máme ľahšie, lebo čakáme teraz na kataster, lebo po dedičskom ešte nie sú spracované listy vlastníctva.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Zase sa potvrdzuje, záleží na registri a tiež asi aj na sudcovi, ktorému to pridelia
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Aspoň sa teraz konečne pohneme, zajtra si ide sestra overiť podpis a hneď ide na živnostenský, tam vraj budeme asi 5 dní čakať a môžeme ísť na register a tam od podania na 6.deň si môžeme prísť pre výpis z OR, alebo ak tam niečo bude zle, tak hneď môžeme podať námietky.
Inak v Trnave na OR treba aj list vlastníctva aj súhlas overený. Takže každý súd ma svoje.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Bionda Pozri príspevok
Zase sa potvrdzuje, záleží na registri a tiež asi aj na sudcovi, ktorému to pridelia

Na registri záleží veľmi, ale - na oR to neriešia sudcovia, ale vyšší súdni úradníci.
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

ahojte, mam novu otazocku:
16. oktobra mi zapisali sro. teraz cakam na registraciu k dani z prijmu pr. osoby. nie je to dajako dlho? uz je 11. novembra a nic mi este postarka nedoniesla. dobre som tomu porozumela? mam cakat dalej? ci ist sa popytat? ak ist, tak kam? na zivnostensky /pre tu cast D/, ci na danovy urad? dakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

bambinka Pozri príspevok
ahojte, mam novu otazocku:
16. oktobra mi zapisali sro. teraz cakam na registraciu k dani z prijmu pr. osoby. nie je to dajako dlho? uz je 11. novembra a nic mi este postarka nedoniesla. dobre som tomu porozumela? mam cakat dalej? ci ist sa popytat? ak ist, tak kam? na zivnostensky /pre tu cast D/, ci na danovy urad? dakujem.
A na daňový úrad ste vyplnili tlačivo na registráciu DP PO ? Mne na daňovom povedali, že to týždňa to máme. Takže ja tiež teraz čakám na DIČ, lebo som to pred týždňom odovzdala.
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

ja som na danovom urade nebola.
ked som bola na zivnostenskom, tam ma formular pre pravn. osobu poslednu stranu, cast D.- prihlasku k registracii danovnika k dani z prijmu pravnickej osoby. myslim, ze to je ta prihlaska. ci sa mylim?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

bambinka Pozri príspevok
ja som na danovom urade nebola.
ked som bola na zivnostenskom, tam ma formular pre pravn. osobu poslednu stranu, cast D.- prihlasku k registracii danovnika k dani z prijmu pravnickej osoby. myslim, ze to je ta prihlaska. ci sa mylim?
Tak ja som firmu neregistrovala, takže neviem. Vyplnila som prihlášku DÚ. Čo obsahuje tá príloha D ?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
bambinka Pozri príspevok
ahojte, mam novu otazocku:
16. oktobra mi zapisali sro. teraz cakam na registraciu k dani z prijmu pr. osoby. nie je to dajako dlho? uz je 11. novembra a nic mi este postarka nedoniesla. dobre som tomu porozumela? mam cakat dalej? ci ist sa popytat? ak ist, tak kam? na zivnostensky /pre tu cast D/, ci na danovy urad? dakujem.
Doporučujem osobne zájsť na DÚ - overiť si registráciu... Stretla som sa totiž už aj s tým, že zo živnostenského takáto žiadosť nebola DÚ doručená... ... Takže aby si nečakala zbytočne......
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Tak dnes som si prevzala výpis z obchodného registra a to vďaka vám všetkým! Veľmi pekne ďakujem! Všetko bolo bez jedinej chybičky
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Ahojte, rada by som sa opytala ako je to s tym vkladom v EUR. Ci ich treba vlozit na ucet a hlavne kedy.
Ďakujem
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

zuzana1977 Pozri príspevok
Ahojte, rada by som sa opytala ako je to s tym vkladom v EUR. Ci ich treba vlozit na ucet a hlavne kedy.
Ďakujem
Vo všeobecnosti vklad do ZI nemusí byť vedený na účte. Jedine, teraz s prechodom na EUR, aby vám nezostali SK na pokladni, tak áno.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Takze staci ked dam prehlasenie spravcu vkladu, ze som tie EUR vlozila do pokladne? A ak si zakladam jednoosobovu s.r.o. mozem byt aj ja - sama sebe -spravcom vkladu???
a este otazocka...ked otvorim s.r.o. ake uctovnictvo musim viest staci JU alebo PU?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

zuzana1977 Pozri príspevok
Takze staci ked dam prehlasenie spravcu vkladu, ze som tie EUR vlozila do pokladne? A ak si zakladam jednoosobovu s.r.o. mozem byt aj ja - sama sebe -spravcom vkladu???
a este otazocka...ked otvorim s.r.o. ake uctovnictvo musim viest staci JU alebo PU?
V s.r.o. sa musí vždy viesť podvojné účtovníctvo.
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

pred nejakym casom som sa vas pytala na radu - dajako nechodilo dic.
volala som na zivnostensky- mali potvrdene z danoveho uradu prebratie ziadosti a povedali mi nech cakam, ze to obcas dlhsie trva.
po par dnoch som volala na danovy urad a tam mi povedali, ze musim prist, to zo zivnostenskeho im nepostacuje a treba osobne. tak som aj bola, odovzdala som kopiu vypisu z OR a vyplnila tlacivo a potom to dlho ocakavane dic uz prislo.
dakujem vam.
0 0
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

A vie mi niekto odpovedat na prvu cast otazky???
Takze staci ked dam prehlasenie spravcu vkladu, ze som tie EUR vlozila do pokladne? A ak si zakladam jednoosobovu s.r.o. mozem byt aj ja - sama sebe -spravcom vkladu???
Vopred ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať