Zavrieť

Porady

Ako schudnut?

Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

monika74 Pozri príspevok
prečítala som si celú debatu, si myslím, že dalo by sa aj trocha ohľaduplňejšie povedať odporúčanie typu "nežer". Ekonómovia, účtovníci a ďalší poraďáci podobného zamerania mi určite budú rozumieť ak poviem niekomu kto chce schudnúť: "Vytvor manko!", alebo "Uveď sa do debetu!"

a čo sa týka odporúčania na diéty, každý ma iný metabolizmus, iný zdravotný stav, a preto na každého platí niečo iné...ale zaujala ma jedna kniha od Katrin Koelleovej - Kyseliny a zásady v rovnováhe, doporučujem prečítať, snáď to niektorým pomôže porozumieť prečo na neho neplatí žiadna diéta...okrem iného
metabolizmus je bud naštartovaný a funguje , alebo spí a nefunguje. ja nie som na diete ja mám inú formu stravovania a metabolizmus nemá nič spoločné zo zdravotným stavom. a hlavne redukcia hmotnosti začína v hlave
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

to je dlhý zoznam tých "prečo" a aj "lebo"
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

lujza.j Pozri príspevok
metabolizmus je bud naštartovaný a funguje , alebo spí a nefunguje. ja nie som na diete ja mám inú formu stravovania a metabolizmus nemá nič spoločné zo zdravotným stavom. a hlavne redukcia hmotnosti začína v hlave
s tou hlavou plne súhlasím, tam všetky diéty začínajú a aj končia, okrem iného
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

monika74 Pozri príspevok
s tou hlavou plne súhlasím, tam všetky diéty začínajú a aj končia, okrem iného
keď nič iné nezostáva asi ako mne, tak sa treba s tým naučiť žit a neriešit to neberiem život o "žrádle" "nefňukám" nad tým čo si nedám pretože to jednoducho nejem, ked človek chce spraviť naozaj niečo so svojou váhou tak to musí byt bez výhovoriek a s disciplínou aj v strave aj v cvičení-makaní
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

JaDo Pozri príspevok
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo
skoro každý večer, ale ja mám dvere v spálni zavreté, takže po spálni by ma nemala naháňať :-))..a keď už by bolo najhoršie, tak ma zachráni moja lenivosť - sa mi kvôli mlsnej nechce ísť až do kuchyne a o vstávaní z mojej pohodlnej postele ani nehovorím
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

JaDo Pozri príspevok
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo
daj si čokinku 80%, je hnusná, ale ja si na ňu pomaly zvykám má malý glykem. index, čiže pre mňa povolená mlsna
0 0
pizzanoel pizzanoel

pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac
Ja držim dietu cely život, len akosi sa mi to nedari...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

pizzanoel Pozri príspevok
Ja držim dietu cely život, len akosi sa mi to nedari...
a v čom je podľa teba problém?
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb
JaDo
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

JaDo Pozri príspevok
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb
JaDo

momentalne mám pohyb hore dole na stoličke pri stole plnom bločkov a faktur
Naposledy upravil Halli : 12.03.10 at 22:32
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

JaDo Pozri príspevok
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb
JaDo
keď to zdrav. stav dovoľuje, tak nie je dobré uspokojiť sa aspoň s nejakým pohybom čo vy nato? ja som tiež rada keď môžem byt vyvalená v posteli ale kedysi 3x teraz 2x do týždňa si chodím poriadne máknut
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Najlepšia odtučňovačka je skleróza. Nebolí, ale sa nachodíš. Ale vážne, chôdza, popri menšej úprave stravy pomáha udržiavať váhu. Preto kde len trochu môžem chodím pešo a darí sa. A tiež si rada dám Delisu, aj dve za deň.
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Antea Pozri príspevok
Najlepšia odtučňovačka je skleróza. Nebolí, ale sa nachodíš. Ale vážne, chôdza, popri menšej úprave stravy pomáha udržiavať váhu. Preto kde len trochu môžem chodím pešo a darí sa. A tiež si rada dám Delisu, aj dve za deň.
Skleróza nie je moc na toto dobrá. Moja babka vždy zabudla, že pred 5-timi minútami jedla, takže si vyžadovala ďalšiu a ďalšiu porciu.
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

JaDo Pozri príspevok
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo
Mňa tá potvora naháňa celý deň . Stačí jej, keď ju uspokojím aspoň horkou čokoládou. A keď jej to nestačí a musím siahnuť po niečom sladšom a kalorickejšom, tak si ten nadbytočný príjem kalórií odcvičím .
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Lilka 1 Pozri príspevok
Skleróza nie je moc na toto dobrá. Moja babka vždy zabudla, že pred 5-timi minútami jedla, takže si vyžadovala ďalšiu a ďalšiu porciu.
100 bodov. ale u mňa to fugovalo, mali sme takú dlhú záhradu, a keď som išla robiť vždy som niečo zabudla, raz vodu, potom rukavice, potom sa mi chcelo .. a tak dookola, nachodila som sa veselo. Teraz musím do aj z roboty pešo. Ešteže pri tej skleróze aj viem kde bývam.
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Antea Pozri príspevok
100 bodov. ale u mňa to fugovalo, mali sme takú dlhú záhradu, a keď som išla robiť vždy som niečo zabudla, raz vodu, potom rukavice, potom sa mi chcelo .. a tak dookola, nachodila som sa veselo. Teraz musím do aj z roboty pešo. Ešteže pri tej skleróze aj viem kde bývam.
Hej, ale to si mala aj tak dosť pohybu, na záhrade. A pohyb je pri chudnutí najlepší priateľ.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Dnes (v sobotu) som si domov nekúpila žiadnu sladkosť ani slanosť.
Neviete si predstaviť, čo sa nachodím do kuchyne, či neobjavím niečo zabudnuté. A ako sa mi pohybujú mozgové závity, či si nespomeniem na nejaký recept "ako z ničoho vyrobiť niečo dobré".
A tak sa vás pýtam, nemáte nejaký nápad?
Vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som trocha
JaDo

P.S.
Aby sme úplne nezmenili tému, možno máte recept na zdravé a nekalorické mlsanie pre tých čo nechcú priberať, resp. chcú chudnúť a dopriať si aj niečo dobré.
Dnes mi sľúbila jedna pani, že mi donesie recept na výrobu domácej chalvy. Robí sa z pomletých slnečnicových semienok a pridávajú sa hrozienka, vanilka a pod. Som zvedavá, aká bude. Kupovaná je veľmi dobrá.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

JaDo Pozri príspevok
Dnes (v sobotu) som si domov nekúpila žiadnu sladkosť ani slanosť.
Neviete si predstaviť, čo sa nachodím do kuchyne, či neobjavím niečo zabudnuté. A ako sa mi pohybujú mozgové závity, či si nespomeniem na nejaký recept "ako z ničoho vyrobiť niečo dobré".
A tak sa vás pýtam, nemáte nejaký nápad?
Vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som trocha
JaDo

P.S.
Aby sme úplne nezmenili tému, možno máte recept na zdravé a nekalorické mlsanie pre tých čo nechcú priberať, resp. chcú chudnúť a dopriať si aj niečo dobré.
Dnes mi sľúbila jedna pani, že mi donesie recept na výrobu domácej chalvy. Robí sa z pomletých slnečnicových semienok a pridávajú sa hrozienka, vanilka a pod. Som zvedavá, aká bude. Kupovaná je veľmi dobrá.
80% čokoládou nič nepokazíš
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

JaDo Pozri príspevok
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb
JaDo
Doporučujem nechodiť do témy Recepty, lebo od tej témy sa priberá a najmä nie vtedy, keď je človek hladný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať