Zavrieť

Porady

dph z provizie za gastrol.,firma prijima gastrolistky v trzbe

Mam problem v jednoduchom účtovníctve, (SZCO) teraz sme sa stali platcami dph, a máme časť tržby prijímanú v gastrolístkoch (poukážkach, stravenkách, alebo ako to nazvať). Urobila som to tak, že z celkovej prijatej tržby (vrátane gastráčov) v kase sme štátu odviedli 19% dph. Mam ale problem s tym, ze ak napriklad gastrolistky som prijala v hodnote 20.000,- Sk, odovzdam ich do firmy, ktora mi preplati 19.000,- Sk s tym, ze 1000,- sk je ich provizia. Provizia je tiez s dph, na nu mam danovy doklad, takze si ju dam dam normalne do nakladov a dph odpocitam. Ale nezda sa mi ze tych 1.000,- Sk – tu proviziu mam ja v trzbe a odvadzam z nej dph, ked vlastne to moja trzba nebola, lebo ja som vlastne tieto peniaze nikdy nemala, bolo to len v tej hodnote gastrolistkov a ja som dostala gastrace preplatene uz bez tej sumy. Ale mozno je to tak OK, len mne to nejako sedliackym rozumom nejde pochopit... Hladala som tu uz tuto otazku, ale nenasla, vopred dakujem dobrej dusi za odpoved a tejto vybornej stranke za moznost polozit otazku zubrikova
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Máš tržbu 23800,- spoločnosť Ti uhradí 22610,-
    Tvoja odvedená DPH je 3800 - 190 (na ktorú Ti dá spoločnosť doklad) = 3610 Sk.
    Takže z tých 1000 DPH neplatíš.
    Naposledy upravil Rozalka : 26.10.07 at 12:18

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tá provízia je tvojím daňovým nákladom.
    dakujem za odpoved Rozalka, cize ja sice odvediem 190,- Sk z tej trzby, ktoru som realne nikdy nemala,ale potom si ich vypytam zasa naspat od statu, (z tej zaplatenej provizie) takze moja konecna bilancia je nulova, cize je to ok. a to ze provizia je danovy naklad je tiez jasne, vdaka prajem pekny den zubrikova

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    g.zubrikova Pozri príspevok
    dakujem za odpoved Rozalka, cize ja sice odvediem 190,- Sk z tej trzby, ktoru som realne nikdy nemala,ale potom si ich vypytam zasa naspat od statu, (z tej zaplatenej provizie) takze moja konecna bilancia je nulova, cize je to ok. a to ze provizia je danovy naklad je tiez jasne, vdaka prajem pekny den zubrikova
    Áno, možno vznikne časový posun.

    dph z provizie za gastrol.,firma prijima gastrolistky v trzbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.